Plum Maďarska Moskva

  • Rok predpokladov: 1947
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Koruna: zaoblené, sférické, natiahnuté, hrubé
  • Plná veľkosť: Pod priemerom alebo menším
  • Hmotnosť plodu, g: dvadsať
  • Formulár: zaoblený-oválny, niekedy v tvare vajec, asymetrický
  • Maľovanie ovocia: Tmavo fialová červená
  • Koža : Hrubý, s intenzívnym modrým fialovým voskom
  • Dužina (konzistencia): hrubé, šťavnaté, veľmi husté
  • Farebný malekty : Amber-žltá

Pozrite si všetky charakteristiky

Plum Home Hungarian Moskva – Jeden z najstarších a najviac milovaných odrôd. Ona dáva zber neskôr iní, ovocie sú dobre uskladnené, obsahujú mnoho vitamínov. Podľa súhrnných vlastností, naďalej drží vysoké pozície aj v porovnaní s novšími a sľubnými odrodami, niekedy označovanými ako maďarský rizík.

História odstránenia

Stupeň je známa od roku 1947. Odborníci FGBNU VSPSP. Predpokladá sa, že nové poddruhy sa získali s voľným opeľovaním maďarského domova.

Popis odrôd

Katedrálové drevo, až 3 m, s hustou a šírenou korunnou kruhovou guľôčkou. Hojne tvorí koreňové tesnosti, rýchlo získať výšku. Pobočky. Root rovno, s kôra červenkastého odtieňa. Listy predĺžené, zelené.

Ovorava tejto odrody sa koná hlavne na pekárske pobočky, ako aj na rok. Slivkové kvety na konci mája alebo 1 desaťročie júna.

Ovocná charakteristika

Slivky tejto odrody majú malý, každý váži asi 20 g. Form Ovocie zaoblené-oválne, stretnutie s kópiami v tvare vajec, s jasne vyslovovaným brušným ševom, asymetrickým. Kožný maľovanie nasýtené, tmavo fialová červená, top tam je vosk kvet, puzdro hrubé. Gulp vnútri je jantárová, zo strednej kosti, ľahko oddelená od zvyšku plodu.

Chuť vlastnosti

V najnovšom formulári nie sú ovocie maďarskej Moskvy príliš ocenené kvôli mediocre kyslej sladkej chuti. Zároveň majú veľmi hustý šťavnatý mäso, ktorý je vhodný na spracovanie. V COMPOTES A CELÝCH CHÝVACHUJÚCEHO POTREBUJÚCE.

Dozrievanie a plodenie

Ovocie stromov ročne od veku 7-8 rokov. Pokiaľ ide o zrenie, tento slivka sa považuje za neskoro. Ovocie sa zbierajú od 2 pol septembra, neprimerané dobre REACH v procese skladovania.

Výnos

Nad priemer. 25-30 kg plodov v sezóne sa zbierajú zo stromu.

Rastúce regióny

Rozmanitosť je zónovaná pre centrálnu oblasť Ruskej federácie.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Rozmanitosť. Nepotrebuje ďalšie opelenie, ale môže pôsobiť v tejto kapacite pre iné kanalizácie. Je možné zlepšiť výnos a chuť ovocia s kĺbom pristátím na jednom území s červenou farbou.

Pestovanie a starostlivosť

Tento druh odtoku miluje pristátie v teplej, dobre ohrievanej pôde, cíti sa zle v nížinách av mokradiach. Maďarská Moskva je lepšia, aby si uverejnila na piesočnatej pôde alebo veľmi hustom alumine. Pôda musí byť mierne voľná, priepustná pre vlhkosť, hnojný hnojný. Bez dostatočného množstva slnka nie je potrebné očakávať hojné plodenie.

Najlepší čas na výsadbu sliviek tejto odrody – jar. Ale jam musí byť pripravená z jesene alebo najmenej 2-3 týždne pred prenosom rastliny, s odstránením úrodnej vrstvy a absorpcie o 40-50 cm. Priemer jamiek by mal dosiahnuť 60-80 cm. Výsledné prehĺbenie je naplnené podkladom živín založený na záhradnej krajine, mineráloch a organizáciách. Pred pristátím ho môžete zakryť.

Na jar sa sadlovanie prenesie do pripraveného otvoru, je umiestnený tak, že koreňový maternica sa ukáže, že je približne 5 cm nad hladinou pôdy na mieste. Retrootíva Peg padol v blízkosti. Potom jamka zaspí trávniku bez pridávania hnojív, zhutnených na vrchole. Saplot je spýtaná syntetickým lanom. 4 vedrá vodného zavlažovania, postupne ich robia, čo dáva vlhkosť plne absorbovať.

Následná starostlivosť tiež navrhuje určité úsilie záhradníka. Mladé stromy potrebujú intenzívnu hydratáciu do júla. Asi 5 vedier bude musieť urobiť 1-3-3 krát mesačne. Je dôležité, aby sa pôda zostala vlhká do hĺbky 40 cm v koreňovej zóne a voda nebola stáť na koreňoch.

Hnojivá, ak boli položené počas pristátia, musia nie skôr ako 3 roky života stromu na mieste. Zavádzajú sa minerálne prísady. Prvý je uvedený na jeseň, s ľuďmi, s použitím draslíka a fosforu. Pre jar 4 roky pred a po kvitnutí stojí za to pripraviť dusíkové hnojivá. Silne kyslé pôdy pravidelne uvoľnili dreveným popolom.

Vzhľadom k tomu, koruna stromu tejto škály odtokov je pomerne rýchlo zahustená, je zriedená. Strih pacientov a staré vetvy. Ak sa horná časť stromu ukáže, že bude pod bočnými výhonkami, sú skrátené, dávajúc korunku pravého sférického tvaru.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Priemerná ochrana proti poškodeniu plesňových ochorení, infekcie robí túto slivku výrazne zraniteľnejšie ako iné odrody. Často trpí typickými chorobami ovocných stromov. Ak chcete zachovať zber, je potrebné pravidelne sprejovať so špeciálnymi liekmi. Zvlášť nebezpečné pre tento slivky OSAP alebo šatku, ktorý sa prejavili škvrnami v tvare krúžkov na listoch, zhoršovanie kvality ovocia – takéto stromy sú zničené.

Medzi škodcami na stromoch najčastejšie zistili, že sa otáčajú alebo päty, galické kliešte. Liečba je vyrobená s výberom insekticídov.

Maďarská Moskva je naklonená na manifestáciu drone spot. Je to spôsobené deficitom minerálov. Takéto stromy kŕmia granulovanými zmesami s horčíkom a draslíkom, pričom ich prinášajú do koreňovej zóny. Žltnutie alebo chloróza listov sa spracuje s dusičným extrakčným striekaním s riešeniami močoviny, seitras.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Moskovskaya maďarčina sa vyznačuje priemernou zimnou ťažkosťou. Zároveň majú stromy vysoké schopnosti obnovy. Ovocie sú odolné voči praskaniu aj v najzaujímavejšie počasie.

Recenzie Recenzie

Vzhľadom k tomu, že stupeň patrí k jednému zo starého, sovietskeho výberu, na dlhú dobu aktívne sa pestovalo v kolektívnej poľnohospodárskej záhrade, recenzie o maďarskej Moskve, môžete nájsť veľa. Mnohé Dachas majú stupeň po celé desaťročia, pristátia omladzovanie sa vyskytuje prirodzeným spôsobom, kvôli hojne objaveniu praženia. Treba poznamenať, že prítomnosť maďarskej Moskvy v záhrade ovplyvňuje vyvinenie iných pozemkov a dokonca aj alychi a samotný strom, ktorý vstúpil do úrody, zvyšuje iba jeho objemy.

Nedostatky odrody sú tiež celkom zrejmé. Majitelia ovocných stromov všimli, že v ťažkých mrazoch rastliny často strácajú väčšinu výhonkov. Nešťastné dachacks a dlhé očakávania prvého plodovania. Slivky sa postupne získavajú chuť, často v septembri sú stále príliš kyslé, ale chôdza doma sa stáva mäkším a sladkým.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár