Porovnanie Mastopolu a Mastodynonu | Čo si vybrať

Mastopol a Mastodynon sú homeopatické lieky na ženské choroby. Prípravky na prírodnej báze sú bezpečnejšie ako silné hormonálne prípravky. Aby však boli účinné, musia sa všetky užívať presne podľa indikácií. Analyzovali sme výhody a nevýhody týchto dvoch liekov, aby sme zistili, ktorý je lepší.

terapeut

Produkt

Výhody

Nevýhody

Mastopol

+ Vysoká koncentrácia účinných látok

+ Žiadne závažné nežiaduce reakcie

+ Kratšia liečba trvajúca 2 mesiace

+ Nízke náklady

+ Prípustné u tehotných žien na základe odporúčania lekára

– Mal by sa užívať až po dovŕšení 18 rokov

– Môže spôsobiť alergiu

– Časté falšovanie lieku

Mastodynon

+ Používa sa od 14 rokov

+ Účinne lieči príznaky PMS vrátane citlivosti prsníkov

+ Dobrá tolerancia

– Môže spôsobiť vedľajšie účinky na gastrointestinálny trakt

– Dlhá liečba – 6 mesiacov

– Kontraindikované v tehotenstve

Popis lieku Mastopol

Mastopol

Viaczložkový liek Mastopol je dostupný vo forme tabliet. Je to homeopatický liek, ktorý obsahuje thuja occidentalis, kanadský bičík, bolehlav, fluorid vápenatý. Vyrába spoločnosť Alkoi v Rusku.

Interakcia látok v zložení zabezpečuje kombinovaný účinok lieku. Hemlock bráni šíreniu nádorových a predrakovinových buniek. Žltý koreň má imunostimulačný účinok. Pôsobí ako antioxidant, odstraňuje toxíny.

Thuja westerly má protinádorové účinky, vďaka ktorým môže zastaviť šírenie nádoru. Fluorid vápenatý pomáha obnoviť hormonálnu rovnováhu, pozitívne pôsobí na cievy, dodáva mäkkým tkanivám pružnosť.

Kontraindikácie

Mastopol sa nesmie používať za týchto podmienok:

  1. Individuálna neznášanlivosť zloženia;

  2. Diabetes 1. typu;

  3. Významné poruchy funkcie pečene alebo obličiek;

  4. ťažká AH;

  5. Porucha vstrebávania laktózy;

  6. Detstvo.

Počas tehotenstva a dojčenia sa Mastopol neodporúča používať vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti a účinnosti u tejto skupiny pacientov.

Nežiaduce účinky

Dobrá znášanlivosť lieku pri dodržiavaní dávkovacieho režimu. Možné vedľajšie účinky sú dyspepsia, vysoký krvný tlak, vyrážka.

Dávkovanie

Tablety sa užívajú hodinu pred jedlom alebo po jedle. Potraviny znižujú biologickú dostupnosť a absorpciu. Tablety sa dávajú pod jazyk, kým sa nerozpustia. Deň trvá 3 kusy.

Kurz trvá približne 2 mesiace. Ďalšiu liečbu môže predpísať lekár.

Nevhodné pre zhubné nádory.

Žiadne známe prípady predávkovania. Pri vysokých dávkach lieku sa očakáva nárast vedľajších účinkov.

Pre koho je vhodný?

Mastopol sa používa ako terapeutický a profylaktický prostriedok pri mastodýnii a fibróznej mastopatii. Môže sa použiť na prevenciu novotvarov.

Popis lieku Mastodynon

Mastodynon

Mastodynon – homeopatický liek vo forme tabliet a kvapiek. Obsahuje opunciu, fialku alpínsku, horký žerušník, tigrovanú ľaliu, stonkový bazilištek, bahniatku. Vyrobené spoločnosťou Bionorica v Nemecku.

Kontraindikácie

Mastodynon sa nepredpisuje, ak bola predtým indikovaná neznášanlivosť homeopatických liekov. Nepoužíva sa pri liečbe detí, tehotných, dojčiacich. Tablety sú kontraindikované pri cukrovke a neznášanlivosti galaktózy.

Počas liečby sa odporúča vyhýbať sa alkoholu a fajčeniu.. Inhibítory v prípravku znižujú jeho účinnosť.

Nežiaduce účinky

Podávanie Mastodinonu môže byť sprevádzané vznikom alergických reakcií. Existuje tiež riziko bolesti brucha, nevoľnosti, závratov.

Kvapky obsahujú alkohol a tablety obsahujú laktózu, čo by sa malo zvážiť v prípade intolerancie.

Dávkovanie

Užíva sa 1 tableta alebo 30 kvapiek 2-krát denne. Môže sa používať 3 až 6 mesiacov.

Počas liečby nerobte prestávku. Zhorší to kvalitu liečby a schopnosť dosiahnuť očakávané účinky. Zlepšenie nie je pozorované dlhšie ako 6 týždňov. Ak ťažkosti pretrvávajú aj po ukončení liečby, lekár sa môže rozhodnúť v liečbe ešte nejaký čas pokračovať.

Môže sa kombinovať s inými liekmi. V terapeutických dávkach nemá vplyv na reakcie a pozornosť, preto je podávanie povolené pri vedení vozidiel a obsluhe strojov.

Kto je vhodný

Indikácie na užívanie Mastodynonu:

  1. Mastopatia pri cystickej fibróze;

  2. PMS;

  3. Menštruačné zlyhanie;

  4. Neplodnosť súvisiaca s nedostatočnosťou žltého telieska.

Tento liek pomáha vyrovnať sa s príznakmi, ktoré často sprevádzajú PMS. Bolesti hlavy, podráždenosť, bolesť prsníkov, opuch, nervozita, zápcha.

Štúdie a účinnosť

Štúdie a účinnosť

Mastopol a Mastodynon sa vzťahujú na homeopatické lieky. Jednotlivé štúdie dokazujú ich účinnosť a bezpečnosť, ale homeopatia nie je oficiálne uznaná. Nízke množstvo účinnej látky v takýchto prípravkoch neumožňuje vyhodnotiť farmakodynamiku.

Závažné štúdie ukázali, že homeopatické lieky sú neúčinné. Každú z nich je však potrebné posudzovať samostatne. Niektoré lieky, ktoré sa formálne považujú za homeopatické, sa na tento zoznam dostali kvôli nízkej koncentrácii rastlinných zložiek, pričom majú preukázanú účinnosť.

Hormonálne lieky na liečbu mastopatie majú mnoho kontraindikácií, a preto sa zvažuje zaradenie homeopatických liekov do terapie.

Pozitívne účinky na menštruačný cyklus pozorované u žien užívajúcich Mastopol. Po liečbe sa u väčšiny ľudí vráti cyklus do normálu.

Mastopol a jeho analógy možno vzhľadom na ich vysokú bezpečnosť a pozitívny vplyv na ženy odporučiť pri liečbe benígnych ochorení prsníkov a pri liečbe predmenštruačného syndrómu.

Zdroj: Skúsenosti spoločnosti Mastopol s liečbou mastopatie a predmenštruačného syndrómu. Solopova A.. Pôrodníctvo, gynekológia a reprodukcia. 2014.

Náklady

Produkt

Náklady

Mastopol

Tablety č. 60 – od 520 Euro

Mastodynon

Tablety č. 60 – od 540 Euro

Kvapky sú 100 ml – od 850 Euro

Kvapky 50 ml – od 510 Euro

Ktorý liek je lepší

Mastopol a Mastodynon – zameniteľné analógy. Existujú však určité rozdiely. Mastopol má vyššie množstvo účinných látok. Nie je predpísaný do 18 rokov a Mastodynon sa môže užívať od 14 rokov.

Mastopol sa vyrába v Rusku, Mastodinon – v Nemecku. Zahraničný liek by sa mal užívať dlhšie – šesť mesiacov, domáci liek – 2 mesiace. Mastopol je oveľa lacnejší, ale rozdiel je zanedbateľný a nemal by ovplyvniť výber lieku. Okrem toho má domáca droga menej vedľajších účinkov.

Nevýhodou nápravy Mastopol bude, že je účinný, ale často sa podriaďuje falšovaniu, pre ktoré nedostáva najlepšie recenzie. Z tohto dôvodu môže odborník odporučiť zahraničný analóg. Lieky sa môžu užívať striedavo, aby sa zvýšila šanca na uzdravenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: