Malina Glen Ampl

  • Autori: Škótsky rastlinný rastový inštitút v Dundee (Szkockim Instyciucie Produkcji Roślinnj W Dundee
  • Oprava: Nie
  • Bery: Červená
  • Chuť: Jemný, sladký sladký
  • Čas dozrievania: Stredná sila
  • Hmotnosť bobule, g: 4-5
  • Výnos: 4-6 kg s krovím, 20 t / ha
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Účel: Vhodné pre tepelné spracovanie a mrazenie, čerstvé použitie
  • Obdobie plodovania: Druhé tretie desaťročie júla

Pozrite si všetky charakteristiky

Malina Glen Ampl (Synonymá Glen Ample, Glen EMPL) – Univerzálna odroda, ktorej bobule sú vhodné na náročné na konzumáciu čerstvého a konzervovania, a tiež dokonale prenášajú zmrazenie, udržiavanie tvaru a chuti po rozmrazovaní. Odroda patrí medzi Straka, medzi záhradkami je definícia – Raspberry Tree.

História odstraňovania odrôd

Autorstvo v odstraňovaní hybridu patrí do Škótskeho inštitútu Creeding meno Jamesa Hattonu v Dundukcji Roslinnej W Dundee). O Glen Ampl sa stalo v roku 1996. Externe ker, naozaj, pripomína stromovú rastlinu, na úkor zberu zaveseného s jasným, ako keby sa zvýraznili z vnútorných lightových bobúľ. Chovatelia používané v pracovnej metóde diaľkového kríženia, ktoré im umožnili zjednotiť najlepšie vlastnosti Raspberry Glen Prosen a Meeker. Nový hybrid dostal výšku, silu, vysokú odolnosť aj v drsnej klíme, dobré zdravie, vynikajúci výnos, chuť, prepravovateľnosť.

Popis odrôd

High-rezistentné Trephens Letné Hybridné Glen AMPL sa vzťahuje na neprimerané odrody – závodom zdanlivosti na udalostiach druhého roka. Výrazná vlastnosť – štruktúra kríka. Z korenia ide jeden útek, ktorý dáva život 20-30 tvrdých bočných vetiev. Pod dodržiavaním agrotechniky av priaznivých podmienkach môže rastlina dosiahnuť 3 metre výšku. Malina potrebuje podväzok na zákopoch, pretože spolu s úrodou, a to je viac ako 20 veľkých bobúľ na každej pobočke, vytvára sa vysoké zaťaženie na STRAK.

Glen Ampl má silný koreňový systém, centrálny útek (zásobník), zelená ako prvá, dostane zvetranú štruktúru na druhý rok života, maľoval v červenohnedé odtieň, môže mať belavý nájazd na kôru. Veľké opotrebenia listy tmavo zelenej farby sú striedavo, výhonky nemajú tŕne, okrem spodnej časti rastliny. Počas kvitnutia malín je pokryté veľkými bielymi kvetmi, ktoré prispievajú k jej dekoratívnosti.

Načasovanie dozrievania

Hybrid označuje stredne-časové odrody – obdobie plodnia spadá do druhej dekády júla. Vo viac južných regiónoch našej krajiny sa zber začne v polovici júna.

Rastúce regióny

Glen AMPL prispôsobená na pestovanie v kontexte európskej klímy, perfektne rastie na Ukrajine, v Bielorusku av stredných zemepisných šírkach charakterizovaných teplým letom, zasneženými zimami.

Výnos

Hybridná odroda má vysoké rýchlosti výnosov – až 4-6 kg s krovím a 20 ton s hektármi. Plodiny sa vyznačujú stabilitou, plody sú považované po celej dĺžke úteku.

Bobule a ich chuť

Organoleptické vlastnosti Glen AMPL odhad 9 bodov na 10-bodový systém. Bobule s okrúhlymi kužeľmi majú hmotnosť 4-5 gramov. Pevné šťavnaté mäso má jemnú sladkú chuť so svetelnou príjemnou kyslosťou a svetlom červenou farbou, dokonca aj karmínovej farby, s nasýtenou malinskou arómou. Na prepravu sa bobule zhromažďuje v čase nástupu technickej zrelosti, ale aj počas fyziologickej zrelosti, ovocie sa na dlhú dobu neprevodia vín a udržiavajú komoditný pohľad.

Vlastnosti pestovania

Glen AMPL pre agrotechnické požiadavky sa nelíši od maliny tradičných odrôd. Hybrid uprednostňuje dobre osvetlené miesta, ale s miernym tieňovaním v popoludňajších hodinách, inak môže byť bobule začať nosiť, suché. V oblastiach krajiny sa pozorovalo vzdialenosť medzi radmi až 2,5 m, alebo vykonať jednorazové pristátie. Tradičný názor na väčšinu záhradníkov: Je lepšie zasadiť maliny na jeseň, ale vie skvelé a po jarnom pristátí. Počas letnej sezóny má semená čas na zvýšenie vynikajúceho koreňového systému a v zime ide o silnú a zdravú rastlinu.

Výber miesta a prípravy pôdy

Odroda dokonale rastie na akúkoľvek pôdu, ale jeho výnos priamo závisí od plodnosti pôdy. Pôda musí mať všetky potrebné stopové prvky a organické látky. Predvoľby dávajú hlinku svetelnou voľnou štruktúrou s pridaním rašeliny a piesku. Pri príprave potrebujem odvodňovaciu vrstvu organizáciu, pretože hybrid netoleruje dlhé preplnenie. Non-plamene sú kontraindikované, močaré, ako aj úseky s blízkou uzemňovacou zemou. Pred výsadbou, pôda sa dopĺňa s organickými a komplexnými minerálnymi hnojivami, čo poskytuje mladú rastlinu s plnou výživou na pár rokov.

Orezávanie

Výška kríkov viedla k tomu, že pre záhradkárov, najmä tie rastúceho stupňa v priemyselnom meradle, bola normou na používanie metódy držiak. V tomto prípade, druhý rok vinič nie je odrezaný, jeho vrcholy sú poháňané okolo drôtov Trelliers o nadmorskej výške meračov, čo robí pohodlnú zbierku budúceho úrody.

Druhou metódou je dvojité orezávanie, ktoré vám umožní vytvoriť „malinový strom“. Na začiatku vegetačnej sezóny sú narezané potupne na výmenu, skratuje ich až 1 meter. V polovici leta vykonajte druhý orezávanie-čip bočných výhonkov. To je to, čo Bush pripomína strom.

Zavlažovanie a kŕmenie

Podávač začína od jar tretieho roka, týmto časom mladé pristátia už „jedli“ živiny predložené počas pristátia. Pružina robí organické a dusíkové hnojivá, provokujúce rýchly rast vegetatívnej hmotnosti. V lete, rastliny potrebujú komplexné hnojivá, ktoré zahŕňajú draslík a stopové prvky, je pád fosforu-potash kompozícií prichádza na jeseň. Čo sa týka zavlažovania, potom v období suchej, maliny potrebujú ďalšie zvlhčujúce na jar, počas kvitnutia a bookonizácie. Odporúčaná miera zavlažovania od 30 do 40 litrov vody pod kríkom.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Vysoká odolnosť mrazu umožňuje kríky dobre tolerovať zimu. Avšak, v strednom prúžku, rastlina potrebuje dodatočnú ochranu, takže bez strát na prenos mrazu do mínus 30-35 stupňov. Výhonky sú odsúdení od choler, ohybujú na zem a pokryté netkaným agrofiberom, posypeme mulčovačom, miláčikom.

Choroby a škodcov

Glen AMPL má vysokú odolnosť voči chorobám – 8 bodov na 10-bodový systém. Je dôležité dodržiavať možnosť dodržiavania pušky. Zahusťovanie môže vyvolať vzhľad plesne. Fungicídy sa používajú ako prevencia plesňových ochorení, insekticídnych škodcov.

Reprodukcia

S reprodukciou hybridného problému sa nevyskytuje – to dáva dostatočný počet offs. Oddeľuje ich od maternice Bush, záhradník dostane veľa výsadbového materiálu.

Recenzie Recenzie

Väčšina záhradníkov, ako sú poľnohospodári, poznamenáva vysokú dekoratívnosť glen ampl a jeho kvality chuti. Milovníci Malina ocenia za vynikajúce pivovarové krmivo – elastická buničina vám umožňuje prepravovať plodinu na predaj na značiteľných vzdialenostiach. Teraz mnohí radšej zmraziť tepelné spracovanie a hybrid je ideálny na tento účel. Jeho bobule si zachovávajú formu po rozmrazovaní a môžu slúžiť ako dekorácia dezertov, slávnostnej tabuľky v zimnom čase.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár