Porovnanie Bactistatinu a Linexu | Určenie najlepšieho

Bactistatin a Linex sa používajú na normalizáciu črevnej mikroflóry. Jeden výrobok je doplnok stravy, druhý je liek. Rozdelili sme ich funkcie a porovnali ich, aby sme zdôraznili hlavné výhody a nevýhody.

Produkt

Výhody

Nevýhody

Bactistatin

Používa sa pri liečbe na potlačenie príznakov dyspepsie;

Odstraňuje plesňové infekcie;

Zvyšuje účinnosť antibiotík

Zakázané pre deti a tehotné ženy

Linex

Je liek;

Povolené pre deti a tehotné ženy;

Dobre znášaný

Vysoká cena;

Veľký počet falšovaných výrobkov;

Príznaky sa môžu vrátiť, ak sa vysadí;

Ďalšie kontraindikácie a vedľajšie účinky

Opis produktu Bactistatin

Bactistatin

Bactistatin je dostupný v kapsulách na perorálne podávanie. Obsahuje biomasu baktérií Bacillus subti

 • hlinitokremičitanový zeolit, aerosil, hydrolyzát múky.

  Doplnok stravy. Výrobca: Kraft Company, Ruská federácia.

  Bacillus subti

 • s – metabolity obsahujúce účinnú látku. Vykazujú antibakteriálnu aktivitu, inhibujú patogénnu mikroflóru bez škodlivého účinku na prospešné črevné baktérie. Súčasné posilnenie obranného mechanizmu imunitne aktívnymi faktormi, ktoré stimulujú produkciu interferónu.

  Prírodný sorbent vo forme zeolitu je selektívne aktívny, zachytáva a eliminuje toxické látky a alergény. Neviaže sa s bielkovinami, vitamínmi, aminokyselinami. Je potrebný aj na normalizáciu črevnej peristaltiky, odstránenie kŕčov a nadúvania. Hydrolyzát múky poskytuje potrebné podmienky na obnovu mikroflóry.

  Výskum a účinnosť

  Baktistatín ako metabiotikum vykazuje dobrý účinok pri liečbe ochorení, ktoré sú sprevádzané nerovnováhou gastrointestinálnej mikroflóry. Používa sa pri syndróme dráždivého čreva a pri poruchách po užívaní antibiotík.

  Baktistatín stabilne obnovuje mikroflóru, normalizuje adsorpciu, zlepšuje trávenie, zvyšuje prah citlivosti na bolesť a zmierňuje bolesť. V dôsledku toho sa pohyblivosť čriev vráti do normálu, rovnako ako stolica.

  Terapeutický účinok prípravku je spôsobený obsahom bakteriálnych metabolitov, vďaka ktorým má baktistatín bakteriostatický a baktericídny účinok. Pozitívom je, že nemá negatívny vplyv na prospešnú mikroflóru.

  Zdroj:.. Agafonova. „Účinnosť lieku Bactistatin pri liečbe IBS“, Medicine, 2017.

  Kontraindikácie

  Výživový doplnok má len málo kontraindikácií:

  1. neznášanlivosť zložiek;

  2. dojčenie;

  3. tehotenstvo.

  Nežiaduce účinky

  Bactistatin je až na niekoľko výnimiek dobre tolerovaný. Nie je to liek, ale pred jeho použitím by ste sa mali poradiť s lekárom.

  Dávkovanie

  Dávkovanie

  Bactistatin je určený pre dospelých 1-2 kapsuly s jedlom. Od 6 rokov sa môže užívať 1 tableta až 2-krát. Dĺžka používania sa pohybuje od 5 do 7 dní.

  Celkový priebeh črevnej rekonvalescencie môže trvať až 25 dní. Je to potrebné v prípadoch dysbakteriózy, syndrómu dráždivého čreva, pankreatitídy, gastritídy, po ožarovaní a chemoterapii.

  Po antibiotikách, dyspepsii, otrave, intoxikácii trvá kurz zvyčajne až 14 dní všeobecnej biologickej očisty hrubého čreva.

  Kto je vhodný

  Liek sa používa na liečbu akútnych a chronických gastrointestinálnych patológií, ktoré sú sprevádzané dysbakteriózou. Používa sa aj na posilnenie nešpecifickej imunity.

  1. Bactistatin sa odporúča pri nasledujúcich poruchách:

  2. Dysbióza pri antibiotikách;

  3. pankreatitída s chronickým priebehom;

  4. črevné infekcie;

  5. gastroduodenitída;

  6. syndróm dráždivého čreva;

  7. Kožné a alergické ochorenia;

  8. dyspepsia.

  Popis lieku Linex

  Linex

  Linex – liek na normalizáciu gastrointestinálnej mikroflóry. K dispozícii v kapsulách. Obsahuje prášok Lebenin, ktorý obsahuje Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium infantis, Enterococcus faecium. Výrobca Sandoz, Slovinsko.

  Bacteria Linex inhibuje rozvoj patogénov a normalizuje pôsobenie tráviacich enzýmov. Podieľa sa tiež na metabolizme žlčových kyselín a pigmentov, syntéze antibakteriálnych látok a zvyšovaní odolnosti organizmu.

  Výskum a účinnosť

  Linex je moderné prebiotikum, ktoré spĺňa všetky požiadavky tejto skupiny výrobkov. Môže sa použiť na elimináciu a prevenciu narušenia mikroflóry počas liečby antibiotikami.

  Na ochranu čriev sa Linex odporúča od prvého dňa liečby antibiotikami, 1 tableta denne. Liek sa môže použiť 1-2 krát na liečbu následkov porúch mikroflóry, ako je hnačka.

  V randomizovanej štúdii, ktorej sa zúčastnilo 343 pacientov, sa zistilo, že prebiotikum významne znižuje riziko hnačky pri liečbe antibiotikami v porovnaní s placebom. Na pozadí liečby sa skracuje trvanie účinkov antibiotík a znižuje sa ich závažnosť.

  Zdroj: E.. Plotnikova. „Potenciálne použitie Linexu v klinickej praxi pri systémovej antibiotickej liečbe“. Lekárska rada, 2017.

  Kontraindikácie

  Linex sa nepoužíva v prípade alergie na zložky. Vo veku do 6 rokov sa liečba môže vykonávať len pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Obsahuje laktózu, a preto je kontraindikovaný u ľudí s intoleranciou laktázy a nedostatkom enzýmu.

  V nasledujúcich prípadoch sa musí vopred konzultovať s lekárom:

  1. hnačka, ktorá trvá viac ako 2 dni;

  2. Prítomnosť krvi a hlienu vo výkaloch;

  3. ťažká hnačka s dehydratáciou a stratou hmotnosti;

  4. Horúčka do 38 stupňov alebo viac;

  5. Závažné chronické ochorenia a imunodeficiencie.

  Počas tehotenstva sa liek môže používať, ale s opatrnosťou. Následky samotného ochorenia, ako je dehydratácia, môžu byť nebezpečné. Tehotné a dojčiace ženy by mali byť liečené pod dohľadom odborníka.

  Nežiaduce účinky

  Nežiaduce účinky

  Existuje možnosť reakcie z precitlivenosti, ktorá sa prejavuje svrbením, začervenaním, žihľavkou, podráždením kože, nádchou, dýchavičnosťou, Quinckeho edémom.

  Možný anafylaktický šok s týmito prejavmi: prudký pokles tlaku, vracanie, hnačka, edém hrtana, dýchavičnosť, sťažené dýchanie, sčervenanie kože, strata vedomia.

  Dávkovanie

  Kapsuly Linex sa užívajú perorálne. Deťom mladším ako jeden rok sa zobrazí 1 tableta 3-krát. Od 2 do 12 rokov – 1-2 kapsuly 3-krát. Po 12. roku života a dospelí užívajú 2 tablety 3-krát. Vo veku do 6 rokov by liečba mala prebiehať pod dohľadom pediatra.

  Ak dieťa nedokáže prehltnúť celú tabletu, otvorí sa a obsah sa rozriedi v polievkovej lyžici čaju alebo džúsu. Zmes by sa mala užiť ihneď po zmiešaní.

  Kapsuly by sa mali užívať s jedlom, aby sa zabránilo vplyvu kyslého prostredia žalúdka na obsah lieku. Nesmie sa užívať s horúcimi nápojmi a alkoholom.

  Trvanie liečby závisí od priebehu ochorenia. Odporúča sa ho užívať až do vymiznutia všetkých príznakov. Prerušenie liečby môže viesť k návratu komplexu príznakov.

  Linex sa môže a odporúča užívať spolu s antibiotikami a chemoterapeutikami. Pre lepšiu účinnosť sa má liek užívať 3 hodiny po užití iného lieku. Po užití baktérií mliečneho kvasenia pôsobia priamo v črevách bez toho, aby sa vstrebávali do celkového krvného obehu.

  Kto je vhodný

  Kombinovaný produkt obsahuje rôzne skupiny baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sú bežne prítomné v črevnom trakte. Regulujú a udržiavajú rovnováhu flóry tráviaceho traktu. Linex sa používa pri poruche mikroflóry.

  Je indikovaný na liečbu dysbiózy a profylaxiu hnačky proti vírusovým a bakteriálnym pôvodcom. Je indikovaný súbežne s antimikrobiálnymi látkami.

  Baktérie mliečneho kvasenia aktivujú obranný mechanizmus a lokálnu imunitu v čreve. Zabraňujú prenikaniu patogénov cez črevnú stenu a majú antibakteriálnu aktivitu. Výsledkom je široká škála možností použitia.

  Náklady a analógy

  Droga

  Náklady

  Analógy

  Bactistatin

  Kapsule č. 20 – od 430 Euro;

  Mg #60 – od 820 Euro

  Nie

  Linex

  Kapsule č. 7 – od 310 Euro;

  Vrecúško 1,5 g #10 – od 510 Euro;

  Kvapky 8 ml – od 630 Euro

  Nie

  Ktorý liek je najlepší

  Linex je drahý liek, ktorý je predpísaný na dysbakteriózu a jej prevenciu. Hoci baktistatín nie je liek, uprednostňuje sa častejšie ako prvý. Je to spôsobené nielen jeho nízkou cenou, ale aj jeho širokým rozsahom pôsobenia.

  Bactistatin obsahuje viac látok, ktoré ovplyvňujú plesňovú infekciu a zvyšujú účinok použitého antibiotika. Tento liek sa často odmieta len preto, že ide o doplnok stravy. Jeho účinok však nie je horší ako účinok Linexu a v niektorých situáciách ho prekonáva.

  Pred použitím sa odporúča poradiť sa s lekárom. Každý liek má kontraindikácie a môže spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: