Čo je Alukobond a ako ho nainštalovať?

Materiál na dokončenie fasády s názvom Alucobond každý rok je stále populárnejší na všetkých kontinentoch. Existuje niekoľko dôvodov. Po prvé, toto je prijateľná hodnota. Ďalej je vonkajšia krása dosiek. A nepochybne pozitívna charakteristika je vysoká kvalita. Majstri oceňujú tento materiál na jednoduchú inštaláciu. Avšak, pred pokračovaním do nezávislej inštalácie Alucobondy na fasáde vášho vlastného domova sa však odporúča dozvedieť sa o vlastnostiach tohto materiálu, výhod, nevýhod a tiež oboznámiť sa s niektorými inštalačnými nuansami.

Čo to je?

Alucobond je kompozitný materiál, úplný názov, ktorý znie ako hliníkové kompozitné panely. Kompozit v tomto prípade je harmonický hliník a polymérový duet. Polymér používaný pri výrobe kompozitných blokov je charakterizovaný typom a hrúbkou. Výkonnostné charakteristiky hotového materiálu závisia na tomto.

Iba na území Ruskej federácie je asi 15 spoločností zaoberajúcich sa výrobou tohto obkladového materiálu.

Hrúbka hliníkových plechov používaných v každom sporáku je 0,5 mm. Svorky vnútorných blokov s kovovými doskami na oboch stranách. Preto je tu druh sendvič.

Vnútorná zložka takéhoto sendvičátora je najčastejšie reprezentovaná ako vysokotlakový polyetylén.

Je dôležité vedieť, že hliníkové nožnice „sendvič“ majú antikorózny povlak, ktorý zaručuje, že dosky neprichádzajú v čase. Okrem, Antikorózne povlak prispieva k tomu, aby sa zabránilo poškodeniu počas procesu trenia na spodnej báze mriežky. Ako antikorózne vrstva sa vo forme roztoku hydroxidu sodného použije oxidová kompozícia, vďaka čomu sa na povrchu kovovej dosky objaví film, ktorý chráni materiál pred vlhkosťou, ktorý je schopný odovzdať nenapraviteľné poškodenie kovu.

Tvár hliníka je pokrytá polyesterom. Výrobcovia však najčastejšie používajú namiesto toho fluórovaný uhlík, ktorý nie je vystavený ultrafialovým a chemickým činidlom. Ktorý je pozoruhodný, fluórovaný uhlík, dokonca aj po dlhodobej prevádzke dosiek, neopracuje a ešte viac nenecháva základňu.

Konečná vrstva kompozitného sendviča je laminovaná fólia. Pred inštaláciou by sa mal odstrániť, pretože je súčasťou výrobného obalu. Vďaka tomuto filmu je chránený dekoratívny povrch dosiek v procese prepravy a nakladania a vykladania práce. Niektorí majstri inštalujú hliníkové kompozitné panely bez odstránenia fólie a po odstránení ochrannej vrstvy z povrchu.

Predná strana dosiek ALUCOBONDO sa vyznačuje veľkým počtom vrstiev. Ak sa pozriete z centrálneho plniva, nasledujúca vrstva je adhézia, potom list hliníka, potom primér, živica, smaltovanie a ochranný film.

Hlavné charakteristiky

Alucobond je moderný stavebný materiál prezentovaný ako hliníkové kompozitné bloky. Vďaka svojej údržbe majú platne dobré výkonové charakteristiky.

Nasledujúci je pozvaný, aby sa zoznámil s výhodami a nevýhodami ALUCOBONDA, ktoré potrebujete vedieť každý človek, ktorý chce použiť tento materiál ako čelia fasády budovy. Po prvé, musíte zistiť výhody kompozitných dosiek.

 • Trvanlivosť. Každý výrobca poskytuje kvalitný certifikát a záručný preukaz potvrdzujúci, že panely budú slúžiť až do 25 rokov. Avšak, majitelia, dávno, ktorí tento materiál použili, tvrdia, že vysoko kvalitné dosky zo slávnych spoločností sú schopní slúžiť polstoročie.
 • Jednoduché spracovanie. Napriek viacvrstvovým kompozitným panelom sú jednoducho narezané na niekoľko častí. Sú kŕmené valcovanie a zváranie.
 • Sila a elasticita. Oceľové plechy v kompozitnom Sandwicche dávajú dosky vysokú odolnosť voči akýmkoľvek mechanickým zaťaženiam. Ale čo je zaujímavé, aj napriek prítomnosti tak odolného materiálu, môže byť Alucobond Bend.
 • Spary na atmosférické vplyvy. Alucobond Coating môže vydržať drsné počasie, ostré teploty.
 • Estetika. Vzhľadom na širokú škálu farieb a odtieňov tváre ALUCOBONDO dosiek bude každá osoba schopná realizovať najviac odvážne nápady. Vonkajšia strana môže napodobňovať dekoratívnu omietku a iné jedinečné možnosti dizajnu. A čo je najpríjemnejšie, a to aj pri dlhodobej expozícii ultrafialového, farbu saturácia prednej strany dosiek nezmizne.
 • Hladký hladký povrch. Dokonca aj s ohybmi dosiek na prednej strane materiálu, nevyskytujú sa trhliny, švy sa nevytvárajú. Aká je najpríjemnejšia, nezvyčajná textúra blokov počas ohybu a pri inštalácii vám umožní urobiť konštrukciu bezšvového.
 • Tepelná a zvuková izolácia. Kvôli viacvrstvovej, dosky potláčajú hluk a udržiavajte teplo v interiéri. Zvukové izolačné vlastnosti budov nachádzajúcich sa v centre mesta sú obzvlášť dôležité.
 • Jednoduchá inštalácia. Vzhľadom na jednoduchosť kompozitných dosiek, veľké zaťaženie nemá vplyv na základ budovy. A vzhľadom na silu dosiek nie je potrebné aplikovať ďalšie výstužné časti. Stačí použiť zjednodušenú štruktúru rámcov pod ventfasádom.
Prečítajte si viac  Všetko o hodinách z epoxidovej živice

Alucobonda má nejaké nevýhody.

 • Nízka refraktérna. Samozrejme, tento indikátor je určený typom plniva. Platne, vo vnútri, ktorý je prítomný polymér, nie sú len pražené, ale jedovaté látky sú oddelené do vzduchu. To je dôvod, prečo väčšina ľudí zastaví výber na doskách s penovým polyetylénom, pretože sa vzťahuje na tvrdú horľavú triedu. K dnešnému dňu je stavebný trh naplnený panelovými panelmi ALUCOBONDO so zlepšenou vnútornou kompozíciou. Sú prítomné v hydroxid hlinitý, ktorý v priebehu niekoľkých hodín je schopný odolať otvorenému ohňu. Cena takéhoto materiálu je však oveľa vyššia. Preto nie sú tak často nadobudnuté.
 • Reštaurovanie dosiek. Ak náhle bol blok poškodený, môže byť potrebné demontovať niekoľko susedných platničiek blokov.

Pôsobnosť

Alucobond tak univerzálny stavebný materiál, ktorý sa používa v rôznych priemyselných oblastiach.

 • Kompozitné panely dnes zaberajú 1. miesto medzi materiálmi určenými na dizajn fasády budov.
 • Alucobond sa používa ako ventfasád zastarané budovy na aktualizáciu exteriéru a zvyšovania zvukových a tepelných izolačných vlastností.
 • Blokové sendviče sa používajú ako čelo architektonických častí.
 • Dosky tohto druhu sa používajú pri navrhovaní reklamných značiek, stojatých štítov, svetelných boxov.
 • Z nových blokov môžete vykonať oddiely v interiéri alebo vykonať povrchovú úpravu vnútorného priestoru, vrátane stropu.
 • Určite známe, ale kompozitné panely sa používajú na vytvorenie niektorých prvkov dokončovacích automobilov, autobusov a dokonca aj autá.
 • Alucobond sa aplikuje ako ochranné obaly pre krehké vybavenie.

Hliníkové kompozitné dosky ľahko vyrovnať sa s ich cieľom. Avšak, najčastejšie sa používajú ako konečný materiál na strane tváre budov a interiéru.

Sú to tieto bloky, ktoré vám umožnia vytvoriť jedinečné architektonické majstrovské diela v usporiadaní exteriéru štruktúry.

Popis druhov

K dnešnému dňu existuje niekoľko odrôd hliníkových kompozitných panelov, z ktorých každý sa vyznačuje mnohými výhodami, ale môže mať nejaké nevýhody.

 • Vetraná fasáda s Alucobondom. Inštalácia je veľmi jednoduchá. Pre inštaláciu sa upevňovače používajú, na ktoré je izolácia pôvodne nainštalovaná. Ďalej sú pevné vodiace lišty a profil, a potom, čo panely sú pevné. Vďaka tomuto dizajnu, budova dostáva maximálnu ochranu pred mechanickým poškodením, a je najdôležitejšie – teplo sa uloží do konštrukcie.
 • Alucobon pod stromom. S pomocou takýchto dosiek nadobúda budovu neobvyklý vzhľad. Každý jednotlivý blok je pokrytý vysoko kvalitným farbou, ktorý v priebehu času nepreháňa, nestratí saturáciu a hĺbku farby, ako aj viditeľné prírodné textúry dreva.
 • ALUCOBOND A2. Charakteristickým znakom tohto typu panelu leží v non-calling. Dokonca aj pri ťažkom zahrievaní z priamych plameňov sa doska nerozsvieti. Takéto dosky sú preto určené na prevádzku v budovách, kde je otázka požiarnej bezpečnosti na 1. mieste.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať mastné jednorazové kostým?

Stojí za zmienku, že hliníkové kompozitné dosky sa vyrábajú v niekoľkých štítkoch.

Prvým je B2. Takéto dosky nemôžu odolať otvorenému plameňu, čo je dôvod, prečo patria do 4. horľavosti skupiny. Nielen sa vzrástli od kontaktu s ohňom, ale aj rýchlo sa roztiahli. Ďalším výrazným znakom hliníkových kompozitných dosiek z označenia B2 leží v minimálnej silu v ohyboch.

Nasledujúca značka A2. Tieto modely majú minimálny indikátor horľavosti, ktorý je označený symbolmi „G1“. Existujú odrody dosiek, ktoré majú označenie „ng“. To naznačuje, že sú nehorľavé. Pokiaľ ide o veľkosti dosiek s označením A2, sú úplne identické s ALUCOBONDA B2. Rozdiel len v hmotnosti. Dosky A2 pre 1,5 kg tvrdšie ako platne B2.

Iný druh kompozitnej kazety – plus. Tieto dosky sa vyznačujú maximálnou hrúbkou. Hmotnosť každého jednotlivého bloku je 7,3 kg. Indikátory Felicness a horľavosti – minimálne.

Veľkosti a váhové listy

Hliníkové kompozitné dosky z označenia plus majú maximálnu možnú šírku – 1,5 m. A šírka kompozitných panelov s označením B2 je 1 m. A2 Označenie ALUCON má priemernú šírku – 1,25 m. Tieto rovnaké dosky je možné objednať z polometrovej šírky, pretože na predaj a2 dosky viac ako určená šírka na stretnutie takmer nemožné.

Špecifický štandard dĺžky blokov ALUCOBONDA neexistuje. Tento rozmerový ukazovateľ sa líši v rozsahu 2-4,5 m. Avšak pri kontrole fasád budov zdobených Alucobondom, existujú aj atypické veľkosti tanierov. Je spojený s niektorými nuanmi blokovej výroby. Prechádzajú dopravníkom s pevnou páskou a rezu podľa dĺžky požadovanej zákazníkom.

Ale aj v prípade registrácie jednotlivých príkazov je potrebné si uvedomiť, že nie je možné prekročiť prípustné normy.

Napríklad maximálna dĺžka dosky môže byť 6 m. Dĺžka každého jednotlivého bloku by nemala presiahnuť 160 cm.

Nemenej dôležitá je hrúbka aleucobonu. Tento indikátor však závisí od sendvičovej náplne. Podľa schválení výrobcov je nákupe dopyt viac zameraný na dosky s hrúbkou 4 mm.

Stojí za to oboznámiť s hmotnosťou ALUCAS. Za 1 m2. M tohto materiálu predstavoval 3 až 8 kg. Všetko závisí od materiálov, ktoré sa používajú na vytvorenie kompozitných panelov.

Ako pracovať s panelmi?

Ľudia, nikdy čelia takýmto materiálom, verte, že s ním je veľmi ťažké pracovať. Ale nie je to tak. V skutočnosti môžu byť hliníkové kompozitné dosky inštalované bez toho, aby bola dokonca minimálna myšlienka, ako sa to robí. Hlavnou vecou je pochopiť inštalačnú technológiu a zistiť niektoré nuansy inštalácie. Domov, dosky môžu nielen znížiť, môžu byť ohnuté, aby sa nainštalovať na ohýbací povrch.

Pokiaľ ide o ohýbanie hliníkových panelov, 3 metódy boli vyvinuté na tento účel.

 • Lisy ohýbania, ktoré používajú špecializovanú automatizáciu, určenú na ohýbanie plechov, dosiek, panelov a iných typov materiálu.

 • ROKOVÉ SPOLOČNOSTI. V tomto prípade je proces deformácie niečo ako ohýbanie lisov. Je však potrebné venovať osobitnú pozornosť ochrane prednej strany panelov.

 • Manuálne ohnutie mletia. Mletie sa vykonáva v tej časti panelu, kde chcete urobiť ohyb. Použitie rezačiek, môžete urobiť obdĺžnikové alebo v tvare V. Tieto úseky by nemali dosiahnuť vnútorné časti panelu, kde plnivo prechádza. Po príprave tohto vybrania sa na požadovaný polomer vykoná záhyb.

Tretia metóda je ideálna pre prácu doma. A že najpozoruhodnejšie, v prítomnosti takýchto drážok, dosky nestratia svoje vlastnosti.

Čo sa týka sekcie hliníkových kompozitných dosiek, v tomto prípade je potrebné použiť frézovaciu čiaru s vodiacou čiarou. Ale ak nie je žiadny nástroj, môžete použiť brúsku. Len pri práci s ním je dôležité vykonávať osobitnú starostlivosť a opatrnosť, aj malú iskru môže viesť k nepríjemným následkom.

Prečítajte si viac  Plastový profil tvar f

Technológia Montaja

Ľudia, ktorí nesúvisia s oblasťou stavby, na inštaláciu aleucobonds na fasáde budovy pozvaných špecialistov. Zdá sa, že amatéri sú schopní vyrovnať sa s touto prácou, len profesionál, ktoré majú značné skúsenosti s inštaláciou kompozitných dosiek. Samozrejme, že na usporiadanie viacerých podlažných budov by ste mali uzavrieť zmluvu so stavebnou spoločnosťou, ale keď robíte fasádu vášho domu, môžete urobiť na vlastnú päsť. Koniec koncov, nie všetko je také ťažké, pretože sa môže zdať na prvý pohľad.

Alikubandová montáž sa vykonáva na kovový rám so špeciálnymi uzlami. Upevňovacie uzly, na ktoré by mali byť dosky budovy budovy pripojené k niekoľkým typom:

 • skrutky zavesené;
 • upevnenie na úkor drážok a hrebeňov;
 • orezávanie;
 • skrutkovaný;
 • Lepidlo.

Každý jednotlivec zaručuje vysokú pevnosť a spoľahlivosť dosiek upevnenia, hlavnou vecou je dodržiavať technológiu inštalácie profilu.

Všeobecne platí, že proces inštalácie pozostáva z 3 etáp, prvá je nainštalovať subsystém, druhú izoláciu a konečnou fázou je upevnenie samotných dosiek.

Inštalácia subsystému

Podľa inštalácie ALUCOBONDA, V prvom rade je potrebné vytvoriť značku fasády. Pre to Je potrebné použiť vysoko presné nástroje určené na prácu na veľkých plácnoch, ako je laser alebo teodolit. Ak je budova nízka, je dosť dosť na používanie stavebnej rulety alebo meracieho stojana.

Ďalšia montážna fáza je nainštalovať konzoly. Pomocou perforátora, musíte vytvoriť otvory, ktorých priemer sa musí zhodovať s kotviacimi skrutkami. A tu je dôležitá nuancia: Hĺbka otvoru musí byť väčšia ako dĺžka skrutiek pre 10 mm.

Ďalej inštalácia konzol. Je na nich všetky zaťaženie fasády sa vykoná. V súlade s tým, že obloženie sedí tvrdo, je potrebné správne nainštalovať zátvorky. Začať s podložkou dosky pre samoobslužnú skrutku. Potom sa v diere vloží tepelne izolačnou tesnenie a plastovou hmoždinkou. Po zvládnutí sebestačnosti. Ten v inštalácii subsystému zahŕňa inštaláciu sprievodcov.

Izolácia

Dôležitým stupňom inštalačných dosiek je kladenie izolácie. Najčastejšie používaná minerálna vlna. Môžete tiež použiť penu alebo expandovaný polystyrén.

Ohrievacie listy sú obložené na zátvorky. A pre väčšiu fixáciu na niektorých miestach sú hmoždinky pevné.

V tomto prípade musíte poznať dôležitú nuanciu: Ak sa používa minerálna vlna, jeho tipy musia byť presne filtrované pod zátvorkami.

Dokončovací stupeň

A tu zostáva len na inštaláciu samotného Alucobond. Inštalácia hliníkových kompozitných dosiek sa vykonáva v závislosti od typu upevňovacieho prostriedku. Najčastejšie je však upevnenie so zámkom a bez. Nainštalujte bloky by mali byť odobraté, zľava doprava. S pomocou sebestačnosti, štartovacia doska je pevná. Pre hustiacu spojenie sa odporúča umiestniť dvojstrannú pásku pod kazetami. Pri inštalácii je dôležité zabezpečiť, aby sa ďalšia kazeta zhodovala s predchádzajúcim hradom.

Po inštalácii každej novej dosky sú skrutky oneskorené. V prípade potreby môže existovať malá medzera medzi blokmi. Kazety, ktoré nemajú zámok, sú inštalované podobnou technológiou pomocou nitov.

Ako to bolo jasné, Inštalácia ALUCOBONDA nie je obzvlášť ťažká. Samozrejme, pre začiatočníkov sa inštalácia prvých pár platní zdajú neuveriteľne zložité. Avšak, ak dodržiavate všetky jemnosti inštalácie, dokonca aj neskúsená osoba bude schopná vybaviť fasádu svojho vlastného domova, nie prilákať prácu stavebnej sféry.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: