Odstredivky na stlačenie bielizne: Typy a výber

Centrifugácie na lisovanie bielizne – pohodlné a praktické zariadenia, podstatne uľahčujúce život v prípade, že nie je možnosť použitia automatického stroja na umývanie. Efektívne odstraňujú vlhkosť, znižujú čas sušenia vecí a sú jednoducho nepostrádateľné v súkromnom sektore, pri sušení vo vzduchu alebo práčovni, ale málo známe najviac spotrebiteľov. Prehľad domácností a priemyselných modelov, ako napríklad „víla“ a iných manuálnych centrifugácií na sušenie bielizne doma, pomôže sa o nich dozvedieť viac a urobiť správnu voľbu.

Vlastnosti a princíp práce

Centrifuge pre domáce spodné prádlo, ktoré sa používa doma, je typom elektrických sušiacich zariadení. Jeho dizajn je čo najjednoduchší. Obsahuje nasledujúce prvky:

 • Externý okruh prípadu zaobleného alebo štvorcového tvaru;
 • Nakladacia komora s hermetickým vekom;
 • vertikálny kovový bubon;
 • rotujúci hriadeľ, vytváranie odstredivkovej sily;
 • Tank-disk pre vodu;
 • vypúšťací otvor na odstránenie tekutiny;
 • Pedál pre núdzové mechanické zastavenie;
 • Ovládací panel;
 • Časovač (voliteľné);
 • Anti-vibračné podlahové nohy Prehrávanie tlmičov.

  Hlavným rysom pre domácnosť odstredivky je čiastočné odstránenie vlhkosti z ľanu.

  100% netlačí, ale tenké tkanivá vyžadujú minimálne sušenie – Môžete jednoducho vyskúšať železo na dokončenie sušenia. Okrem toho sú zvláštne zvláštnosti týchto zariadení zaťaženie vibrácií, ktoré nie je úplne eliminované aj v najdrahších modeloch. V niektorých prípadoch existuje vstavaný časovač, ktorý vám umožní nastaviť trvanie stlačenia, je zabezpečená oplachovacia funkcia.

  Princíp zariadenia je tiež najjednoduchší. Ak chcete záložku bielizeň, musíte otvoriť ochranný panel, odstráňte okruh sieťoviny, položte spodnú bielizeň vnútri. Potom sa obmedzovač vráti na miesto. Jeho úlohou je udržať veci vo vnútri bubna pri otáčaní. Po poschodí veka sa musíte pripojiť a nasmerovať odtokovú hadicu do kanalizácie alebo nádobu na odvodnenie vody, potom spustite iba mechanizmus otáčania.

  Názory

  Všetky odstredivky na sušenie bielizne sú rozdelené do triedy na domácnosti a priemyselné. Okrem, V závislosti od typu konštrukcie je možné rozlíšiť modely s manuálnym alebo poloautomatickým ovládaním. A tiež alokovať modely samostatne, nie kombinované s inými domácimi spotrebičmi. Sú najviac mobilné, kompaktné a ľahko ovládateľné. Vstavané centrifugácie sú kombinované s poloautomatickými práčkami a umožňujú rýchlejší prechod medzi operáciami.

  Priemyselný

  Priemyselné odstredivky sa nazývajú stroje na stláčanie. Sú schopní odstrániť až 50% zvyškovej vlhkosti, sa používajú ako medziprodukt medzi pranie a sušenie bielizne. Zariadenie priemyselného typu má zvyčajne vertikálny typ nakladania, vybavený elektromotorom s rýchlosťou otáčania až do 1500 ot / min. Niektoré modely vyžadujú ďalšie základné zariadenia na zníženie vibračných zaťažení.

  Dnes sa odstredivky na priemyselné účely používajú hlavne tam, kde sú práčky inštalované pri nízkej rýchlosti odstreďovania – až 700 ot / min. V niektorých prípadoch je ich inštalácia spojená s potrebou úplne preniesť odstraňovanie vody z ľanu na samostatné zariadenie. Tak to urob, Ak existuje cieľ zvýšiť počet cyklov práce pre použité práčky.

  Domácnosť

  Domáce centrifugačné modely sú tlakovou technikou s rýchlosťou prevádzky od 1200 do 2800 ot / min, s kapacitou 100 až 350 W. Tieto možnosti vybavenia fungujú z bežnej siete v 220 V, majú valcový alebo obdĺžnikový tvar.

  V domácich strojoch môže byť nainštalovaný elektrický motor s prenosom rotačného alebo pásu.

  Spodná bielizeň vo valci je uložená určitým spôsobom začínajúcim od dna a pozdĺž stien. Modely domácností majú menšiu hmotnosť, nakladanie od 2 do 6 kg, sa líšia v kompaktných rozmeroch a minimálnej hmotnosti, ich telo je najčastejšie plastové.

  Výrobcovia

  Medzi súčasnými modelmi môže byť odstredivou domácej a dovážanej výroby rozlišovať oddelene stálych modelov, ktoré sa vyznačujú kompaktnými rozmermi a dobre vyrovnaním s ich úlohami. Medzi vodcami – testované v čase spoločnosti a nových menách pre ruský trh. Stojí za to podrobnejšie zvážiť.

  Koh-i-noor

  Toto zariadenie Argentínske výrobky sa považuje za odkaz na modernom trhu. Má samostatný režim pre jemné materiály. Rýchlosť spinningovej techniky pod touto značkou je najpôsobivejšia: vyvíja až 2800 ot / min. Modely majú hornú zaťaženie, nerezovú nádrž. Priestranný vnútorný priestor vám umožňuje nahrať až 6,2 kg bielizne.

  AEG

  Nemecká značka sa špecializuje na serióznejšie vybavenie – klimatické, kúrenie, ale tam je v jeho arzenále a odstredivke na lisovanie spodného prádla. Vyznačujú sa prítomnosťou puzdra s antivibračnou vrstvou, hlukovou izoláciou. Model poskytuje pedál pre núdzové zastavenie rotácie nerezovej ocele. Frekvencia otáčok je tiež impozantné – 2800 otáčok za minútu, nádoba vnútorného priestoru je 5 kg.

  „Votkinsky závod“

  Slávny výrobca odstredivky pod značkou „víla“. Jeho model domáceho stieračky prvýkrát sa objavil v roku 1982. Dnes v sortimente značky existuje samostatné modely – napríklad „Fairy-TS2000“ a mnoho kombinovaných možností. Kombinujú funkcie poloautomatických umývacích a sušiacich strojov.

  Medzi populárne modely – Fairy SMPA-3502N, „Fairy SMPA-3501“, „Fairy SMPA-3001“.

  Všetky z nich pracujú z obvyklého domáceho spotrebiča, majú jednoduchý a spoľahlivý dizajn. Jedinou nevýhodou je malý objem tankov: 3,5 kg pre umývanie priehradky a 2,5 kg na sušenie. Okrem toho, pri nízkom zaťažení sú takéto štruktúry pomerne hmatateľné.

  „Veľké rieky“

  Táto ruská ochranná známka sa objavila na trhu v roku 2002. Výrobky sú vyrábané spoločne Rusko a Čína, vyznačujú sa dostupnými nákladmi.

  Medzi populárnymi modelmi, odstredivky tejto značky možno poznamenať „krk 7“, „nekretok 6“.

  Modely majú zaťaženie 5,8-6 kg, nádrže sú vyrobené z plastovej a nehrdzavejúcej ocele, rýchlosť otáčania je štandardná – 1350 rpm.

  Tipy na výber

  Výber odstredivky na lisovanie spodného prádla doma, stojí za to určiť od samého začiatku, ktorý parametre technika budú základom.

  Zvyčajne kupujúci uvádzajú množstvo kľúčových momentov.

  1. Kapacita nádrže. Ako je vyššie, viac objemových vecí budú môcť stlačiť. To je dôležité, ak musíte použiť odstredivku pre lisovanie teplých zimných bundy, posteľnej bielizne, županoch a froté uteráky. Kapacita je viac, najjednoduchšie v aplikácii bude vybavenie.
  2. Typ výstavby. Samostatne stojace modely sú mobilnejšie, pohodlné v skladovaní. Môžu byť s nimi užívať na chate, nainštalovať v rôznych častiach kúpeľne. Vstavané možnosti sú kombinované s práčkou, sú pohodlnejšie priamo počas umývania, ale tento dizajn sám má pomerne veľa miesta.
  3. Gabarits. Večný problém – skladovanie domácich spotrebičov. Centrifuge celkom ťažká a objem. Keď je zvolený, je potrebné zvážiť, či existuje miesto pre takýto dizajn v kúpeľni alebo skladu.
  4. Frekvencia otáčania (rýchlosť za minútu). Ako tento ukazovateľ je vyšší, pôda bude spodná bielizeň, viac vody sa stlačí na jednotku času.
  5. Prítomnosť hlukovej izolácie. V panelových domoch sa tento faktor stáva kľúčom k dobrému vzťahoch so susedmi. Tiché centrifugácie pracujú veľa tichšieho bez toho, aby ste stratili funkčnosti.
  6. Typ škrupiny. Plastová základňa s nárazovými záťahami sa môže zrútiť, crack. Ak máte na výber, je lepšie uprednostniť možnosti s oceľovým plášťom prípadu. Nádrž môže byť hliník alebo z nehrdzavejúcej ocele zliatiny železného kovu.
  7. Stabilita výrobku. Aby ste si vybrali ľanu, jednotka nevykonala skoky na priestore kúpeľne, stojí za to zvoliť modely, v ktorých sú poskytnuté vysoko kvalitné gumové tesnenia a tlmiče nárazov. Protišmykový povlak by mal byť prítomný na nohách.

  Vzhľadom na tieto odporúčania si môžete vybrať vhodnú odstredivku bez zbytočných ťažkostí a ťažkostí.

  V ďalšom videu sa môžete jasne zoznámiť so zásadou Cintrifuga na lisovanie spodného prádla.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: