Paradajkový čaj rosa

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Médium
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Farba zrelého ovocia: Pearlová ružová
  • Formulár: Okrúhly

Pozrite si všetky charakteristiky

Ramato Tea Rose je ocenený záhradkami za vynikajúcu chuť zberu a relatívne jednoduchú starostlivosť. Bush tejto odrody bude ozdobiť akúkoľvek stránku vďaka jasným ružovým červeným ovocím a pomerne pôsobivej výške.

Popis odrôd

Ramato Tea Rose je Risperová odroda. Výška BUSH dosahuje 2 m, vďaka ktorej výťažok výrazne prevyšuje ukazovatele iných odrôd, pretože z jednej rastliny môže byť teda urobený rádovo viac ovocia. Sú vytvorené na kefách v skupinách 4-6 kusov. Plodenie dochádza konzistentne a vyzerá ako druh girlandu, ktorý vyzerá veľmi dekoratívne.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie z paradajok Grade Tea Rose veľký, správny zaoblený tvar, majú svetlé červenkasté s ružovým odtieňom, rovnomerné maľovanie. Ich atraktívny vzhľad je veľmi ocenený záhradkami pri zachovaní na zimu. Hmotnosť ovocnej dosahuje 400 g. Majú tenký, ale trvanlivý, vďaka čomu je paradajka dokonale skladovaná a tolerovať dopravu dobre.

Charakteristiky

Guzijnica paradajkového ovocia ročníka je veľmi šťavnatá, mäsitá, ale zároveň nie je bez vody, málo semien v ňom. To chutí sladké, nasýtené paradajkové chuť. Ovocie majú univerzálny účel – sú dobré a pri zachovaní, a na čerstvom použití.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajkový čaj Rose patrí k odrodám stredného dozrievania. Prvé plody začínajú zbierať po dobu 90-110 dní od momentu streľby. Plodenie postupného, ​​trvá do 2 mesiacov.

Výnos

Čaj Rose je vysoko výnosová škála paradajok – z jednej rastliny môže byť odstránená na 6 kg plodov v období plodovania. Od 1 kV. m So správnou súčasťou sadenice je možné zbierať až 20 kg plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Rose je spravidla vysadená na semenáčku v marci, spadnúť do filmového skleníka v máji. Jedzte rastúce trvá najviac 70 dní, po tomto období, stonky sa začínajú natiahnuť a vyrastať. Neodporúča sa rastlovať sadenice do pôdy bez prístrešia, pretože sadenice netolerujú vplyvu otvoreného slnečného žiarenia a vetra.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pre pohodlie sapocha starostlivosti a bohaté plodovanie paradajok, čaj ruže. m predstavovali viac ako 3 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Po výsadbe sadeníc čajových ruží na trvalé miesto, starostlivosť nekončí. Paradajky vyžadujú parať a poklepať. Ak nie sú dospelé kríky zviazané, vystúpia na zemi a všetky ovocie na konci sa jednoducho hnlika na pôde, nemajú čas rásť.

Tvorba čaje ROSE ROSE TAMAKU BUSH je tiež potrebné na plodnenie, aby boli hojné a jednotné. Stláčanie všetkých bočných výhonkov, takže 1-2 hlavné vetvy, ktoré budú základom stonky.

Pri výsadbe sadeníc je možné ho nalejte s riešením „Kornin“ pre rýchle zakorenenie. A tiež tento liek pomôže menej bolestne prežiť rastliny adaptácie obdobie na novom mieste.

Po zoskupení sadenice a ísť do rastu, odporúča sa, aby hnojivá obsahujúce dusík, napríklad v pôde, napríklad močovine. Granule sú chované rýchlosťou 2. L. na 10 litrov vody. Rýchlosť zavlažovania – 2 l pod jednou rastlín. Takéto podávače sa musia vykonávať každých 10 dní pred začiatkom kvitnutia.

Keď Rose Rose začne získať farbu, aby sa kŕmenie malo zastaviť. Zalievanie sa vyrába denne. Optimálna metóda zavlažovania – kvapkanie. Voda nebude teda pod rastlinou, zavlažovanie bude jednotné, pod koreňom, a nie podľa lístia.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tomato Tea Rose označuje odrody rezistentné na chorobu a škodcov. Pod dodržiavaním agrotechniky a náležitej starostlivosti o riziko rastlín napadnutí škodcami alebo chorobami je minimálny. Ale stále pravdepodobne ochorenie čaju vzrástla s vírusovými infekciami, ktoré môžu ísť z priľahlých rastlín. Aby ste sa tomu vyhli, musíte okamžite vyrábať pozemok a v prípade potreby spracovať pacientov s „domorodcami“ čajom „fytosporín“.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Ramato Tea Rose je vhodná na kultiváciu vo všetkých regiónoch Ruska, len kultivačné podmienky sa líšia. Takže v južných oblastiach a regióne Volga je možné pestovať túto odrodu v nechránenej pôde. V strednom pruhu a na juhu urals bude film optimálny. Obyvatelia Sibíri, Ďaleký východ a severné regióny si môžu dovoliť pestovať čaj vzrástol len v skleníkoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: