Akú kapacitu batérie si vybrať

Hoci sa dnešné batérie líšia nielen spôsobom výroby, ale aj spôsobom používania, hlavným kritériom na určenie vhodnosti pre konkrétnu aplikáciu a dĺžky používania na jedno nabitie je ich kapacita. Udáva množstvo prúdu, ktoré je plne nabitá batéria schopná dodať počas 20 hodín nepretržitej prevádzky. Čím vyššia hodnota, tým menej musíte batériu nabíjať.

kapacita batérie

Najlepší výrobcovia batérií

Mnohé európske a japonské spoločnosti v súčasnosti vyrábajú kompaktné batérie a mnohé z nich sa na ne zameriavajú. Do úvahy by sa mali brať výrobky od týchto firiem:

 1. Varta;
 2. Bosch;
 3. Topla;
 4. Exide;
 5. Volat;
 6. Eurotop;

Pred uprednostnením konkrétneho modelu by ste si mali prečítať jeho špecifikácie, ako aj recenzie používateľov, ktoré zdôrazňujú ich silné a slabé stránky. Užitočné informácie nájdete na internete, tematických fórach a sociálnych sieťach.

Aká by mala byť kapacita batérie? Typy batérií

Pri diskusii o kapacite je dôležité rozlišovať medzi jednotlivými batériami vo vzťahu k ich funkcii a podmienkam, za ktorých sa používajú. Pod všeobecným názvom batérie sa skrýva množstvo modelov, počnúc kompaktnou batériou veľkosti AA a končiac štartovacou batériou pre ťahač nákladných vozidiel.

Prenosné dobíjacie batérie pre elektronické zariadenia

Kapacita takýchto zariadení sa meria v miliampérhodinách a čím je vyššia, tým dlhšie bude váš smartfón alebo fotoaparát fungovať bez dobíjania.

 1. Kapacita batérie mobilného telefónu alebo smartfónu musí zodpovedať kapacite pôvodnej batérie nainštalovanej z výroby. V predaji sú modely s kapacitou od 600 mAh do 3500-4000 mAh; pri výbere by ste mali uprednostniť ten s uvedenou kapacitou vyššou;
 2. Prenosné napájacie zdroje, nazývané aj powerbanky, sa používajú na nabíjanie rôznych elektronických zariadení. Ak chcete vyriešiť otázku „akú kapacitu vybrať powerbank“, mali by ste určiť, ktoré spotrebiče energie budú napájané týmto zariadením, a potom vydeliť kapacitu prenosnej nabíjačky kapacitou batérie zariadenia. V ideálnom prípade by mala powerbanka zvládnuť 3-4 plné nabíjacie cykly: ak má batéria smartfónu kapacitu 4000 mAh, powerbanka, ktorá sa s ňou používa, by mala mať aspoň 12000-15000 mAh;
 3. Trakčné batérie používané na napájanie elektrického lodného motora alebo ako 12 V zdroj jednosmerného prúdu by mali mať kapacitu 15-20 ampérhodín alebo viac. Čím vyššia je spotreba pripojeného zariadenia, tým vyššia by mala byť kapacita batérie;

Aká veľká by mala byť kapacita batérie pre vaše vozidlo??

Štartovacie batérie pre automobily sa vyberajú podľa typu a výkonu motora:

 1. Väčšina automobilov s benzínovým pohonom predpokladá kapacitu batérie od 40 do 80 ampérhodín;
 2. Vozidlá s dieselovým pohonom potrebujú na správnu prevádzku batériu s vyššou kapacitou, od 80 do 120 ampérhodín;
 3. Ťažké palivové vozidlá s veľkým objemom motora si vyžadujú vysokokapacitnú batériu s kapacitou až 150-200 ampérhodín;

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci povedia, ako si vybrať externú batériu tajomstvo výberu batérie pre iphone.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: