Kovové sifóny: ​​Druhy a tipy na výber

  Jedným z hlavných dôvodov na opravu kúpeľne alebo kuchyne je zlyhané alebo zastarané inštalatérske. Pri nákupe nového modelu by sa mala venovať značná pozornosť výberu sifónu, podľa ktorej sa voda spája. Umývadlo a kúpeľ – to je to, čo človek používa denne a nie jedenkrát. Je to kvôli takejto aktívnej prevádzke, všetky detaily sú zlyhané rýchlejšie, než by som chcel. A pretože úloha sifónu nie je len vypustila vodu, ale aj na ochranu miestnosti pred prenikaním nepríjemných pachov z kanalizácie, potom zlyhal prvok, nie je možné ponechať čas bez výmeny.

  Zvláštnosť

  Môžete nájsť na predaj ako all-metal sifóny, napríklad nehrdzavejúca oceľ a rôzne kombinácie kovu s plastom. Najčastejšie je samotný trup vyrobený z mosadze, liatiny, bronzu alebo ocele, a oddelené upevňovacie prvky – z plastu. Hlavné výhody kovu ako materiálu pre inštalatérske prvky spočívajú v niekoľkých jej vlastnostiach.

  • Vysoká pevnosť. Kovový sifón môže dokonca odolať silným mechanickým účinkom vo forme šokov, kompresie a napätia. To vám umožní nebojovať sa o jeho tesnosť pri čistení, pri perminácii položiek v miestnosti alebo keď sú v ňom veľké domáce zvieratá alebo malé deti. Dokonca aj uhol hriankovača alebo ostrého noža, omylom preťaženej ocele alebo mosadze sifón, nebude ho poškodiť.
  • Trvanlivosť. Inštalatérske prvky z kovových zliatin sú určené na dlhodobé použitie. Liatina, bronz alebo oceľ je veľmi odolná voči korózii, ktorá sa vyskytuje z konštantného kontaktu s vodou. A väčšina čistiacich prostriedkov, okrem kyseliny obsahujúceho, sa nevzťahujú na taký materiál poškodenie a nemenia jeho vzhľad.
  • Estetika. Samozrejme, liatinová alebo nehrdzavejúca oceľ nie je príliš krásna, ale mosadz alebo bronz sifón, nie skryté dvere skrinky, môžu dokonca pôsobiť ako zaujímavý detail interiéru. Zvlášť krásne vyzerajú na prvky z neželezných kovov, napríklad chróm. Chrome Siphon má zrkadlový povrch a dokonca aj po niekoľkých mesiacoch aktívnej prevádzky vyzerá úplne nové po jednoduchom mokrom čistení.
  • Odolnosť voči poklesomRočník. Mnohé materiály sú schopné odolať nízkym teplotám bez veľkých dôsledkov, ale rovnaký plast môže byť deformovaný kontaktom s vriacou vodou. Kovový sifón umožní, aby sa kvapalina vyčerpala do kuchynského potona akejkoľvek teploty, dokonca vriacej vody alebo oleja.
  • Ľahký dizajn. Na rozdiel od flexibilnejších gumy a plastových sifónov, kovový prvok nemá mobilné alebo závesné časti. Je tu pevne fixovaný na jednom mieste, je pomerne ľahko zostaviť a namontovať. Nevyžaduje špeciálne znalosti alebo nástroje na jeho inštaláciu, takže sa s ním môže s ním vyrovnať. Bohužiaľ, táto výhoda sa môže niekedy zmeniť na nevýhodu. V prípade, že potrebujete presunúť umývadlo na iné miesto, a sifón musí byť presunutý alebo skrátený, budete musieť úplne demontovať, alebo dokonca kúpiť nový.
  • Zahraničná bezpečnosť. Kov nie je osvetlený, neroztopí sa pri teplotách spaľovania tkaniny, papiera alebo plastu. Aj keď sa v umývadle klesli niečo, žiadne problémy s takýmto dizajnom.
  • Široké cenové rozpätie. V inštalatérskom trhu môžete zdvihnúť kovový sifón na akúkoľvek peňaženku. Liatinové výrobky sú lacnejšie, chrómovaná oceľ alebo mosadz – drahšie. Bronzové prvky sú prémiový tovar. Pre tých, ktorí uprednostňujú dizajnérske riešenia a nezvyčajný dizajn, tento trh môže ponúknuť sifóny aj z drahých kovov, ale také veci sú kusy a sú vykonávané výlučne na objednávku v súkromných workshopoch.

  Kvalita samotného sifónu závisí nielen na vybraných kovoch, ale aj na kvalitu odlievania. Ak výrobca nedodržal technológiu, prázdnota alebo trhliny sa môžu vyskytnúť v kovu. Taký sifón, či už je aspoň oceľ, hoci liatina, nebude slúžiť jeho termíne. Kvalitný produkt musí byť záručný a po inštalácii by nemal mať pri použití.

  Odrody

  Podľa dizajnu sifónov sú rozdelené na fľaškové a potrubia. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody.

  Fľaša

  Zariadenie takéhoto produktu je v jednej funkcii odlišné. Pod úrovňou slivky je malý nádrž, zdá sa, že sa podobá spodnej časti fľaše, ktorá je naplnená čerstvou vodou na každom slivke a drží ho. Celý dizajn sa skladá z bývania, odstraňovania a ukončenia. Medzi jeho výhody patrí dlhšia životnosť a jednoduchosť údržby. Spodná časť, v ktorej sa nachádza voda, Môžete ľahko odskrutkovať a vyčistiť akékoľvek blokovanie.

  Ak pri umývaní v takomto odtoku, omylom pokles krúžku alebo náušnice, bude ľahké sa dostať, pretože padnú do časti pod slivkou a nebudú sa vykonávať v kanalizácii vody. Druhá strana takejto dôstojnosti je Časté blokády. Zvlášť relevantné pre kuchynský umývadlo, z toho, ktoré často padajú malé kúsky potravín.

  Trubica

  Taký sifón je dlhá trubica, ohnutá do konštrukcie určitej formy niekoľkými otáčkami. Takéto revízie sa nazývajú „kolená“ a samotný výrobok je cirkulujúci alebo dvojrýchlostný sifón. Na rozdiel od fliaš, takéto sifóny sú ťažšie namontovať a oneskoria nepríjemné pachy horšie, pretože vodná bariéra v kolene tohto produktu je menšia ako vo fľaši. Okrem toho je pre nich ťažšie starostlivosť, potrebujete takmer kompletnú demontáž, aby ste silnili silné blokovanie v potrubí. V rovnakej dobe, blokády v nej sú vytvorené celkom zriedka kvôli rýchlemu prúdu vody.

  Nie je možné určite určiť, aký typ dvoch je lepší – ten, ktorý má vodný pohon alebo ten, ktorý sa skladá z jednej rúrky. Pre každý konkrétny prípad by ste si mali vybrať príslušnú možnosť.

  Ako si vybrať?

  Výber vhodného výrobku by sa mal vykonávať s prihliadnutím na niekoľko kritérií.

  Účel

  V závislosti od toho, ako sa použije umývadlo, a v ktorej miestnosti sa nachádza, je vybratý typ sifónu. Je lepšie dať potrubný produkt na kuchynské umývadlo a v kúpeľni je lepšie dať fľašu sifón. Do kúpeľa alebo sprchovej kabíny je najčastejšie nemožné vybrať si fľašu sifón, takže je pre nich lepšie získať verziu potrubia.

  Špecifickosť odpadových vôd

  Produkt musí byť zvolený tak, aby mohol byť kombinovaný so zariadením, ktoré je už dostupné alebo plánované na nainštalovanie. To platí aj pre materiál, z ktorého je vyrobený špecifický sifón a jeho formuláre a prílohy.

  Šírka pásma

  Typ a veľkosť sifónu je do značnej miery určená množstvom vody, ktorú je schopný znehodnotiť sami na jednotku času. Čím je vyšší a dlhší, tým rýchlejšia voda pôjde preč a menšie riziko blokovania. Ak je sifón pripojený k jednému drezu, ale na niekoľko zariadení stojí za to zvoliť ako veľké veľkosti.

  Materiál

  Liatina je silnejšia, oceľová a mosadzná spoľahlivá a bronz vyzerá najatraktívnejšie. V závislosti od toho, aký parameter je pre kupujúceho dôležitejší, voľba môže byť obmedzená výlučne svojimi finančnými spôsobmi.

  Výrobca

  Podľa štatistík, tým lepšie je povesť výrobcu, tým spoľahlivejšie je jeho výrobky. Vysoko kvalitný produkt by mal mať atraktívny vzhľad bez vád. Krabica s detailmi by mala byť plne vybavená všetkými tesneniami, upevňovacími prvkami a montážnymi krúžkami. V prípade, že sa sifón nachádza v balíku, a všetky ďalšie podrobnosti sa budú musieť kúpiť, je lepšie vzdať sa nákupu. Vysoká kvalita výrobku bude tiež záručná doba.

  Medzi mnohými spoločnosťami, ktoré sa zaoberajú v prepustení a predaji inštalácie a komponentov, je možné rozlíšiť niekoľko osvedčených spoločností. Jedná sa o nemecké firmy Jimenten a Vieda, Český RAVAK a spoločnosť zo Švajčiarska pod názvom Geberit.

  Okrem vyššie uvedeného je ďalší dôležitý parameter, ktorý stojí za zváženie pri nákupe. Toto je jeho „vzhľad“.

   Ak sifón nie je skrytý v skrini, a tam nie je kôš s posteľnou bielizňou alebo policami s kozmetikou, okamžite sa ponáhľa do očí. V tomto prípade by mal byť výrobok príjemným okom a v kombinácii s interiérom miestnosti vo farbe a štýle.

   Chrome-Plated Siphon Video Review Pozrite sa na video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: