Všetko o Hilti skrutkovače

  Hilti skrutkovače sú vysoko kvalitné nástroje pre priemernú cenovku. Sú vhodné pre profesionálnych profesionálov a kupujúcich, ktoré plánujú používať skrutkovač, napríklad kazetu alebo trysku pre samoobslužné skrutky pre potreby domácností. Všetky výhody a nevýhody nástrojov tejto značky sú diskutované nižšie.

  Stručná história a cieľová značka

  Hilti začala marketingovú kampaň od roku 1950. Táto značka sa objavila v Lichtenštajnsku už takmer desať rokov skôr, počas celého desaťročia sa však inžinieri spoločnosti angažovali výlučne vývojom, zatiaľ neuvoľňovali produkty na predaj. Krátko po oficiálnom spustení predaja sa značka rozlišovala, že vynašiel prvú stavebnú zbraň na svete. Zaviedol tiež veľa inovácií na trhu profesionálnych stavebných nástrojov a potom začali vyrábať a zariadenia kategórie rozpočtovej ceny.

  Produkty Hilti sú vhodné pre nasledujúce aplikácie:

  • Profesionálna výstavba, vrátane opráv round-the-clock;
  • Konštrukcia a opravy v odľahlých oblastiach z elektrických mriežok (kvôli dostupnosti modelov batérie);
  • Stavebníctvo pre domácnosť.

  Skrutkovače rôznych modifikácií sú vhodné nielen na krútenie a odskrutkovanie skrutiek, ale aj na vŕtanie rôznych materiálov. Modifikácie nárazu sa úspešne vyrovnali s betónom strednej tvrdosti, plastov a dokonca kov.

  Výhody značky

  Skutočné výhody značky Hilti môžu byť posudzované podľa Kupujúcich. Priemerné posúdenie tvrdenia – 4.5-4.6. Existuje niekoľko pozitívnych strán.

  • Mnohé modely sú vybavené ochrannými mechanizmami. Okrem vypnutia pri prehriatí, ktoré je distribuované z akýchkoľvek nástrojov, je automatické ukončenie výkonu tiež operácie počas preťaženia. Chráni batériu a samotné zariadenie, zvyšuje jej životnosť.
  • Dlhé prevádzkové obdobie. Hilti zariadenia výrazne prevyšujú domáce výrobky na obdobie ich služieb, dokonca aj s vysokou prácou opotrebovania viac ako jeden rok. To je perfektný nástroj pre tých, ktorí nie sú príliš dobre oboznámení vo všetkých nuansových opatrných postoj k skrutkovačom. Dokonca aj pri konštantnom kritickom zaťažení bude zariadenie naďalej pracovať.

  • Schopnosť zmeniť uhoľnú kefku motora pre skrutkovač. To výrazne zvyšuje život výrobku, ktorý je dôležitý, pretože väčšina modelov kvality stojí viac ako 20 tisíc rubľov.
  • Životná záruka. Počas celej životnosti môže majiteľ zmeniť náhradné diely na nástroje zadarmo. Nuance je, že služby Service Center sú zadarmo len po prvých 2 rokoch, a potom pre prácu expertov budú musieť zaplatiť, hoci náhradné diely a zostanú slobodné.

  Avšak, jeden by sa nemal ponáhľať s nákupom produktu tejto značky. Po prvé, negatívne strany skrutkovačov by sa mali študovať.

  Chybne

  Hilti je do značnej miery horší ako viac významných výrobcov, ako je Bosh, Makita, AEG. Hlavnou nevýhodou je predražená cena. Pre porovnanie: MAKITA 6281DWPE skrutkovač za cenu 11 tisíc rubľov je vybavená chladiacim systémom, pohodlným rozhraním, schopnosť prepínania režimov jednou rukou. Hilti SFC14-F je jeden a pol krát drahší, 18300 rubľov, ale môže sa pochváliť len s malou hmotnosťou a veľkým krútiacim momentom (čo je tiež odlišné a zadaný model MAKITA). Odporúčame sa na nákup za cenu, ekvivalentné náklady na jeden produkt Hilti, dva výrobky z japonského výrobcu.

  Kupujúci v ich recenzii oslavujú niektoré ďalšie body.

  • Napriek dlhej životnosti samotného produktu sa gumová podšívka rýchlo zhoršila a bude nahradená.
  • Nabíjateľné modely môžu rýchlo sedieť pri podmienkach nízkej teploty alebo vysokej vlhkosti.

  • Ďalšou nevýhodou modelu batérie je veľká hmotnosť. Dokonca aj použitie hliníka a plastu neštartuje, pretože batérie tejto značky sa vyznačujú vysokou hmotnosťou. V tomto ohľade, bez dobrého fyzického tréningu, použite nástroj na dlhú dobu nie je vždy pohodlný.
  • Hoci výrobca sľubuje „celoživotnú“ záruku pre samotný nástroj, Kupujúci musí zaplatiť za opravy. A hoci náklady na náhradné diely sú kompenzované servisnou spoločnosťou, zrejme, na kompenzáciu peňažných strát, výrobca výrazne nadhodnotí cenu samotnej služby. Dva roky po zakúpení tovaru, majiteľ stále neplatí za náhradné diely, ale už platí za službu, ktorú zasiahne vrecko.

  Tak, pred nákupom zariadenia Hilti, musíme vážiť všetko pre a proti konkrétnemu modelu. Ak kupujúci potrebuje rozpočtový nástroj, táto značka určite nie je vhodná. Ale on môže vyhrať z podobných značiek v segmente na špeciálne účely. Tak drahé za náklady od 25 tisíc sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokým krútiacim momentom.

  Názory

  Hilti Tool Sortiment je dosť rôznorodý, značka vyrába rôzne typy zariadení.

  Nabíjateľný

  Zariadenia na batérie fungujú bez pripojenia k sieti. V ich rukoväti je vstavaná sada jednej alebo dvoch batérií, ktorá poskytuje dlhodobú prevádzku bez kŕmenia. Rôzne modely zobrazujú rôznu životnosť bez dobíjania. Najdrahšie výrobky môžu udržiavať potrebnú činnosť do 8 hodín, ktorá je dostatočná aj pre profesionálnych staviteľov. Možnosti rozpočtu však nemôžu pochváliť ukazovateľmi, nepretržite pracujú dlhšie ako dve hodiny.

  Prítomnosť batérie je vhodná, ak sa práca vykonáva vo výške, v oblasti bez elektrických sietí, a tiež, ak sa elektrina zrazu stane.

  Ale existujú nevýhody:

  • Vysoká hmotnosť vďaka závažnosti batérií;
  • potreba pravidelného posunu alebo dobíjania, ak špecialista pracuje na dlhú dobu;
  • V nepriaznivých podmienkach (napríklad v studenom), výkon alebo životnosť batérie bez dobíjania prudko klesá.

  Sieť

  Sieťové modely sú pripojené priamo k výstupu. Nemôžu byť použité s výškovými prácami, ako aj v nízkych oblastiach. Avšak, profesionáli uprednostňujú sieťové produkty, pretože vám umožnia pracovať bez toho, aby ste boli rozptyľovaní zmenou batérie alebo jeho kŕmenia. Okrem toho, vzhľadom na neprítomnosť batérie, hmotnosť zariadení je znížená. Sú pohodlnejšie držať v ruke, špecialista je pomalší vďaka.

  Páska

  Modely pásky sú vybavené špeciálnymi stuhami, kde sú pripojené skrutky alebo skrutky. Pri rýchlom skrutkovaní veľkého počtu upevňovacích prvkov je to obzvlášť vhodné: pracovník nie je rozptyľovaný vyhľadávaním a vložením skrutiek, sú automaticky kŕmené.

  Takáto automatizácia je vhodná pri upevňovacej ploche, ako je napríklad sadrokartón, vo veľkom meradle.

  Najlepšie nástroje na vymenovanie

  Vyberte nástroj je nevyhnutný nielen svojou konštrukčnou kvalitou. Produkty sa tiež líšia v účele. Najmodernejšie a drahé modely vám umožňujú jednoducho naskrutkujte skrutky, ale aj na pochovanie najmä tuhých materiálov.

  • Kľúče. Kľúč sú vyrábané s 1-2 batériami a nejedia zo siete. Rozlišujú sa vysokým krútiacim momentom, ktorý vám umožní čo najrýchlejšie otočiť orechy. Na trhu môžete nájsť mnoho možností pre trysky od malých na tie, ktoré sú vhodné na výmenu pneumatík.
  • Skrutkovače vŕtačky. Vhodné na skrutkovanie a odskrutkovanie, ako aj vŕtanie mäkkých a pevných materiálov. Existujú reguláciu rýchlostí, drahšie modely ich dvoch. Podrobnosti motora podliehajú nahradeniu.
  • Bicie. Šokové výrobky môžu byť zdvih betón, kovové, drevené, plastové, kompozitné materiály. Existujú variácie s výživou s batériou alebo sieťou.

  Ako si vybrať vymeniteľné bity?

  Viac ako 30 bitov a súvisiacich produktov rôznych cieľov v značkových predajniach Hilti alebo na internete. Zvážte, aké parametre si môžete vybrať tieto komponenty.

  • S diamantovým striekaním. Tenká vrstva diamantovej drviny výrazne zvyšuje pevnosť bitov. To umožňuje, aby sa nenosil ani s dlhodobým vysokým zaťažením. Takéto trysky môžu slúžiť niekoľko mesiacov aj s intenzívnym použitím v stavebníctve. Cena mierne nad produktmi bez postreku.
  • Na magnetickom držiaku. Takéto bity sa používajú výlučne na skrutkovanie rôznych skrutiek. Sú rýchlo nainštalované a menia, ale zároveň nemôžu poskytnúť pomerne odolnú spojku. Z tohto dôvodu sa neodporúčajú pre vysoké nárazové zaťaženie.
  • Torzia. Tieto výrobky odolávajú vysokým zaťažením a sú vhodné pre šokové vŕtačky – skrutkovače. Ak sa krútia moment prudko zvyšuje, elastické okraje bitov sú skrútené, čím sa kompenzuje zvýšené zaťaženie.

  Rozsah aplikácií trysiek:

  1. Inštalácia v tuhom prostredí;
  2. Skrutkovací krútenie s ostrými zastavami.

  Najlepšie modely

  Hilti pravidelne aktualizuje svoj rozsah modelu. V bežnom roku boli najväčšie popularitné množstvo modifikácií.

  • Hilti SD 2500. Určené pre vŕtanie drevených listov a sadrokartónu. Je to veľmi hluk, ale vybavený hĺbkovým obmedzovačom a váži len 1.5 kg. Náklady 12,6 tis. Rubľov.
  • Hilti SD 5000. Cena 12 tisíc rubľov. Dobre sa presúva s GLK, sprievodcov, drevených výrobkov. Môžete k nemu pripojiť skladbu.

  Z vlastníka prachu chráni vetranie. Takmer žiadny hluk, vibrácie sú nízke.

  • Hilti SID 2-A (2×2.6). Stojí 16 tisíc rubľov. Hmotnosť 1,1 kg, pracuje viac ako 8 hodín. Na batériu nesedite príliš rýchlo na ulici, je tu funkcia chladiaceho snímača. Produkt je balený do kufra s bitmi a oddeleniami náhradných batérií.
  • Hilti SD 5000-A22. Jedná sa o úzky profilový produkt, pracuje s GCL a veľkými vláknovými panelmi. Napriek nabíjateľnému systému práce, pri výkone je zariadenie lepšie ako sieťové analógy. Nevýhoda – cena asi 30 tisíc rubľov.
  • Hilti St 1800-A22. Trvanlivé, takmer tiché zariadenie vybavené sadou dvoch batérií. Určené pre profesionálov, pretože viac ako 40 tisíc nákladov na rubľov.

  V ďalšom videu uvidíte test Hilti SID 22A.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: