Porovnanie hernej a štandardnej myši | Dôležité rozdiely

Trh s počítačovým príslušenstvom sa neustále dopĺňa o nezvyčajné zariadenia. A to dokonca aj na myši. Môžu byť napríklad pravoruké alebo ľavoruké, dotykové, s množstvom ďalších tlačidiel, káblové, bezdrôtové, s trackballom, skladacie…

Herné myši sú v porovnaní s bežnými myšami neuveriteľne drahé. Za cenu Razer Mamba si môžete kúpiť štyri Microsoft Sc

  Pt Comfort alebo Logitech B100. Čo je také zvláštne na hernom hardvéri? Aký je rozdiel medzi hernou a bežnou myšou? Preskúmajte tento príbeh.

  Krátky pohľad do života počítačovej myši

  Krátka odbočka do života počítačovej myši

  Odpoveď na otázku položenú v názve možno vo všeobecnosti poskytnúť jedinou vetou bez strany textu pod ňou. Je to takto – „herné myši majú prispôsobiteľné DPI, vyššiu frekvenciu dotazovania, vyššie zistiteľné zrýchlenie, ďalšie konfigurovateľné tlačidlá, niekedy prispôsobiteľnú hmotnosť a detekciu odrazu“. Teraz začnime rozoberať, čo to znamená vo všeobecnosti.

  Možno si myslíte, že hlavným účelom počítačovej myši je pohybovať kurzorom a vykonávať kliknutia. A to je v zásade v poriadku – ale len vtedy, ak ste sa v čase obeda venovali iba hre Solitaire. Pri skutočne rýchlych a akčných hrách, najmä v elektronických športoch, štandardná myš jednoducho nie je na túto úlohu vhodná. Je príliš pomalý a nemotorný.

  Jedna z funkcií herných myší– nastaviteľné DPI. DPI, teda počet bodov na palec, je v podstate citlivosť myši. Čím vyššia je táto hodnota, tým jemnejšie je myš schopná detekovať. Nastavte DPI 5000 – a kurzor bude lietať z rohu do rohu obrazovky pri najmenšom pohybe. Ak nastavíte DPI na 300, budete musieť uvoľniť stôl, aby ste myši poskytli miesto na prácu.

  Nastaviteľné DPI je pre hráčov dôležité. Zatiaľ čo rýchle akčné hry si vyžadujú veľmi rýchlu odozvu myši, pri strategických hrách si ju môžete odložiť, aby ste mohli vyberať svoje jednotky. Zároveň by ste mali rozlišovať „Rýchlosť ukazovateľa“ v nastaveniach myši a skutočné DPI. Prvý je softvérové nastavenie citlivosti, ktoré nemusí v hrách fungovať adekvátne, a druhý je skutočný fyzický parameter, rovnaký bez ohľadu na program alebo prostredie.

  Teraz k rýchlosti prieskumu verejnej mienky. Tento parameter určuje, ako často bude ovládač myši zisťovať polohu tejto myši a odosielať o nej informácie do počítača. Predvolená frekvencia dotazovania pre myši na všeobecné účely je 300 Hz, čo je 300-krát za sekundu. Rýchlosť herného procesora sa zvyšuje až na 1000 Hz, t. j. 1000-krát za sekundu.

  Ako funguje v spojení s DPI:

  1. Pri prvom údere ovládač myši sníma polohu myši vzhľadom na nerovnosti na stole alebo podložke a posiela o tom informácie do počítača;

  2. Po 1/1000 (alebo 1/300, ak máte štandardnú myš) sekundy ovládač zistí zmenu polohy – ako ďaleko a ktorým smerom sa myš pohybovala. Informácie o tom sa odosielajú do počítača;

  3. Do počítača sa posiela aj vzdialenosť prejdenú myšou v bodoch na palec;

  4. Kurzor sa posunie o zadanú vzdialenosť.

  Je zrejmé, že čím vyššia je frekvencia prieskumu, tým častejšie sa zisťuje pohyb. Presnejšie a rýchlejšie sa uzamkne. To znamená, že myš je schopná zachytiť aj ten najmenší, veľmi krátky pohyb.

  Ale čo keď sa myš pohybuje veľmi rýchlo? Tak rýchlo, že kontrolér nedokáže presne vypočítať vzdialenosť medzi dvoma bodmi – na začiatku merania a na jeho konci? A to sa skutočne stáva, počas obzvlášť intenzívnych športových súbojov.

  A teraz hovoríme o zistiteľnom zrýchlení. Tento parameter definuje, ako rýchlo môžete zrýchliť myš na detekciu pohybu. Pri bežných myšiach zriedka prekročí rýchlosť 1G, čo je približne 10 metrov za sekundu. Tie najlepšie herné môžu mať až 9G, čo znamená, že okamžité zrýchlenie je približne 90 m/s.

  Definuje tiež spoľahlivosť. Ak sa štandardná myš vytrhne z pokoja rýchlosťou 90 m/s, pravdepodobne sa rozbije – zotrvačnosť vnútorných komponentov ich vytrhne z dosky alebo krytu.

  Samozrejme, v skutočnosti je 90 m/s veľmi ťažké dosiahnuť. Dokonca aj počas súťaží eSports. V mimoriadne intenzívnej konkurencii je však možné dosiahnuť 2G alebo 3G.

  Ďalší dôležitý parameter herných myší– Určenie výšky vzletu. Myš sa počas aktívneho používania zriedkakedy položí na stôl. Častejšie je vyzdvihnutá z povrchu a prenesená na nové miesto. Niektoré myši to vnímajú ako pohyb.

  V niektorých herných modeloch je možné upraviť správanie pri odpojení od stola. Myš to môže buď rozpoznať ako pohyb, alebo to môže ignorovať. Je to výhodné, pretože sa tým eliminujú chybné pohyby.

  Aj pre pohodlie niektorých herných myšísú vybavené prispôsobiteľnými tlačidlami. Niektoré modely ich majú viac ako tucet! Na tieto dodatočné tlačidlá môžete zavesiť rýchle akcie, aby neodvádzali pozornosť od hrania – opätovné nabíjanie, používanie kúziel, niektoré schopnosti postavy atď. Špičkové myši podporujú aj makrá – stlačte jedno tlačidlo a herná postava vykoná celú sériu akcií. To je tiež veľmi praktické.

  A nakoniec nastaviteľná hmotnosťje potrebná aj z dôvodu pohodlia. Niektorým ľuďom vyhovuje ťažšia myš, iným ľahšia. To je však individuálna vlastnosť používateľa.

  Čo je lepšie – obyčajná myš alebo herná myš??

  Ako vidíte z uvedených vlastností, herné myši sú určené pre profesionálnych hráčov, ktorí vyžadujú rýchle, praktické a pohodlné zariadenie. Bežní používatelia to všetko, mierne povedané, nepotrebujú. Dokonca aj keď plánujete hrať len na večery, niektoré „tanky“ alebo „Heroes“, hráč ovládač bude plytvanie peniazmi.

  Herná myš je určená pre hráčov a hráčov viacerých hier. Vďaka nemu dosiahnu nové výšky!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: