Porovnanie Goldline a Reduxin | Čo je lepšie

Goldline a Reduxin – účinné lieky na liečbu obezity. Používa sa, keď nefarmakologické spôsoby boja proti hmotnosti neprinášajú pozitívne výsledky. Rozdelili sme ich výhody a nevýhody, aby sme zistili, ktorý liek je účinnejší a bezpečnejší.

liek

Výhody

Nevýhody

Goldline

+ Účinný liek na liečbu obezity;

+ Obsahuje enterosorbent;

+ Vysoká biologická dostupnosť;

+ Pohodlný režim – raz denne.

– Mnohé kontraindikácie;

– Veľký zoznam závažných vedľajších príznakov;

– Je prísne kontraindikovaný do veku 18 rokov a počas tehotenstva.

Reduxin

+ Podobné;

– Viac kontraindikácií a stavov, pri ktorých sa liek predpisuje s opatrnosťou.

Popis Goldline

Goldline

Goldline je centrálne pôsobiaci liek na obezitu. Obsahuje sibutramín a mikrokryštalickú celulózu. K dispozícii v kapsulách. Liek vyrába v Rusku spoločnosť Izvarino Pharma.

Sibutramín je proliečivo, ktoré vyvoláva účinky prostredníctvom metabolitov, ktoré inhibujú vychytávanie serotonínu, dopamínu, norepinefrínu. Používanie výrobku zvyšuje pocit sýtosti a znižuje potrebu jedla.

Celulóza vo výrobku pôsobí ako enterosorbent. Má detoxikačný účinok, viaže rôzne mikroorganizmy, toxíny, alergény a odstraňuje ich z tela.

Viac ako 77 % absorpcia v gastrointestinálnom trakte a 97 % väzba na bielkoviny. Odstraňuje sa najmä obličkami.

Aké sú kontraindikácie

Goldline má mnoho závažných kontraindikácií. Nie je predpísaný na obezitu s organickými príčinami, ako je hypotyreóza. Kontraindikovaný aj pri mentálnej anorexii, bulímii, Tourettovom syndróme a duševných chorobách.

Goldline sa nemôže kombinovať s mnohými liekmi vrátane inhibítorov MAO, hypnotík, antidepresív a neuroleptík. Interval medzi jednotlivými dávkami musí byť najmenej 2 týždne. Goldline sa nepoužíva pri závažných kardiovaskulárnych ochoreniach, tyreotoxikóze, glaukóme s uzavretým uhlom, benígnej hyperplázii prostaty.

Reduxin je vekovo obmedzený a môže sa užívať po 18. roku života a do 65. roku života. Je prísne kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.

V prípade precitlivenosti na zloženie sa okamžite ukončí. Pozor pri ischemickej chorobe srdca, angíne pektoris, záchvatoch, epilepsii, sklone ku krvácaniu, pri užívaní liekov, ktoré ovplyvňujú hemostázu a funkciu krvných doštičiek.

Nežiaduce účinky

Možné nežiaduce príznaky z používania výrobku:

 1. Často – sucho v ústach, nespavosť, nezvyklá chuť, úzkosť;

 2. Tachykardia, zvýšený tlak, zvýšená srdcová frekvencia;

 3. Zvýšené potenie;

 4. zhoršenie hemoroidov;

 5. Jednotlivé prípady – dysmenorea, edém, depresia, nádcha, pocit smädu;

 6. Reakcie z precitlivenosti;

 7. dočasné zhoršenie pamäte;

 8. Myslenie orientované na samovraždu;

 9. erektilná dysfunkcia;

 10. Menštruačné poruchy, krvácanie z maternice.

Ako si vziať

Raz denne. Dávka by sa mala upraviť individuálne. Odporúča sa začať liečbu dávkou 10 mg/deň. Dĺžku trvania kurzu určuje lekár.

Pre koho je to dobré

Goldline sa používa na liečbu obezity pri BMI vyššom ako 30 kg/m2 alebo BMI vyššom ako 27 kg/m2 v kombinácii s dyslipidémiou a diabetom.

Popis Reduxin

Reduxin

Reduxin je liečba obezity založená na sibutramíne a MCC. K dispozícii v kapsulách. Vyrobil Ozon v Rusku. Predáva sa na lekársky predpis.

Kombinovaný prípravok má anorexigénny účinok vďaka obsahu sibutramínu. Enterosorbčný účinok je spôsobený mikrokryštalickou celulózou. Mechanizmus účinku je podobný ako u Goldline, t.. Hlavné účinné látky sú identické.

Aké sú kontraindikácie

Má rovnaké obmedzenia používania ako Goldline. Reduxin je kontraindikovaný pri precitlivenosti na zloženie. Je kontraindikovaný pri závažných kardiovaskulárnych ochoreniach, vo veku do 18 rokov, v tehotenstve a pri dojčení.

Nežiaduce účinky

Má rovnaké vedľajšie účinky ako Goldline.

Ako si vziať

Užíva sa raz denne, najlepšie ráno. Môže sa užívať nalačno alebo s jedlom. Dávkovanie je individuálne.

Liečba Reduxinom sa kombinuje s diétou a cvičením pod dohľadom lekára so skúsenosťami s liečbou obezity.

Kto je vhodný

Je indikovaný pri obezite s cukrovkou alebo bez nej.

Výskum

Výskum

Používanie sibutramínu bolo v EÚ zastavené v roku 2010 po tom, čo štúdie preukázali riziko závažných nežiaducich reakcií. Od roku 2010 musí výrobca v pokynoch uviesť, že liek sa nesmie používať, ak ste v minulosti mali kardiovaskulárne ochorenie.

Od roku 2008 je v Ruskej federácii sibutramín klasifikovaný ako silný liek. Môže sa predávať len na lekársky predpis. Používanie sibutramínu je zakázané v krajinách ako Čína, India, Thajsko, Hongkong, Nový Zéland.

Veľké placebom kontrolované štúdie sibutramínu, do ktorých bolo zapojených približne 6 000 pacientov, preukázali výrazný úbytok hmotnosti v priebehu jedného roka u 82 % pacientov.

Zaradenie liekov na báze sibutramínu do liečby obezity môže účinne znížiť hmotnosť a udržať ju na požadovanej úrovni. Zlepšuje tiež dlhodobú prognózu a kompenzáciu metabolických porúch.

Zdroje:

 1. Sibutramín: mýty a realita. Ershova E.. Obezita a metabolizmus. 2014.

 2. Sibutramín v liečbe obezity (z kongresu Human and Medicines). Bratislava, apríl 2001.

 3. Sibutramín. Európska agentúra pre lieky (15.09.2010).

 4. Vyhláška vlády Ruskej federácie z 29. decembra 2007.

Náklady a analógy

liek

Náklady

Analógy/substitúty

Goldline

#30 – od 1200 Euro

№ 60 – od 3200 Euro

#90 – od 4400 Euro

Meridia

Lindaxa

Reduxin

15 mg #30 – od 2400 Euro

10 mg #30 – od 1550 Euro

15 mg # 60 – od 4600 Euro

10 mg # 60 – od 2700 Euro

Ktorý produkt si vybrať?

Oba produkty sú založené na sibutramíne a MCC, čo vedie k podobným indikáciám, obmedzeniam a vedľajším účinkom. Ich spôsob používania je rovnaký.

Sibutramínové prípravky sú na zozname vysoko účinných liekov, ktoré možno predpísaťLen lekárom, prísne na základe odporúčania lekára. Samovýber a samoliečba nie sú povolené. Terapia by mala byť pod dohľadom lekára.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: