Nahé slučky svetiel: Charakteristika a výber

Dnes, technológia stále nestojí, absolútne všetky sféry v živote osoby sa rozvíjajú a vo vede. Vedci alebo jednoducho milovníci sa objavujú viac a viac príležitostí, a to vám umožní urobiť viac a viac objavov. Jedna z týchto funkcií zahŕňa moderný ďalekohľad nahý, o nich a hovoriť.

Charakteristický

Špeciálne nahé zväčky sú široko používané ako vo vede a medicíne, napríklad sú veľmi často neurochurgeons a oftalmológovia av každodennom živote, všetko, pretože sú veľmi pohodlné a funkčné. Koniec koncov, existujú také situácie, keď potrebujeme zvážiť nejaké malé detaily, a zároveň by mali byť úplne zadarmo. V takejto situácii, samozrejme, môže tiež pomôcť obyčajný desktopový lupa s upevnením tiež, ale často jeho zvýšenie nestačí, dobre, aby ho preniesť z miesta na sedadlá zakaždým, keď nie je tiež veľmi pohodlné. Tu nám pomáha a prichádzajú binokulárne lupy na hlave.

Predstavuje takú loupe zväčšovacieho skla v plastovom telese, najčastejšie ľahké, svietidlo je pripevnené k hlave so špeciálnym popruhom a držiakom, často sú vyrobené s podsvietením. Tiež nedávno, zväčšovacie sklo začalo nahradiť plastové šošovky, ktoré nie sú horšie, a niekedy aj vynikajúce sklo.

Celkové charakteristiky binokulárnych šošoviek zahŕňajú:

 • Oblasti vizuálneho pokrytia – Toto je oblasť, ktorú oči môžu vidieť cez tento objektív;
 • Šošovky prevádzky – Toto je vzdialenosť, na ktorej sa objektív jasne zameriava;
 • Hĺbka poľa – Toto je rad vzdialenosti, na ktorej je predmet alebo obraz ostro zameraný;
 • Multiplicity priblíženia Toto je počet, koľko sa zvyšuje obraz.

Každá z týchto charakteristík je vybraná individuálne, závisí od typu aktivity a špecifickej situácie, vyberte si správne charakteristiky, ktoré môžete pomôcť špecialistu.

Názory

Všeobecne platí, že druh takýchto LUP sú obrovskou súpravou, pretože môžu byť všetci odlišné podľa vlastností šošoviek, ktoré sú v nich inštalované.

Prečítajte si viac  Panel steny tapety

Ale ak porovnáte lupy podľa typu upevnenia, potom môžu byť rozdelené do niekoľkých typov.

 • Najčastejšie používaná rôznorodosť s nastaviteľným okrajom, ktorý je vyrobený z ľahkého plastu a pevné na hlave s pomocou spojovacích materiálov, majú schopnosť nastaviť veľkosti.

 • S clothespin. Tento druh je zvyčajne pripojený k bežným okuliarom alebo volebnom obale so špeciálnymi clothespins.

 • Lupa s elastickým okrajom nemá špeciálne svietidlá a svietidlá, ale tiež kladie hlavu na hlavu ráfika, ktorý pevne stúpa hlavu.

 • Lupnutie Udržiava na hlave s pomocou špeciálnych zbraní, ako v bežných okuliaroch.

Prítomnosťou podsvietenia lupy rozdelené do niekoľkých odrôd.

 • Všeobecne bez podsvietenia. Tento druh vyžaduje úplné vonkajšie osvetlenie.

 • Binokulárny lupy s lucerny uprostred. Tento typ nie je tiež najpohodlnejší, pretože lucern pokrýva svetlo nie vždy všetky potrebné miesto, a nie regulované. Niekedy pre plnú prácu s týmto typom zväčša vyžaduje ďalšie osvetlenie.

 • Slučka s LED osvetlením. Toto je najvhodnejšia možnosť, pretože osvetlenie je už plné, plus smer sveta je najčastejšie pohodlný na úpravu.

Takéto zväčšky sú tiež rozdelené do niekoľkých odrôd nastavenia a typu inštalovaných šošoviek.

Na sade šošoviek môže byť zväčšený rozdelený na súpravy s jedným typom šošoviek, čo je takmer vždy veľmi nepríjemné, a pre súbor s niekoľkými šošovkami rôznych typov a charakteristík.

V druhom prípade sú len dva typy: s monolitickými šošovkami a šošovkami, ktoré sú zabudované do skladacích okulárov. Funkčné okuláre, ktoré možno zvýšiť, sú veľmi pohodlné, ak potrebujete prerušiť prácu na chvíľu.

Účel

Aby sme neboli sklamaní pri nákupe takéhoto luc, stojí za to starostlivo určiť vymenovanie, v ktorom ich budete používať, pretože rôzne typy binokulárnych LUP sú vhodné v rôznych priemyselných odvetviach.

Ak si vyberiete takéto zariadenie a budete ho používať v oblasti medicíny (napríklad, ste ENT, oftalmológ, zubár, chirurg), potom Mali by ste si vybrať zariadenie s veľkým množstvom šošoviek rôznych charakteristík.

Zväčšovacie sklo musí mať pohodlný elastický kryt alebo nastaviteľný plastový ráfik, pretože v týchto špecializáciách je neprijateľný, aby sa zväčšovacie sklo napadlo. No, odporúča sa získať zväčšovacie zariadenie so zabudovaným LED osvetlením.

Ak pracujete s malými detailmi, napríklad, napr. Lup okuliare sú úplne vhodné. A môžete si vybrať osvetlenie sami seba, to všetko závisí od toho, ako bude pohodlnejšie.

Prečítajte si viac  Poistenie SLING: Druhy a aplikácia

Pre tých ľudí, ktorí sú zapojení do šperkov, reštaurovanie obrazov, dekoratívne vyšívanie Vyberte si lepšie zariadenie s niekoľkými typmi šošoviek, s akýmikoľvek druhmi upevnenia, ktorý je pohodlnejší, dobre, a možnosť s LED podsvietením.

Voľba

Pred výberom rôznych binokulárnych lupov stojí za zváženie všetkých jeho výhod.

 • Jednoduchosť, pohodlie a jednoduchosť použitia.
 • Schopnosť vybrať si možnosť byť užitočná pre vás v každodennom živote alebo vo vašej práci, pretože takéto odrody sú veľa, potrebná položka sa nachádza pre každého.
 • Ďalšia jasnosť požadovaného obrázka.
 • Vysoko kvalitný zväčšovač má špeciálny povlak, ktorý nedáva oslnenie, a preto je vydávanie farieb vynikajúce.
 • Kompaktná adaptácia a nízka hmotnosť.
 • Odolnosť voči vlhkosti a prachu.

Ak pracujete v medicíne a vyberte túto veľkosť, potom musíte poznať poradie svojho výberu.

 1. Pre začiatok, identifikujte Optimálna pracovná vzdialenosť, To znamená, že vzdialenosť medzi očami a objektom, ktorý sa pozeráte na tabuľku 1.
 2. Potom podľa tabuľky 1 určte potrebné zvýšenie, závisí od špeciality, v ktorej sa práca vykonáva.
 3. A na konci Rozhodnite sa s odrodou Hlava binokulárneho lupy, ktorú potrebujete (upevnenie, podsvietenie a počet šošoviek v súbore).

  Ak je takýto zväčšovač potrebný pre iné práce, potom musíte vybrať multiplikáciu šošoviek určitým spôsobom.

  • Multiplicita 2.päť Je to najčastejšie používané, pretože má väčšiu hĺbku poľa a široké pokrytie zraku.
  • Multiplicity 3.päť Používa sa vo veľmi jemnej práci, kde sa nevyžaduje vysoká hĺbka ostrosti a široké pole pohľadu. Zvyčajne pracuje s veľmi malými detailmi.
  • Multiplicity 3.0 je niečo medzi prvou a druhou možnosťou. Tu je veľmi dobrý nárast a priemerná hĺbka poľa a priemerné pole pohľadu.

  Takto možno konštatovať, že Binokulárny gupa je veľmi výhodná adaptácia v profesionálnych činnostiach av niektorých životných podmienkach. Toto zariadenie má množstvo výhod v porovnaní s inými typmi zväčšovacích zariadení, hlavnou vecou je vybrať si ju podľa vyššie uvedených rád.

  Prečítajte si viac  Sklenená dlaždica: pre a proti

  Nasleduje video revízia binokulárneho lupy s osvetlením.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: