Špecifikácie a vlastnosti izolácie pre rúry ENERGOFLEX

  Tepelná izolácia ENERGOFLEX je ideálnym riešením, ak potrebujete izolovať alebo naopak chrániť takéto komunikačné systémy, ako sú potrubia a vzduchové kanály. Materiály týchto inžinierskych štruktúr tiež trpia negatívnym dopadom životného prostredia, ktorý vedie k ich zničeniu a poruchám. Široká škála výrobkov a rôzne výstupné formy vám umožní vybrať si vysoko kvalitnú izoláciu pre rúrky v každom prípade.

  Vlastnosti izolácie potrubia

  Tepelnoizolačná trubica ENERGOFLEX je tepelne izolačný materiál vytvorený extrúziou v nasledujúcom stupni výroby vysokotlakových polyetylénových pien s použitím butánovej propánovej zmesi, čo vedie k elastickej trubici s poréznou štruktúrou. Vzduch naplnený vzduchom majú vysoké kvality tepelnej izolácie:

  • Produkt je odolný voči veľkej amplitúde teploty – -40- + 95 stupňov;
  • Má vysokú flexibilitu a nízku hmotnosť;
  • Materiál je imunitný voči mechanickej expozícii a v skutočnosti nepodlieha poškodeniu v dôsledku vysokej pevnosti;
  • Tepelná izolácia sa vyznačuje odolnosťou voči agresívnym plynom a kvapalinami, preto sa široko používa na montážnu prácu, pod ktorou sa používajú vápno, betónové alebo cementové roztoky;

  • absolútne neabsorbuje vodné páry;
  • má miernu horľavosť (G2);
  • Súčasne s izoláciou rieši problém konštrukčného hluku;
  • je šetrný k životnému prostrediu, takže pri inštalácii nevyžaduje ochranný odev.

  Nie je možné poznamenať maximálnu elasticitu a trvanlivosť rúrkových produktov, Môžu sa zastaviť na dlhú dobu – až 25 rokov, ktorá je tiež zaznamenaná v osvedčení o súlade so zavedenými normami a normami kvality.

  Nie bez nedostatkov – materiál je náchylný na ultrafialové lúče, preto sú usporiadané modely s ochranným povlakom špeciálnej polymérnej kompozície.

  Výhody produktov

  Výhody tepelnej izolácie Energoflexu možno považovať za svoje technické vlastnosti, ktoré umožňujú dlhú a vysoko kvalitnú prevádzku. Okrem toho je možné poznamenať, že s pomocou takýchto materiálov je možné vyriešiť iné dôležité problémy:

  • potrubia v zimnom období;
  • S externým vykurovacím systémom alebo prehriatím vetrania – nedostatok tepla;
  • Vystavenie kovovým častiam koróznych štruktúr na pouličných podmienkach.

  Bez ohľadu na výrobok je zvolený, jeho tepelné izolačné vlastnosti neovplyvňujú úroveň vlhkosti, materiály sú stabilné nielen na chemické, ale aj biologické vplyvy.

  Inštalácia týchto produktov je mimoriadne jednoduchá a pohodlná vďaka prítomnosti samolepiacich vrstiev a špeciálnych pozdĺžnych rezov. Pri pokládke nevyžaduje vytváranie pomocnej vrstvy na ochranu tepelnej izolácie z mechanického poškodenia.

  Rúrkový materiál má dĺžku 1-2 metra a hrúbka stien od 6 do 20 mm. Tieto výrobky sú balené v roliach s celkovou dĺžkou od 10 do 30 m.

  Keďže produkty EnergoFLEX predstavujú niekoľko typov výrobkov – rúrky, listy a rolky, každý typ podrobnosti by mal byť vnímaný na posúdenie schopností každého materiálu.

  Typy Energoflex Super modely

  Základná izolácia je reprezentovaná ako elastické duté trubice s bunkovou štruktúrou, s hrúbkou stien od 6 do 25 mm, 1,2 alebo 2 m dlhé. Vnútorný priemer takýchto valcov 15-42 mm.

  Model s rozmermi 42×9 mm a dĺžka 2 m nie je vhodná len na tepelnú izoláciu, ale aj pre hlukovú izoláciu vnútorného potrubia a má nasledujúce výhody:

  • Bezpečnosť a použitie v dôsledku skutočnosti, že neexistujú žiadne chlórfluórované uhľovodíky;
  • garantovaná absencia kondenzátu spôsobuje korozívne procesy;
  • vysoká úroveň absorpcie hluku;
  • hospodárstva na spotrebu elektrickej energie;
  • Zabránenie prehriatiu a zmrazeniu nosiča v chladnom a horúcom čase;
  • dobrá tepelná vodivosť;
  • Malá efektivita hmotnosti.

   Oblasť použitia tohto materiálu je pomerne široká, je to:

   • zásobovanie teplou a studenou vodou;
   • kanalizácie;
   • vykurovanie;
   • Ventilačné systémy a klimatizácia;
   • Plynovod hlavných stôp.

   Valces 2 metrov dlhé sa líšia vysokou odolnosťou voči vlhkosti a trvanlivosti. Každý produkt má čiarový kód s materiálom Sizzer. Farba produktu je väčšinou sivá.

   Rôznorodosťou tohto materiálu je super SK dvojtrekové trubice, na oboch stranách pozdĺžneho úseku, ktorého sa lepiaca základňa aplikuje, čo uľahčuje a spoľahlivá.

    Pod značkou ENERGOFLEX Super produkuje výrobky vo forme listov s hrúbkou 10, 13 a 20 mm. Tieto materiály sú najúčinnejšie pre izoláciu pary a vlhkosti, keď je zabezpečený viacvrstvový ochranný systém. Produkty LEAF sú vhodnejšie pre veľký priemer rúrok.

    Energoflex Rolls sa používajú hlavne na izoláciu kontajnerov a nádrží, vhodné pre veľké veľkosti rúrok. Štandardná šírka -1-1,5 m, hrúbka od 10 do 25 mm, dĺžka plátna – od 10 do 20 m. Aplikácia vo ventilačných systémoch poskytuje prítomnosť materiálov s označením „A“, čo znamená ďalšiu reflexnú vrstvu.

    Popis produktu Super Chrániť

    Špeciálna kategória výrobkov Super Chrániť sú izolačné trubice pre potrubné štruktúry vykurovacích systémov a vodovodov, umiestnených vo vnútri stien a bytových zariadení.

    Vlastnosti produktu:

    • výrobky majú dĺžku 10 m;
    • Priemery potrubia môžu byť od 15 do 35 mm;
    • Hrúbka steny – od 4 do 9 mm;
    • Využitie tepelnej izolácie je možné pri teplotnom rozsahu – -50- + 150 stupňov.

    Materiál je reprezentovaný v dvoch hlavných farbách – červeno a modrá, ďalšia ochrana proti polyméru výrazne zvyšuje pevnosť izolácie (o 50%), jeho kompenzačná funkcia s tepelnou rozťažnosťou rúrok, TÚV a vykurovacích systémov je obzvlášť dôležitá. Pre pohodlie je výrobok vybavený technickými rezmi. Táto izolácia je určená na 25 rokov prevádzky.

    Energoflex Black Star Products

    ENERGOFLEX Black Star – séria výrobkov pre tepelnú izoláciu ventilačných a klimatizačných systémov. Polyetylén, ošetrený podľa špeciálnej technológie, sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči penetračným vlhkosti a parou, takže slúži ako vynikajúca ochrana vonkajších častí klimatizačných zariadení umiestnených na vonkajšej strane domu.

    Iné vlastnosti rúrok:

    • Odolnosť voči vplyvu agresívnych prostriedkov pracovných riešení;
    • imunita mechanických deformácií;
    • Z dôvodu nedostatku škodlivých látok;
    • Dlhá prevádzka.

    Vnútri trubice majú hladký povrch, takže výrobky sú ľahko inštalované na medených rúrkach bez použitia mastenca. Priemer produktu sa môže pohybovať od 6 do 28 mm, hrúbka je štandardná (6-9 mm).

    Ďalšie populárne modely sú tiež prítomné v produktovej rade.

    Energoflex Black Star Split

    2 m dlhé trubice s dodatočnou ochranou pre vonkajšie podmienky. Výrobca označuje, že tento materiál je dobre tolerovaný ultrafialové žiarenie a má zvýšené charakteristiky pevnosti. V rovnakej dobe, tepelná izolácia medených rúrok nevyžaduje použitie puzdier a špeciálnych tesniacich pások. Celkový produktový život – 16 rokov.

    Zvlášť populárny produkt pre domáce a kancelárske klimatizácia sa považuje za typovú čiernu hviezdu v tvare čiernych valcov.

    Energoflex Black Star potrubia

    Izolácia vo forme valcovanej látky (dĺžka 5-30 m, šírka 1,2 m). Penalizovaný porézny film je ideálny pre veľké priemery potrubia, okrem toho je vybavený samolepiacou vrstvou, ktorá je optimálne spojená s kovovými povrchmi. Produkt dobre absorbuje vibrácie a hluk. V modelovom potrubí al, hliníkový povlak zvyšuje vrstvu tepelnej izolácie.

    ENERGOFLEX ACOUSTICKÝ

    Osobitný produkt na zlepšenie akustických charakteristík priestorov. Je trubica s vnútorným povrchom prevodovky. Materiál, vzhľadom na vysokú hustotu, významne znižuje hluk z kovových aj plastových kanalizačných potrubí. Najobľúbenejšia veľkosť produktu je 110×13 mm (priemer a hrúbka). Inštalácia potrubného produktu je extrémne jednoduchá, môže sa vykonať v krátkom čase, má minimálne množstvo odpadu.

    Výrobca sa staral o zjednodušenie inštalácie tepelnej izolácie plechu vo forme izolačnej pásky EnergoFlex.

    Montáž

    Workflow nie je príliš komplikovaný, ale vyžaduje implementáciu inštrukcie. Predtým musíte zobraziť tabuľku veľkostí, aby ste vybrali materiál s požadovaným priemerom pre prácu s medi alebo oceľovými rúrkami (v rôznych situáciách).

    Potrebujete súbor nástrojov – meracia páska, nôž, ceruzku alebo marktup gombík, stub (nástroj tesárstva pre presné píly, rezané), tvrdé kefy, stuha energiaflex a lepidlo.

    Ak sa potrubia ešte nezmení, budú potrebné tieto opatrenia:

    • Potrubný výrobok by mal byť starostlivo dotiahnutý k rúru;
    • Ak sa dĺžky tepelnej izolácie nedostatočne použije iný valec, ktorý je pripojený k prvé s pomocou lepidla;
    • Tepelné izolačné kĺby sa odoberajú spojovacou páskou.

    S namontovaným potrubím sa tepelne izolačný valec narezaný pozdĺž rezanej čiary, je umiestnený na rúru a je spracovaná lepidlom a stuhou.

    Tepelná izolácia sa musí pripraviť vopred a konce rúrok sa čistia a odmasťujú, lepidlo by sa malo aplikovať na oboch povrchoch. Pripojenie sa musí uskutočniť 3-4 minúty po nanesení lepiacej vrstvy. Teplota vzduchu musí byť aspoň +5 stupňov.

     Je tak rýchla a jednoducho vykonaná inštalácia tepelnej izolácie energiflexu. Okrem toho je to trvanlivá ochrana a vysoko kvalitná služba. Hlavnou vecou je konať podľa pokynov a spĺňať dôležité pravidlá pre pripojenie všetkých materiálov.

     O tom, ako správne izolovať rohy potrubia, pozrite sa na nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: