Lepidlo „Moment“: Rôzne sortiment

Lepidlo „Moment“ je jedným z najlepších adhéznych kompozícií prezentovaných na modernom trhu. Z hľadiska kvality sa obrovská škála sortimentu a univerzálnosti „moment“ nie je rovnaká vo svojom segmente a je široko používaný v každodennom živote, odbornom sektore a výrobe.

Funkcie značky

Práva na značku „moment“ patria k obra v oblasti chemikálií pre domácnosť, nemecký záujem „Henkel“. Spoločnosť sa zaoberá vývojom a uvoľňovaním lepiacich výrobkov z druhej polovice devätnásteho storočia. Je jedným z najväčších výrobcov v Európe. Na domácom trhu sa lepidlo objavilo v roku 1979 a bol vyrobený v továrni na výrobu chemikálií domácností v meste Tosno, LENINGRAD Region. Výroba produktu bola vykonaná podľa licencie „Pattex“ na nemeckom zariadení av prísnom súlade s rozvojom špecialistov spoločnosti. Lepidlo sa nazývalo „moment-1“ a okamžite vyhral veľkú popularitu medzi sovietskymi spotrebiteľmi.

V roku 1991, po vykúpení obavami „Henkel“ kontrolného podielu sa Tosnensky rastlina stala majetkom obra. Postupom času sa menom spoločnosti zmenilo a od roku 1994, „rastlina chémie pre domácnosť“ v meste Tosno sa nazýva „Henkel-Era“. O niekoľko rokov neskôr bola spoločnosť nútená zmeniť zloženie lepidla, kvôli častým prípadom používania nevoľnosti.

Komponent toluénu bola vylúčená z „momentu“, ktorý bol toxickým rozpúšťadlom a mal špecifický účinok na telo. Na implementáciu tohto globálneho projektu sa obavy vynaložili niekoľko stoviek tisíc dolárov, čím sa zvýšila jeho obchodná reputácia a získala ešte väčšiu dôveru spotrebiteľov. K dnešnému dňu je podnik najväčším dodávateľom obrovskej škály lepiacich výrobkov na ruský trh.

Charakteristika

Obrovský modelový rozsah „momentov“ znamená použitie rôznych komponentov na výrobu určitej modifikácie. Zloženie lepidla môže zahŕňať chloroprénové kaučuky, estery rózín, fenoloformaldehydové živice, etylacetáty, aditíva z antioxidačného a acetónu, ako aj z alifatických a nafténnych modifikácií uhľovodíkov.

Presné zloženie každej značky je uvedené v popise, ktorý je na zadnej strane obalu.

Popularita a vysoký dopyt spotrebiteľov po „momente“ sú spôsobené niekoľkými výhodami materiálu.

 • Široká ponuka v kombinácii s rýchlym a spoľahlivým lepením akýchkoľvek povrchov umožňuje aplikovať lepidlo v mnohých oblastiach;

 • Vysoká odolnosť voči tepla a vlhkosti je možné ju používať v nepriaznivých podmienkach vonkajšieho prostredia, bez strachu z kvality;
 • Dlhá životnosť zaručuje zachovanie výkonnostných vlastností materiálu počas celého času používania;
 • Dobré sadzby odolnosti voči olejom a rozpúšťadlám vám umožňujú použitie lepidla v agresívnych prostrediach;
 • Lepidlo nedáva zmrštenie a pri sušení sa nedeformuje.

Nedostatky výrobkov možno pripísať veľkému riziku lepidla, Aký je výsledok veľkej popularity značky a vysokej kvality originálu. V dôsledku toho existujú často toxické a jedovaté zložky v falšovaných zložkách, ktoré tento výrobca nepoužíva. Minusy tiež zahŕňajú nepríjemnú vôňu kompozícií a zložitosť odstránenia zvyškov kožených lepidiel.

Rôzne sortiment

Lepidlo „Moment“ je prezentovaný na modernom trhu pre chemikálie pre domácnosť v širokom rozsahu. Kompozície sa medzi sebou líšia v oblasti použitia, čas sušenia a prítomnosti určitých chemických komponentov.

Kontakt

Táto séria lepiacich kompozícií sa rozlišuje dlhým časom sušenia, ktorý ho odlišuje od druhého modelu a je považovaná za univerzálnu skupinu adhéznych kompozícií.

Kontaktná kompaktná skupina obsahuje nasledujúce modely:

 • „Moment-1“ – Toto je najčastejšie univerzálne lepidlo používané pre potreby domácností a charakterizované nízkymi nákladmi;
 • „Crystal“. Polyuretánová kompozícia má priehľadnú štruktúru a nenecháva viditeľné stopy lepenia na pracovných plochách;

 • „Marathon“ Je to obzvlášť silná vodotesná voľba a je určená na opravu obuvi a kožených výrobkov;
 • „Guma“ – Toto je elastická kompozícia, ktorá sa používa na lepidlo gumových povrchov akejkoľvek tvrdosti a pórovitosti;
 • „Moment-gél“ – Táto kompozícia nie je naklonená šíriť, vďaka ktorej môže byť použitý pri práci s vertikálnymi povrchmi;
 • „Arctic“ – Je to univerzálny lepidlo odolné voči tepelne odolné, schopné tolerancie dobre tolerancie, vďaka ktorým sa môže použiť na vonkajšiu prácu;
 • „Moment-korok“ Navrhnuté tak, aby lepidlo produktov z trubice a pevnej gumy;

 • „Moment 60 sekúnd“ – Toto je jednozložková kompozícia určená na lepidlo heterogénnych materiálov, celkové nastavenie dochádza do jednej minúty, pričom uvoľňovacia forma je trubica 20 g;
 • „Stola“ – Toto je populárny vzhľad lepidla, schopný dokonale lepeného dreveného nábytku, ktorý tvorí transparentný silný šev;
 • „Korok“ Je určený na lepenie všetkých korkových materiálov medzi oboma aj s betónom, kaučukom a kovom;
 • „Extra“ je pomerne spoločná univerzálna kompozícia, charakterizovaná nízkymi nákladmi a dobrou kvalitou.

Montáž

Tieto špeciálne zlúčeniny sú schopné úplne vymeniť upevňovacie prvky, ako sú skrutky, nechty a samoobslužné skrutky. Používa sa pre práce na sadrokartónoch, snímky PVC, stenové panely, zrkadlá, ako aj výrobky z kovu, dreva, polystyolster a plastu. Lepidlo má dve modifikácie, z ktorých prvá je reprezentovaná polymérnou adhezívnou zloženie „moment inštalácie Express MV 50“ a „MV 100 Superxile Suite“ a druhý je tekutými nechtami.

Kategória montážnych lepidiel zahŕňajú adhezívny tmel, ktorý sa používa na vytvorenie integrity akéhokoľvek povlaku alebo plniaceho prázdna. Kompozícia sa často používa na montáž stropných záložiek a platní.

Lepidlo pre dlaždicu „moment keramika“ sa používa na montáž všetkých typov keramických dlažieb a je typ montážnych kompozícií. V sérii sa nachádza aj injektáž pre medziputorické švy na kamenných a keramických palácoch, ktoré sa vyrába v 6 farbách, čo vám umožňuje vybrať požadovaný odtieň na ľubovoľný tón dlaždice. Uvoľnite formulár – banka s hmotnosťou 1 kg.

Majitelia

Lepidlo tejto série je k dispozícii v troch modifikáciách reprezentovaných modelov Flizelin, „Classic“ a „Vinyl“. Materiál obsahuje anti-chytové prísady schopné prevenciu vzhľadu plesní, huby a patogénnych mikroorganizmov.

Lepidlá majú vysokú pevnosť priľnavosti a udržiavajú svoje prevádzkové vlastnosti na dlhú dobu. Kompozícia môže byť aplikovaná na povrch steny ako kefy a pištoľ.

Sekundy

Sú reprezentované lepidlami „Moment Super“, „Super Moment Profi Plus“, „Super Maxi“, „Super Momit Gel“ a „Super Momotion Profi“, ktoré sú univerzálne lepiace prostriedky a sú schopné spoľahlivo lepidlo a akékoľvek materiály okrem syntetických , polyetylénové a teflónové povrchy. Pri práci s takýmto zložením je potrebné prísne dodržiavať pravidlá osobnej bezpečnosti a neumožňujú, aby vstúpil do sliznice oka a pokožku rúk. Treba mať na pamäti, že lepidlo má kvapalnú štruktúru a dobre sa šíri.

Práca s použitím zloženia z druhej ruky by sa mala vykonať veľmi opatrne pomocou osobných ochranných prostriedkov. Výnimkou je bezfarebný „moment super gélu“, ktorý nie je naklonený šírením a môže byť použitý na zvislých povrchoch.

Lepidlá tejto série toxické a spaľovanie, Ich použitie v blízkosti otvoreného požiaru a potravy je preto prísne zakázané. Čas zloženia plného uchopenia je jedna sekunda. Lepidlo sa vyrába v rúrkach 50 a 125 ml.

Epoxid

Takéto formulácie sa používajú na upevnenie ťažkých prvkov a sú produkované v dvoch modifikáciách: „Super epoxidový kov“ a „moment epoxylín“. Obe kompozície sú dvojzložkové a dobre lepidlo konštrukcie kovov, plastov, dreva, polypropylénu, keramiky a skla. Epoxidové lepidlo dokonale odoláva vysokú teplotu a vyznačuje sa spoľahlivou zlúčeninou materiálov.

Ako si vybrať?

Pred zakúpením lepidla „Moments“, musíte si pozorne prečítať pokyny na balíku. Ak existuje jednoduchá základňa, ako je koža, plsť, gumené, zvukotesné alebo akustické panely, potom môžete použiť tradičné univerzálne lepidlo „moment 1 classic“. V prípade, že je potrebné lepiť produkty z PVC, gumy, kovu alebo lepenky, musíte použiť špecializovanú kompozíciu, ako napríklad „lepidlo pre lode a produkty PVC“. Na opravu topánok, musíte si vybrať „maratón“, a pri lepení kovových konštrukcií je potrebné aplikovať tepelnú kompozíciu „studené zváranie“, ktorý je reprezentovaný „moment epoxylinovým“ lepidlom.

Malo by sa zvoliť, so zameraním na zložitejší povrch, a získajte lepidlo. V prípade, že budete musieť opravovať s potrebou utesniť povrch, mali by ste použiť lepidlo alebo „moment“ tmelu. Na upevnenie papiera a lepenky musíte zakúpiť kancelársku lepiacu ceruzku, ktorá sa rozlišuje svetelnou aplikáciou na povrchu a nie je absolútne toxický.

Aplikácia a pravidlá práce

Skôr ako začnete pracovať s lepidlom, je potrebné starostlivo pripraviť dôvody. Ak to chcete urobiť, umyte ich teplou vodou s mydlom a dôkladne suché. Zvlášť hladké prvky môžu byť choré. Dostane drsnosť povrchu a zvyšuje adhezívne vlastnosti základne. Ak je to potrebné, prvky by sa mali odvážiť acetónom.

Ďalej by ste mali riadiť pokyny, Vzhľadom k tomu, niektoré druhy lepidla by sa mali aplikovať na obidvoch povrchoch, ako aj od nechať 10-15 minút, iné, napríklad druhé modely, nepotrebujú takéto manipulácie. Pri aplikácii lepidiel tapety môžete použiť obe valce a kefy. Voľba nástroja závisí úplne na ploche krytého povrchu. Pri použití akéhokoľvek druhu produkcie „moment“, s výnimkou tapiet a kancelárskych potrieb, musíte nosiť ochranné rukavice a pri použití sekúnd – používajte okuliare.

  Produkty Henkel sú vo veľkej dopyte medzi spotrebiteľmi a je schopný uspokojiť akúkoľvek požiadavku. Lepiace prostriedky sú k dispozícii v obrovskom sortimente. Počet druhov dosahuje tri tisíce rôznych modelov, čo umožňuje použitie lepidla na každodenné, domácnosti a odborné činnosti, ako aj počas výstavby a opravy. Vysoká kvalita, jednoduchosť a cenovo dostupné náklady urobili „moment“ ochrannú známku najkopušnej domácnosti chemikálií na trhu.

  Prehľad a testovanie „momentu“ lepidla – na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: