Porovnanie glycínu a glycínu Forte – dôležité rozdiely

Stres a jeho účinky majú veľký vplyv na zdravie a bránia plnohodnotnému životu so všetkými jeho radosťami. Nie je potrebné byť trpezlivý, pretože existuje mnoho účinných prostriedkov, ktoré pomáhajú telu vyrovnať sa so stresovými situáciami s minimálnym poškodením zdravia. Vzhľadom na to sme rozdelili dva naše analógy na posilnenie mozgu a sme pripravení povedať vám, aké sú rozdiely medzi glycínom a glycínom Forte a ktorý je lepšou voľbou.

Glycín – vlastnosti

Glycín

Je potrebné okamžite poznamenať, že produkty Glycine a Glycine Forte sa líšia zložením. Prvý liek obsahuje aminokyseliny a pomocné látky – stearan horečnatý, metylcelulózu. Glycín Forte je doplnok stravy, ktorý obsahuje aj vitamíny skupiny B, konkrétne B1, B6 a B12, ktoré sú prospešné pre náš mozog. Ich účinok je zameraný na zvýšenie duševnej bdelosti a normalizáciu spánku.

Glycín je dostupný vo forme tabliet sladkej chuti. Je potrebné ich nasávať pod jazykom. Účinné látky rýchlo prenikajú cez sliznice a rýchlo pôsobia. Lieky však patria k predĺženým, to znamená, že musíte užívať určitý kurz.

Je to produkt zo skupiny nootropík a psychostimulantov. Nootropiká – liek, ktorý aktivuje metabolické procesy v nervovom systéme a zlepšuje procesy myslenia. Takéto prostriedky sa používajú u ľudí s neurologickými poruchami a na ich prevenciu.

Niektorí vedci sa domnievajú, že nootropné lieky sú zbytočné. Dobré recenzie a pozitívne výsledky sa pripisujú placebo efektu. V zahraničí, kde sa pravidelne vykonávajú rozsiahle štúdie, sa tieto prostriedky dlho nepovažovali za liečivé a používali sa ako doplnky stravy.

Glycín Forte – vlastnosti

Glycín Forte

Liek je k dispozícii aj v tabletách príjemnej chuti. Obsahuje vitamíny skupiny B, ktoré majú pozitívny vplyv na nervový systém a aktivujú prirodzenú energiu tela, čím zvyšujú jeho odolnosť.

Užívanie tabliet pomáha telu nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Normalizujte spánok a zbavte sa nespavosti;

 2. znížiť duševné a nervové napätie;

 3. zvýšenie duševnej výkonnosti.

Ľahko sa podávajú, vďaka svojej sladkej chuti sa ľahko podávajú deťom. Účinok sa dosiahne takmer okamžite po resorpcii, pretože užitočné látky prenikajú cez sliznicu najrýchlejšie.

Zložky v zložení a charakteristiky ich pôsobenia:

 1. Aminokyselina glycín – jej nedostatok vedie k neustálej únave a emocionálnemu stresu, takže doplnenie vo forme tabliet chráni nervový systém pred negatívnymi vonkajšími faktormi, myseľ sa stáva silnejšou, zlepšuje funkciu mozgu;

 2. B1 – dôležitý pre normálnu činnosť nervového systému, zvyšuje duševnú výkonnosť, zlepšuje vnímanie informácií, podporuje myslenie a kognitívnu činnosť;

 3. B6 – zlepšuje funkciu mozgu, je dôležitý na prevenciu ospalosti, podráždenosti a letargie, podporuje lepšie vstrebávanie ostatných vitamínov tejto skupiny;

 4. B12 – je potrebný pre prirodzenú regeneráciu buniek nervového systému, zlepšuje koncentráciu, zabraňuje podráždenosti; jeho nedostatok môže spôsobiť vážne zmeny v štruktúre nervového systému.

Hoci je prípravok veľmi prospešný pre mozog a celý nervový systém, nemal by sa zneužívať. Tablety sa majú užívať podľa odporúčania lekára.

Indikácie

Obe sú účinné na normalizáciu funkcie mozgu počas stresových období. To neplatí v prípadoch závažných patologických procesov centrálneho a periférneho systému, ale aj vtedy sa môžu použiť ako podporné prostriedky. Tablety majú mnoho indikácií, môžu byť predpísané deťom, dospelým a starším ľuďom, ako aj tehotným a dojčiacim ženám.

Glycín je účinný pri týchto indikáciách:

 1. Častý stres a nervové napätie;

 2. problémy so spánkom, nespavosť, časté prebúdzanie v noci;

 3. Cievna dystónia;

 4. akékoľvek poranenia hlavy v minulosti;

 5. stavy, ktoré sú sprevádzané poruchou mozgovej cirkulácie;

 6. vnútromaternicové poruchy nervového systému;

 7. alkoholové delírium;

 8. hypertenzná encefalopatia;

 9. koktanie u dieťaťa;

 10. Rôzne typy poranení hlavy;

 11. Afektívno-respiračný syndróm v ranom veku;

 12. hyperaktivita a deviantné správanie u detí;

 13. ischemická cievna mozgová príhoda;

 14. encefalopatie.

Glycín Forte so zvýšeným obsahom hlavnej účinnej látky tiež pomáha vyrovnať sa so zvýšenou podráždenosťou a stratou energie. Liek sa môže bez prekážok podávať malým deťom a starším ľuďom na zlepšenie psycho-emocionálneho stavu.

Kontraindikácie a možné vedľajšie účinky

Používanie týchto liekov nie je prakticky obmedzené. Glycín Forte sa zase neodporúča používať počas tehotenstva. Predtým sa poraďte so svojím lekárom.

Najzávažnejšou kontraindikáciou užívania tabliet je neznášanlivosť zložiek v zložení.

Existuje aj niekoľko vedľajších účinkov týchto liekov. Veľmi zriedkavo sa vyskytujú neurologické javy vo forme ospalosti, letargie. Zníženie krvného tlaku sa môže vyskytnúť ešte menej často. Psychomotorické reakcie a pozornosť nie sú ovplyvnené, takže ich môžu užívať vodiči a osoby vykonávajúce potenciálne nebezpečné činnosti.

Pravdepodobnosť vzniku nasledujúcich komplikácií pri užívaní lieku Glycin je veľmi nízka:

 1. Quinckeho edém, pri ktorom dochádza k opuchu tváre, hrtana, pier, ktorý bráni normálnemu dýchaniu;

 2. Alergické príznaky vo forme vyrážky, svrbenia, žihľavky a nádchy;

 3. Ťažkosti s dýchaním v dôsledku silného zúženia horných dýchacích ciest;

 4. Zníženie krvného tlaku so súvisiacimi príznakmi;

 5. Dyspeptické príznaky, hnačka, vracanie, nevoľnosť

 6. Žiarivosť alebo bledosť kože.

Je takmer nemožné predávkovať sa obsahom aminokyselín v lieku. Pečeňové bunky ho rýchlo neutralizujú a nie je škodlivý. Látka sa deaktivuje a premieňa na oxid uhličitý a vodu.

Aminokyselina v jeho zložení je pre telo prirodzenou látkou, takže sa nehromadí v tkanivách a rýchlo sa vylučuje z tela bez nežiaducich účinkov.

Je potrebné poznamenať, že súbežné užívanie s antidepresívami, antikonvulzívami a neuroleptikami znižuje ich aktivitu. Ak je potrebné kombinovať niekoľko liekov, je potrebné sa o tom poradiť s lekárom.

Ako používať a dávkovanie

Doplnok sa má užívať v 1 alebo 2 jednotkách denne, rozdelených do 2 dávok. Približná dĺžka trvania 30 dní. Liek nie je návykový a v prípade potreby ho možno kedykoľvek vysadiť. Liečba sa môže skrátiť alebo predĺžiť v závislosti od toho, ako sa cítite.

Pri ischemickej cievnej mozgovej príhode sa odporúča 10 tabliet glycínu denne počas jedného týždňa, potom 3 tablety počas ďalšieho mesiaca. V prípade toxickej encefalopatie a závislosti od alkoholu 2-3 tablety denne počas jedného mesiaca.

U detí 2 tablety 2-3x denne počas 2-4 týždňov pri deviantnom správaní a zhoršenej schopnosti pracovať. Do 3 rokov veku by maximálna jednorazová dávka nemala prekročiť 50 mg.

Vlastnosti používania tabliet glycínu na rôzne poruchy:

 1. profylakticky, na zlepšenie mozgovej činnosti, pamäte, koncentrácie – 100 mg až 3-krát počas 15-30 dní;

 2. pri organických a funkčných poruchách mozgu, zlom spánku, podráždenosti, zmenách nálady, nadmernej vzrušivosti – 100 mg až 3-krát počas 7-14 dní s možnosťou predĺženia liečby v prípade potreby;

 3. po ischemickej mŕtvici – 1 g počas prvých 6 hodín, potom – 200 mg 3-krát mesačne;

 4. encefalopatia, pri farmakologickej liečbe – 100 mg až 3-krát v priebehu mesiaca; liečba sa opakuje 3 až 6-krát ročne.

Ak je glycín potrebný pre dojča, môže ho užívať matka. Aminokyselina prechádza do materského mlieka a dostáva sa do tela dieťaťa.

Hlavné rozdiely a podobnosti

Je to zvláštne, ale lieky Glycín a Glycín Forte patria do rôznych farmakologických skupín. Prvý z nich je nootropný liek, ktorý zlepšuje mentálnu bdelosť; druhý je doplnok stravy.

Lieky sú si podobné v tom, že majú podobnú účinnú látku, sú dostupné v tabletách na resorpciu a vyrábajú sa v Rusku.

Prípravok s predponou „Forte“ má bohatšie zloženie. Až 3-krát viac aminokyselín ako štandardný liek s rovnakým názvom.

Výrazne rozlišuje prostriedky a náklady. Za 60 tabliet Glycine Forte musíte zaplatiť približne 150 Euro, za 50 tabliet glycínu – od 30 Euro.

Vlastnosti drog – rozdiely a podobnosti:

Produkt

Cena

Hlavný účinok

Nežiaduce účinky

Trvanie používania

Glycín

Od 30 Euro za 50 tabliet

Nootropné

Reverzibilný účinok pri predávkovaní

2-4 týždne alebo viac

Glycín Forte

Od 150 Euro za 60 tabliet

Zvýšenie mentálnej kapacity a zlepšenie kvality spánku

Ospalosť, apatia, letargia, celková slabosť

3-4 týždne a viac

Obyčajný glycín plní svoju úlohu rovnako dobre ako vylepšený liek, takže jeho opustenie v prospech „lepšieho“ nie je potrebné. Rôzne zložky v zložení spôsobujú všestranný účinok, ktorý je potrebné zohľadniť pri výbere výrobku.

V skutočnosti tieto produkty nemožno porovnávať, pretože jeden je liek, zatiaľ čo druhý je doplnok stravy. Glycín by bol ideálny na liečbu účinkov stresu a porúch nervového systému, zatiaľ čo Glycín Forte by mohol byť dobrým preventívnym liekom. Poraďte sa s lekárom, aby ste sa mohli správne rozhodnúť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Dominik

  Čo presne je rozdiel medzi glycínom a glycínom Forte? Aké sú ich hlavné rozdiely a ktorý z nich by bol vhodnejší na užívanie? Ďakujem!

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: