Malina Glen di

  • Autori: Škótsko
  • Oprava: Nie
  • Bery: bledo-červená
  • Chuť: Príjemné, vyvážené, sladké s kyslými
  • Čas dozrievania: neskoro
  • Hmotnosť bobule, g: 6-10
  • Výnos: 5 kg s krovím
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Obdobie plodovania: Júl
  • Stupeň výnosu: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi malinské odrody zahraničného výberu, veľká časť vývoja patrí do Veľkej Británie. Úspechy East Molling Experimentálne stanice v Anglicku sú všeobecne známe a škótski chovatelia sa stali slávnymi pre sériu Glen. Jednou z úspešných inovácií bola trieda Glen di.

História odstraňovania odrôd

Prezentácia odrody sa uskutočnila na ročnom výstavnom ovocia v budúcnosti v Škótskom meste Dundee v roku 2014. Raspberry Glen Dee bol odstránený v Inštitúte Jamesa Hattonu – najväčšia organizácia Škótska zaoberajúca sa výskumom v oblasti poľnohospodárstva a využívania pôdy. RUBUS IDAEUS GLEN DEE (0447С5) pokračoval slávnu glen odrodovú líniu. Táto séria sa rozrástla na celom svete, veľmi populárnej v Európe a 90% trhu malina zaberá v Škótsku. Asi tri roky, Glen Dee odrody prešla test, počas ktorého bolo vynikajúce ukazovatele výnosov v porovnaní s už uznávanými komerčnými odrodami Glen a Glen Fyne.

Popis odrôd

Neskorý a vysoko výnosný, frost-rezistentný stupeň Glen di tvorí kompaktný, vysoký kríky s výkonnými stonkami bez hrotov a veľmi veľkých sladkých bobúľ. Rastlín odolný voči škodcom a závažným chorobám. Úroda je dobre prepravovaná a je dlhodobo udržiavaná, pri zachovaní vynikajúceho zobrazenia produktu.

Načasovanie dozrievania

Neskôr, zrenie tejto odrody vám umožní získať úrodu počas obdobia, keď hlavné letné odrody dokončili plody, a opravy sú stále v štádiu kvitnutia. Termíny: Júl – Začiatok augusta. Výrobcovia porovnávali Glen di so slávnou škálou Octavia: v severných oblastiach Británie, zaznamenal 5 dní neskôr Octavia a v južnom – o niečo skôr.

Rastúce regióny

Glen di Rôzne odporúčané výrobcom na komerčné využitie sa stal obľúbeným na britskom trhu a je pripravený dobyť trhy iných krajín. Tam sú už informácie o úspešnej kultivácii a aklimatizácii tejto maliny na Ukrajine. Recenzie od záhradníkov Ruska nestačí, odroda je stále slabo študovaná a nestačí.

Výnos

Glen di je stabilný produktívny stupeň, ktorých výťažok presahuje ukazovatele GLEN EMPL o 7%. Žiadne špice – pozitívny faktor pri zbere. Výnimočná veľkosť, veľký počet bobúľ na pohľad na kvetov a ich vynikajúcu kvalitu umožňujú priemyselné plantáže zbierať asi 5 kg z kríka.

Bobule a ich chuť

Plody Glen di majú výraznú príjemnú arómu a sladkú vyváženú chuť, vyznačujú sa úplne malú kyselinou, bez Asprakcie. Ukazovateľ prítomnosti sacharózy BRIX: 11 z 12. S chladnou letnou kyselinou v bobule sa môže prejaviť oveľa viac.

Formulár ovocie predĺžené, kužeľové, s hlúpym koncom. Zrelé bobule sú ľahké, rovnomerne veľké, vážiace 6-10 g, s dobre preplnenými kosťami. Rozmanitosť sa vyznačuje vynikajúcou dopravnou a horiacou dopravou, pretože plody glen di suché a husté. Malina je skvelá pre použitie v čerstvej forme, varenie pečenie, dezerty, džemy a džemy, mrazy na zimu.

Vlastnosti pestovania

Gravitačná rastlina s výškou 1,8-2,2 m má tvrdé hladké stonky, ktoré sa odporúčajú, aby boli zviazané. Prerezávanie produkujú na jar, odstránenie nezrezaných a chorých vetiev. Na jeseň sa Malinnik riedi, odstraňuje bombardované dvojročné výhonky a nadmerné koreňové prasa.

Je dôležité zabezpečiť, aby voda nie je vytvorená z dažďa alebo pri zalievaní, čo môže viesť k posilneniu koreňov.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre pristátie by mali byť vybrané aj s malým svahom, solárnym, dobre odvodneným priestorom. Predchodcovia maliny by nemali byť jahody, zemiaky a paradajky.

Glen di rastie dobre v liatej pôde alebo stláčaní nasýtených humusom a živinami.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Odroda sa ukázala byť pekná odolná voči mrazu. Zvyčajne sa pripravujú na zimu, stonky sú ohyb a vyhodený materiál pozorovateľa alebo HUSKNIK. Takýto prístrešok je obzvlášť potrebný na otvorenom priestore, takže mrazivý vietor nezdržuje rastlinu. Ak je miesto navíjavé, potom malina glen linky je dokonale zdokonalená aj bez ohybu. Tam sú spätné podávania z oblasti Omsk: Škótska Raspberry Ticho prežila zasneženú zimu s mrazom na -40 ° C.

Choroby a škodcov

Bohužiaľ, Glen di môže byť ohromený fytoofluorózou (root hniloba). Na iné choroby a poškodenie škodcov, táto odroda vykazovala vysokú stabilitu. Špeciálny gén A10 chráni rastlinu pred nájazdmi.

Reprodukcia

Najúčinnejší spôsob, ako chovať rôzne – koreňové potomstvo. Zariadenie maternice dáva početné koreňové prasa. Teplé výhonky vykopávané na jeseň, vyberte si najsilnejšie, odstrániť listy a vysadené v namontovanom pôde.

Zelené prasiatka s výškou asi 5 cm („žihľavka“) na chov s ružicou 3-4 listov. Sporans, ktoré sú vo vzdialenosti najmenej 35 cm od kríka. S lórou Zem sú zásuvky oddelené a vysadené v skleníku alebo v úrodnej pôde na chov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: