Pletené

Zaviesť moderný rezident ľahostajný k multifunkčným predmetom je veľmi ťažké. Takéto veci neustále dávajú pozor na seba, chcú byť zakúpení alebo vytváraní bez pomoci druhých. UŽÍVAJTE ALEBO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO POTREBUJÚCEHO VZDUHU MOŽNOSTI A MULTIFUKČNÉ RIEŠENIE.

Vlastnosti a výhody

Pletené modely Plead – Toto je skutočne jedinečné odrody. Hlavným rozdielom od bežných plany je výrobná metóda – sú reprezentované pletené web. V podstate sa modely uvažované z hypoalergénnej kompozície, ktorá nespôsobuje podráždenie pokožky. Tento nuance je obzvlášť zásadný pre alergikov a ľudí s citlivejšou pokožkou, ktorá je naklonená na zápal z minimálneho kontaktu s priadzou.

V procese vytvárania výrobku, mäkké, útulné, útulné a pohodlné vlákna, ktoré sú úplne zbavené pichľavých zložiek.

Pletené modely s plaidom – to nie sú len úžasné čiapky. Sú skutočne univerzálne a majú mnoho funkcií.

Okrem dekoratívneho komponentu a možnosti pridania nových farieb do už známeho a monotónneho dizajnu vašej izby:

 • bude dokončená a pridať tidlidy s celkovým typom spálne (veľkú posteľ a malý solenec);
 • sa zmení na dočasný prípad akéhokoľvek nástenného slúchadiel;
 • môže byť zapojený ako vzduchový náter (ktorý je najmä dopyt v letnej a mimo sezóne);
 • Produkty pre deti sú dokonale transformované na pohodlné a multifunkčné obálky, pohodlné pre časté prechádzky alebo kampaň na detskú kliniku;

 • V závislosti od existujúceho objemu materiálu a zemepisnej šírky fantasy sa plátá zmení na úžasný teplý a útulný koberec, ktorý bude ideálne byť cez matrac detskej postieľky alebo na podlahe koberca (na dlhodobú údržbu tepla a hygiena dieťaťa);
 • Takéto modely sú pozoruhodne vyrovnané s funkciou teplého sveter alebo kombinéza, takže starostlivo a domácou obálkou svojho hostiteľa, ktorý sa nachádza na zobrazenie televízora (to je zvlášť relevantné v chladnej miestnosti);
 • V závislosti od kvality kompozície sú pletené prikrývky obdreté liečebnými výhodami (takéto vlastnosti sa týkajú modelov z ovčej alebo ťavy);
 • Vytvorte si skutočne pohodlné prostredie vo svojom byte alebo dome.

Bohužiaľ, aj tie najlepšie možnosti na výrobu vlnenej tkaniny nie sú vhodné: napriek nadradenosti zloženia a úžasnej kvality tohto materiálu, určitý podiel kupujúcich je nútený stretnúť sa s jeho neznášanlivosťou.

Okrem pôsobivého počtu výhod, pletené prázdne modely sú vybavené množstvom nedostatkov:

 • Vo väčšine prípadov nemôžu byť umiestnené na existujúci matrac, aby sa zmenila hladina mäkkosti na požadovanú (v dôsledku tlaku na reliéfnom párení na tele, „výtlačky“ vzoru sú upevnené, a to je škodlivé pre správny prietok krvi);
 • Pletené modely vyžadujú impozantné zväzky priadze a obrovské množstvo času na vytvorenie;

 • Takmer vždy problém je starať sa o keids, rovnako ako oni sú veľmi nestabilné pre proces prania v stroji (vyžadujú ručne, jemné cvičenie tlače a vysychania od slnečného svetla);
 • Proces sušenia na konci umývania sa vyskytuje výrazne dlhšie ako ich textilné analógy, pretože je potrebný pomerne priestranný zvislý povrch (so štandardnou verziou sušenia, sú vytiahnuté, čo vysvetľuje deformáciu vzorov a znižuje šírku existujúcich webu);
 • podliehajú častým akumulácii prachových častíc, v ktorých je vytvorený priaznivým biotopom pre prachové kliešte (alergické reakcie sú vysvetlené týmto).

Odrody

Modely plemenných plany sú prezentované v rôznych tvaroch (pokryté kapotou alebo s zajacom a ušami, pruhmi, ako aj gombíky pre transformáciu, na zimu s obložením, z viazaných pásov, nominálnych s obložením, obdĺžnikové, textúrované a t. D. ).

V závislosti od spôsobu výroby sa tento produkt vykonáva:

 • manuálne viskózne s pomocou lúčov alebo háčika;
 • Stroj s zapojením pletacieho stroja alebo na špeciálne vybavenie.

Rozdiely medzi typmi vykonávania sú zrejmé: možnosť stroja častejšie si vyžaduje akciu s použitím menej ako hrúbky priadze, obrovské množstvo rôznych slučiek, odrôd vzorov a variácií rozhrania. Tento produkt je vytvorený oveľa rýchlejšie na rozdiel od analógu, ktorý sa vykonáva manuálne.

Produkt vytvorený na výrobných zariadeniach je vždy charakterizovaný presnosťou výkonu a jednotnosti dizajnu. Vďaka dobre zavedenému mechanizmu môžete dať párenie akéhokoľvek stupňa zložitosti a požadovaného budúceho modelu.

Ručné pletenie mechanizmus je jedinečný externe: kým nie je dokončený proces párovacích podložiek, úroveň hustoty vytvorených slučiek sa môže líšiť. Je ďaleko od toho, aby sa vždy deje ako ideálny, rovnako ako s inžinierskou metódou realizácie, avšak po umývanie, v podstate vyzerá rovnomernejšie.

Ručné práce nie je obmedzené na žiadne technológie, takže vám umožní implementovať absolútne nejakú predstavu o tvorcovi, je výhodné zobraziť priamo samotnú textúru a požadovaný vzor v najlepšom svetle.

Materiál

Priadza na výrobu plany je rôznorodé, avšak brilantné metalizované vlákna sa prakticky nepoužívajú: stmavnú všeobecnú textúru produktu a bril telo. Často, na vykonanie takéhoto plachetného, ​​sprievodca bude používať pozostatky existujúcej priadze, ktoré stelesňujú jasné skreslenie. V ďalších uskutočneniach získavajú hlavne priadze z hrubých nití na vykonávanie produktu ručne. To vám umožní vytvoriť originálny výrobok za mierne časové obdobie.

Viac populárne materiály aplikované na posudzované modely, bavlna je považovaná alebo akrylová, vlna, alebo semid, zloženie trávy, ako aj zmes angory a akrylu, mohair alebo vlny s akrylom. Ktorýkoľvek z prezentovaných druhov surovín je zvýraznený vlastnými vlastnosťami a výhodami. Napríklad produkty vytvorené „z trávy“ a súvisiace s používaním lúčov sa vyznačujú neprekonateľnou mäkkosťou, dobrou objemom a pohodlnými pocitmi tela.

Plany z vlny alebo semi-vlny, vylepšené textilným základom, sú skutočnou súťažou so známymi tkaninami. Možnosti bavlny sú veľmi pľúca, nespôsobujú podráždenie pokožky a ľahko sa starajú.

Rozmery

Potrebné veľkosti budúceho produktu závislé od postele formulára. V každom prípade sú individuálne. Pre deti môže byť tento indikátor reprezentovaný ako 70×70 cm a 80×100 cm a 100×100 cm, 70×125 cm alebo 110×140 cm.

Vzhľadom k tomu, že toto postele príslušenstvo je povinný pokryť lôžko aj jeho vlastník, veľkosti kožov sú povinní rovnať rastu vlastníka s dodatočnými zásobami. Rozmerové ukazovatele uvažovaného výrobku pre dospelých sú tiež rôznorodé: 130×170 cm, 140×180 cm, 150×180 cm, 150×200 cm, 160×200 cm, 160×220 cm, 180×200 cm, 250×260 cm, 240×220 cm.

Stojí za to pripomenúť, že veľmi veľké veľkosti pokrývali najmenej pohodlné, najmä pri manuálnom stave.

Preto premýšľate o nadobudnutí alebo výrobe kistej s úsilím a bez pomoci iných osôb, musíte presne realizovať – ​​akú funkciu bude implementovaný takýto produkt.

Farby

Paleta odtieňov pletených výrobkov je impozantná rôznorodosťou. Výrobcovia sú prezentovaní veľa odtieňov, ktoré určite uspokojujú aj tie najnáročnejšie preferencie. Často navrhované farebné pravidlá spájajú čierne a iné praktické farby: nasýtená sivá, neba modrá, horčica, svetlo tehly, červená, jasný hnedý, bordeaux tieň. V jasnej palete, tradičné farby: biela a jemná béžová, rovnako ako teplé pastelové farby (jemná ružová a lilac, jasne zelená a mäta, nasýtený citrón).

Pletené výrobky pre časté používanie v každodennom živote sú vyrobené hlavne v praktických a šťavnatých odtieňoch. Vedúci farebnej palety majstrov sú považované za nasledujúce: bohatá zelená, terakotová, jasne oranžová, jemná koralová, ušľachtnávacia malina, bledý melange (viacfarebná alebo dvojfarebná). Pletené plátno modely pre deti vyniknú jasnú veselosť.

Takéto farebné možnosti sa týkajú zvláštnej osobitnej pozornosti, sú úplne bez hraníc pri výbere požadovanej farby.

Vzory a typy párenia

Možnosti pre vykonávanie pleteného modelu Plaid rôznorodý. Vo výrobe sa tieto produkty vykonávajú spoločnou viskóznou metódou.

Realizácia doma manuálne je rozdelená do štyroch spôsobov:

 • pletenie na jednej priamke s hladkým prechodom na druhý a následný riadok;
 • na kruhovej trajektórii s pridaním slučiek v rohoch s každou budúcou budúcou budúcou;
 • spojené diagonálne (možnosť šikmého vykonávania);
 • Pridanie samostatných komponentov (štvorcov).

Akákoľvek technika je určite individuálna, ale pred vytvorením modelu sa vždy zohľadňuje hustota hustoty (pre presné ovládanie získaných slučiek) a budúci návrh.

Vzhľad sa rozlišujú nasledujúce možnosti:

 • významný alebo malý párenie;
 • s pridaním objemového ornamentu buď bez nej;
 • Použitie rôznych výkresov vyrobených pomocou rôznych palety farieb nite.

Jednou z najzaujímavejších techník na realizáciu pleteného modelu doma je montáž výrobku zo starých sveterov a svetre. Malé veľkosti Loskutka sa používajú v tejto situácii. Sú zapojené malé veľkosti Loskutka.

Ak zvážime vzory, potom sú najviac rôznorodé: z obyčajnej mikiny, agenuro a neštandardných kompozícií. Najobľúbenejšie druhy šperkov takýchto pletených lôžok sú rôzne vrkôčiky, postroje, časté prekladania, rôzne kombinácie pásov s sedmokráskymi, ako aj pomocou striedavých tváre a invalidných slučiek.

Je možné realizovať skutočne zaujímavý dizajn deku:

 • Tuniský spôsob pletenie – „Afganská“ technológia pomocou háku, keď je vzor vytvorený na základe dvoch úrovní;
 • Bavorské spotrebiče sú viskózne – háčkovanie cvičenie v kruhovej trajektórii s pridaním svetlých zložiek alebo plátnov vo forme jedného štvorca;
 • Škandinávsky motív – vykonávajúce jacquard ozdoby maniaceho párenia dvoch farieb v nórskom štýle s pomocou lúčov;
 • Dvojstranný spôsob párenia – súčasne s použitím dvoch vlákien na lúčoch alebo jednej nite s háčikom.

Typy dekorov a štýlov

Jedinečnosť pletených modelov plany je, že údaje, ktoré sa dajú dokonale prispôsobiť a zdobia štýl akejkoľvek izby: od večných klasiky a prísny minimalizmus do nasýteného glamour a neprekonateľného amminy. Zvyčajne je hlavná myšlienka v priamom závislosti od výkresu (výšivka so srdiečkami, 3D ornamentom, tlač s medvedíkom) alebo farby. Organickejšie pletený produkt sa bude zaoberať v štýle krajiny alebo provence, avantgardné, alebo na umenie Nouveau, africký a patchwork štýl, ako aj barokový, Bocho, alebo Lofte, Art Deco a v arabskej štýle.

Tipy na výber

Kúpou krásnych plemenných modelov v obchodnom dome alebo inom mieste, musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Poskytovanie certifikátu kvality, ako aj dodržiavanie všeobecne uznávaných hygienických pravidiel;
 • Všetky potrebné údaje o zložení použitých materiálov, výrobca s odrazom právnej adresy, ako aj potrebné pokyny na vykonávanie riadnej prevádzky;
 • Stanovenie úrovne tepla tohto produktu;
 • prítomnosť pozitívnych pripomienok a recenzií, užitočné reakcie na tento výrobca, ako aj prítomnosť záruky od predávajúceho;
 • Hodnota pre peniaze dostupné vlastnosti (môžete predsielať analógy a porovnanie miery).

Niekoľko užitočných tipov:

 • Krásne modely pre zimné obdobie (skeid z vlnenej tkaniny) musia mať textilné podšívky, pretože presne udržiavajú teplé, a základňa tkaniny uloží pletenú handričku do pôvodnej formy;
 • Manuálne plaidlo v štýle otvorenia je najmenej praktické ako 3D-analógové úzke reliéfové párenie. Výrobok vyrobený zo zložiek fragmentov má menej krepim plexus, preto v budúcnosti bude vyžadovať výnimočne starostlivý vzťah;
 • príslušenstvo s objemom, reliéfnym vzorom je oveľa rýchlejší, aj keď sa zdá najviac vzduchu. Preto nie je tak dobre, že tak dobre a je nepraktické pre časté použitie ako deku;

 • Vlnené modely dávajú účinok tepla „suché“. Preto, ak je potrebný výsledok hojenia, pletený pleid je najlepšou voľbou (antimikrobiálny a protizápalový účinok, prevencia rôznych prechladnutí);
 • Takáto vec, ktorá by mala byť multifunkčný, vyrobený z vysoko kvalitnej priadze a neobsahuje nebezpečné farbivá.

Ako sa starať?

Starostlivosť o pletené model pilulku – Téma je špeciálna. Verné a starostlivé používanie poskytne príležitosť predĺžiť dobu prevádzky módneho produktu, pri zachovaní vzhľadu vzhľadu a vlastností krásneho textúry (hladkosť, teplo, veľkosť, úľava). Vzhľadom k tomu, pletená verzia výrobku je ovplyvnená akoukoľvek praním, mali by sa zohľadniť tieto nuansy: \ t

 • Ručné umývanie sa odporúča v neprítomnosti špeciálneho úsilia, odskrutkovanie pomocou špeciálneho prášku (vybraný individuálne na určitý typ priadze);
 • Nedostatok varu, ako aj horúca voda. Vysoká teplota vody prispieva k zníženiu vzdialenosti medzi vláknami a obrazovkou priadze (najmä vlnených a polovičných závitov s dutou textúrou);
 • Po ukončení premytia je potrebné dvakrát vykonávať opláchnutie výrobku, aby sa umývali zvyšky prášku detergentu. To všetko je potrebné na odstránenie vzhľadu tuhosti a straty počiatočného odtieňa v dôsledku zlej oplachovania, ako aj zabrániť nákupu žltého tieňa;

 • Sušenie musí byť nevyhnutne prirodzené v neprítomnosti akýchkoľvek ďalších vykurovacích zariadení (sušič vlasov, batérie, železo);
 • Nie je možné použiť suchú kefu na čistenie: ľahko rozširuje dostupné slučky a pridať vilí, prispieva k tvorbe Katooshkov a poskytne spoločnú „lkoču“;
 • Pletený model vrchov je zakázaný poraziť buď triasť, aby sa zbavil prachu (v dôsledku takýchto činov, deformácia jednotlivých slučiek a celého objemu plátna);

 • Občas je potrebné, aby sa produkt vzduch na čerstvom vzduchu (tam bude balkón alebo terasa s vynikajúcou náhradou: zvýši stabilitu trate, eliminuje vzhľad nežiaducej arómy;
 • Štítok produktu zvyčajne označuje všetky potrebné informácie o starostlivosti. Niektorí výrobcovia umožňujú umývanie stroja, iné odporúčame kontaktovanie suchého čistenia s vážnym znečistením.

Pletené prikrývky v interiéri

V súčasnosti je pletený model deku moderný a elegantný bonus pre každú izbu. Teraz sú dáta Cape považované za módne doplnky pre mäkkú pohovku alebo kreslo. Takéto dekorácie čalúneného nábytku nielen konečne dopĺňajú interiérový dizajn, ale tiež výhodne sa zameriavajú na inkarnáciu hlavnej myšlienky, pridanie rašovateľa do interiéru.

Veľký štýl posteľná bielizeň v štýle reliéfu môžete ozdobiť posteľ v spálni. Bude veľmi harmonicky rozpustiť v celkovom dizajne miestnosti, ak uložíte myšlienku pleteného výrobku pomocou zdobených podložiek. Nasýtený odtieň koberca, sofistikovaný tvar lampy lampy, štýlový ornament vankúše pohovky oživí akýkoľvek dizajn.

Túžba zopakovať myšlienku pleteného výrobku môže byť diverzifikovaná: Koža teplého svetla odtieňa s objemovými vrkočmi vyzerá veľmi dobre a kombinuje s vankúšmi takéhoto dizajnu a pouf, ale v neprítomnosti akýchkoľvek výkresov.

Vybraná farba pletenej canvase poskytne schopnosť vytvoriť ilúziu súpravy a malá podložka, opakujúca sa dizajn mini-pouf, pridá odrodu do palety farieb miestnosti, prevládajúca hojnosť chytľavý spoty.

Pletený model plaidla so širokými svetlými, kontrastnými pruhmi vyzerá skutočne nezvyčajné. Taký model je ideálny pre zdobenie pohovky svetla odtieň.

Takýto platený nebude len módny vrchol interiéru, ale aj praktické a funkčné mys: zbieraním dúhy svetla a tmavých odtieňov, môžete výrazne predĺžiť dobu prevádzky ako pohovky a priamo sám. Harmonický interiér nie je absolútne ťažké robiť: stačí umiestniť niekoľko hrncov na farby, ako sú pruhy farieb. Ak nie sú, môžete použiť obrázky, živé kvety, rovnako ako len konvenčné zásobník, zvetrané v podobnej farebnej schéme.

V tomto videu uvidíte ďalší výber pletené plaidy a nápady na kreativitu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: