Klasické štýl kúpeľne: Dizajnové funkcie a možnosti dizajnu

Dizajn kúpeľne je dnes pripojený. Ak už skôr táto miestnosť bola len funkčný charakter, dnes bez prístupového prístupu. Je dôležité si vybrať predmet interiéru, inak je izba riziká nepríjemné. Medzi ďalšie štylistické riešenia sú veľmi populárne v prístupe k výberu dizajnu je klasický štýl.

Vlastnosti a výhody klasického štýlu

Kúpeľne v klasickom štýle – Toto je mimoriadne riešenie, nezvyčajné pre mnohých. V skutočnosti, klasické konštrukčné vetvy (klasické, neoklasické, klasicizmus) nie je nič iné ako demonštrácia tém Paládu. Toto je skôr elegantný interiérový dizajn, ktoré sú charakteristické znaky, ktoré sú nasledovné:

 • prvkov štukalu alebo ich imitácie;
 • Použitie pozlátenia;
 • Vysoký strop zdobený rôznym dekorom;
 • jasné označenie vlastníkov domu;
 • prítomnosť drahých zložiek interiéru;
 • výzdoba miestnosti s prvkami pod Antiquitu paláca;
 • Súlad s prísnou symetriou;
 • Predloženie interiéru geometrie formulárov.

V skutočnosti, všetky pravidlá poslúchajú luxusu. Je to skôr izba, vybavená v kúpeľni alebo kúpeľni, a nie kúpeľne v obvyklom porozumení. Každý predmet usporiadania musí odrážať príslušnosť k klasickej vetve dizajnu. Avšak, je to presne smermi klasického štýlu určiť rozdiel v dizajne. Niektoré interiéry sú zámerne kráľovské, iné prispôsobené modernému prístupu k usporiadaniu.

Prioritné, prírodné materiály s viditeľnou masívnosťou a spoľahlivosťou. Dnes pre kúpeľňu používanie dreva skôr protichodné. To je obzvlášť nevhodné v interiéri s obmedzenou metrom. Nábytkové zóny vzdialené z kúpeľa môžu byť drevené, ale s predbežnou impregnovanou ochranou proti vlhkosti.

V tejto miestnosti budete musieť obmedziť textúry alebo imitácia prírodných surovín interiérových položiek.

Kúpeľňa je zahrnutá v klasickom štýle, ohľadom:

 • Je to esteticky atraktívne. Vytvára špeciálnu atmosféru, ktorá musí relaxovať a pohodlie;
 • Registrácia má veľa farebných riešení. Pomocou požadovanej farby môžete vizuálne zmeniť priestor kúpeľne;
 • Podrobnosti o nábytku pre dizajnové variáty vo veľkosti. Široká ponuka umožňuje vybrať si nábytok a príslušenstvo, pričom sa zohľadní rozmery konkrétnej miestnosti;
 • Výber materiálov na trhu je tiež šitý, vďaka tomu je možné zvoliť environmentálne neškodné suroviny na usporiadanie kúpeľne;
 • Všetky bytosti sú vytvorené na moderné vybavenie pre nové technológie, vďaka tomuto inštalovanému nábytku sa vyznačuje trvanlivosťou;
 • Obchodné známky poskytujú prístup ku každému kupujúcemu. Ak má kúpeľňa neštandardné rozmery, je možné vyrábať podrobnosti o nábytku na objednávku;
 • Sú premenlivé v štýlových technikách. Pomocou rôznych častí usporiadania môžete vytvoriť inú interiérové ​​zloženie, čo označuje celkový koncept dizajnu.

Stojí za zmienku nedostatkov klasického riešenia v dizajne kúpeľne.

 • Mistenta nie je vždy relevantná. Urobiť takýto interiér harmonický a skutočne štýlový nie je vôbec.
 • Klasická kúpeľňa môže byť vybavená v prípade, že ide o štýl všetkých bývanie. V opačnom prípade by zariadenie stráca pocit chuti.
 • Komponenty vyžadujú starostlivý výber. Sú kúpite s prihliadnutím na všeobecnú koncepciu štylistiky, ktorá nie je vždy možná v dôsledku vysokých nákladov.
 • Nie vždy, klasické štýlové lampy spĺňajú požiadavky bezpečnostných noriem pre použitie v kúpeľniach.
 • Vzhľadom na cenu výrobkov pre klasické návrhy kúpeľne sa často tvorí a predáva pod typom pôvodu. To sa odráža na životnosti nábytku.

Jemnosť

Keďže samotný štýl poskytuje prvky slávnosti paláca, ich množstvo musí byť dávkované. Moderná klasika neakceptuje množstvo podlahových žiaroviek, masívnych porter na oknách, ako aj použitie výrobkov s vyrezávanými prvkami. To všetko zostalo v minulosti. Základné prvky klasických konštrukčných vetiev však stále zostávajú.

Okrem symetrie a akcentovej geometrie sú uprednostňované klenuté tvary. Môže to byť výklenky v stene, tvar zrkadiel, výčnelky, oddiely. Niekedy môže byť téma polkruhu sledovať v konštrukcii svietidiel, strop.

Môžete tiež povedať o formulári okenných otvorov (ak sú) a dvere. Okná sú niekedy imitácie, pomocou moderných materiálov a optických svetiel, môžete vytvoriť realistickú ilúziu ich dostupnosti.

Pri výbere prvkov štylistiky, kúpeľňa metrament. Je z neho, ktorá závisí od umiestnenia nábytku, jeho veľkosti, významu akéhokoľvek príslušenstva a jeho umiestnenia. Tento dizajn s históriou a jasným vymenovaním každého prvku, či už ide o malý kúpeľ na nohách alebo zrkadle, dekoratívnej vázy alebo nezvyčajné pozlátené mydlo.

Proces dohody začína v štádiu návrhu. Potom prejdite na opravu miestnosti.

Rozbaľte každý centimeter užitočnej plochy, vrátane hrúbky panelov, rámových konštrukcií. Snažte sa použiť oblasť racionálne, takže miesto voľnosti pohybu.

Zároveň nie je možné vážiť si počet geometrických tvarov. Napríklad, ak je podlaha vybraná zo štvorcových fragmentov, nemali by byť v povrchovej úprave steny alebo strop. V tomto prípade by nábytok nemal byť suchý, lineárny. Potrebujete trochu zmierniť vizuálne vnímanie. Bilancia musí byť rešpektovaná medzi riadkami, formulárami a počtom prvkov, ktoré indikujú príslušnosť k klasike.

Dokončenie stien, podlahy a stropu

Materiály na stenu a stropné podlahy sú zvolené na zváženie ochrany vlhkosti. Nežiaduce tapety, pretože pod vplyvom vody, pary a postriekania budú postupne odísť zo zeme. Samozrejme, môžete, samozrejme, zdobiť na podporu klasického steny štýlu v nátery odolných voči vlhkosti, ale nemali by ste počítať s trvanlivosťou. V prioritných stenových paneloch, dokončovanie horného prekrývania s vodotesným napínacím filmom.

Na zvýšenie priestoru použite materiály s reflexným povrchom, ktorý je vhodný pre strop.

Pre pohlavie zvyčajne vyberte podlahu vysokú pevnosť. Patrí medzi ne dlaždice a porcelán. Použiteľné epoxidové podlahy. Najlepšia voľba však bude možnosť použitia protišmykového dlaždice. Tento materiál má malý terén, niekedy drsnosť, nedostatok lesku. V prioritnej žube a mramore.

Pre steny mokrej zóny je lepšie použiť dlaždice pastelových odtieňov. Toto je však netradívne wintiping steny na princípe šachovnice. Potrebujete obklady s kompozitným vzorom. Dno môže byť uložené s stenovými panelmi, top – dlaždice. Pre steny oblasti s umývadlom je lepšie zvoliť plastové panely veľkej šírky.

Výber nábytku a inštalatérstva

Nábytok a inštalatérstvo pre kúpeľňu v duchu klasiky, klasicizmu a neoklasického štýlu, musíte vyzdvihnúť jednofarebné vyšetrenie. Spolu musia vyzerať jeden súbor. Sú to drahé výrobky vyrobené v ušľachtilých stromoch pod stromom alebo mramorom. Tabletop s umývadlom môže byť vyrobený z umelého alebo prírodného kameňa. MDF alebo drevotriesková doska nie sú ani zvažované, pretože rýchlo odhaľujú.

Kúpeľňa, umývadlo zdobia jeden dekor. Nezáleží na tom, aký model je nainštalovaný v interiéri – uhlové, obdĺžnikové, symetrické, vírivke, asymetrické. To nemá vplyv na typ a veľkosť misky, ale sprchová kabína môže zlomiť harmóniu klasického štýlu. Ak má kúpeľ nohy, ohyb ich tvaru buď výkres sa musí opakovať v nábytku. Nikde by sa nemali cítiť.

Klasický štýl nábytok je charakterizovaný masívnym. To znamená, že kúpeľňa je lepšie použiť textúru pod stromom. V ideálnom prípade by to malo byť matné alebo pod lakovaním, natreté v prírodnej farbe.

Ľahké tóny sú povolené, ale bez najmenšieho náznaku syntetického základu. Jej demonštrácia prejde celú myšlienku klasickej štylistiky.

Osvetlenie

Kúpeľňové osvetlenie v klasickom štýle bolo pôvodne na základe používania masívnych centrálnych svietidiel. To sú lustre na suspenzie, reťazí, ako aj kryštálov a sviečok. Dnes, osvetľovacie zariadenia ukladajú drsné požiadavky, čo eliminuje použitie lustrov v kúpeľniach. Napríklad trieda ochrany vám neumožňuje používať otvorený kúpeľ v blízkosti kúpeľa, hoci je nesmierne dôležité ukázať svoje patriace do klasiky.

Z tohto dôvodu musíte zdieľať kúpeľňu o samostatných funkčných sekciách. Pre nebezpečnejšie zóny (nad kúpeľňou) sa používajú výlučne uzavreté biele modely s hmlovými efektmi. Výrobky na zvýraznenie zrkadla cez umývadlo môžu byť vykonané s lampou v týchto prípadoch, ak sú:

 • vybavené bezpečnými zdrojmi svietidiel s ochranou vlhkosti;
 • v dostatočnej výške;
 • majú ochranné ploty.

Pre tento štýl potrebujete niekoľko svietidiel, ktoré podporujú požadovaný smer. Častejšie sa nachádzajú na jednej stene. Oblasť kúpeľa je zvýraznená vstavanými alebo bodovými súrodencami: kontroverzné, ale prijateľné. Bezpečné svetelné zdroje sú LED. Svietia jasne pri nízkom výkone, pracujú dlhú dobu, nevyhrievajte, tvrdohlavé napätie, nie buzz v procese. Okrem toho diódy nevydávajú pár ortuti do vzduchu ako fluorescenčné analógy. O lustre nad kúpeľom nemôže byť reč.

Príslušenstvo

Bezpodmienečné atribúty označujúce patriace k klasickým riešeniam sú Pozlátené prvky, ako napríklad:

 • miešačky s rozliatím a sprchou;
 • Perá ventilov, stolov, zábradlia;
 • nohy nôh, dekorácie svietidiel;
 • Stropné odkvapy, baguettes;
 • Prepínač;
 • RAMA Dekoratívne panely.

Okrem toho, príslušenstvo je zrkadlá a steny. Zrkadlá klasického štýlu musia mať pozlátený rám alebo možnosť v hlavnej dekorácii. Neprijateľné zrkadlové listy bez rámov. Videl častejšie sa podobajú lampy, hoci tieto modely môžu byť použité len od kúpeľa a na bezpečnej výške umývadla. Zvyšujú zrkadlo zo strán alebo zhora.

Nežiaduce ukážky pásky osvetlenie: know-how je lepšie opustiť iné pobočky dizajnu.

Farebné riešenia

Kúpeľňa dekorácie v klasickom štýle sa líšila. Je dôležité, že v tejto miestnosti je priestranný. Z tohto dôvodu musia byť odtiene dizajnu pozadia jasné. Avšak, cumful a použitie jedného tónu nie je povolené. Je dôležité ukázať použité multifunkčné tóny. To sa dosahuje kombináciou súvisiacich tónov, najmä teplých, schopných vytvoriť atmosféru.

Častejšie používajte 3-4 tóny, zmäkčujú ich s bielym stropným materiálom. Dnes v priorite tónu béžovej a pastelovej skupiny. To je mliekareň, smotana, broskyňa a koralové, ružovo-oranžové, piesočné odtiene, cappuccino. Použitie červenej, čiernej, modrej prelomí koncept stylistiky. Červená farba robí interiér ťažký, aj keď sa rodinný tón berie ako základ.

Ak chcete dať expresivity na svetelné tóny, pridajte klasické alebo tmavo hnedé ťahy v detailoch, príslušenstvo, vybavenie prvky dekor. Okrem týchto tónov, veľkoryso používajú pozlátenie a bronz, napodobňovanie kovania, pozlátené dekor. Striebro, kovové povrchy sú nežiaduce, pretože sú na smeroch vintage prírody. Ak má striebro studený odtieň zlata, je vhodný pre dizajn.

Krásne príklady interiérov

Pôvodný príklad kúpeľne usporiadanie v klasickom štýle. Geometria foriem, prítomnosť kolóny, imitácia štukového harmonicky susediaceho v interiéri.

Dôraz na pozlátenie ťahá akýkoľvek dizajn. Kombinácia mozaiky, dlaždíc, béžových tónov a laconických svietidiel prenáša eleganciu dizajnu.

Klasické v modernom porozumení. Stĺpce, rámovacie zrkadlo, pozlátenie v dekorom zostávajú. Lampa a záclony robia novosť. Elegantný stôl hore a stôl s hmotnosťou roll-out zásuviek dávajú kúpeľňu pohodlie.

   Moderný prístup k zariadeniu kúpeľne. Stĺpce, kroky k pohári, zamerať sa na stenu v kombinácii s kompozitným podsvietením a stropom.

   Zaujímavý príklad pomocou lustréra na vysokom strope, prispôsobenej modernej štýle. Vstavané a centrálne podsvietenie, prítomnosť obrazu, elegantný zrkadlový rám, prítomnosť štuku na stenách a kúpeľ, mozaiku na podlahe vytvára slávnostný interiér.

   Pozri nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: