Všetko o stropných zárodkoch

Bohužiaľ, väčšina ľudí, ktorí nezávisle opravujú opravy vo svojom dome, stratí svoje sily v záverečných štádiách práce a minimálne ciele sú ponechané na „neskôr“. Tento zoznam obsahuje inštaláciu stropného pašónu. Avšak, ak si myslíte, – inštalácia rohov rohov medzi stenami a stropom je dôležitým štátom vytvorenia krásy miestnosti, nie je možné odložiť.

Zvláštnosť

Nie vo všetkých stopách a stenách sú odlišné. Áno, a rohy medzi nimi nechávajú túžiť najlepšie. Opravte takúto chybu svojimi vlastnými rukami, nepoznáte jemnosti naťahovania povrchov, je to nemožné. Alternatívna možnosť sú kartel. Pliny typu stropu nie sú len dekoráciou. Vnútri nich môžete skryť komunikáciu, LED diódy a ďalšie.

Všeobecne platí, že kartelové alebo stropné pašdy sú dekoratívne prvky, ktoré vám umožňujú vizuálne zvýšiť výšku miestnosti a rozšíriť priestor.

Názory

K dnešnému dňu existuje niekoľko typov stropných soknov, z ktorých každý má pôsobivý počet výhod a niektorých nedostatkov.

  • Heriť. Tento typ stropného pôvodu je navrhnutý ako maskovanie stropných spojov a nerovnomerných hrán lepiacich tapety. Dnes je kartel prezentovaný na predaj v rôznych tvaroch, veľkostiach a odtieňoch. Môžu mať aj plastové aj drevené lemovanie. A vnútorná prázdnota hrá úlohu káblového kanála. Je potrebné ich nainštalovať po celom obvode miestnosti, aby ste zdôraznili jednotu štýlu.

  • Výlisok. Tento typ stropného pôvodu sa nazýva plastová rímsa. Môžu byť prilepené priamo na strop alebo na strop a stenový zadok. Moderné modely tvarovania sú vyrobené z polyuretánu, takže výrobok s minimálnou hmotnosťou a jednoduchosť inštalácie.

  • Bageta. V tomto prípade nehovoríme o francúzskom chlebe, ale o dekoratívnom tyči, na tvare priameho krídla,. Stropná bageta je doska, ktorej časť tváre je zdobená nezvyčajným vzorom alebo ornamentom. Obraz môže byť plochý aj objemový.

Bageta môže byť použitá ako maskovanie kĺbov a ako stropný rám.

Materiál

V stavebných supermarketoch existujú veľké oddelenia, kde sú prezentované rôzne kópie stropných soklov. Na najvýznamnejšie miesto kartelu. Sú to polystyrénová pena, papier, majú pružnú štruktúru, ale odlišujú sa s krehkosťou.

Ak nie je žiadna túžba získať kartel, môžete zvážiť akékoľvek iné analógy stropných soklov, ktoré sa vytvoria z väčšieho odolného materiálu.

Randiť Stropné soky sú prezentované v rôznych verziách. Môžete si zakúpiť výrobky z douropolyméru, extrudovanej, polystyrénovej peny a dokonca aj so základňou hliníkového profilu. Niektoré sú mäkké, iné šoky. Ale hlavnou vecou je, že každý použitý materiál má významný počet výhod.

Pena

Tento materiál sa častejšie používa na výrobu stropného pašónu. Na výrobu penových výrobkov sú potrebné minimálne náklady, teda nízka cena hotového výrobku. Fontoám Slinths majú niekoľko dôležitých kvality, a to – jednoduchosť inštalácie a minimálnej hmotnosti. Ak ho chcete nainštalovať, nie je potrebné používať špeciálne stavebné náradie. Jediná zložitosť sa vyskytuje pri orezaní produktu pod požadovaným uhlom.

Lepením penového soklu k stropu a stenu nie je potrebné udržať ho pre väčšie pochopenie. A kvôli minimálnej hmotnosti, pravdepodobnosť padne, nevýznamne. Nevýhody penového strmeňa zahŕňajú vysoké požiar, nestabilita na mechanické účinky, ako aj nedostatok interakcie s niektorými lepidlami.

Z polystyrénu

Tento materiál sa získa polymerizáciou styrénu, ktorý sa používa ako tepelný izolátor. ale Kvôli prítomnosti dekoratívnych vlastností sa polystyrén začal používať pri výrobe stropných pašírov.

Hotový výrobok má mnoho pozitívnych strán:

  • široká škála, takže je možné zvoliť model zodpovedajúci celkovýmu plánu;
  • Perlinh môže byť natretý v rôznych farbách;
  • Mäkké okraje efektívne skrývajú nezrovnalosti stropu a stien, zakrytie defektov rohov.

Stojí za zmienku, že polystyrénové soky môžu byť použité na navrhovanie zaoblených výčnelkov, napríklad oblúkov. Avšak pri vytváraní kučery by sa však mala venovať osobitná opatrnosť, pretože krehkosť polystyrénu nebola zrušená.

Polyuretán

Moderný stavebný materiál, z ktorého sa vyrába mnoho dekoratívnych prvkov, vrátane stropného pašónu. Polyuretánové výlisky alebo bagety majú mnoho výhod:

  • vysoká hustota;
  • jasnosť faktúry;
  • rôzne dizajn;
  • Schopnosť navrhnúť skryté osvetlenie.

Kvôli prítomnosti v zložení polyuretánového pleinningu, výrobky sú flexibilné, získané ohnuté vlastnosti.

Pvc

Najpraktickejší materiál, ktorý má podobnosť s nákladmi na polyuretánové pašdy. Ale toto je jediná vec, ktorá ich spája. Všeobecne platí, že stropný plint PVC materiálu má niekoľko pozitívnych vlastností:

  • požiarna bezpečnosť;
  • Odolnosť voči mechanickým expozíciám a ultrafialovým olejom;
  • Odolnosť voči vlhkosti;
  • Ľahká starostlivosť.

Ale spolu s výhodami existujú niektoré nevýhody:

  • PVC SLINTHS nemajú veľkú šírku, skryť medzery impozantných veľkostí bude ťažké;
  • Výrobky by mali byť namontované len na rovný povrch;
  • Hoci PVC materiál a ohňovzdorný, keď sú vystavené silnému požiaru, sa začína roztaviť.

Mimochodom, tam sú odnímateľné schody z PVC materiálu, kde sú upevňovacie prvky fixované samoobsluhami. Preto nie je potrebné lepidlo, aby na nich trávi.

MDF

Dnes stretnúť stropný sokl, vyrobený z dreva, takmer nemožné. V podstate takéto výrobky robia na objednávku, resp. Baguettes z MDF sú prezentované ako rozpočtový náprotivok v stavebných obchodoch. Rovnako ako iné vzorky, majú rad pozitívnych vlastností:

  • pevnosť;
  • šetrnosť životného prostredia;
  • estetika;
  • Schopnosť zmeniť farbu.

Spolu s pozitívnymi stranami však existuje niekoľko nepríjemných nuans.

  • Vysoká cena. Bohužiaľ, nie každý človek je pripravený si dovoliť si kúpiť stropný sokt aj z rozpočtového borovice.
  • Pravidelná starostlivosť. Okrem skutočnosti, že stropný pašít z MDF musí byť včas utrpený, je dôležité zabezpečiť, aby v miestnosti neexistujú žiadne náhle teplotné rozdiely v miestnosti a vlhkosť zostala na minimálnej úrovni.
  • Zložitosť inštalácie. MDF Subdhs musia byť pripojené k samo-kľúčeňovej skrutke, hmoždinke alebo nechtoch. Lepidlo v tomto prípade nie je asistentom.

Z omietky

Stropné pozadie z omietky sú dobre zavedená možnosť, ktorá je v zásade spoločná medzi ľuďmi, ktorí vytvárajú špecifický štýl. Áno, a stretnúť sa so vzorovými vzorkami schodov v obchode takmer nemožné.

V podstate sa vyrábajú na objednávku. Bohužiaľ, Gypsum produkty nemajú pôsobivý zoznam pozitívnych vlastností. Jedinou výhodou sú schopnosť zdôrazniť klasický štýl miestnosti a dokončiť dizajn v štýle Provence.

Minusy zahŕňajú tieto kritériá:

  • vysoká cena;
  • krehkosť;
  • Montážna zložitosť.

Rozmery

Dnes predstavuje trh širokú škálu stropných soknov, kde každý jednotlivý model má individuálnu dĺžku a šírku. Podľa štandardnej dĺžky je kartel 2 m a šírka rozsahy produktu v rozsahu 1-20 cm. Presne je to však indikátor šírky, ktorý hrá dôležitú úlohu pri výbere stropnej bagety.

Táto hodnota závisí od celkovej výšky miestnosti. Široké susthy vizuálne vyhladené nezrovnalosti, skryť rohy. S pomocou ich pomoci je možné vizuálne zvýšiť dĺžku a výšku miestnosti.

Podľa požiadaviek na konštrukciu, stropné soky sú rozdelené do niekoľkých typov.

  • Úzky. Táto špecifikácia zahŕňa šírku 1-5 cm. Aplikujte ich odporúčané v miestnostiach s minimálnou výškou.
  • Stredný. V tomto prípade hovoríme o šírke 6-15 cm. Inštalácia Takéto výrobky sa odporúčajú v miestnostiach s výškou 2,7 m.
  • Široký. Ich šírka sa pohybuje od 16-35 cm. Takéto schody ozdobte kĺby stien a stropov vo výške miestnosti v 3 m.

Ak si vyberiete široké bagety pre nízku miestnosť, interiér sa vizuálne zmenší a priestor sa zdajú úzky. Ako alternatívu môžete zvážiť možnosť v 100 mm. Inštalácia tenkých základných dosiek v vysokej miestnosti nevedie k dobrému výsledku.

Dĺžka výroby stropných soklov je 1,2, 1,5, 2 m. Tento ukazovateľ však nehraje žiadnu úlohu, pretože sa kartory musia orezať.

Dizajn

Dizajn moderných karikatúr nie je možné nazvať chudobným. Tam sú klasické výrobky s priamymi obrázkami. Vyvinul kópie s objemovým obrázkom. Aby ste si objednali, môžete urobiť najmankovanejšie bagety, ktoré zodpovedajú tomuto alebo inému štýlu dizajnu miestnosti. V prvom rade je potrebné pochopiť, že dizajn kartelu sa líši vo forme.

  • Priamy. V zásade môžu byť pripísané klasike. Toto je najobľúbenejší dekor nájdený v domácom interiéri.
  • Flexibilný. Toto sú produkty RADIUS, ktoré sú schopné vytvárať hladké čiary, ktoré skrývajú zakrivené krivky a stropné chyby.
  • Dutina. V tomto prípade hovoríme o produktoch s prázdnym vnútorným priestorom, kde je položený kábel alebo iné komunikácie.

Každá predložená forma má špecifický smer a funkčnosť. Ďalší dôležitý dizajn parameter – Farba Gamma Slinth. Často v obchodoch vykazovali biele vzorky, avšak tam sú farebné výrobky so zlatom a strieborným rámom. Ale častejšie si ľudia získavajú biele bagety a maľovať je vhodné pre štýl izby.

Môžu byť čierne, hnedé, béžové, sivé, zelené. To všetko závisí od celkového farebného rozhrania miestnosti. Pre vizuálnu expanziu priestoru sú bagety natreté do tónu s prekrytím stropu. Ak chcete zvýšiť výšku miestnosti, je potrebné maľovať zálohy do vhodného odtieňa.

No, posledná, z ktorej závisí dizajn kartelu – použitý obrázok. Ako už bolo spomenuté vyššie, klasické kartely majú kreslenie z rovných čiar, hoci nie je ani nazývaný výkres. Najsilnejšie výrobky na typ štuku. Vyzerajú drahé a efektívne prinášajú luxusný pocit. Dokonale v kombinácii s klasickým interiérom. Nezabudnite, že teraz v módnom podkrovnom štýle, ktorý je inherentná priamosť a ploché dekoratívne vložky.

Bagety s vložkami môžu byť biele, ale najčastejšie majú kombinovanú farbu. Konvexné vzory kreslenia maľované v zlate, striebornej alebo tmavej wenke. Vzorovaný stropný záložný dizajn umožňuje oživiť strop, zbaviť sa jeho monofónu.

Ďalšou možnosťou dizajnu soklín preberá prítomnosť v skrytom priestore, kde sa nachádza skryté osvetlenie. Toto je trojuholníková alebo kocka forma, vo vnútri, v ktorej sú drážky na upevnenie svetelného pásma. Hotový výsledok je tak krásna, že atmosféra je naplnená romantickosťou.

Ako si vybrať?

Po prvé, výber stropného strmeňa ovplyvňuje svoje náklady. Ďalej je študovaná šírka a materiál, z ktorého je vyrobený. Stojí však o konkrétny význam pre hmotnosť výrobku, hustoty a dĺžky. Napríklad susths vyrobené z polystyrénových peny sa vyznačujú vysokou hustotou. Ale zároveň, ich hmotnosť je oveľa vyššia ako hladina penových baguettes, ktoré sú najvhodnejšie pre rámovanie napätia a zaveseného stropu.

Výber balíka vhodnej veľkosti je dôležité vziať do úvahy výšku miestnosti. Ak vzdialenosť od podlahy do stropu nie je vyššia ako 2,5 m, je potrebné zastaviť svoju voľbu na sokole až do širokej 3 cm.

Širšie bagety vizuálne znižujú výšku stropov, takže izba byt.

Dôležitou voľbou je kresba. Na prednej strane stropných škvŕn môžu byť zobrazené priamymi pásmami s plynulým prehlbovaním, ktorý je vhodný pre klasický štýl. Produkty so vzorovaným obrazom sa odporúčajú zarámniť štýl Provence.

Ďalšie dôležité kritérium výberu je v metóde inštalácie. Niektoré výrobky sedia na lepidle, iné sú pripojené spojovacie materiály s vlastným čerpaním. Vykonávanie výpočtov na výpočet požadovaného množstva stropných soknov, je dôležité pochopiť, že sady budú prekrývať police stropu a stien v celej oblasti. Mali by byť inštalované pod závesmi, v umiestnení vysokých skríň.

Montáž

Inštalácia stropných záložiek s vlastnými rukami – práca je zodpovedná, tolerancia chýb je nemožná. Dokonca aj malé plamene môžu viesť k strate účinku dokončenia opravy. Takže to nestane, je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá a dodržiavať postupnosť inštalácie:

  • Značka;
  • rezanie;
  • upevnenie;
  • tesnenie;
  • maľovanie.

Tí, ktorí majú aspoň minimálnu lepiacu skúsenosť so súpravami, sa chápu, že jediná zložitosť sa vyskytuje pri rezaní rohov soklín. Z hľadiska miesta projektu môžu byť uhly vnútorné a vonkajšie. Preto by mali byť úseky na schodoch 45 stupňov. Mnohé typy soklov sú pripojené k stropnému a stenovej základni v uhle. A to znamená, že nie je možné, aby sa pravý kúsok v rovine s využitím dopravy.

K dnešnému dňu bolo vyvinutých niekoľko spôsobov vytvorenia dokovacieho rohu. Najefektívnejší je rezanie s pomocou „Stusla“. Toto je nástroj pozostávajúci z 3 panelov úseku v tvare P. Na opačných stranách sú pohony pre rôzne uhly.

Stupl môže znížiť pašdy zo širokej škály materiálov. Hlavnou vecou je, že konektory prierezu vám umožňujú prispôsobiť sa karikatúry. Na rezanie je vhodnejšie použiť hacksaw alebo ostrý nôž.

Po pochopení technickej strany STUS, môžete začať vytvoriť uhol. Perlinh sa vloží do prierezu a ostrý čepeľ je vyrobený pod uhlom 45 stupňov. Rez Fragment by mal byť opatrne, ale hlavnou vecou nie je zmiasť smer uhla.

Aby ste eliminovali chybu na stenách STUS, existujú šablóny vrtule, kde značky s označením vyrobeného rezu. Po vytvorení 1. Cartera môžete prejsť do rámu druhého zálohy. Ďalej sú obidve rezané časti spracované brúsnym papierom. Potom na mieste.

Druhý spôsob zahŕňa použitie papiera. Ak chcete začať, uhol stropu je zapísaný na čistý list, potom je jeho bisector nakreslený. Ďalej je list nastavený na rovný povrch, v blízkosti vertikálnej roviny. Na tento účel si môžete vziať drevený box. Tam je aplikovaný sokl. Bissectrix sa pripája s označením na papieri, po ktorom je rez. Rezaný druhý sokrát môže byť už na mieste. Zostáva len tak, aby sa zmestili do rohov.

Táto dokovacia metóda sa bohužiaľ nemôže pochváliť ideálnosťou, a majstri musia vylepšiť uhly s dokončovacími zmesami.

Teraz môžete pripraviť pripravený kartarista. Na povrchu stropu a stien je označenie, potom sa odoberie prvý peller, spustí sa lepidlo, ale nie pevná vrstva, ale čiastočná aplikácia kompozície. Ako lepidlo, môžete použiť priehľadný tmel. Nie je to pre nich ťažké, hlavná vec je mať špeciálny pištoľ. Ďalej sa stropný sokel aplikuje na roh podľa značky a mierne stlačené. Nasledujúci pozmeňujúci a doplňujúci návrh musí byť pripojený k prvému rozdielu medzi nimi. Tak uzatvára police stropu a stien.

Ďalšia etapa inštalácie vyžaduje vypnutie kĺbov spojenia medzi zálohami. Riešenie sadry sa použije na vyplnenie medzier. Akonáhle schne, kartel môže byť natretý v požadovanej farbe. Pri umiestnení klenutých otvorov a zadkov s vlnitými čiarami sa používa mäkký stropný sokth, ktorý môže byť ohnutý, aby bol vhodný formulár. Produkt je prilepený tmelom alebo lepiacou zmesou. Jediné „ale“ – lepiaci sokel by sa mal posilniť až do sušenia lepidla.

Krásne príklady

Moderný človek dokonale rozumie, ako vyzerajú stropné pašdy. V niektorých miestnostiach sa takéto výrobky skrývajú chybné uhly, iné sú súčasťou interiéru a tretím zohrávajú úlohu zdobenie dodatočného osvetlenia.

Dnes takmer všetky izby zdobia stropné pašdy. Sú namontované v spálni, v obývacej izbe, v kuchyni, na chodbe a dokonca aj v kúpeľni. No, vyzerá to pripravení urobiť najpohodlnejšie a pohodlné.

Alternatívy

K dnešnému dňu, stropné pašdy boli rozšírené. Avšak tí, ktorí chcú vyniknúť, hľadajú analógy karikatúry, ktoré majú rovnaký atraktívny vzhľad a kombinovať s celkovou dekoráciou interiéru. Stropné pozadie, výlisky, kartel, môžu byť nahradené papierovými panelmi, šnúrmi, tenkým lanom, ako aj keramickým okrajom. Inštalácia každej navrhovanej možnosti môže byť vyrobená z vlastných rúk alebo pozvať majstrov.

Papierové panely sú pruhy s papierovou základňou. Dĺžka každého jednotlivého tesnenia nepresahuje 1 m, pri inštalácii musia byť nové pásy prispôsobené pod lepenou stranou.

Dekoratívny kábel je možné zakúpiť v dielni nábytku alebo sa. Jeho analóg môže byť pletený lano. Aké najpozoruhodnejšie, šnúry môžu byť použité pri dokončovaní stien podľa akýchkoľvek materiálov. Dokonca orámovanie okrajov stropu.

Keramická hranice je modifikácia štandardných dlaždíc, zatiaľ čo má maximálnu šírku 5 cm. Často sa používajú na oddelenie dekorácie steny v centrálnej časti. Avšak, dizajnéri revidovali tento materiál a akonáhle ho zvyšujú na rozhraní stropu a stien, si uvedomili, že ide o jedinečné riešenie na vytvorenie krásneho uhla.

O tom, ako lepiť stropné soklové a bagenové odkvapy, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: