Výška výška výška: štandardné a optimálne veľkosti

Muž má tendenciu zlepšovať životné podmienky. Mnohí dávajú prednosť sprchu, keď sú opravené v kúpeľni. Ale nie každý vie, akú veľkosť by mala byť zabezpečiť maximálnu úroveň pohodlia.

Optimálna veľkosť a forma

Moderný trh sanitárnych materiálov je pomerne rozsiahly. Prevažujúci počet sprchových boxov je vyrobený z plastu, ktorej sila a kvalita je úmerná nákladom na výrobok. Plastové použité na tieto účely môžu byť transparentné alebo farby.

Dvere môžu byť vyrobené z temperovaného skla, ktoré predĺži životnosť boxu a zvýši jej hodnotu.

Rozmery a tvar sprchovej kabíny závisia od rastu používateľov. Treba mať na pamäti, že budú musieť stáť v plnom raste, pohybujú sa, rotovať, squat buď na sedenie. Všetky tieto akcie by sa mali vykonávať s dostatočným komfortom bez rušenia zo štruktúry. Dnes existuje široká škála štandardných veľkostí. Môžete dokonca nájsť sprchy, ktoré majú veľkosť nižšiu ako štandardnú alebo významnú viac.

Vzhľadom k tomu, oblasť kúpeľne môže byť odlišná, výrobcovia ponúkajú rôzne veľkosti sprchových kabín.

Stojí za to venovať pozornosť štandardným riešeniam.

 • Výška palety je zvyčajne asi 30-40 cm. Ak sa vzťahuje „kúpeľ“, potom sa výška zvýši podľa jeho dizajnu.
 • Hladina výšky hlavného dizajnu v štandardnom formulári je približne 210-230 cm. Najmenšie sú sprchové kabíny s výškou 190 cm. Výška z podlahy do stropu môže byť 200 cm alebo 210 cm.
 • Optimálna hĺbka je asi 80 cm. Existujú verzie s hĺbkou 70 cm, ale nepatria do štandardných modelov. Minimálna hĺbka môže byť dokonca 60 cm.
 • Šírka môže dosiahnuť všetky veľkosti. Ale v štandardnom formulári sa však líši od 90 do 100 cm.

  Výber sprchovacej miestnosti so strechou je potrebné pochopiť, že jeho rozmery by mali byť oveľa väčšie ako veľkosť budúcich užívateľov. Hlavnou vecou je zabezpečiť pohodlie prevádzky.

  Rozmery sprchovej kabíny závisia, predovšetkým z veľkosti miestnosti, v ktorom plánovalo inštalovať sprchu. Môžete dať veľký model v malej kúpeľni. Nikto nie je zakázať robiť to dané osobné preferencie. Napríklad môžete použiť malú kabínu vo veľkej kúpeľni, ak potrebujete dať umývadlo a práčku.

  Univerzálna možnosť

  Univerzálne sprchové kabíny sú ideálne pre priestranné kúpeľne. Dnes sú mnohé modely kombinované s vaňou a sprchou s pridaním viacnásobného užitočného príslušenstva. Každý kupujúci si vyberie nezávisle na možnosti, ktorá je ideálna pre konkrétnu kúpeľňu. Je možné použiť ľubovoľnú veľkosť sprchy, ale odporúča sa dodržiavať výšku najmenej 2,5 metra, pretože to je štandard.

  Zastarané verzie s použitím „kúpeľov“ bez použitia palety je možné zakúpiť na základe výroby z výroby. Stojí veľa, ale táto možnosť môže byť vytvorená sami.

  Takáto modifikácia sa vyznačuje nasledujúcimi funkčnými vlastnosťami:

  • jeho hladina palety je tvorená výškou kúpeľne;
  • Hĺbka závisí od šírky kúpeľne;
  • používali rôzne šírky podobnej sprchy, ale nemôže prekročiť šírku kúpeľne;
  • Dvere sú schopné zatvoriť celý kúpeľ alebo nejakú časť.

  Neštandardné modely

  Bežne používané pravouhlé verzie, pretože sa považujú za najvhodnejšie. Ale niekedy sa veľkosť kúpeľne rozlišuje neštandardnými formami a musíte premýšľať o tom, ako umiestniť sprchu.

  Na tento účel sú vyrobené modely bez uhlov na báze polkruhového trojuholníkového tvaru.

  Sholné rohové kabíny sú považované za veľmi pohodlné. Vyzerajú skvele v malých aj priestranných izbách. Rozmery uhlovej sprchovej kabíny sú však vybrané s veľkosťou kúpeľne. Zvyčajne používa uhol, nevyplnený inými prvkami interiéru. Vo väčšine prípadov sa na to používajú trojuholníkové verzie s nízkou veľkosťou Hydrobock s posuvnými dverami a sublimitnou formou.

  Ďalšie typy uhlových modelov možno nájsť na predaj:

  • polkruhová verzia s rovnakými stranami;
  • polkruhový model s neštandardnými rozmermi;
  • obdĺžniková kabína s rovnakými stranami;
  • obdĺžnikový model s rôznymi stranami;
  • Kabína Trapezoid Form.

   Typicky, trapézový a neštandardný model nemožno nájsť v obchodoch alebo iných predajných miestach, takže budete musieť vykonať individuálnu objednávku na ich výrobu. Ostatné verzie sa môžu vždy zakúpiť v slobodnom prístupe.

   Kancelové veľkosti bez zadných stenách

   V tomto prípade steny kúpeľne nahradia časť zadnej časti kabíny. Táto možnosť sa považuje za vhodnú, ak nie je dostatok miesta na inštaláciu plnohodnotného modelu. Pre tento typ sa aplikuje tenká verzia palety a celková veľkosť dizajnu sa líši v oblasti 70 x 70 cm alebo 100×100 cm. Predpokladá sa, že uhlový formulár je optimálny, pretože poskytuje stabilitu a možnosť použitia posuvných alebo kyvných chlopní. Výška tohto produktu je zvyčajne ponúkaná v oblasti 200 cm. Predpokladá sa, že takéto kabíny sú v stálej polohe vhodné len pre sprchu.

   Sprchové boxy so zatvorenou formou

   Takéto možnosti sú veľmi spoľahlivé, pretože sú uzavreté na všetkých stranách a majú tesnosť. V procese ich prevádzky nie je nemožný. Je to pre nich, že je ponúkané maximálne užitočné funkcie. Ich veľkosti sa vyznačujú zväčšenou oblasťou, pretože je potrebné zahrnúť mnoho ďalších doplnkov. Ponúkajú sa: Parný kúpeľ, hydromasáž, rádio, tropické dažďové technológie, vysokokvalitné individuálne osvetlenie a iné možnosti.

   Zvyčajne sa na sprchové boxy používa nízky alebo vysoký variant palety. Majú významnú dĺžku, výšku a šírku. Pred inštaláciou odporúčame študovať prítomnosť požadovaného priestoru. Je dôležité vziať do úvahy vzdialenosť k odtoku, zadaním kanalizácie a prístupu k zásobovaniu vodou. Vo väčšine prípadov takéto modely nie sú menšie ako 90 x 90 cm. Spoliehať sa na neho, okamžite vypočítať všetky veľkosti, uistite sa, že správna inštalácia je možná, aby ste nemuseli zmeniť sprchovú kabínu.

   Užitočné tipy pre optimálnu voľbu

   Ak chcete začať, voľná plocha sa vypočíta pre inštaláciu sprchy a potom je zvolená optimálna forma.

   Pri výbere optimálneho modelu sprchy by ste mali držať niekoľko nuansy.

   • Musíte poznať presné rozmery sprchovej kabíny na základe zozbieraného dizajnu. Po inštalácii by nemala vytvárať ťažkosti pre pohyb a prevádzku iných položiek umiestnených v kúpeľni.
   • Kvalita kabíny zohráva dôležitú úlohu. Neodporúča sa používať príliš lacnú možnosť, pretože bude trvať dlho. Najprv musíte venovať pozornosť tesnosti a spoľahlivosti rôznych prvkov, pretože niektoré modely sú schopné spôsobiť vážne zranenie v dôsledku dizajnu dizajnu.

   • Funkčnosť výrobku ovplyvňuje pohodlie jej používania. Ak vám finančná strana nedovolí počítať s hydromasádom, môžete nelegálne obmedziť so sprchovacím kútom a vysoko kvalitným dizajnom.
   • Sprcha záruka sa tiež považuje za dôležitý faktor v procese voľby. Ak výrobca ponúka dlhú dobu, znamená to, že je istí v produkte, a ak je príliš malý, potom stojí za to premýšľať o uskutočniteľnosti nákupu.

   Rozmery sprchy – toto je veľmi dôležité kritérium výberu. Správne zvolené gabarity kabíny ovplyvňujú pohodlie prevádzky výrobku, takže by mali byť zodpovedne odkazovať na merania priestorov na získanie optimálneho modelu.

   Ako vytvoriť sprchovú kabínu s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: