Tipy na výber sifónu na umývanie do kuchyne

Sifón v kuchyni – hlavná časť drenážneho systému. To nielen odstraňuje špinavú vodu z umývadla, ale tiež nenechajte ujsť nepríjemné pachy vo vnútri bytu. Ďalšou funkciou je ochrana inštalatérskeho zariadenia z prepadu. Je možné vďaka zariadeniu pre kuchynský umývadlo s prepadom.

Zvláštnosť

Spoľahlivosť a výkon závisí od konštrukčných charakteristík. V tejto otázke je potrebné vylúčiť orientáciu len na výskyte výrobku: bude sa používať denne, tiež v agresívnom prostredí. Sifóny sú inštalované v rôznych inštalatérskych zariadeniach:

 • kúpeľňa;
 • duše;
 • kuchynský drez;
 • umývadlo;
 • na toalete;
 • V domácich spotrebičoch.

Sifón pre kuchynský drez je zvyčajne odolnejší v porovnaní s inými možnosťami. Materiál sa vyberie stabilný k rôznym teplotným prostredím. Na umývanie riadu tuku, často musíte použiť veľmi horúcu kvapalinu. Zároveň musí zariadenie ubytovať sypké pevné častice, inak budú spadnúť do potrubia, čo je dôvod, prečo potrubia rýchlo upchatia. Domáce spotrebiče sú často prepojené v kuchyni na kanalizáciu: umývanie alebo umývačky riadu. Vyžadujú rozvetvené systémy s hydraulickým, čo vám umožní pripojiť všetky potrebné zariadenia v rovnakom čase.

Niekedy sa používa pod kuchynským drezovým systémom pre sprchu alebo kúpeľňu. Prvá možnosť je plochá, takže uvoľňuje veľa miesta pod umývadlom. Druhá možnosť je vybavená prepadovým systémom. Je to vhodné, keď sa stane, že naplní umývadlo v kuchyni vodou. Celý systém je dve spojovacie nádrže: pre pretečenie a odtok. Sifón na umývadlo na umývanie, môže byť umiestnený na kuchynskom umývadle. Vyznačuje sa kompaktnosťou a prítomnosťou zakrivenej zvlnenia, ktorá šetrí miesto.

Jediná možnosti, ktorá nie je vhodná pre kuchynské umývadlo – toaletný sifón. Je to zakrivená zásoba, ktorá je vložená do inštalačného zariadenia. Hrá úlohu hydraulickej zostavy: stojí aj vodu, ktorá prispieva k odstráneniu nepríjemných pachov.

Princíp prevádzky

Klasický sifón je zakrivená rúra, ktorej koleno sa líši od rôznych dĺžok. Voda z plavidla, ktorá sa nachádza vyššie, vstupuje do nádoby, ktorá je nižšia. Úroveň tekutiny je dôležitá pre výkon. Preto je naplnený vodou. Fyzikálne vlastnosti kvapalnej látky sú základom princípu akcie sifónu. Voda je neustále v spodnej časti zakriveného odstránenia zariadenia. Vďaka zakrivenej forme vo vnútri tlaku sa udržiava. Zásoby sa aktualizujú, než brániť vstupu nepríjemných pachov v miestnosti. Odpadová voda spadá do sifónu zakaždým, keď sa používa.

Napríklad z umývadla prúdi kvapalina do odstraňovania promócie dizajnu. Ďalej, voda prúdi do fľaše a prechádza spojovacími vetvami. Potom tekutina vstupuje do výstupného priestoru, a tým aj kanalizačné potrubia.

Konštrukcia sifónu zahŕňa:

 • vonkajšia časť;
 • Izolačný blázon;
 • Odstránenie spojenia s odpadom;
 • Spánková vaňa;
 • Tesniace tesnenie;
 • uhlové tesnenie;
 • Filtračná mriežka;
 • Spojovacia skrutka.

Konštruktívne sifóny sa môžu líšiť, ale zariadenia majú rovnaký účel. Okrem dizajnu, materiály, ktoré výrobca používa vo výrobe, sa môžu líšiť.

Rozmery

V prípade nekonzistentnosti veľkosti sifónových a kanalizačných potrubí môže spojenie spôsobiť určité nepríjemnosti. Ďalším mimoriadne dôležitým indikátorom je šírka pásma. Z rozmeru, okrem priemeru potrubia, vzdialenosť medzi výťažkom kanalizácie a záležitosťami inštalatérskeho zariadenia. Štandardná inštalatérska výška – 70-80 cm. Priamy segment, ktorý sa volá dýza, je to dosť na pripojenie, ale existujú výnimočné situácie. V tomto prípade pomôžu ďalšie adaptéry. Sú potrebné, keď odchod kanalizácie nie je oproti sifónom. V týchto prípadoch sa odporúča možnosti fľaše s flexibilnými vlnitými rúrami alebo kompaktnými modelmi.

Prečítajte si viac  Ako opraviť práčku HANSA s vlastnými rukami?

Vstupy kanalizácie pod umývadlom vo väčšine prípadov je namontovaný vo výške 50-55 cm. Priemer vstupného potrubia sa líši od 32 do 90 mm. Sifónová tryska musí zodpovedať hodnote alebo je menej. S veľkými priemermi požadovaný adaptér. A tiež je potrebné pre neštandardné plastové výrobky Blanco pre kuchynské umývadlo alebo pre iné modely. Napríklad, ak je umývadlo v kuchyni vybavené podstavcom, sifón vnútri nebude viditeľný, pretože má kompaktnú veľkosť.

Pre škrupiny bez možností podstavca alebo dizajnéra budete musieť minúť peniaze na drahé zariadenie, vonkajší typ, ktorý sa zmestí do inštalácie.

Výroba materiálov

Prvý historický materiál pre sifóny bola liatina. Neskôr sa objavili elegantné bronzové a mosadzné modely. Tieto technologické produkty sú v súčasnosti vysoká popularita. Chrómované sifóny sa vyznačujú spoľahlivosťou, nerezujte. Inštalatéri neodporúčajú takéto výrobky, pretože vrstva oxidov sa rýchlo vytvára vo vnútri. SEARY CLINGS pre neho, sifóny sa rýchlo upchatia a zlyhali. Oceľové možnosti sú rozpoznané spoľahlivejšie a pohodlnejšie v porovnaní s bronzovými a mosadznými výrobkami. Zariadenia sa vyznačujú vysokou cenou, takže ak návrhár nevyžaduje, môžete si vybrať plastový alebo plastový sifón.

Plastové výrobky sú rozdelené do možností z polypropylénu a polyetylénu. A títo a ďalšie možnosti sú praktické, nepatria a neblokujú dlho udržiavať šírku pásma. Moderné modely sú biele, čierna alebo úplne farba. A tam sú brilantné možnosti, ktorých pokrytie nie je odlišné od bronzu alebo mosadze. Akýkoľvek druh plastových výrobkov je jednoduchší v inštalácii. Hlavnou nevýhodou týchto produktov je časté porúch v dôsledku prudkých rozdielov teploty. Najmä trpia miestami zlúčenín, ktoré sa môžu len zrútiť.

Typy a ich vymenovanie

Akýkoľvek sifón musí spĺňať svoj účel, a preto okrem výrobných materiálov, potrebujete vedieť viac produktov. Aj keď je dizajn sifón vybraný pre kuchynský umývadlo, výrobky sú stále rozdelené podľa typov. Nasledujúce vzorky sú v predaji:

 • trubica;
 • vlnité;
 • fľaša;
 • zatvorené.

Prvá možnosť môže mať u- alebo S-formulár. Je to pohodlnejšie pre posledný formulár, pretože je ľahšie čistí. Potrubie sa ľahko odskrutkuje a kanalizácia je menej naplnená jadrom. Vlnitý sifón sa považuje za najvhodnejší pre všetky škrupiny. Mäkké zvráchy môžu byť ubytované v každom, dokonca aj najkomplexnejších spojovacích bodoch. Kory majú tiež akumuláciu nečistôt a odpadu. Materiál netoleruje vriacou vodou a chemikáliou. Produkty sa odporúčajú na ochranu pred akútnymi položkami. Možnosť fľaše sa považuje za veľmi vhodnú na použitie pre kov alebo keramický plášť. Nielen špinavá kvapalina spadá do vodnej banky, ale aj hlavného vrhu. Ak ste ho včas odišli, môžete sa vyhnúť problémom s odpadom.

Trvalé čistenie je jednoduché: stačí odskrutkovať banku a pretrepať odpadky.

Konvenčné sifóny sa zle zapadajú do krásnych dizajnov. Pre nich sú v krabiciach inštalatérske zariadenia. Sú inštalované v skrytom kanalizácii, ktorý je zvyčajne v nika. Sifóny v krabici sú potrebné pre kamenné a liatinové plášťové škrupiny. Krabica umelého kameňa vyzerá krásne, drahé.

Prečítajte si viac  Toalety na toalete pre deti: Rôzne voľby

Existujú aj rozsiahle modely, ktoré umožňujú riešenie komplexných inštalácií. Rozvetvený systém vám umožňuje pripojiť sa k niekoľkým výletom. Napríklad vhodné pre vložené inštalatérovanie s bočným odstraňovaním alebo pre niekoľko umývadiel. Sifón vybavený vetvami, pohodlnými na umývanie a umývačku riadu. Vybraný sifón by sa mal prístup, nie tak veľa dizajnu ako konkrétny účel. Je dôležité si vybrať výber upevnenia a komponentov, ktoré musia spĺňať určité typy škrupín.

Populárne výrobcovia produkujú prvky kompletné s týmito inštalačnými zariadeniami.

Populárne výrobcovia

Hodná desiatka populárnych výrobcov Siphones a inštalatérskych zariadení zahŕňa:

 • Viega;
 • ORIO;
 • Alcaplast;
 • Mcalpine;
 • Hl;
 • Geberit;
 • Blanco;
 • Wirquin;
 • SADTEK

Prvý zo zoznamu výrobcu z Nemecka sa zaoberá výrobou a predajom rôznych strojárskych zariadení. Rozsah je rozsiahly – asi 17 tisíc. Mená. Produkty opakovane nominovali a prémia v oblasti dizajnu a technológií.

 • Sifóny viega – Toto je nielen prémiová trieda, ale aj bežné rozpočtové modely, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou. Druhý zo zoznamu je domáci výrobca, ktorý dodáva rozpočtové produkty na trh. Výrobky sa vyznačujú environmentálnou priateľskosťou a dlhou životnosťou. Rozsah sortimentu Veľký a rôznorodý.
 • Alcaplast – česká značka, slávna pre trh od 90. rokov. Rozsah firemných produktov je malý, ale hlavné kritériá spoločnosti – dizajn a kvalita. Najnovšie inovácie zodpovedajú kritériám technologických, vybavených modernou automatizáciou. McAlpine produkuje rôzne inštalatérske zariadenia v širokom rozsahu. Firma je angličtina, má rozsiahlu sieť predajcu po celom svete. Produkty Jedným z najhorších z najhorších konkurentov. Výrobcovia dokonca ponúkajú memo kupujúcim, podľa ktorých je možné originál rozlíšiť aj balením.

Výrobca tiež upozorňuje na skutočnosť, že polyméry zlej kvality sú nepríjemné.

 • Značkové produkty Hutterer & Lechner prezentované na trhu ako inovatívne. Predpokladá sa, že jednotlivé inštalatérske jednotky môžu byť kombinované s rôznymi časťami zariadenia, všetky podrobnosti sú zameniteľné. Inštalácia mnohých modelov je výhodná vďaka špeciálnym mechanizmom závesu.
 • Geberit – Švajčiarska spoločnosť špecializujúca sa na výrobu sanitárnych zariadení a kanalizačných systémov. Zariadenia sa vyznačujú zvýšenou atraktívnosťou a spoľahlivosťou.
 • Blanko – Ďalší nemecký výrobca v tomto zozname. Spoločnosť dodáva rôzne modely z najviac rozpočtu na najdrahšie. Sortiment modelov je veľmi rôznorodý. Zároveň, na trhu, jeden typ sifónov môže byť z rôznych materiálov. Kupujúci okamžite predstavoval schopnosť porovnať produkty.
 • Wirquin – Francúzsky podnik, ktorý ponúka kupujúcim rôzne produkty. Spoločnosť spája niekoľko odvetví, ktoré sa nachádzajú v rôznych krajinách. Hlavné výrobné kritériá – Spoľahlivosť a kvalita.
 • SADTEK – ruský výrobca, ktorý ponúka lacné spotrebiče pre inštalatérske zariadenia rôznych druhov. Spoločnosť vyrába svoje výrobky z plastu, 10-ročná záruka je uvedená na všetkých produktoch.
 • Jimenten – Talianska firma, slávna pre svetový trh mnoho rokov. Talianske inštalatérske práce je už dlho synonymom s kvalitou a Jimenn potvrdzuje len vyhlásenie.

Značkové produkty trvanlivé, spoľahlivé v inštalácii, moderný dizajn.

Tipy na výber

Zabrániť chybám, by mal brať na výber nejaké tipy na výber.

 • Nesprávne rozhodnutie pri nákupe môže znamenať akvizíciu nie všetky časti zariadenia. Je lepšie zvoliť celé správne, ako aj potrebné materiály a nástroje.
 • Premýšľajte, aký druh modifikácie je vhodný na riešenie vašej úlohy. Napríklad, ak potrebujete viac voľného miesta pod umývadlom, je možné lepšie vybrať si sifón.
 • Základné schopnosti jednoduchého modelu môžu byť rozšírené funkčnými zariadeniami. Ak chcete zjednodušiť operáciu, možno budete potrebovať dopravné zápchy a ochranné pásy. Corks budú užitočné pre rozvetvené zariadenia, ku ktorým je technika plánovaná.
 • V prípade nesprávnej inštalácie sa vyskytujú procesy vlnitých rúrok. To zabraňuje normálnemu pohybu tekutiny, z dôvodu, ktorý systém stodoly. Plastové časti sifónu môžu byť podávané poškodenie z horúcich povrchov alebo vibračného zariadenia.
 • Ak sa porovnáte rovnaké na funkčnosti modelu v cene, vyberte si tieto materiály, ktoré zodpovedajú vašim chápaním trvanlivosti.
 • Ak je sifón plánovaný na umiestnenie do uzavretého priestoru, nemá zmysel získať drahé modely dizajnéra.
 • Inštalácia zariadenia sa vykonáva podľa sprievodných dokumentov.
Prečítajte si viac  Tankové materiály v práčkach: ktoré sa používajú a čo lepšie?

Vybudovať zariadenie

Návod na montáž zariadenia sa dodáva so zariadením, ktoré je vybavené:

 • filter;
 • Ďalšie časti trysiek;
 • korok;
 • drvič;
 • tlačidlo;
 • Dve vetvenia.

Budeme analyzovať viac inštalácie konvenčnej verzie fľaše s veľkou dierou a širokým hrdlom. Postupnosť akcií je nasledovná:

 • Vezmite si veľké tenké tesnenie a umiestnite ho na hornú časť sifónového tela, kde sa nachádza závitové spojenie;
 • utiahnite spodnú zátku;
 • Prejdite na odstránenie, aby ste umyli mašovú maticu;
 • Na spodnom výtoku noste kužeľovitú podložku: použije sa na zmenu polohy častí v ďalšej operácii;
 • Pripojte odstránenie na kužeľ a utiahnite maticu;
 • Výstupná tryska Connect s odvodňovacím potrubím: Po prvé, matica je spojená s dýzou, potom s kužeľovou podložkou, potom s puzdrom a ďalšou maticou.

Po dokončení zostavy sifónu môžete spustiť etapu zloženia s umývadlom a potrubím. Potrubie musí byť vybavené gumovým tesnením. Na vypúšťacej diere umývadla musí byť tiež kladenie. Mesh je namontovaná na vrchole a samotný sifón je upevnený skrutkou. Hadica sifónovej hadice sa dodáva do kanalizácie. V niektorých prípadoch, napríklad, ak je výrobok vlnitý, je vložený do výstupného potrubia systému. V konečnom štádiu musíte zapnúť žeriavu a skontrolovať, či sa systém nestane.

Ak je tok, je lepšie okamžite odstrániť, utiahnuť tie alebo iné prvky sifónu.

Ako nainštalovať sifón na umývadle a umývadlo s vlastnými rukami, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: