Porovnanie Nutrilon vs Freesolak |Najdite najlepší prípravok

Nič nie je pre dieťa lepšie ako materské mlieko. Iba ona obsahuje všetky dôležité vitamíny, minerály, bielkoviny, tuky a sacharidy v správnom množstve. Trendom však je, že čoraz viac matiek má problémy s dojčením svojich detí.

Problémy s laktáciou môžu byť spôsobené rôznymi faktormi vrátane podmienok prostredia, stresu, chorôb a iných problémov. Vtedy sa hodí dojčenská výživa. Samozrejme, nie je úplnou a absolútnou alternatívou materského mlieka, ale môže pomôcť vychovať zdravé dieťa.

Ktorý mliečny prípravok je však najlepší?? O to viac, že v súčasnosti sú na pultoch desiatky druhov. Najobľúbenejšie sú však Nutrilon a Frisolak. Ktorý vzorec je najlepší?.

Nutrilon

Pod značkou Nutrilon sa vyrába veľké množstvo druhov mliečnej výživy, ktoré sa líšia zložením a rozsahom použitia. Okrem bežnej výživy vyrába spoločnosť Nutricia výrobky pre deti s citlivým trávením, alergiami alebo rizikom alergií (vrátane intolerancie laktózy), ako aj špeciálne možnosti pre predčasne narodené deti alebo deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou.

Zloženie sa samozrejme líši aj. Napríklad Nutrilon Pre, ktorý je určený pre deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, obsahuje veľa prebiotík, mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Tieto prípravky poskytujú kompletnú výživu pre novorodenca, ktorý potrebuje bohatšiu stravu, než akú obsahuje materské mlieko.

Sortiment výrobkov pre deti s citlivým trávením zahŕňa tieto produkty:

 1. „Nutrilon ComfortČiastočne hydrolyzovaný proteín. Sú oveľa ľahšie metabolizovateľné, a preto ich telo ľahko strávi bez toho, aby „zaťažili“ citlivé črevá dieťaťa. Vďaka ľahko stráviteľným bielkovinám zabraňuje zápche a kolike;

 2. „Kyslé mlieko Nutrilons baktériami mliečneho kvasenia. Sú nevyhnutné pre normálnu funkciu čriev. Preto sa táto možnosť odporúča deťom, ktoré trpia funkčnými poruchami trávenia vrátane koliky a plynatosti;

 3. „Nutrilon bez laktózy, Neobsahuje mliečne bielkoviny, a preto je vhodný pre deti s intoleranciou laktózy. Hlavnou zložkou je kazeinát vápenatý, ktorý je doplnený komplexom mastných kyselín;

 4. „Nutrilon Antireflux„určené na kŕmenie detí s regurgitačným syndrómom. Prípravok obsahuje prírodné zahusťovadlá a zároveň má pozitívny vplyv na tráviaci systém dieťaťa;

 5. „Nutrilon Peptic GastroÚplne hydrolyzovaný proteín. Mimoriadne ľahko stráviteľné, málo alergizujúce a uspokojujúce energetické potreby vášho dieťaťa.

Všetky tieto prípravky sú však súčasťou terapeutickej výživy, takže pred ich použitím je potrebná konzultácia s lekárom.

Nutrilon Premium alebo Nutrilon SuperPremium sa odporúča pre zdravé dojčatá. Ich zloženie sa líši. „SuperPremium“ obsahuje viac prospešných mastných kyselín, vitamínov a mikroživín, ale nie všetky deti ho znášajú rovnako dobre.

Organoleptické vlastnosti Nutrilonu sa líšia v závislosti od konkrétnej odrody, ale majú podobné vlastnosti:

 1. Hotový Nutrilon máMá pomerne tekutú konzistenciu, čo uľahčuje kŕmenie bez ohľadu na typ fľaše;

 2. Nemá charakteristickú sladkú chuť, Má rovnaké vlastnosti ako materské mlieko. To je dôvod, prečo ho niektoré deti môžu odmietnuť jesť, najmä pri prechode z umelej výživy na náhradnú alebo doplnkovú výživu.

 3. Na druhej strane je po Nutrilone oveľa ľahšie vrátiť sa k dojčeniu, pretože materské mlieko je pre dieťa chutnejšie.

Ak to teda zhrnieme.

Výhody

 • Bohatý sortiment s možnosťami pre rôzne prípady vrátane tráviacich problémov alebo intolerancie laktózy;

 • Dostatočne tekutá konzistencia, ktorá zjednodušuje prípravu aj podávanie;

 • Je oveľa jednoduchšie vrátiť sa k dojčeniu po formulácii, pretože dieťa má rado chuť materského mlieka.

Nevýhody

 • Chýba mu výrazná chuť, takže syn alebo dcéra ho nemusia hneď začať jesť;

 • Väčšina výrobkov neobsahuje DHA (kyselinu dokozahexaénovú), ktorá je nevyhnutná pre vývoj mozgu dieťaťa.

Stojí za zmienku, že posledná nevýhoda je dosť kontroverzná. Novorodenec bez vývojových abnormalít vo všeobecnosti dostáva všetky látky potrebné pre vývoj mozgu z materského mlieka alebo štandardnej výživy. DHA je potrebná pre predčasne narodené dieťa alebo dieťa s nízkou pôrodnou hmotnosťou. Špeciálne prípravky Nutrilon pre tieto deti obsahujú túto kyselinu. Oprávnenosť jeho zaradenia do zloženia pre dieťa s normálnou hmotnosťou alebo s normálnym termínom pôrodu je diskutabilná.

Frisolak

Frisolak

„Frisolak“ (alias Friso pre niektoré výrobky) je tiež komplexná značka dojčenskej výživy. Samozrejme, jej sortiment nie je taký veľký ako u konkurencie, ale stále zahŕňa štandardné aj špeciálne výrobky.

Hlavnou výhodou frisolaku je, že má hustú konzistenciu a sladkú chuť. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie prejsť na tento prípravok po dojčení. Dieťa ho bude môcť prijímať ako alternatívu materského mlieka. Návrat k dojčeniu môže byť ťažší.

Za zmienku stojí aj bohaté zloženie Frisolaku. Prakticky všetky jeho varianty, okrem vysoko špecializovaných, obsahujú mastné kyseliny DHA a ARA. Je potrebný pre normálny vývoj dieťaťa, má priaznivé účinky na kosti, kožu, nervový systém a mozog.

„Frisolak v sérii od prvého dňa života je k dispozícii v nasledujúcich variantoch:

 1. „Frisolac Friso Gold 1– Štandardné zloženie čerstvého mlieka s množstvom vitamínov, minerálov a mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre vývoj dieťaťa. V zložení je aj DHA;

 2. „Frisolak 1.“Na báze špeciálne spracovaných bielkovín, ktoré sú ľahšie stráviteľné. Obsahuje tiež esenciálne mastné kyseliny, antioxidanty a nukleotidy pre rozvoj mozgu

 3. „Frisolak Friso VOM 1S prebiotickým komplexom na zlepšenie trávenia. Pomáha pri všetkých tráviacich problémoch vrátane zápchy, koliky a grgania;

 4. „Frisolak Friso HA 1“Pre citlivé trávenie. Hypoalergénne a čiastočne bielkovinové, s obsahom mastných kyselín, prebiotík a nukleotidov.

Je potrebné osobitne poznamenať, že špecializované prípravky Frisolak pre citlivé trávenie alebo deti s funkčnými poruchami trávenia vykazujú účinnosť v boji proti kolike, zápche a grganiu. Galakto-oligosacharidy sa používajú na zlepšenie absorpcie.

Organoleptické vlastnosti Frisolaku sa líšia v závislosti od konkrétneho druhu, ale majú niektoré spoločné vlastnosti:

 1. Dostatočne hustá konzistencia, ktoré je porovnateľné s materským mliekom alebo sa dokonca môže zdať trochu hustejšie;

 2. Sladká chuť. Vďaka tomu je prechod na umelé mlieko po dojčení oveľa jednoduchší, pretože dieťa už nedokáže rozlišovať medzi materským mliekom a Frisolakom. Návrat k dojčeniu však môže byť ťažký.

 3. Matky si vo všeobecnosti všímajú, Deti jedia Frisolak s veľkou chuťou a nie sú pozorované žiadne nepriaznivé účinky na tráviaci systém.

Takže, ak to zhrnieme.

Výhody

 • Príjemná chuť, vďaka ktorej bude dieťa s radosťou jesť Frisolak, aj keby naň muselo prejsť po období dojčenia;

 • Špeciálne prípravky sú veľmi účinné pri liečbe a prevencii funkčných porúch trávenia, ako sú koliky, zápcha, regurgitácia;

 • Bohatý sortiment odrôd vrátane tých, ktoré sú určené na terapeutické kŕmenie;

 • Takmer všetky varianty obsahujú DHA.

Nevýhody

 • Žiadne výrobky bez laktózy. Dokonca aj hypoalergénne verzie obsahujú mliečnu bielkovinu, aj keď v čiastočne spracovanej forme;

 • Po lieku Frisolac môže byť ťažké vrátiť sa k dojčeniu.

Celkovo sú nevýhody vzorca čisto nominálne. Rodičia detí s intoleranciou laktózy by však mali zvážiť výrobky od iných výrobcov.

Porovnanie

Najlepší prípravok je ten, ktorý odporučil detský lekár. Samostatný výber alternatív k dojčeniu sa neodporúča, a to ani zo strany WHO, a preto sa neodporúča prevádzať dieťa na umelé mlieko podľa vlastného výberu.

Nutrilon aj Frisolak majú podobné výhody a nevýhody. V niektorých ohľadoch sa však zmesi líšia.

Charakteristika

„Nutrilon.“

„Frisolak

Príchuť

Mierne výrazný

Sladké

Konzistentnosť

Kvapalina

Silnejšie

Špeciálne verzie

Množstvo

Pomerne málo

Pre deti s intoleranciou laktózy

Existuje

Nie

Pre predčasne narodené deti

K dispozícii na

Nie

Pre deti s citlivým trávením

Existuje niekoľko druhov

Existuje jeden typ proti všetkým funkčným poruchám trávenia

Obsah DHA

Len vo verzii pre predčasne narodené deti

Všetky varianty

Samostatne stojí za zmienku, že podľa recenzií je Fritolac vhodnejší pre deti s funkčnými poruchami trávenia (kolika, zápcha, regurgitácia).

Pred výberom prípravku alebo prechodom z jednej odrody na druhú by ste sa však mali vždy poradiť s lekárom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: