Čo je to mäkké pre OSB-Slabs a ako ho aplikovať?

Potreba vybrať si správne primér pre OSB-dosky sa vyskytuje v prípadoch, keď sa materiál plánuje podrobiť následnému dekoratívnemu obloženiu. Spočiatku tento materiál v dôsledku špeciálnej impregnácie nemá príliš vysoké lepidlo charakteristiky.

Ale s pomocou primérov pre OSB-3 pre prácu vonku a v interiéri, pod maľovaním a pod dlažbou, tento problém môže byť ľahko vyriešený.

Preskúmanie druhov

Neexistujú žiadne univerzálne riešenia, aby sa zvýšili adhezívne charakteristiky OSB-dosiek. Zdvihnite vhodný základný náter pre OSB je možný len s ohľadom na znaky metódy ďalšej úpravy. Napríklad v podmienkach vysokej vlhkosti budú potrebné prostriedok hlbokého penetrácie s izolačnými vlastnosťami. Antiseptický primér pomôže, kde vysoké riziko húb alebo tvorby plesnia: hlavne na povrchu vonkajších stien a iných konštrukcií, ktoré sú vystavené atmosféru. Kompozície, ako je „betónový kontakt“, pomáhajú zlepšiť priľnavosť s riešeniami a lepidlami na kladenie dlaždíc. Hlavné typy populárnych pôd pre OSB by sa mali brať do úvahy podrobnejšie.

 • Akrylový. Tento typ pôdy sa vzťahuje na vo vode rozpustné kompozície, absolútne netoxické a bezpečné použitie pri vykonávaní internej alebo vonkajšej práce. Vo svojich vlastnostiach sa akrylský primér vystužuje a prenikne, zatiaľ čo má antiseptický účinok na materiál. Povrch môže byť v štýle alebo natretá po spracovaní a s pre-tónovaním nemôže byť vôbec potrebný ďalší dekor.

 • Alkyd. Pôdy tohto typu sú určené výlučne na vonkajšiu prácu, obsahujú rozpustené živicové látky v ich zložení, čím sa vytvárajú hladký polymérový film po vysušení. ALKYD BASE možno aplikovať na použitie ako vrstva, ktorá zvyšuje odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pôdy tohto typu sú vhodné ako základňa na farbenie so smaltinami.

 • Lepidlo. Táto kategória pôd poskytuje významný nárast lepiacich schopností, zvyšuje pevnosť povrchu OSB-sporáku. Materiál sa stáva menej poréznym, rozširuje životnosť. Lepiace pôdy najčastejšie majú „kontaktný“ poznámku, svedčiť o dobrú spojku s akýmikoľvek nátermi.

 • Detoxikácia. Tento typ priméru pre OSB-platne má schopnosť absorbovať potenciálne nebezpečné a jedovaté odparovanie. Detoxikačná zmes vo forme pasty je určená na vnútornú prácu, aplikované s špachtľou, ktorá tvorí film na povrchu materiálu. Pri zvýraznení fenolu a formaldehydu ich absorbuje pôdu, bráni tomu, aby sa atmosféra dostala do atmosféry. Zloženie moderných materiálov zahŕňa oxidy kovov a polymérne spojivá.

 • Prenikavý. Sú určené pre nízkonákladové OSB-platne s voľnou štruktúrou, ktorá potrebuje ďalšie posilnenie. Tieto pôdy sú chránené pred vlhkosťou, zlepšujú lepidlo charakteristiky materiálov.

 • „ConconOKONTAKT“. Takéto zmesi majú častíc cementu a kremenného piesku v ich štruktúre spojenej so syntetickými polymérmi. Poskytnite vysokú priľnavosť, keď tmel, kladenie dlaždíc.

Pred naplnením povrchu PSB dosky stojí za to, čo je potrebné na aplikáciu. Potom výsledok prinesie len pozitívne dojmy.

Obľúbené značky

Široký výber pôd pre exteriérové ​​a vnútorné steny, podlahy, potiahnuté stropné konštrukcie z OSB-plates. Mnohí z nich robia veľké cudzie značky, ale existujú aj ruský vývoj. Medzi značkami, ktoré možno odporučiť na výber, môžete vybrať niekoľko.

 • Ceresit. Toto je uznaný vodca stavebných zmesí a náterov. Je to táto značka, ktorá vyrába slávny „betónový kontakt“, ako aj širokú škálu ostatných produktov pre základný náter.

 • Soppka. Spoločnosť od St. Petersburg zavádza inovatívne technológie a materiály na trh. Priméry tejto značky pre OSB-dosky sú v bezpečí, po použití sa stanú transparentným.

 • Olimp. Spoločnosť vyrába populárny biely základný základ na akrylové základy pre externé a vnútorné práce.

 • TM „PRIME“. Spoločnosť je umiestnená ako výrobca profesionálnej stavebnej chémie. V sortimente značky sú akrylátové priméry pre internú prácu: hlboký penetrácia, antifungálne, antiseptické.

Tieto firmy už kontrolovali čas, a ich výrobky preukázali svoju účinnosť pri práci s OSP z vonkajšej a vnútornej budovy.

Dieťa Nuances

Pre OSB-3 – najobľúbenejšie dosky tejto skupiny vhodné pre internú a externú prácu – musíte vyzdvihnúť základný náter so všetkými možnými faktormi. Hlavný zostáva definícia následnej metódy ukončenia. Je to on, kto ovplyvňuje, aké vlastnosti adhézie by mali mať povrch dosky. Výber pôdy pre OSP Pri vykonávaní práce v interiéri musíte vykonávať podľa určitých odporúčaní.

 • Pod platom papiera, vinylové alebo phlizelin tapety. V tomto prípade je potrebné použiť prostriedky na báze vody, ktoré následne umožnia adhéznu vrstvu ľahko rozpustiť. Optimálnym riešením bude použitie akrylovej pôdy.
 • Pod farbením. Ak sa aplikuje polyuretánový lak, povrch dosky nemusí byť predbežný. Povlak a tak padá s hustou hladkou vrstvou. Pod alkydovým farbou môžete aplikovať akýkoľvek vhodný fasádny základný náter, ale tieto kompozície nie sú najlepšou voľbou pre interiérové ​​dekorácie. Zmesi na akrylové báze vyžadujú použitie tej istej pôdy.
 • Podliehajúci. Voľba zostáva pre majstra. Vnútri miestnosti je lepšie používať akrylové priméry bez zápachu, zapínanie na nich špeciálne maľby. Takáto kombinácia poskytne hladkú distribúciu tmelu, dobrú priľnavosť aplikovanej kompozície s povrchom PSB dosky.
 • Pod dlažbou. Je potrebné použiť špeciálne priméry odolné voči vlhkosti, ktoré vám umožňujú izolovať OSB z nárazu vlhkého prostredia. Dobré riešenie bude použitie fasádnych vodných povlakov na epoxidoch. Na povlaku sa aplikuje zmes triedy „betónový kontakt“, uľahčuje následné upevnenie dlaždíc.

Aby bol materiál zvýšiť svoje ochranné vlastnosti, je možné spracovať dosku univerzálnou akrylovou pôdou od samého začiatku. Transparentná zloženie nebráni následným povrchom. Ale s ním bude možné výrazne zvýšiť pripravenosť dreveného variča na spojku s inými materiálmi. Prihlásenie do spální bude detoxikačným primérom. S ich pomocou je možné úplne eliminovať možný negatívny vplyv fenolu a formaldehydových dosiek do životného prostredia.

Primer pre OSB-dosky vonku má tiež svoje vlastné charakteristiky. Pre fasádne práce sa používajú špecializované parkety na alkydovom základe. Aplikujú sa v niekoľkých vrstvách, ktoré poskytujú dosť vysoké ochranné charakteristiky materiálu povrchu.

Platne pokryté takto kompozíciami môžu byť prevádzkované v najťažších poveternostných podmienkach.

Podmienky aplikácie

  Pod maľovaním, pod dlaždicou alebo inými typmi povrchovej úpravy, OSB-dosky sa pripravia pomocou pôdy. Môže to byť hrubé, pasty, pripomínajúce tmelu, ako v prípade detoxikačných zmesí. Ale oveľa častejšie sa majster musí vysporiadať s tekutými alebo solubickými pôdami. Funkcie ich aplikácie by sa mali považovať za viac. Práca sa vykonáva krok BYPA.

  • Skontrolujte a prehliadku hrubej časti listu. V prípade potreby je vystavený základnému primeru, pretože po upevnení bude možné.
  • Inštalácia materiálu. Je pripojený k povrchu MAS alebo pevnej základne pomocou nesebeckého.
  • Spracovanie vrstvy tváre. Je odstránený brúsením abrazívnymi materiálmi. Povlak sa spracuje tryskou P180. Jeho abrazívne vlastnosti stačí na odstránenie filmu aplikovaného na doske pod výrobcom rastlín.
  • Odstránenie prachu. Je potrebné starostlivo odstrániť všetky malé častice, ktoré poskytujú povrchovú čistú čistotu povrchu.
  • Príprava základného námeru. Pred aplikáciou je dôkladne zmiešaný, v prípade potreby zriediť alebo ďakujem. Pripravovaná kompozícia sa naleje do kyvety, odkiaľ bude vhodná na nábor počas práce.
  • Aplikácia pôdy. Môže byť rozdelený na povrch dosky úzka kefka alebo valček. V procese práce je dôležité venovať pozornosť tomu, ako sa rovnomerne zloženie nachádza, vyhnite sa tvorbe tokov a rozvodov. Všetky práce na 1 deň sa držia, aby sa zabezpečilo jednotné absorpcie a sušenie pôdy.
  • Sušenie. Akonáhle je zmes úplne distribuovaná po celom povrchu OSP, musíte ho na chvíľu opustiť. Úplné sušenie trvá zvyčajne 8 hodín. Akrylové možnosti získavajú tvrdosť trochu rýchlejšie, ALKYD sa vyžaduje aspoň jeden deň. S viacvrstvovou aplikáciou musíte vydržať naposledy zakaždým, akonáhle sa nová časť pôdy ukáže, že je na povrchu materiálu.
  • Putty. Zahŕňa kĺbové, identifikované chyby, upevňovacie miesta samočinných skrutiek. Po vysušení môže tmel ísť do následných dokončovacích prác.

  Vzhľadom na všetky tieto odporúčania sa môžete ľahko vyrovnať s použitím pôdy na povrchu OSP. So vhodným výkonom bude materiál spoľahlivo chránený pred vonkajšími vplyvmi. Okrem toho sa výrazne zvýšia charakteristiky adhézie OSB.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár