Malina Peresvet

 • Bery: Dark Malinovaya
 • Chuť: Sladká so sourness
 • Čas dozrievania: Stredná sila
 • Hmotnosť bobule, g: 3-4,2
 • Výnos: Až 5 kg s krovím, 4.4 t / ha
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
 • Hodnotenie ochutnávky: 4,7
 • Účel: Univerzálny
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Sa objavili pri prekročení: SOLZHOT X Metropolitan

Pozrite si všetky charakteristiky

Malina Peresvet vytvrdil v našej krajine. Dozrieva Maliny v pomerne neskoro. PeresveT je ocenený medzi záhradkami na chutné, šťavnaté ovocie. Malina je nenáročná pri odchode a odolné toleruje ešte ťažké mrazy.

História odstraňovania odrôd

Profesor Kazachov Ivan Vasilyevich prijal osobnú účasť na odstraňovaní novej odrody. Prvé experimenty sa konali v Bryansk. Rôzne rodičia reštartu – Metropolitan a Solj. Oficiálne potvrdenie programu Peresvet prijatého, keď boli do štátneho registra predložené rastliny.

Popis odrôd

Maliny malín Peresvet Compact, ktoré sa nachádzajú vo vertikálnej polohe. Výhonky sú natreté hnedou, rastú v priemernom počte. Horoles sú malé, pevné, majú základňu ružovky. Pobočky chýbajú vosk, sú červené. Výkonné listy silné, mierne pokrčené, skrútené do trubice.

Načasovanie dozrievania

Malina Peresvet sa vzťahuje na rozsiahlu odrodu, začne ju dozrievať na pomerne neskorých dátumoch. To je približne koniec júla, začiatkom augusta.

Rastúce regióny

V súčasnej dobe sa Maliny najčastejšie pestuje v regióne Volga a okresom centrálneho nebarónu. Toto sú najobľúbenejšie oblasti, kde Peresvet dostal svoj začiatok a doteraz sa oceňuje. Vzhľadom k tomu, Malina je nenáročná pre klimatické podmienky, začalo sa šíriť takmer v celej krajine.

Výnos

Veľa závisí od rastúcej oblasti. Ak je to južná časť Ruska, potom plodiny dozrieva v polovici júna, ak raspberries rastú v chladnejších regiónoch – začiatkom augusta. Všeobecne platí, že z celej záhrady môžete zbierať asi 25 kg malín – až 5 kg s kríkom. Malina sama visí na pobočkách.

Bobule a ich chuť

Bobule odrody budú prekročiť kyslú chuť, približnú hmotnosť jedného plodu – 3-4,2 gramov, malina takmer neexistuje. Bobule majú predĺžený tvar, minimálne bravčové mäso. Pri dozrievaní ich farieb sa stáva matným čerešňovým kvetom. Bonusy ovocia neustále zatvorené, umožňuje bobule, aby sa nerozpadli.

Vlastnosti pestovania

Aby sa zvýšili výnos zvyšovania malých malých, platí špeciálna taktika. Napríklad metóda s použitím steller. Kultúra teda dostáva veľa slnečného žiarenia a čerstvého vzduchu, ktorý podporuje vetranie. Rybárska trieda je pomerne vysoká, takže dizajn je konštruovaný vo výške 1,5 metra.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre pristátie do pôdy malinových kríkov Peresvet vybral najviac osvetlených oblastí. Sadenice sú vysadené hlavne v máji, kultúra potrebuje starostlivo pozorovať.

Pôda musí byť pripravená na mesiac pred plánovaním. Balenia sa kopajú, ich dno je pokryté malou vrstvou hnoja, potom popol a draslíka. Ak sa Rasina rozhodla spadnúť do radu, potom musíte zvýrazniť vzdialenosť 150 cm medzi kríkmi.

Raspberry odroda sa vyznačuje skutočnosťou, že môže začať šíriť v celom pozemku, spustenie koreňov. Najlepšie je zabrániť, skákať špeciálne vrstvy pod zemou. Môžete na hranici s držadlom Sorrel. PeresveT netoleruje príliš oxidovanú pôdu, Sorrel ho oxiduje a Malina prestane rásť na iných miestach.

Orezávanie

Ak je pristátie prenesené do septembra, uistite sa, že ste stonky znížili. PeresveT musí byť vo výške 30-36 cm. Zvyčajne odstrániť staré sušené listy. Nechajte na kríkoch silné vetvy v množstve 8 kusov.

Zavlažovanie a kŕmenie

Zariadenie netoleruje vysokú vlhkosť, takže je nutné. Po zberení, musíme venovať osobitnú pozornosť ovocia.

PeresveT – Kultúra nenáročná, je vhodná pre bežné minerálne hnojivá. Kultúra môže pokojne urobiť bez ďalších živín, ale musí byť potrebné minimálne krmivá. Je dôležité, aby Malina prináša dobré bobule a stalo sa normálne. Stojí za zmienku, že v prvom roku života Peresvet nevyžaduje kŕmenie. Začnite oplodniť iba tri roky neskôr s roztokom dusíka. Pred kvitnutím hnojnosti draslíka a na konci fosforu.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zime

Malina Peresvet dokonale prenáša všetky chladné. Ale stojí za zmienku, že ak nie je sneh, potrebujete ďalšiu ochranu. Ak je málo sneh, kríky sa začínajú ohnúť na zem, ktorá nemusí byť zlá na jeho plodnosti. Nákup materiálov môžu slúžiť ako film, piliny.

Choroby a škodcov

Peresvet je náchylný na plesňové ochorenia. Na listoch sa objavili šedé miesta s hranicou červenkastých farieb. Je potrebné zvládnuť listy so špeciálnymi prostriedkami „Nitrafen“. Pomáha sa zbaviť huby takmer okamžite.

Peresvet je vystavený škodlivému hmyzu:

 • web tick;

 • vošky;

 • gallitz;

 • weevil and stop.

Reprodukcia

Táto odroda každoročne prináša veľký počet výhonkov. Má rozvetvený systém koreňov, takže sa dá vynásobiť niekoľkými spôsobmi:

 • Rozdelenie Bushových rodičov;

 • root „deti“;

 • Cherenca.

Recenzie Recenzie

Záhradníci chváliť odroda pesvet. Má nečestnú chuť. Odroda nevyžaduje nadmernú starostlivosť, potrebuje len minimálne hnojivá. Compote a Jam sa často varia z maliny a v čerstvej forme sa prepravujú do značných vzdialeností bez straty chuti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár