Ako urobiť hydraulický stlačenie zo zdviháka?

Hydraulický lis, ako aj mechanické, umožňuje bez strát na prenos sily pripojenej človekom alebo pomocou elektromotora, na obrobok, ktorý musí byť sploštený. Použitie nástroja je rôznorodé – z rovnakých pásov a plechov kovov pred lisovaním, napríklad povrchov veľkej plochy, ktoré nie sú stlačené bežnými svorkami.

Nástroje a materiály

Ak ste prišli k záveru, že potrebujete stlačte – aspoň malé – až napríklad narovnať alebo rozdrviť niečo byt, potom prvý mechanizmus, ktorý prišiel na myseľ – Jedná sa o hydraulický zdvihák, ktorý zdvihne hnaciu časť vozidla, aby sa zmenil koleso, rozobraté a vymeniť časti brzdových doštičiek, dostať sa do kardanového hriadeľa v poli a t. D.

Priemyselné lisy za ceny za rok 2021 začínajú sadzby z desiatok tisíc rubľov: takéto vybavenie pracuje s vysokou hmotnosťou a slušnou silou (tlak) – od 10 atmosfér v špecifickom bode stlačiteľných rovín. Manuálne lisovanie na základe konektora nám umožňuje s kvapalinou, napríklad, prenosom alebo brzdovým olejom takmer bez straty na prenos sily pôsobiaceho na spracovaných polotovarov, ktoré vyžadujú silnú kompresiu v celej oblasti.

Nízke straty sú spojené so neschopnosťou kvapaliny na zmenšenie – na rozdiel od plynu, ktorého objem sa znižuje niekoľkokrát, kvapalina bude radšej preniknúť cez varené rozmrazené nádoby (kapsule), ktorá sa bude vystrašiť aspoň 5 %. Rovnaký účinok sa používa v brzdovom systéme automobilov.

Na výrobu stlačenia sa vyžaduje, okrem konektora:

 • Zvárací menič a elektródy;
 • Bulharské a rezacie, brúsne kotúče;
 • oceľový hacksaw;
 • Stewler s 8 mm stenami – segment pre 4 m;
 • Profiter štvorcových sekcií;
 • Roh 5 * 5 cm (5 mm oceľ);
 • Pás bol hrubý 1 cm;
 • Trim potrubia o 1,5 cm vhodný pod tyčou konektora priemeru;
 • Segment listu bol hrubý 1 cm – 25 * 10 cm s oblasťou;
 • Pružiny dostatočné na zastavenie lisu hrúbky skrútenej tyče (výkon).

Pripravte potrebné materiály a nástroje, prejdite na samotný proces.

Krok za krokom

Pre výrobu hydraulického stlačenia (pre garáž) z konektora urobte sami, urobte nasledovné.

 • Kreslenie vo veľkosti na výkrese, a videl prázdne miesta do kompozitných detailov.

 • Zamknite zváračskú časť s svorkami – Niektoré z nich sú mimoriadne dôležitý obdĺžnik vzájomného umiestnenia.

 • Segmenty profilov a rúrok navzájom zvarujú, uveďte ich s bočnými hranami a hranami. Poklepané švy zo všetkých strán. V opačnom prípade môže stlačenie prasknúť kdekoľvek – pre každý štvorcový centimeter obrobku často predstavuje hmotnosť z desiatok na sto kilogramov. Tuhosť dizajnu by mala byť dvakrát a lepšia s trojnásobnou rezervou, len potom tlač bude trvať niekoľko rokov.

 • Zbieranie tlačovej plošiny, namontovaná spodná stop a zvislé časti. Profitter platí pre nich. Dĺžka polotovarov a výšky, ktorá stojí na mieste zdviháka, je rovnaká – za predpokladu, že tyč zariadenia je zvýšená (rozšírená) do maximálnej výšky. Ďalšie zásoby na dĺžke zvislých regálov sa zvolí v hrúbke odnímateľného zastavenia. Dolné zálohovanie – kus proftrube, ktorý sa zhoduje s podporou platformy.

 • Zozbierané komponenty sú zvarené do jedného celku. Pred zváraním skontrolujte obdĺžnik zozbieraného systému – najmenšie SCOS bude okamžite viesť k výraznému zníženiu životnosti zariadenia. Pre väčšiu spoľahlivosť, plemeno diagonálne dištančné vložky – pod uhlom 45 stupňov v rohoch rámu.

 • Ďalej sa rozpojuje. On, pohybujúci sa vertikálne v sprievodcov, svorky obrobku spracované na tlači. Zozbiera sa z niekoľkých oceľových dosiek zozbieraných a zabalených zo všetkých štyroch riedidiel navzájom. Musia sa voľne pohybovať na vodiace lišty, zatiaľ čo nie sú prehliadne, nie sú presunuté v rôznych smeroch horizontálne. Dôraz sa kladie na skrutky na hlavnú časť zdviháka. Samotné vodiace lišty sú priskrutkované do rovnakých zlúčenín – ich dĺžka je 10 cm dlhšia ako dĺžka zastavenia.

 • Vitajte rezanie potrubia 1,5 cm v centrálnej časti zadnej strany nosnej plošiny. V dôsledku toho sa tento prvok objaví. Toto orezanie opraví kolíky zdviháka v centre.

 • Pre spontánny návrat zdvihák v pôvodnom stave (pripravenosť pre nový pracovný cyklus), nastavte pružiny, ktoré sú ekvidistentné z centrálnej osi pohybu tyče a oproti sebe. Sú umiestnené medzi referenčnou oblasťou a zameraním. V čase najvyššieho úsilia, v ktorom je vytvorená kompresia spracovaných častí, pružiny sú maximálne predĺžené a zaostrenie sa vráti do počiatočnej polohy, keď je lisovací tlak odstránený.

 • Po dokončení fázy hlavnej montáže nainštalujte konektor v tlači. Dôraz sa kladie, aby konektor zapadol do priestoru určeného pre neho a bol pripravený na prácu. Koniec konektora PIN by sa mal upevniť pri orezaní potrubia pripojenej k spodnému povrchu nosnej plošiny. Zabezpečte základ konektora s vymeniteľným zaostrením pomocou skrutkových spojov.

Stlačte pripravené na prácu.

Odstráňte hrdzu, ak je, a maľovať zariadenie (okrem bežeckého skladu) pôdneho smaltu.

Ďalšie nastavenia

Domáca tlač potrebuje skrátenú vzdialenosť, ktorá prechádza späť a dopredu. Výsledkom je, že výber polotovarov na takejto tlači sa vykonáva výrazne rýchlejšie. Môže to byť tri metódy.

 • Na statickej fáze nástroja položil segment profesionálov – intersticiálne alebo zvárané.
 • Nainštalované nastaviteľné umiestnením nižšieho zaostrenia. Pripojí sa k bočnej podpore pomocou skrutkového spojenia na niekoľkých miestach.
 • Dosky sú umiestnené na zemi, vykonávajúcu úlohu Acilu. Vykonávajú sa aj vo forme setovej sady alebo zvaru na lokalitu, vystavením horizontálne a driftovanie vyčnievajúcich sa náhodne vytvorené pri vykonávaní zvarov.

Výsledkom je, že dostanete prispôsobiteľné stabilné hrdzavé požiadavky.

Ďalej sledujte video o výrobe hydraulického lisu zo zdviháka s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: