Výber elektrických CLUPPS a ich použitie

V predajniach nájdete veľký počet rôznych modelov KLUPPS, ktoré sa líšia v producentom krajiny, materiálu a rozmeru. Článok sa zaoberá odrôd elektrických závitových klubov.

Preskúmanie druhov

Skoršie pre rezanie nití na potrubiach používané okrúhle zomrie. Potom sa na trhu objaví prvé jednoduché ručné. O niečo neskôr, ktoré majú račňu. A nedávno, s výskytom veľkého dopytu po výstavbe, sa objavili elektrické kurvy.

Elektrické clushes majú rovnaký princíp práce, ako aj manuál, len namiesto manuálnej práce využíva elektrinu.

Elektrické závitové kluby nie sú akceptované na rozdelenie na stacionárne a prenosné. Všetci sú označené ako profesionálna technika, a preto sa používajú v podniku, ako aj doma. Hlavný rozdiel môže vykonávať výkon.

Zahrnuté sú trysky s metrickými rezbami (vypočítané milimetre a uhol sond je rovný 60 stupňov) alebo palca (kalkul sa vykonáva v palcoch a uhol sond je 55 stupňov).

Princíp činnosti zariadenia je pomerne jednoduchý. Potrubie sa vloží do požadovanej dýzy. Nástroj je pripojený k sieti, a keď stlačíte tlačidlo „Štart“, stroj nezávisle poškodzuje. Nie je potrebné urobiť ďalšie úsilie.

Tento stroj je ideálny pre ťažko dostupné miesta (samozrejme, ak umožňuje veľkosť samotného zariadenia). Priemer potrubia alebo iných tipov nezáleží, pretože sada obsahuje solubular tryshles, ktoré sa dajú veľmi ľahko zmeniť.

Hlavná výhoda, ktorá je najčastejšie zaznamenaná odborníkmi, je schopnosť obnoviť staré nite, keď je predchádzajúci úplne vymazaný, alebo musí byť predĺžený (ak je napríklad časť potrubia nahradená alebo rezaná).

Medzi nevýhodami je nástroj závažný a vážny spôsobený motorom. Čím viac energie bude najťažší bude motor. A jednotka má viac miesta, dokonca aj v krabici. Mnohí porovnávajú elektrický clus s brúskou – silne sa navzájom podobajú smerom von.

Elektrická energia v tomto zariadení je súčasne a plus a mínus. Nevýhodou je, že KLUPPS neustále potrebujú jedlo.

Pracovať nežiaduce stráviť na daždivé alebo surové počasie.

Najlepšie modely

Medzi akýmkoľvek modelovým rozsahom je vždy rating populárnych modelov, ktoré majú veľký dopyt medzi kupujúcimi. Majú podobné charakteristiky, toľko nevie, ktoré zariadenie je lepšie vybrať si. Najčastejšie si vyberiete nástroj, ktorý bude informovať, alebo aspoň nejako sa hodí do prípustného cenového segmentu. Nižšie sú obľúbené modely elektrického CLUPP.

  • ZIT-KY-50. Výrobca Krajina – Čína. Rozpočtová možnosť pre odborné aktivity. Vykonáva akýkoľvek objem práce na kresbejúcom priemeru až 2 palcov. Súprava je plastová puzdro, olej a 6 posuv. Funkčná séria má spätný (reverzný). Malý model veľkosti. Medzi recenzie, zariadenie je ideálne pre domáce použitie. So príliš aktívnym používaním sa začne zahriať a trysky sa postupne blikajú.

  • VOLL V-MATIC B2. Vyrobené v Číne. Odlišný od predchádzajúceho nástroja je vyšší výkon a výkon v 1350 W. Zahrnuté Maslenka, ďalší zámkový svorky, adaptér pre hlavy a náhradné trysky. Nástrojové recenzie Dobré. Vhodné pre výstavbu a domov. Medzi mínusmi existujú menšie problémy s plnkou, ale ľahko sa vyrieši odpojením nástroja zo siete a čistenia.

  • VINAX 1 / 2-1.1/4 „BSPT 138021. Vo Francúzsku. Označuje triedu profesionálneho vybavenia. Smer jazdy – vpravo a vľavo. Súprava pozostáva zo 4 hlavy a vice-svorky. Celý nástroj je vyrobený z ocele s vysokou pevnosťou, čím má vysoký odolnosť proti opotrebeniu. Rýchlosť je 20 otáčok za minútu. Vhodné pre trvalé a aktívne práce. Najčastejšie získal inštalatérske práce alebo stavebné. Na jednorazové domáce použitie bude akvizícia nevhodná, pretože cenový segment je pomerne vysoký.

  • RidGID 690-I 11-R 1 / 2-2 BSPT. Výrobca Krajina – Spojené štáty. Vhodné pre profesionálnu prácu. Má silný motor a 6 vymeniteľných trysiek. Vykonáva vysoko kvalitné rezbárstvo. V prípade, že je špeciálne tlačidlo, ktoré chráni pred náhodným začleňovaním. Prípadový materiál – kov a zosilnený sklolaminát, ktorý zvyšuje odolnosť proti opotrebeniu a silu. Rukoväť je vyrobená zo špeciálneho silikónu, ktorá zabraňuje posunutiu.

Po ukončení práce je ďalšie tlačidlo, ktoré uvoľní zariadenie.

  • REMS „AMIGA“ 2 540020. Vyrobené v Nemecku. Čistý výroba nite. Existujú špeciálne kohútiky pre čipy v hlave, takže práca sa vykonáva občas rýchlejšie. Svorka je stlačená proti povrchu, ktorá dáva ďalšiu spojku. V súbore je 6 hláv temperovanej ocele. Všetko je balené v prenosnom prípade kovu. Má a vpravo a vľavo.

  • 700 RidGID 12651. Vyrobené v USA. Model je navrhnutý tak, aby vykonával ťažkú ​​prácu. Hmotnosť výrobku je 14 kg, počet hláv – 6. Power 1100 W. Vybavené spätným a dodatočným napájaním. Prípad je vyrobený z liatého hliníkovej zliatiny. Posúva závit na potrubiach s priemerom 1 palcov a vyššie. Môžete si kúpiť adaptér a používať hlavy iného priemeru.

Tipy na výber

Pred nákupom musíte preskúmať všetky vlastnosti modelu, aby ste lepšie pochopili princíp následnej práce. A môžete tiež urobiť malý zoznam požiadaviek CLUPP. Pri nákupe nástroja sa spolieha na nasledujúce kritériá.

  • Hmotnosť. Je potrebné pochopiť, že každé zariadenie sa líši podľa hmotnosti. Existujú modely s hmotnosťou 0,65 kg a niektoré sú vážené až 14 kg a vyššie. Preto pred nákupom by ste mali mať malý nástroj vo svojich rukách, aby ste počúvali vaše pocity.
  • Moc. Rýchlosť vykonanej práce závisí od tejto charakteristiky. Náklady na nástroje sa však začínajú líšiť. Čím väčší je výkon motora, tým vyššia je cenovka.
  • Číslo a veľkosť dýz. Scéna sa považuje za dimenziu, kde sú hlavy 1, 1/2, 1/4 a 3/4 palca. Je lepšie vybrať modely, v ktorých je možná následná výmena dýz (to znamená nákup určitej hlavy, nie celého súboru). Niektoré mraky idú bez možnosti výmeny frézy, to znamená, že tryska urobí reznú hranu, nebude možné ho nahradiť. V tomto prípade budete musieť získať nový nástroj. Toto sa považuje za mazaný marketingový ťah, najčastejšie sa nachádza v rozpočtových modeloch.
  • Rozmery a materiál. Tam sú malé modely, ktoré sú v práci pohodlné, ale gombík nejde k nim. To znamená, že to bude trvať určitý čas na vypracovanie zručnosti. Materiál výroby v tomto prípade je tiež zodpovedný za životnosť.

Po vypracovaní takéhoto zoznamu môžete prejsť do akéhokoľvek ukladania a spustiť nástroj „montáž“. Trh predstavuje veľké množstvo elektrických CLUPPS ako ruská aj zahraničná výroba. Mnohé poznámky, že dovážané zhromaždenie je lepšie.

Získať akýkoľvek nástroj, ktorý potrebujete v špecializovaných predajniach, ktoré majú certifikáciu produktu.

Žiadosť

OBLASŤ POUŽÍVANIA ELECTROCLIPSESTAU je pomerne veľké: z nití k rôznym rúrkam pred aplikáciou pri montáži objemových štruktúr (napríklad schody alebo skleníky).

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár