Rozmery 1,5-posteľovej bielizne podľa štandardov rôznych krajín

Spať v posteli bol útulný a pohodlný, stojí za to si vybrať rozmery posteľnej bielizne. Koniec koncov, malé veľkosti môžu viesť k tomu, že vankúš bude pevná, deka sa zmení na hrudku a matrac bude urazený a balený. Preto nebudete mať dostatok spánku na takúto posteľ, ale poplatok z fajčenia závisí od celého dňa. Stojí za to zvážiť rozmery semi-pištole podstielky podľa štandardov rôznych krajín, ako aj tipy na ich výber.

Zvláštnosť

Semi-gun lôžko môže byť použitý ako jedna osoba a dva, čo stojí za zváženie pri výbere posteľnej bielizne. Moderní výrobcovia ponúkajú široký výber veľkostí, hoci pre takýto súbor existuje určitý štandard. Mnohí výrobcovia to berú ako základ, pričom ich vlastné úpravy poskytujú kupujúcemu slobodu voľby. Tento prístup sa týka nielen rozmerov, ale aj materiálov, farieb a farieb. Medzi prezentované rozsah môže každý kupujúci vybrať obľúbenú farbu, aby uprednostnila prírodné alebo syntetické materiály a niektoré výrobky sú vyrobené z prírodných a syntetických vlákien mix.

Semi-A Gun Bed Posteľná bielizeň má určité normy, ktoré sú závislé od výrobcov, pretože niektoré z nich sú pri výbere jedného alebo iného rozmeru dodržiavať osobné kritériá.

Ak túto otázku vo všeobecnosti považujeme za poznamenať, že minimálne rozmery štandardného hárku tvoria 150 x 200 cm, samozrejme, jeho dĺžka a šírka môže byť o niečo väčšia. Ak hovoríme o veľkostiach duvete, potom ich dĺžka dosiahne 220 cm a šírka sa zvyčajne líši od 145 do 160 cm. Súprava obsahuje aj dva pilliece, ktoré môžu byť vo forme obdĺžnika alebo námestia. Zároveň majú obdĺžnikové modely rozmery 50×70 cm a štvorcové – 70×70 cm.

Ruské normy

Ruskí výrobcovia dodržiavajú nasledujúce normy:

 • List – 155×220 cm;
 • Kryt DUVET – 140×205 cm;
 • Pobývanie – 70×70 cm.

Niektorí výrobcovia z Ruska môžu splniť 1,5-posteľnú bielizeň nasledujúcich rozmerov:

 • List – 150×210 alebo 150×215 cm;
 • Kryt DUVET – 150×210 alebo 150×215 cm;
 • Vankúš – 70×70 alebo 60×60 cm.

Európske opcie

V Európe, ako v Amerike, Polohová posteľná bielizeň má nasledujúce rozmery:

 • List – 200×220 cm;
 • Kryt DUVET – 210×150 cm;
 • Vankúš – 50×70 cm.
 • Podľa Eurostandard je posteľná bielizeň nastavená na polobunovú posteľ zachytená takýmito rozmermi:

 • List – 183×274 cm;
 • Kryt DUVET – 145×200 cm;
 • Vankúš – 51×76 alebo 65x65cm.

Americkí výrobcovia dodržiavajú trochu iných parametrov pri výrobe 1,5-lôžkovej súpravy, menovite:

 • List – 168×244 cm;
 • Kryt DUVET – 170×220 cm;
 • Vankúš – 51×76 cm.

Stojí za to zaplatiť pozornosť informáciám uvedeným na súprave od výrobcu.

Ak je napísaný na štítku od zahraničného výrobcu 1-lôžko alebo single, znamená to, že v súprave je zahrnutý len jeden vankúš. Táto možnosť je vhodná len na spánku jednej osoby. Súpravy z rakúskych a nemeckých výrobcov nikdy neobsahujú listy. Talianski výrobcovia však poskytujú duvety, ktorých šírka nikdy nepresahuje 140 cm.

Čínske súpravy

Dnes je na domácom trhu prezentovaná mnoho čínskych výrobných produktov. Tieto súpravy sa často zhodujú v dimenziách s ruským, pretože čínske spoločnosti sa snažia prispôsobiť ich čo najviac na požiadavky ruského kupujúceho.

Väčšina z 1,5 spálňových súprav má nasledujúce parametre:

 • List – 220×155, 210×160, 215×150, 210×160 cm;
 • DUVET COVER – 205X140, 210X150, 214X146, 220×150 cm;
 • Pobývanie – 70×70 (častejšie), 50×70 a 60×60 cm (menej často).

Ale aj so špecifickými špecifickými veľkosťami nesmú spĺňať stanovené hodnoty. Ich rozmery sú trochu „chôdza“, to znamená, že môže existovať niekoľko centimetrov viac alebo menej, čo je potrebné zvážiť pri výbere set od čínskeho výrobcu.

Tipy pre výber

Ak chcete správne vybrať veľkosť 1,5-posteľovej bielizne, stojí za to venovať pozornosť viacerým kritériám.

 • Kvalita. Tento parameter je veľmi dôležitý, pretože len na vysokokvalitnom postelení je možné ochladiť na spanie. Zdravý spánok závisí od kvality súpravy. Stojí za to preferencie prirodzených materiálov. Výrobky z nemeckých a poľských výrobcov sú vo veľkom dopyte, hoci stojí za to zvážiť výrobky z iných spoločností. Mnohí kupujúci chválite produkty z ruských značiek. Hlavnou vecou je vybrať si dobrý výrobca, ktorý ponúka výrobky z prírodných tkanín.
 • Počet ľudí, ktorí budú spať na posteli. Ak môže len jedna osoba spať v posteli, súprava môže byť zvolená malá veľkosť, ale pre dvoch ľudí stojí za to vybrať možnosti s maximálnymi možnými rozmermi.
 • Rozmery postele. Toto kritérium zohráva rozhodujúcu úlohu pri výbere veľkosti postele. Ak je posteľ vypočítaná na osobu, potom by mala byť veľkosť listu malá. Stojí za to platiť pozornosť dimenziám prikrývok, vankúšov a matracov. Koniec koncov, niektorí ľudia radšej spať na veľkých vankúšoch a pokryté veľkými prikrývkami, takže rozmery duvette a vankúšov musia byť vhodné. Záleží na osobných preferenciách.
 • Konštrukcia a realizácia farieb. Vzhľad súpravy tiež hrá poslednú úlohu pri výbere súpravy semi-gun. Odborníci odporúčajú, aby uprednostňovali jedno-fotónové možnosti, pričom sa venujú pozornosti jasným výkonom. Zvyčajne je posteľná bielizeň z lepšej farby.
 • cena. Mnohí kupujúci sú odparí z ceny posteľnej bielizne. Samozrejme, pre vynikajúcu kvalitu, ktorú musíte zaplatiť. Nekupujte veľmi lacnú posteľnú bielizeň, pretože to môže byť nízka kvalita alebo falošné. Neuvádzajte na pohodlie.

Ako si vybrať veľkosť?

Takže stojí za to zvážiť podrobnejšie, ako určiť požadovanú veľkosť semi-pištole v závislosti od konkrétnej lôžka.

 • Hárok. Môže to byť zvyčajné alebo natiahnuté, vyrobené na gumovom pásme. Ak chcete určiť rozmery obvyklého listu, mali by ste merať šírku postele a výšku matraca, pričom pridávame 5 centimetrov k týmto veľkostiam. Ak sú listy viac ako tieto ukazovatele, ktoré môžu byť tiež, pretože je to viac, že ​​menšie padne na posteľ. Pri výbere hárku na gumovom pásme sa hodnotí reprimované z informácií uvedených na štítku. Napríklad sú uvedené parametre 140×200 cm, znamená to, že rozmery matraca musia byť identické. Samozrejme, posteľná bielizeň s takýmto listom stojí drahšie, ale táto možnosť je charakterizovaná jednoduchosťou opotrebovania, pohodlie fixácie.
 • Obliečka. Tento prvok súpravy musí dokonale prejsť na deku, potom bude jeho použitie vhodné a pohodlné. Vzhľadom k tomu, modely ľanu a bavlny poskytujú malé zmrštenie po prvom umývaní, náklady na rozmery deky pre ďalších 5 alebo 7 centimetrov. Ak je kryt DUVET vyrobený zo syntetického tkaniva, potom budú stačiť tri centimetre.
 • Vankúš. Tento prvok posteľnej bielizne z ruských a čínskych výrobcov má rozmery 70×70 cm, ale európske značky vyrábajú modely 50×70 cm. Na pevne upevnite vankúš na vankúš, musí byť ventil hlboko – jeho dĺžka by mala byť aspoň 20 cm. Vynikajúce riešenie bude zips alebo tlačidlá. Dĺžka ventilu je však nemožné vedieť bez tlače súpravy, pretože štítok poskytuje iba informácie o prítomnosti ventilu alebo spony.

Aké sú veľkosti 1,5-posteľnej bielizne, pozri video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár