Paradajkový ružový kráľ

 • Názvy synonymá: Ružový kráľ č. VIII, Market King VIII
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 105-110
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre uzavretú pôdu
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Vysoký
 • Výška kríka, pozri: 180

Pozrite si všetky charakteristiky

Ružový kráľ zaberá vedúce miesto v strednej priateľskej skupine vôd veľkých paradajok. Dostali širokú popularitu medzi záhradkami nielen pre veľké plodiny a chutné ovocie, ale aj pre vynikajúcu odolnosť voči závažným ochoreniam. Hybrid prvej generácie, ktorú vytvorili domácich chovateľov. Použitie bolo povolené v roku 2007.

Popis odrôd

Ďalším menom tohto hybridného je ružový kráľ č. VIII alebo Market King VIII. Toto je typická odroda intedereminantu. Kruhy sú vysoké, siahajúc vo výške 180 cm, čo si vyžaduje viacnásobnú podväzku rastliny, ako je vyvinutá a povinná tvorba 1-2 úteku, ako aj pare. Zelené lístie sa vyznačuje malým množstvom.

Výhody budú pripísané:

 • Dobrá znášanlivosť teplotného rozdielu;
 • odolnosť voči nedostatku vlhkosti;
 • vysoký výnos;
 • Vynikajúca chuť;
 • Paradajky nie sú praskanie;
 • Dobrá rýchlosti a indikátory prepravovateľnosti;
 • Neslušná starostlivosť.

Medzi mínusmi je označené:

 • Väčšie požiadavky na osvetlenie a zavlažovacie režim v štádiu rastu;
 • je potrebné neustále urobiť kŕmenie.

Hlavné kvality ovocia

Zelenina sa vyznačuje správnou zaoblenou formou a krásnou ružovou farbou bez zelených škvŕn na základni. Paradajky sú veľké, hmotnosť jedného v priemere dosahuje 250-350 gramov. Koža je hustá, hladká, s lesklým povlakom, zabraňuje praskaniu ovocia. Úroda sa môže uchovávať dlhú dobu a nestráca svoje užitočné vlastnosti.

Charakteristiky

Ružový kráľ sa vyznačuje vynikajúcou chuťou. Chuť sladká, s príjemnou kyslosťou v poplatkoch. Buničina je celkom hustá a mäsitá, s dobrým juitom. V plodoch veľké množstvo obsahu cukru, suché látky do 6%. Menovanie v univerzálnom varení. Rovnako ako všetky ružové paradajky, sú veľmi dobré v čerstvej forme. Vďaka vyváženej chuti, ukazuje veľmi chutnú šťavu.

Dozrievanie a plodnenie

Označuje stredne zrnité hybridy. Dozrievajú 105-110 dní. Plodina sa zhromažďuje na dlhú dobu, od júla do septembra.

Výnos

Vysoko výnosný stupeň. 1 meter štvorcový zbiera až 12 kg paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na konci marca sa koná naočkovanie. Najprv sa dezinfikovali v roztoku mangánu a spracúvajú kompozíciou, ktorá zvyšuje klíčenie. Pôda pre sadenice je vhodnejšie použiť už pripravený.

Na pestovanie zdravých sadeníc budete potrebovať teplo a neustále osvetlenie. Akonáhle sa objavili 2-3 zdravé reálne listy, je potrebné držať štiepkovač. Pred pristátím v zemi sa vykonáva vytvrdzovanie. Na tento účel môžu byť sadenice odobraté na čerstvý vzduch, takže najprv po dobu 10-15 minút, postupne zvyšuje čas.

Výsadba v otvorenom pozemku Štart na 50 Deň rastu. Spravidla, v polovici mája, keď hrozba nočných mrazov prechádza. Na urýchlenie adaptačného obdobia sa odporúča filmový prístrešok a začiatkom júna existuje už sadenice v otvorenej pôde bez skrytia.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri výsadbe kultúry by sa mali dodržiavať schému 3-4 semenáčku na 1 meter štvorcový. Výrobca odporúča výsadbu rastlín vo vzdialenosti 40 x 70 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Keďže rastlina je pomerne silná, vyžaduje si vytvorenie 1-2 stoniek a pare, takže tam bol dobrý prevzdušňovanie a neexistovali žiadne podmienky pre vzhľad chorôb. Okrem toho, vzhľadom na vysokú hmotnosť ovocia a skôr by sa mala vykonať pravidelná podväzka.

Najlepšími predchodcami pre výsadbu paradajok sú kapusta, horčicové pole, ľavá, reďkovka záhrada, reďkovka, thrvp, Brubva. Ale po korení, baklažánoch a zemiakoch nie je možné zasadiť kultúru. Zem pred výsadbou je nevyhnutne pripravená, prestávka a odstránenie trávy. Pred vynesením, pristátie pristátia obohatené o organické a inštalované podpory.

Stupeň je náročná na režim osvetlenia a zavlažovania. Nedostatok svetla tiež ťahá sadenice. Ak sa to stalo, vrchol môže byť orezaný. Napojené len s teplou pilskou vodou. Podávače sa konajú 3-4 krát za sezónu. Najprv zavádzajte hnojivá obsahujúce dusík, potom potrebujete výživu fosforu-potash.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajkový Ružový kráľ má dobrú odolnosť voči mnohým chorobám. Ale ak je zapojení nesprávne, môže to viesť k rozvoju sivého hniloby. Toto ochorenie sa objavuje postupne, ovocie, stonky a listy sú tvorené okrúhlymi vodnatými škvrnami a šedej forme. Po určitom čase sa škvrny začínajú zvyšovať a hnedá kvapalina sa z nich objaví.

Ak je časť infekcie malá, potom by sa mala liečiť s energiou v koncentrácii 2%. Ak je oblasť poškodenia ochorenia rozsiahla, odporúča sa odstrániť takéto zariadenia, aby sa zabránilo kontaminácii susedných paradajok.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: