Ako aktivovať ladenie USB v systéme Android

Ak chcete s tabletom alebo smartfónom vykonať niečo špeciálne, možno budete musieť povoliť ladenie USB. Ako na to? Je to naozaj jednoduché, vyžaduje si to len dve alebo tri minúty vášho času.

Ako aktivovať ladenie USB v systéme Android

Prečo používať ladenie USB

Väčšina našich čitateľov už určite počula o ladení cez USB. Ale čo sa skrýva pod týmito slovami? Ako je ľahké uhádnuť, schopnosť odstrániť ten či onen problém pomocou počítača, keď je k nemu zariadenie pripojené pomocou kábla USB. Túto funkciu väčšinou aktívne využívajú vývojári aplikácií, ktorí potrebujú poznať dôvod, prečo ich výtvor zlyhal.

V niektorých prípadoch môžete chcieť povoliť ladenie USB. Napríklad niektoré softvéry dokážu obnoviť náhodne vymazané súbory len vtedy, keď je aktivované ladenie. Iné programy umožňujú vytvoriť zálohu zariadenia. Ale iba ak je povolené ladenie USB, inak systém neumožní vykonať požadované akcie. A to sú len prvé príklady, ktoré vám napadnú. Takže by ste určite mali vedieť, ako aktivovať ladenie USB. Rovnakým spôsobom sa to vykonáva v prevažnej väčšine smartfónov a tabletov s operačným systémom Android, bez ohľadu na to, aká verzia je nainštalovaná.

Povolenie ladenia USB

Niektorí používatelia sa pokúšajú aktivovať funkciu sami. Často sa im to nepodarí. Ide o to, že toto nastavenie je predvolene skryté pred zrakom osoby, ktorá vlastní zariadenie. Môžete niekoľkokrát prejsť všetky nastavenia, ale nenájdete to, čo chcete! Najmä ak ste sa predtým nepokúšali aktivovať možnosť sťahovania aplikácií zo zdrojov tretích strán, napr.

Aké je tajomstvo? Stačí vykonať nasledujúce kroky, ktoré nie je možné odhadnúť samostatne:

  1. Prejdite do časti „Nastavenia“ kliknutím na príslušnú ikonu na ploche alebo v oznamovacej lište.

  2. Tu prejdite na položku „Informácie o telefóne“ alebo „Informácie o tablete“. Ak sa vaše zariadenie môže pochváliť čistou verziou systému Android, možno budete musieť najprv prejsť do časti Systém.

  3. Potom nájdite položku s číslom zostavenia aktuálneho firmvéru. V prípade smartfónu Xiaomi by vás mala zaujímať položka „MIUI verzia. Na tento riadok musíte ťuknúť asi desaťkrát, kým sa neobjaví správa, že ste sa stali vývojárom.

  4. Vráťte sa do hlavnej ponuky „Nastavenia“. Tu je nová sekcia s názvom „Pre vývojárov“. Prejsť na. Predtým môžete kliknúť na tlačidlo „Viac“ v spodnej časti tejto ponuky.

  5. Ak je v hornej časti sekcie vyhradenej pre vývojárov prepínač, kliknite naň. Týmto spôsobom aktivujete sekciu. Prepínač sa zvyčajne nachádza v relatívne starých verziách operačného systému.

  6. Otvorená sekcia obsahuje množstvo rôznych parametrov. Rýchlo však nájdete položku „ladenie USB“. Aktivujte prepínač vedľa neho.

  7. Ak operačný systém zobrazí varovné okno, pozorne si ho prečítajte. Potom stlačte tlačidlo „OK“.

To je všetko. Máte povolené ladenie USB. Teraz môžete bezpečne pripojiť smartfón káblom k počítaču a vyriešiť problém.

Odporúčame vám, aby ste ladenie následne vypli. Ak to chcete urobiť, musíte sa opäť dostať do sekcie „Pre vývojárov“ a kliknúť na vyššie uvedený prepínač. Ak však svoj smartfón pripájate cez kábel len veľmi zriedka, nemusíte to robiť.

Záver

Ladenie USB možno v telefóne aktivovať za pár minút. Potom môžete vykonať konkrétne úkony – stačí zariadenie pripojiť k počítaču pomocou kvalitného kábla.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: