Panasonic F-VXL40

Umiestnenie v rebríčku3 miesto poradie:

NAJLEPŠIE ČISTIČKY VZDUCHU S VODNÝM FILTROM (BEZ SPOTREBNÉHO MATERIÁLU)

Prejsť na hodnotenie

Špecifikácie Panasonic F-VXL40

Celkový výkon

Účel spotrebičačistenie / zvlhčovanie vzduchu
Spotreba energie52W
Obslužná plocha30 m2.

Zvlhčovanie vzduchu

Kapacita nádrže na vodu1.6
Spotreba vody350 ml/h
Hygrostatk dispozícii na

Čistenie vzduchu

Výkon čistenia vzduchu (CADR)240 cb.m/h
Kontrola čistoty vzduchuje tu
FiltreHEPA filter, vodný filter

Funkcie

Variabilná rýchlosť ventilátora/intenzita odparovaniaje tu
Inštaláciapodlaha
Napájaniesieť

Comfort

Ovládacie prvkyelektronický
Wi-FiNie
luetoothnie
Hladina hluku49 dB

Rozmery a hmotnosť

Rozmery (ŠxVxH)330x590x250mm
Hmotnosť7.2 kg

Recenzie na Panasonic F-VXL40

Výhody:Osviežuje vzduch, pracuje ticho a ľahko sa ovláda
nevýhody:V automatickom režime trvá odstránenie zápachu pomerne dlho
Nevýhody:Dostatok vody na 12 hodín zvlhčovania v automatickom režime a nie 6 až 8 hodín, ako bolo inzerované. Je to celkom príjemné)

Que Esperanza


Výhody:Kvalita vyhotovenia a materiály. Vyrobené v Japonsku. Cena a dizajn.
Nevýhody:Len dve rýchlosti – veľmi tichá a veľmi hlasná, nedostatočne stredná.
Nevýhody:Vykonáva svoju prácu, kvalita materiálov vrátane filtrov vzbudzuje vážnu dôveru. Cena 22 000 RRUB, približne 300 USD. Vynikajúca alternatíva k Daikin za 800 usd, rovnaký princíp fungovania. Od techniky neočakávajte zázraky, je to dobrý doplnok k včasnému čisteniu obytného priestoru. Priemerná spotreba vody približne 4-5 litrov denne. Dokončím recenziu po mesiaci používania – zariadenie funguje nepretržite, vypnem pár minút pri dopĺňaní vody. Po 1,5-2 hodinách na maximálnu rýchlosť sa v miestnosti s rozlohou 15 m2 cítim ako v horách (akonáhle ho vypnem, pocit po niekoľkých minútach zmizne, možno je to účinok recirkulácie vzduchu). Čistenie hlavného filtra (je to veľký uhlíkový filter) je veľmi jednoduché, dokonca ho ani nevyberám, len odstránim predný panel a vysávam. Ako som písal vyššie, zariadenie má len dve rýchlosti ventilátora, minimálna odparí v priemere 1,5 – 2 litre za 10 hodín (v noci) a približne 3 – 4 litre za 10 hodín pri maximálnej rýchlosti, všetko závisí od vlhkosti vonku. Čo sa týka odstraňovania zápachu, nikto z nás nefajčí, takže môžem posúdiť len prítomnosť veľkého filtra s aktívnym uhlím, ktorý by si mal poradiť s nepríjemnými pachmi. Senzor upchatia bliká, keď sa v kuchyni smaží, ale keďže používam manuálne nastavenie výkonu, nemôžem posúdiť automatickú funkciu, ale pravdepodobne funguje správne. Nenašiel som žiadne nevýhody, stojí to za tie peniaze a určite ho môžem odporučiť.

muž muž


Výhody:odparuje vodu. Zvlhčuje
Nevýhody:Dokonca aj pri nízkej hlasitosti niekedy bubnuje rýchlo, potom sa na pár sekúnd zastaví a už takmer nikdy nezabubnuje, a tak ďalej a tak ďalej. Pípanie spočiatku plynulo bez trhnutia. Je to vada, alebo to tak má byť? Pri vysokej rýchlosti všetko veľmi vibruje
Nevýhody:Odparovací filter sa po týždni stal ryšavým a tvrdým. Namočené v kyseline citrónovej – ako nové.

Chuprina Catherine


Výhody:Dizajn, kvalita materiálov a spracovanie na vysokej úrovni. Veľmi pohodlné nalievanie vody, na to je skvelý žľab s rukoväťou. Ovládanie je zrozumiteľné a nespôsobuje žiadne problémy.
Slabé stránky:Na špongiovom filtri vo vodnom žľabe je žltohnedý kryštalický zvyšok. Čo to, do pekla, je?. Nedostatočná stredná rýchlosť. V skutočnosti je pomalý, veľký a auto.
Nevýhody:Zviera funguje už dva mesiace bez prerušenia. V automatickom režime vydrží voda 9-11 hodín. V noci sa dvere do izby zatvárajú a okno sa vetrá. Vlhkosť vzduchu je mierna a celkom príjemná. Ak je žalúzia zapnutá na minimálnu ventiláciu, vlhkosť je už dosť vysoká. Ak zatvoríte uzávierku, je to trochu nepríjemné, ale skôr nie z vlhkosti, ale z dusna. Batérie sú určite usmažené. Počas dňa, keď je žalúzia v otvorenej polohe a dvere do miestnosti nie sú zatvorené, výkon určite nie je dosť dobrý, ale nemyslel som si, že to musí zatĺkať na celý byt. V súčasnosti uvažujete o kúpe staršieho modelu s väčšou kapacitou. Na nábytku je menej prachu a je ho zreteľne vidieť a ľahšie sa dýcha. Mám miernu astmu a cítim to. V noci je v tichom režime hlučnosť menšia ako pri klimatizácii. V maximálnom režime je určite hlučný, ale to je úplne prirodzené a nie je to nevýhoda. Podľa môjho názoru mu chýba stredná rýchlosť, ale to nie je podstatné, automatický režim je úplne normálny. Svetelný senzor v noci zhasína takmer všetky „dodatočné“ svetlá, čo je veľmi dobrá vec. Neviem, prečo sa to robí, musí to mať nejaký skrytý význam, ale vzduch vychádza hore a doľava a nie je nastaviteľný. To už nie je pohodlné a.. Musí byť otočený k stene, aby fúkal do stredu miestnosti, a zadná strana nie je tak pekná. Vo vodnom žľabe sú dva neprehľadné typy filtrov. Sú práve vo vode a nie je jasné, čo robia. Nie je mi to jasné, ale to neznamená, že sú len pre krásu, dúfam, že majú zmysel. Trochu opatrný pri znečistení hubky v zásobníku na vodu. Vklad nie je pekný, tvrdý ako tenká vrstva karamelu. Keď filter vyberáme, musíme ho trieť a obávame sa, že sa rýchlo roztrasie. Teraz sa snažíte zistiť, ako ju ovplyvní voda pred potopením. Ak viete, čo to je, dajte mi prosím vedieť. Žiadni fajčiari, žiadne zvieratá, žiadna cesta pod oknom.

Pavel Ivanov


Výhody:Tichý režim v automatickom režime. Vzduch je veľmi čerstvý. Alergici to ocenia.
Nevýhody:Prvýkrát po zakúpení a aktívnom používaní, približne 10 dní, musíte veľmi často umývať hubku zo zvlhčovača kvôli určitému rušivému zápachu pripomínajúcemu jód.
Nevýhody:Plná nádoba vody v automatickom režime vystačí na 10 hodín, ak je miestnosť malá. A áno, zariadenie dokáže vytiahnuť len jednu miestnosť s rozlohou 20 metrov a výškou stropu približne 3 metre, čím sa otvoria dvere do ďalšej miestnosti a efekt „sviežosti“ sa výrazne stratí. Hi- režim je skvelý, obnovuje sa veľmi rýchlo, ale je hlučný. V automatickom režime čistí pachy veľmi pomaly. Indikátor vlhkosti ukazuje vlhkosť veľmi približne (v príručke sa uvádza, že), ale senzor funguje veľmi dobre: v citlivom režime, niekoľko škvŕn prachu a reaguje na beh vo dvore, nie ekologický beh, fajčenie fajčenie kolmahu spustil presne. Pri zapnutom zvlhčovači vzduchu potrebujete v miestnosti čerstvý vzduch, inak sa vám v miestnosti vytvorí „kúpeľ“. Zvuk, ktorým zariadenie signalizuje potrebu naplniť zvlhčovač vodou, je pomerne tichý, ak v tomto okamihu spíte, vyplašíte sa z ostrého pískania, presne to nebude; nastavenia môžu ponechať len prvé pípnutie, následné, periodické, možno vypnúť. Ak ionizátor zostane zapnutý, miestnosť je potrebné čistiť obzvlášť starostlivo, pretože nabité prachové častice silne priľnú k povrchom a k vám.

Ingar Helgesson


Výhody:Účinnosť, jednoduchá obsluha a údržba, vzhľad.
Nevýhody:nie
Nevýhody:Čističku vzduchu Panasonic F-VXL40R-S používame doma už 5 mesiacov a sme veľmi spokojní. Meranie účinnosti – alergická nádcha a zápal spojiviek u dospelých a detí vymizli bez ďalšej liečby. Čistička vzduchu sa ľahko ovláda. Podľa pokynov sa zvlhčovací zásobník filtra umýva raz za mesiac a filter HEPA sa vysáva približne raz za dva týždne. Takto to naozaj funguje. Ani časovo náročné – filtre sa dajú veľmi ľahko odstrániť. Naša čistička vzduchu funguje 24 hodín denne. Má tichý nočný režim, ktorý sa zapína automaticky. Zvukový signál a blikajúce svetlo vás informujú, keď je potrebné naplniť žľab vodou. Vyžaduje umiestnenie na podlahu. Vľavo, vpravo a hore musí byť 30 cm od nábytku a iných predmetov, inak nefunguje. Vizuálne vyzerá dobre. Veľmi spokojný s nákupom.

Bogacheva Catherine


Výhody:Spotrebič má pekný exteriér, recenzie boli skvelé
Nevýhody:jeden deň to fungovalo, druhý deň ráno sa to jednoducho nezaplo
Nevýhody:Nič viac dodať, t.. výrobok sa ukázal byť chybný (aj keď vyrobený v Japonsku), nebudem kupovať tento produkt znova

Khachaturova Evgeniya


Výhody:F-VXL40 – jediný model montovaný v Japonsku. Filter sa môže vysávať raz za mesiac a vymieňať každých päť rokov.
Nevýhody:Pri prvom použití je potrebné vybrať filter a hubku zo zásobníka na vodu a opláchnuť ich pod tečúcou vodou, pretože majú silný zápach, akoby boli vyrobené z plastu.
Nevýhody:Práve dnes som si ho kúpil. Dlho mi trvalo, kým som si vybral medzi rôznymi drezmi. Najprv som sa pozeral na Boneco za 20 000 bez filtrov, ale vyžaduje časté čistenie vane a diskov. Japonský panasonic s HEPA filtrom vyzerá oveľa vážnejšie ako vedro s kolieskami od spoločnosti Boneco.

Makarov Konstantin


Výhody:Odstraňuje zápach a čistí vzduch
Nevýhody:
Nevýhody:Sused fajčiaci na schodisku. Všetok zápach ide do nášho bytu. Ja sama neznášam jeho zápach (nikdy som nefajčila, môj manžel nefajčí), ale to nevadí, môj syn začal okamžite kašľať!!!!! Bál som sa, že dostanem astmu. Spýtal sa môjho suseda a môj manžel sa s ním rozprával ako muž s mužom, ale nezaujímalo ho to. Nemôžem uveriť, že som si kúpil túto čističku vzduchu! Naozaj odstraňuje zápach nikotínu! V byte nie je žiadny zápach, môj syn nekašle, všetko je v poriadku!

Alexandrova Nata


 • Výhody:Hmatateľný rozdiel, kvalita, pohodlné služby!
  Nevýhody:Minulý rok sme sa presťahovali do Zvenigorodky. Nočná mora! Pri oknách s výhľadom na diaľnicu sa doslova nedá dýchať. Keď som uvidel vrstvu cestného prachu, hneď som si predstavil, že ho vdychujeme. Prehľadali ste všetky fóra. Tento Panasonic je najlepšou voľbou: čistí a zvlhčuje vzduch. Kúpil ho tu a bol doručený za jeden deň. Ďakujem!!!

  Ulyana Borisova

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: