Čo a ako získať cesnak?

Napriek tomu, že cesnak je možné nájsť vždy na predaj, často sa pestuje na domácich stránkach. Právo a pravidelné kŕmenie počas vegetačného obdobia majú veľký význam, pretože len vďaka nim môžete získať dobrú zber.Začiatočníci záhradníci majú často záujem, ktorí podávače sú najlepšie aplikovať v akom množstve, keď sú lepšie vstúpiť. O tomto a hovoriť v článku.

Načasovanie

Hnojivá nielen na jeseň, pred pristátím, ale aj na jar, a dokonca aj v lete. Hlavnou vecou je poznať proporcie, termíny, takže kŕmenie priniesol pozitívny výsledok.

Na jeseň

Z jesenného obdobia začína príprava miesta cesnaku. Dva týždne pred pristátím môžete urobiť prvé kŕmenie. Akákoľvek skúsená Gartene povedijú, že bez riadneho množstva živín v zemi dostane vysoko kvalitný zber cesnaku nebude fungovať. Pôda, ktorá bola odhalená vysokou úrovňou kyslosti, nie je vhodná na pestovanie cesnaku, jeho listy sú žlté.

Preto pred začatím kŕmenia je potrebné znížiť tento indikátor.

Ak má miesto cesnaku vysokú kyslosť, je potrebné, aby vápno, je lepšie na nenávidenie, a môžete tiež pridať látku do pôdy, v ktorej veľa vápnika. To je zvyčajne vajcia shell, ale je ťažké ho dostať do mnohých množstiev, takže drevený popol je perfektný.

Je užitočné doplniť pôdu nasledujúcimi zmesami:

 • piesok a rašelina (podľa vedra), ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu ťažkej a hlinenej pôdy;
 • hlinka a rašelina – pre piesočné zóny;
 • hlinka a piesok – pre rašelinové bažiny.

Ak pridáte do pôdy potrebné hnojivá na začiatku jesene, potom môžete ľahko zlepšiť štruktúru pôdy a poskytnúť mu živiny. Až do jarných a minerálnych komplexov sa budú môcť rozpustiť.

Existuje mnoho systémov mapovania a každý sa kontroluje podľa skúseností. Tu sú dva najúčinnejšie.

 • V procese stláčania miesta, odporúčajú pridať superfosfát v množstve 20 gramov, ako aj vlhké (5 kg na meter štvorcový).
 • Ak existuje kompost alebo ohromený hnoj, budú potrebovať 4-5 kg ​​na operačný štvorec oblasti, zatiaľ čo potašová soľ sa používa v množstve 25 gramov a dvoma superfosfátmi granule sa uvádzajú. Posledne uvedené potreby 35 g na meter štvorcový.

Ak sa kompost kúpil nezávisle, potom ho umožní používať vo veľkých množstvách. Pokrývajú výsevnú oblasť na záchranu, 1 meter štvorcový môže byť zhotovený až 11 kg. Dobre dozrievanie kompostu je optimálny pohľad na origináciách na akomkoľvek pozemku. Organizátor, zmiešaný s inými komponentmi, je rovnomerne distribuovaný po povrchu pôdy a úhľadne sa kvapkali s pôdou do hĺbky lopatky.

Okrem uvedených zmesí je vhodné pre cesnak na jeseň a ďalšie možnosti v nasledujúcich proporciách.

 • Drasné soľ v množstve 20 g a granulovaného superfosfátu (30 g) sa zmieša s humorom, ktorý bude potrebovať polovicu vedro. Je možné použiť rašelinu, ale potom potrebuje 1 vedro. Takýto pomer zložiek je určený pre jeden meter štvorcový.
 • 0,5 litrov rozpúšťadla popola sa pridáva do jednej vedro, a potom existuje niekoľko veľkých lyžičiek s síranu draselného a jedna lyžica dvojitého superfosfátu.

Existuje mnoho typov organických látok, ktoré sa používajú na kŕmenie opísanej zeleniny. Toto je tráva a staré listy, ktoré sú zmiešané s popolom, superfosfátom a nitroposkou. Posledné tri prvky sú potrebné na polievkovom lyžici a lístie – 3 kilogramy.

DÔLEŽITÉ: Neodporúča sa používať hnojivá obsahujúce dusík na páde. To povedie k aktívnemu rastu baktérií, čo je nežiaduce pred zimou. Užívajte napríklad močovinu, amoniak, dusičnan vápenatý alebo náhrada dusíka. Počet akejkoľvek zložky musí byť dvakrát menej ako fosfor a draslík.

Jar

Zimný a jarný cesnak – niektoré z najnáročnejších plodín. Hnojivo pomáha zelenine získať potrebnú ochranu proti chorobám. Takýto cesnak je úplne zdržanlivými nepriaznivými faktormi životného prostredia. Okrem toho, rastlina, ktorá vyvinula silná a pomerne vyvinutá, môže nezávisle posunúť buriny z miesta.

Okrem zvýšenia objemu hláv, hnojivo pomáha zlepšiť vlastnosti zeleniny so špeciálnou arómou. Kvôli tomu sa náklady na takéto plodiny výrazne vyššie na trhu. Nie je však potrebné zneužiť používanie hnojiva na jar, pretože z preveruce mikro a makroelementov v pôde môže ísť do nekontrolovaného rastu burín a často zničiť cesnaku plantáž.

Na jar je potrebné dodržiavať určité odporúčania:

 • Prvýkrát na kŕmenie cesnaku je nevyhnutný 14-16 dní pred pristátím;
 • Hnojivá stojí za to zvoliť, berúc do úvahy hlavné potreby rastlín v niektorých mikroúlementoch, takže je tak dôležité, aby najprv študoval typ a zloženie pôdy;
 • fandizovať primér výhodne na svitaní alebo po západe slnka, ktorý zabráni odparovaniu roztokov pod vplyvom ultrafialového žiarenia;
 • Pri použití suchých hnojív musí byť pôda navlhčená, inak sa ich stráviteľnosť výrazne znižuje;
 • Neprekračujte dávku finančných prostriedkov, inak sa môžu objaviť popáleniny, v dôsledku toho, ktoré cesnak bude len zomrieť.

Podávanie pružiny poskytuje trojstupňový proces.

 1. Týždeň po tavení snehu môžete stráviť prvé kŕmenie. Pomáha cesnaku zintenzívniť rast a posilniť v zemi. Počas tohto obdobia sú potrebné minerálne komplexy na báze močoviny alebo iných zlúčenín.
 2. Druhé krmivo sa bude vyžadovať 14 dní po prvom, približne v máji. Špecialisti poraďte pomocou kvapalných hnojív. Je veľmi dôležité, aby sa skladajú z draslíka, fosforu a malého množstva dusíka.
 3. Tretie kŕmenie sa musí vykonať v júli. Vďaka jej, príliš skoré šípky cesnaku, ktorí ťahali šťavu, pretože to, čo rootpóda prestane aktívne formovať. Hlavy budú veľké, ak je rastlina v tomto štádiu dusíkatých zlúčenín. Najbežnejšie prostriedky je Ash Wildlife.

Prvé dva body sa môžu pohybovať o 7-14 dní, tretí musí ísť na čas. Ak sa to nerobí, potom sa nedá očakávať účinok správneho nemožno očakávať. Alebo bude nedostatok zelenej hmoty.

Leto

Letné hnojivá sú rovnako dôležité pre opísanú zeleninu, ako jeseň alebo pružina. Zvyčajne sú podané 30 dní pred zberom. Undercaliging v lete je tretia etapa macestlovania do zeme. Toto je čas tvarovania hlavy, keď je rastlina mimoriadne potrebná draslíka a fosforu. Preto, krusty aktívne používajú superfosfát. Liečivo je chované v nasledujúcom príbere: dva veľké lyžice na nádobe na odsúdenie. Spotreba kŕmenia je 4-5 litrov hotovej kvapaliny na 1 m2.

Typy organických hnojív

Všetky rastliny sa hodili pekne na organickom a jarnom (zasadil pod zimnou) cesnakom – bez výnimky. Je to preto, že živiny obsiahnuté v organickej rýchlejšie sa uvoľňujú v pôde. Ak chcete obohatiť pôdu, môžete použiť humát, a môžete zvážiť ďalšie možnosti.

Nasledujúce produkty sa zvyčajne používajú ako organické hnojivá.

 • Hnoj. Množstvo – 1-3 kg / 1 m2.
 • Kuracie vrh. Najlepšie je, aby sa priviesť do pôdy v kvapaline (1 kg / 7-10 l vody) alebo v suchej forme (nie viac ako 1-2 kg / 1 m2).
 • Multifunkčný. Poskytuje sa v kvapalnom vzhľade a vynakladá sa vo výške 1 kg / 7 litrov. Rastliny napojené riešením.
 • Kompost. Predstavuje zhnité rastliny alebo potravinársky odpad. Takéto kŕmenie sa rozprestiera na povrchu homogénnej vrstvy (2-3 kg / 1 m2), nie je zlé obohatiť cesnak do otvorenej zeme a často sa používa na zvýšenie cesnakovej hlavy.
 • Rašelina. Trvá 1-3 kg na meter štvorcový.

Najčastejšie sa takéto hnojivá používajú na pôdach s nízkou kyslosťou (Sandy, alebo pôda). Zlepšujú štruktúru pôdy a obohacujú to významnými živinami. Stojí za to povedať, že organizačný poriadok nie je zlý upravuje pH pôdy, a to je dôležité, ak chcete získať veľký úrodu cesnaku.

Na pestovanie zimného cesnaku je tiež žiaduce aplikovať dusíkové hnojivá, ale v malých množstvách, inak môžete získať bohaté zelené a malé ovocie. Užitočné a striekanie Mangánom. Tento liek pomáha dobre z fytoofulára. Na lepšie spustenie cesnakovej hlavy je povolené použitie humátu alebo môžete zriediť močovinu.

V čerstvej forme, hnoja funguje dobre, ak ho používate ako koreňové kŕmenie, ale tento nástroj by ste nemali používať na jeseň: hlavy budú voľné a taký cesnak je najčastejšie infikovaný plesňovými patogénmi. Hnoja je najlepší spôsob, ako oplodniť pôdu na jar.

Uistite sa, že ste ho zriedili vodou, použitým podielom – 1: 6. Opakujte takýto postup 2-3 krát počas rastúcej sezóny.

Dlhodobo sa založil ako kŕmenie a popol. Je zavedený spolu s kompostom, potom budúce lôžka pod cesnakom musí byť opitý. Môžete pridať popol ihneď v studniach v závode. Je možné dokonca vyrábať pôdu s riešením popola po pristátí cesnaku, ale stojí za to len v priebehu niekoľkých týždňov.

Ak chcete vytvoriť fond, budete potrebovať len 1 veľkú lyžičku popola a litra vody. Spotreba – 2-3 litra na meter štvorcový. Toto krmivo je viaczložkové hnojivo, ktoré obsahuje mnoho stopových prvkov, takže jeho použitie prispieva k rastu cesnaku.

Ak je cesnak zle rastú, často sa používajú iné ľudové opravné prostriedky.

 • Nanita. Na jeho prípravu sa odoberá kapacita 10 litrov, ktorá musí byť naplnená tretinou čerstvo nasekaných bylín a nalejte vodu. Zmes by sa mala potápať od 2 do 5 dní, po ktorej môže byť napojený cesnak. Pred použitím sa musí koncentrát rozpustiť vodou.

 • Pozemný drevený popol. Na základe toho sa pripravuje vodou s vodou (200 g / 10 l), ktoré sú dobre zmáčané korene, a tiež zalievanie v intervaloch medzi riadkami. Ashes nielenže hrá úlohu hnojiva, ale tiež pomáha chrániť opísanú zeleninu zo všetkých typov škodcov, vrátane červa.

 • Amoniak. Pripraví sa slabý roztok (25 ml / 10 l vody), potom sú dobre navlhčené do pôdy.

 • Pilín. Odpadové drevo veľkoryso rozptýlené na pristávacej oblasti (1-2 kg / 1 m2), po ktorom je pôda starostlivo uvoľnená. Toto hnojivo je ideálnym riešením pre ťažké pôdy, pretože to uľahčuje substrát.

 • Diétne kvasinky. Približne 50 g sa mieša v 1 litri teplej vody a nechajte ho 2-3 hodiny. Roztok sa potom potrebuje zriediť vodou v pomere 1: 5 a použitie na zavlažovanie. Použitie takéhoto kŕmenia je obzvlášť užitočné, pretože prispieva k tomu, že rastliny sú rýchlo zakorenené a nasýtené vitamínmi.

 • Peroxid vodíka. Jeho hlavným účelom je odstrániť patogénne mikroorganizmy, ale záhradníci už dlho chápu, že tento nástroj môže podávať zeleninu a stimulovať ich vývoj vo fáze aktívneho rastu. Liečivo sa používa na nasýtenie pôdy kyslíkom, čo priaznivo ovplyvňuje rast zeleniny. Na zavlažovanie, pričom dve polievkové lyžice 3% prostriedkov a rozpustiť v litri vody. Rastliny túto tekutinu hydratujú ihneď po vzniku prvých sadeníc, na samom začiatku obdobia jarnej sezóny.

Tento prostriedok sa tiež používa na spracovanie už zrelých rastlín. Poskytuje im potrebné jedlá v období, keď je pozorovaný účinný rast.

 • Jód. Undercoting s jódím robí pôdu plodnejšou a tlačí cesnak na zvýšenie hlavy a zelene. To je obzvlášť dôležité, ak je pristátie vyrobené v rašelinisku. Na prípravu roztoku je potrebné užívať 40 kvapiek jódu s koncentráciou 5% na desiatich nádoby. Najčastejšie sa iodizovaná kvapalina používa ako prívodný podávač v štádiu, keď sa plod vytvára. Je možné vytvoriť zavlažovaný jód, zmiešaný s peroxidom vodíka.

 • Soli. Soľný roztok, ktorý je široko používaný na liečbu cibule a cesnaku, záhradkárov s rozsiahlym skúsenostiam na jar, keď dĺžka peria dosahuje asi 100 mm. Takéto zavlažovanie sa vykonáva dvakrát, s intervalom za týždeň. Musíte si vziať 3 veľké lyžice a chovať ich do veže vody. Takéto riešenie negatívne ovplyvňuje škodcov a zároveň aktivuje rastliny.

Existujú iné ľudové prostriedky používané ako lacný spôsob, ako kŕmiť cesnak. Niektoré kráje aj vodu kultúru s riešením Kefira alebo Sérum.

Minerálne hnojivá

Spolu s organickými, minerálne komplexy budú musieť byť pridané do zeme pod cerným. Našťastie má deficit jednotlivých prvkov v cesnaku príznaky. Neprimerané zvýšenie rastu a vzhľadu škvŕn naznačuje nedostatok fosforu. Nedostatok draslíka sa prejavuje vo forme tenkých stoniek.

Odporúčané dávky minerálnych hnojív:

 • dusík – 90 kg / ha;
 • fosfor – 80 kg / ha;
 • Draslík – 150 kg na hektár.

V prípade rastúceho jesenného cesnaku, kŕmenie fosforu a draslíka aplikované počas orby pôdy mesačne pred pristátím, ale kŕmenie dusíka sa vykonáva len na jar, po vzniku zárodkov. Okrem toho môže byť dávka dusíka rozdelená dvakrát. Prvý postup by mal byť naplánovaný na začiatku jar a druhý – po 4 týždňoch.

Moderný trh je preplnený špeciálnymi hnojivami, medzi ktoré sú:

 • Kŕmenie fosforov-potaš;
 • monokálny fosfát;
 • Síran draselný;
 • amoniak;
 • sulfát draslík;
 • Zmesi so sivou v kompozícii;
 • kyselina boritá.

Použitie Takéto podávače sú potrebné striktne podľa pokynov a inak môžete poškodiť iba rastliny. Stojí tiež za to, že najlepšie minerálne hnojivá sa prejavujú v zemi, kde je veľa humusu.

Umožňujú vám rýchlo eliminovať nedostatok základných prvkov, ktoré vyžadujú závod na normálny vývoj cesnakovej hlavy a tiež dávajú pôdu potrebné mikropodniky a makroementy.

Pred zakúpením určitého komplexu minerálov je dôležité vyhodnotiť všeobecný stav pôdy. Aby to urobilo, bude potrebné vykonať analýzu situácie na základe nasledovných faktorov, ktoré ovplyvňujú počet užitočných látok v pôde a úroveň vylúhovania z nej:

 • celková plodnosť pôdy;
 • kyslosť;
 • úroveň osvetlenia;
 • Predchádzajúca kultúra.

Na základe prijatých informácií Cesnak sa podávajú nasledujúce prostriedky.

 • Karbamid Vezmite 50 g pre kapacitu TEN-TIER. Nástroj je vhodný pre pôdy, v ktorých malý dusík.
 • Nitroposki 100 g na 10-12 l kvapaliny. Toto je všestranný liek s veľkým obsahom dusíka a s ním draslík a fosforu. Používa sa na Zemi, kde je odhlásený ich nedostatok.
 • NitroMofoska (60 g / 10 litrov vody) poskytuje pôdu potrebné pripojenia.
 • Superfosfát (60 g / 10-12 litrov vody) – perfektné riešenie pre pôdu s veľkou nevýhodou fosforu a neutrálne pH.

Dôležité: Použitie minerálnych komplexov je najúčinnejšie. Je lepšie použiť niekoľko druhov, čím sa preruší medzi podkordovaním za pár dní.

Schémy

Môžete poskytnúť potrebné mikroelementy na cesnaku s dvoma metódami: Koreň a extrakt. Každý by mal povedať samostatne.

Root

Počas celého obdobia vegetácie sa cesnak podáva ku koreňu trikrát. Počnúc výskytom 3-4 peria na rastline. Hlavný cieľ – rast zelených. Jedna z najlepších možností – močovina. 1 l kvapalina vyžaduje 15 gramov. Na námestí pristátia bude potrebných aspoň 2,5-3 litre.

Druhý čas cesnakového kanála na konci mája, ale po prvom hnojive je už 2,5 týždne. Skúsení záhradníci používajú Nitroammophos a Nitroposk. V tomto čase cesnak vyžaduje dusík, draslík, fosforu. V požadovanom množstve sú v týchto hnojivách. Na odchýlkovú kapacitu bude 2 polievkové lyžice látok potrebovať 2 polievkové lyžice. 4 litre hnojiva sa naliali na jeden štvorec.

Tretíkrát oplodnený koreň počas lehoty nalievania. Najlepšie hnojivo tak, že cesnak je veľký, je superfosfát. Na prípravu kvapalného riešenia musíte pridať 2 veľké lyžice hnojiva v klesanej vodnej nádobe. Ďalej potrebujete naliať pod koreňom rastliny.

Horné podávanie cesnakového dusičnanu amónneho sa nevzťahuje na zvýšenú kyslosť pôdy, pretože je to kyslé hnojivo. Ak sa pôda vykazuje neutrálne pH, potom môžete urobiť pracovné riešenie, pretože musíte mať dve veľké lyžice látky a rozpustiť ich za desať litrov tekutiny.

Môže sa použiť síran amónny: 3 polievkové lyžice sa rozpustí v 10 litrov vody. Roztok sa vstrekuje pod koreňom rastliny. Hnojivo sa zvyčajne používa na okyslenie pôdy a používa sa veľmi opatrne na miestach s kyslou pôdou.

Extraranvy

Rastliny sú schopné prijímať živiny nielen cez koreňový systém, ale aj cez listy. Cesnak nie je výnimkou. Koreňová metóda macefatent nie je vždy dosť na získanie dobrej plodiny. Cesnak tiež vyžaduje extrakčné kŕmenie. Na to bude potrebné striekať rastliny.

Cesnak je citlivý na nedostatok takýchto zložiek, ako je horčík, vápnik, bór. Reaguje pozitívne na zavedenie týchto stopových prvkov striekaním. Pre veľký cesnak sa vyžaduje močovina a kyselina boritá, ktoré sú vhodné na striekanie.

Nezanedbávajte tieto kŕmenie, pretože dávajú impulzovi rozvoju kultúry.

Stojí to za to pamätať Úroveň obsahu živín v kompozíciách pre extra zelený striekanie je vždy nižšia ako v riešeniach koreňových hnojív. Vyrobené spracovanie rastlín je potrebné po západe slnka a keď nie je dážď. Ak by pršalo po postupe, malo by sa opakovať za pár dní.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: