Titebond Tree Glue: Aplikačné typy a nuansy

Dobre známy Titebond Struinery Glue získal reputáciu ako jeden z najkvalitnejších materiálov používaných na lepidlo stromu. Využívanie inovačných technológií vo vývoji jedinečného zloženia umožnilo vytvoriť lepiacu látku, s ktorou môžu byť vyrobené rôzne druhy práce.

Typy

Existuje asi 25 typov lepidla Titebond, ktoré sa úspešne používajú na priemyselné účely. Najčastejšie univerzálne kompozície odolné voči vlhkosti pozostávajúce z jednej zložky. Používajú sa na lepidlo dreva.

Rozlišovať:

 • II prémia. Kompozícia sa vyznačuje odolnosťou voči vlhkosti, elasticitou, imunitou rozpúšťadlám.
 • Originálne drevené lepidlo. Kompozícia má vysokú tvrdosť, predvolené.
 • Titebond 3 lepidlo. Kompozícia nemá chemické rozpúšťadlá.

V závislosti od vymenovania a podmienok aplikácie je vybratá jedna alebo iná kompozícia.

Zvláštnosť

Titebond Glue je určený pre profesionálne použitie. S výhradou pokynov sa však môže aplikovať na každodenný život.

V závislosti od typu látky je zloženie zložiek odlišná. Medzi hlavné zložky sú izolované alifatická živica, syntetická guma, polyméry, polyuretán, proteín, voda. Štandardné obaly obsahuje 473 ml látky.

Pri práci s lepidlom je dôležité dodržiavať teplotný režim, parametre vlhkosti, ktoré sú špecifikované na balení výrobcu.

Treba poznamenať, že pri spevnení lepiacej emulzie tvorí béžový film. Lepidlo sa dá ľahko odstrániť z povrchu, ktorý je spracovaný až do momentu sušenia. Potom budete musieť využiť vysokoškolské.

Charakteristický

V závislosti od typu kompozície, Titebond Lepidlo (do väčšej alebo menšej miery) má tieto ukazovatele:

 • má odolnosť voči vode;
 • zaisťuje vysokú silu zlúčeniny;
 • má odolnosť voči vysokým teplotám (do 50 stupňov nad nulou);
 • nezničí pod vplyvom chemikálií;
 • vníma akustické oscilácie;
 • neobsahuje abrazívne komponenty, a preto nepokazuje nástroje;
 • Zloženie látky obsahuje toxické zložky;
 • nie je zničené počas mrazenia;
 • horľavý pri 100 stupňoch.

  Univerzálne lepidlo Titebond 3 okrem iného má nasledujúce vlastnosti:

  • šetrnosť životného prostredia;
  • Vhodné na prácu pri nízkej teplote.

  Znalosť hlavných charakteristík zloženia vám umožní získať najlepšiu kvalitu bez nadmerných nákladov.

  Pôsobnosť

  Lepidlo II Premium Používa sa na pripojenie drevených križovatiek, lepiaci papier, laminát, preglejky, drevotrieskové dosky, dyha. Látka sa používa na opravu nábytku z vonkajšieho dreva. Môžu lepiť rezné dosky na varenie.

  Originálne drevené lepidlo Používa sa na dizajn, ako aj fixáciu drevených hudobných nástrojov.

  Titebond 3 Používa sa na pripojenie dyhy, preglejky, dreva, plastov, drevotrieskových dosiek. Nástroj sa používa pre interné aj vonkajšie stavebné práce. Vzhľadom na neškodné zloženie môže byť látka použitá v potravinárskom priemysle. Lepidlo sa nepoužíva na pripojenie povrchov, ktoré sú pod vodou.

  Tipy na použitie

  Titebond sa odporúča používať len pri teplote plus. Lepiace pozemky musia byť suché, dôkladne vyčistené pred nečistotami, tuk, cudzích častíc.

  Pred aplikáciou látky na povrch musí byť miešaný. Treba pripomenúť, že kompozícia plne tuhne po 10-20 minútach. Takže je potrebné variť pred začatím práce. Pre hustiacu spojku povrchu, môže ho držať na chvíľu pod tlakom.

  Adhezívna zmes sa neodporúča používať na pripojenie povrchov pokrytých farbou, ako aj na mokrých povrchoch.

  Všetky práce s lepidlom sa musia vykonávať v ochranných zariadeniach. Na tento účel sa používajú špeciálne rukavice a okuliare. Ak je výrobok zasiahnutý na kožu alebo sliznicu, musí sa umyť hojným množstvom vody, a ak je to potrebné, obráťte sa na špecialistu. Izba by mala byť dobre vetraná. Vlhkosť vzduchu by nemala prekročiť zavedené normy.

  Čas použiteľnosti vodotesného lepidla je 2 roky od dátumu otvorenia balíka. Mala by sa skladovať pri teplote miestnosti. Vypršate použitie lepidla.

  Recenzie

  Medzi pripomienky tých, ktorí používali lepiacu zloženie v každodennom živote, existujú pozitívne aj záporné názory.

  K pozitívnym momentom zahŕňajú jednoduchosť použitia, vysoká povrchová hustota spojky, rýchly mráz. Existujú názory, že sila lepidla je vyššia ako sila samotného stromu. Treba poznamenať, že látka, kým jeho sušenie, je ľahké odstrániť z ľubovoľných povrchov.

  Nevýhody zahŕňajú neschopnosť lepiacej látky na udržanie svojej konštrukcie pod priamym solárnym lúčom. Existuje rýchle zničenie lepiaceho švu. Môžete tiež splniť recenzie, ktoré lepidlo sa rozpustí vo vode, takže sa neodporúča na opravu lodí. Mnohí oslavujú pomerne vysoké náklady.

  Pri použití súladu s pokynmi na použitie nárokov na výrobok sa nevyskytuje. Negatívna spätná väzba je najčastejšie spojená s porušením aplikačnej technológie alebo používania nízkokvalitných kompozícií. Je dôležité poznamenať, že akékoľvek opravy by sa mali zakúpiť v obchodoch. Zároveň je potrebné starostlivo preskúmať pokyny av prípade otázok, konzultovať so špecialistom.

  Užitočné tipy na lepenie dreva nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: