Popis stĺpového jabĺk a jeho kultivácie

Mnohé záhradné záhradnícke zariadenie na ich pozemku rôzne odrody jabĺk stromov. Stĺpec-like Apple Tree získava čoraz populárnejšie. Dnes budeme hovoriť o základných charakteristikách, vlastnostiach tejto kultúry, jeho výhody a nevýhod.

Čo to je?

Ak chcete začať, prečítajte si popis stĺpovej vegetácie. Je to odroda, že vetvy sú umiestnené na povrch trupu pod ostrými rohmi. Vetvy lisované v kôre, vo svojej forme tento druh je veľmi podobný pyramídovým topoľom. Vyzerá to ako stĺpec, čo znamená tento názov. Výška stĺpového jabĺk závisí od toho, ktorý datovania použil v pestovaní sadeníc. Priemerná výška kultúry je 2,5 metra. Trpasličí odrody zastaviť svoju výšku od asi 3-4 roky.

Pre sezónu s jedným takýmto ovocným stromom môžete zbierať asi 10-15 kilogramov zrelého ovocia. Takéto stromy sú schopné aktívne a plne rásť na 15 rokov. Do tejto doby sa vyskytne vyčerpanie, výnos sa výrazne padá. V tomto prípade budú pomáhať len výživové podávače. Takéto stromy majú základný koreňový systém. Je umiestnený v malej hĺbke, takže tieto rastliny budú akútne potrebujú pravidelné hojné zavlažovanie.

Zároveň je dôležité, aby v valcovacom kruhu neexistuje stagnácia.

Klady a zápory

Ďalej by sa mali zdôrazniť hlavné výhody takéhoto jabĺk.

 • Malé veľkosti. Takéto stromy sú považované za pomerne kompaktné, nebudú zaberať veľa priestoru vo vašej pozemku, takže sme veľmi obľúbení medzi majiteľmi malých domácich pozemkov.
 • Vysoká úroveň výnosu. Napriek miniatúrnej, táto kultúra vám umožní získať veľký úplný úrodu.
 • Odolnosť proti mrazu. Skriny s filtrovaním odolným voči mrazu môžu byť ľahko schopné prenášať drsné klimatické podmienky.
 • Komfort. Malý rast a kompaktná veľkosť vám umožní výrazne zjednodušiť proces zhromažďovania ovocia.

Ale stĺpec podobný jabĺk má tiež niektoré významné nevýhody.

 • Podmienky života. Takýto druh sa líši od bežných druhov oveľa kratšie obdobie života. S riadnou starostlivosťou budú bežné stromy schopné byť ovocie 40-50 rokov. Stĺpové odrody žijú oveľa menej.
 • cena. Svietidlá takejto stromu Apple budú stáť dosť drahé v porovnaní s bežnými odrodami.
 • Vyžadovať. Táto kultúra si bude vyžadovať osobitnú dobrú starostlivosť: periodické hojné zavlažovanie, aplikovanie vhodných hnojív, vytváranie špeciálnych prístreškov.

Najlepšie odrody

Ďalej považujeme znaky niektorých vybraných typov jabĺk podobných stĺpci.

Čoskoro

V tejto skupine by mali byť niektoré druhy samostatne pridelené.

 • Nektár. Tento skorý stupeň má miniatúrne veľkosti. Je to migračné. Priemer koruny dosiahne 25 centimetrov. Tento druh vám umožňuje získať maximálnu zber. Medot toleruje mrazy až po mínus 42 stupňov.
 • Prezident. Takýto letný stupeň bude najlepšou voľbou pre pestovanie v strednom pruhu. Má zvýšenú odolnosť voči rôznym ochoreniam a hubovým infekciám. Jeho plody majú sladko sladkú príjemnú chuť. Pokrývajú všetok strom až do zeme.
 • Iksha. Tento druh sa vzťahuje na zimu Hardy. Má malé, ale šťavnaté a chutné ovocie. Túto kultúru však bude musieť chrániť pred minulosťou, pretože je často vystavená tomuto chorobu.

Na jeseň

Ďalej považujeme za jesenné odrody takéhoto jabĺk.

 • Moskovský náhrdelník. Táto kultúra má najviac kompaktných veľkostí. Je to dosť odolné voči mrazu. Stupeň bude potrebovať opeľovače, ako aj v preventívne striekanie, ale zároveň začne byť plodní v prvom roku po pristátí.
 • Chervenets. Takýto jeseň dessert pohľad vám umožňuje získať veľký úrodu sladkých jabĺk veľkých veľkostí so zmrzlinovým jemným mäsom. Rozmanitosť sa nemusí pochváliť odolnosťou voči mrazu, ale v prípade poškodenia je ľahké a rýchlo obnoviť.
 • Vasyugan. Tento stĺpec jablkový strom tiež označuje dezertové druhy. To môže ľahko prenášať teploty do mínus 40 stupňov. Táto kultúra ovocnej kultúry je vhodná na pestovanie v Urals a na Ďalekom východe.
 • Unkino. Kompaktná odroda je charakterizovaná pomerne vysokou úrovňou výťažku. V sezóne s jedným takýmto stromom bude možné odstrániť asi 16 kilogramov zrelých jabĺk. Zrelé ovocie je možné skladovať takmer až do polovice zimnej sezóny.
 • Malyuha. Rozmanitosť tohto typu je dezert. Je to považovaný za jeden z najviac kompaktných. Odroda vám umožňuje získať plnohodnotnú plodinu malých jabĺk z žltohodnotných farieb. Bude schopná dokonale zapadnúť do južných regiónov.

Mallyuha má vysoké odolné voči silnému teplu a spáleniu slnkom.

Zima

Teraz si všimneme vlastnosti niektorých zimných odrôd kolóny.

 • Mena. Odroda bude môcť pristupovať k strednému prúžku. Je to dozrieva so sladkým plodom so svetelným zdrojom. Kultúra má vysokú odolnosť voči závažným mrazom a kaschers. Okrem toho sa tieto rastliny vyznačujú špeciálnou dekoratívnosťou, tak často pôsobia ako zaujímavá dekorácia na pozemku.
 • Boolo. Takýto druh je charakterizovaný veľkými zelenými plodmi, hmotnosť jedného ovocia môže dosiahnuť asi 200 gramov. Pohľad je tvrdý, ale zároveň veľmi šťavnaté mäso bielej. Z jedného stromu pre sezónu môžete zbierať až 20 kilogramov zrelé ovocie.
 • Vysťahovať sa. Táto trieda má osobitnú udržateľnosť pasšier a mrazu. Ovocie na odrody sú pomerne veľké, hmotnosť každého priemeru 170 gramov. Na zrelé ovocie môžete vidieť ľahký vosk kvetinová tmavo červená.
Prečítajte si viac  Čučoriedkové nuansy na jeseň

Pristátie

Analyzujeme systém pristátia stĺpového jabĺk.

Zarezaný

Začnime s pristátím v jesennej sezóne. Pamätajte, že kultúra stĺpca je potrebná riadkami. Zároveň je potrebné ponechať voľný priestor medzi susednými semenáčikmi 0,5 metra, medzi radmi – V 1 metane. Dva týždne pred pristátím, pristávacie studne kopajú Hĺbka a priemer 90 centimetrov. Pri vykopávaní hornej vrstvy pôdy sa zloží oddelene, bude potrebné pri vytváraní pôdy.

Ak je Zem príliš ťažká alebo hlinka, potom musíte urobiť drenáž. To zabráni rotoru koreňového systému stromov. Na to je rozbitý rozdrvený kameň umiestnený na spodnej strane každej jamy, vopred zmiešané s čistým pieskom. Hrúbka tejto vrstvy by mala byť asi 10-15 centimetrov. Úrodná vrstva pôdy sa zmieša s humusom a kompostom. Tam musíte naliať asi 100 gramov superfosfát a kŕmenie draslíkom. Tiež lepšie pridajte jednu šálku dolomitovej múky.

Polovica zmesi zmesi sa naleje do pôdy. To všetko dôkladne potrebuje RAM a odísť v tejto forme na pár týždňov na zmršťovanie a utesnenie zeme. Po dvoch týždňoch začnite priamo pristáť. Ak to chcete urobiť, najprv nalejte zostávajúcu časť pôdy. Po tomto inštalácii sadenice. Je potrebné to urobiť takým spôsobom, že korene sú rovnomerne distribuované na holly. Vakcinačné miesto by malo byť umiestnené nad úrovňou zeme.

Ceny z kmeňa približne 25-30 cm, uzemňovací hriadeľ je vytvorený okolo obvodu s výškou 15 centimetrov. Je potrebné, aby sa zabránilo úniku vlhkosti v procese zavlažovania. Mladé sadenice sú napojené extrudovanou vodou. Zároveň by mal mať jeden strom 1-2 lyžica. Keď je všetka voda absorbovaná do pôdy, valcovací kruh postrekovače mulčovanie, ako to môže použiť skosená tráva, rašelina a drevené piliny.

Jar

Teraz budeme analyzovať, ako správne zasadiť stĺpec jablkový strom na jar roku roka. V tomto prípade je technológia pristátia prakticky nie odlišná od predchádzajúcej verzie. Ale zároveň musí byť pristátie studne pripravené z pádu. Na zimu sa pôda dobre zrútila a kŕmenie sa rozpustí a absorbuje pôdu. Predbežné školenie pristávacích otvorov umožní kultúru oveľa rýchlejšie. Skriny, ktoré sú vysadené na jar, často kvitnú na rovnakom pruhu.

V každom prípade stojí zapamätať si, že takéto jablkové stromy uprednostňujú dobre osvetlené sekcie. V tieni je takáto kultúra prakticky nevysadená. Okrem toho musí byť vybrané miesto spoľahlivo chránené pred vetrom.

Starostlivosť

Aby sme stĺpec-podobné jablkové stromy rástli vo vašej krajine, mali by ste si spomenúť na pravidlá starostlivosti.

 • Jar. Počas tohto obdobia roka, prerezávanie starších suchých a poškodených pobočiek. Tiež striekajte korunu stromov a barel so špeciálnymi pripravenými liekmi na ochranu vegetácie z rôznych chorôb a škodlivého hmyzu. Na jar sa odporúča, aby hnojivá s dusíkom. Mladé rastliny prvého roka života sú zlomené poháriky. Nesmieme zabudnúť na periodické hojné zavlažovanie a uvoľnenie prioritného kruhu. Potrebujete tiež správne púčiky.
 • Leto. Počas tohto obdobia by sa malo použiť osobitné komplexné minerálne kŕmenie. Je tiež potrebné opätovne prepísať púčiky, všetko je ľavá polovica reťazca. Keď ovocie bude mať veľkosť čerešňa, odstráňte malú časť blokovania. V každej kvetenstve by mali zostať len dva kusy. Keď sa plody stanú veľkosťou orechu, jeden z nich sa čistí. V letnej sezóne musíte pravidelne vykonávať preventívne inšpekcie. Pri detekcii príznakov chorôb alebo škodlivých organizmov by ovocie stromy mali okamžite sprejovať so špeciálnymi pripravenými liekmi, niekedy ľudové terapeutické infúzie pripravené doma. V auguste stojí za to robiť hnojivá s draslíkom, prívody dusíka sú kategoricky nemožné. Asi o mesiac pred zberom spracovania vegetácie insekticídy alebo fungicídy by nemali.
 • Na jeseň. Tentokrát potrebujete skrátiť horné výhonky, všetky ovocné rastliny sprej s terapeutickými kompozíciami na ochranu pred plesňovými infekciami. Crown, valcovaný kruh a kufrakter sú nevyhnutne starostlivo spracované pred škodcami, ktoré žijú v kôre av pôde. V prípadoch potreby môžete znovu sanitárne orezávanie vegetácie. Pred nástupom zimných mrazov je kultúra pokrytá srdiečkou. Keď prvé sneh padá, musia hádzať základňu kmeňa. Je nemožné aplikovať slamku ako taký krycí materiál, pretože hlodavce môžu do nej vystúpiť, čo poškodí kôru stromov.

Ak ste použili skôr ako mulčovanie slamy, potom pred nástupom mrazov, musí byť odstránený.

Na spracovanie takýchto jabĺkových stromov môžete použiť rôzne zlúčeniny (biologické, chemické, ľudové). Často aplikujeme močovinové riešenia (7%). Budú pôsobiť ako fungicíd a insekticíd. Aj toto riešenie sa často berie ako kŕmenie dusičných. Niekedy sa používa zlodej kvapalina (1%). Malo by sa však použiť len na jeseň po odvolaní listov a na jar pred začiatkom procesu sokalivácie.

Prečítajte si viac  Malina Mária

Je dôležité si spomenúť na zavlažovanie. Koniec koncov, stĺpové odrody nemajú koreň typu, vďaka ktorej vegetácia môže produkovať vodu z hlbín zeme. Mladé rastliny napojené každé tri dni. Ak teplo stojí za dlhú dobu, potom zavlažovanie raz za dva dni. Dospelí a posilnené rastliny môžu byť napojené raz týždenne. Od polovice júla môže byť mierne znížené množstvo zavlažovania. Od začiatku augusta sú úplne zastavené. Niekedy používané kvapkové zalievanie. Ale v každom prípade, aspoň raz mesačne, sa odporúča vykonať jednoduché bohaté hydratačné pôdy.

Dôležité miesto je obsadené hnojivámi. Pre stĺpové jablkové stromy je optimálna možnosť načítavať. Sú uzavreté do zeme do hĺbky asi 2-3 centimetrov. Pred rozpustením obličiek je lepšie použiť nitroammofosk. Ak boli stromy vysadené na chudobných pôdach, potom môžete tiež vziať humus (2-3 vedrá pre každú rastlinu). Ďalej môžete použiť superfosfát, chlorid draselný.

Ako ďalšie hnojivo, často berie les. Zároveň by mal mať každý ovocný strom dva plné okuliare. Môžete tiež aplikovať oboch biopreparácií, dojčatá s bylinkami.

Pamätajte, že po každom kŕmnych zariadeniach je potrebné skryť a stúpať. Kvôli dostatočnej vode, živín hnojivá nebudú horí koreňové systémy stromov, mulč zabráni odparovaniu vlhkosti.

Dôležitým miestom je sanitárne prerezávanie kultúry. Rezací schéma priamo závisí od veku rastliny, ako aj na stupňu zahusťovania a ročného obdobia. Staré stromy sa najlepšie zaobchádza v zimnej sezóne, aby sa bližšie k jari už boli schopní uvoľniť nové zdravé pobočky. Ak ste nažili na jar, potom musíte odstrániť všetky skreslené vetvy pomocou secuteurs. Pri plnení tohto postupu na jeseň musíte najprv znížiť všetky listnaté dosky a bočné výhonky ihneď po pristátí. Pre budúcu sezónu, mladé výhonky s viac ako 30 cm dlhým skrátením, na každom z nich by mal byť 2-3 obličky.

Prečítajte si viac  Malina Bow CossAck

V treťom roku sú všetky pobočky viac ako 40 cm. Všetky výhonky rastúce vo vnútornej časti koruny sú vyčistené. Štvrtý rok, všetky pobočky tenké. Nechajte len najsilnejšie a zdravé mladé výhonky. V lete sa sanitárne orezávanie vykonáva ručne. Bude potrebné stlačiť nové pobočky zo strany. Zároveň, výhonky, ktoré boli poškodené hnilobou, hrdzou.

S zimným spracovaním, najprv ustupovať z povrchu pôdy asi 50-70 cm, vyberte si najvýraznejší útek. Ustupuje až asi 5 cm a odrezať vodič v strede na kruhu. To umožní stromu mladému úniku. Všetky miesta spánku sú nevyhnutne spracované Garden Wara. Inak môžete aplikovať infekciu.

Reprodukcia

Kolónový jablkový strom sa môže množiť rôznymi spôsobmi.

 • S pomocou semien. Táto možnosť sa považuje za najviac neefektívne, pretože trvá pomerne dlho, ale nezaručuje tvorbu stromu s odrodovými vlastnosťami.
 • Vakcinate. Táto metóda používa skúsení záhrady. V tomto prípade by sa mali použiť trpasličíča a miestne sadenice.
 • S pomocou leteckých predpisov. V tomto prípade si môžete vziať horizontálne drážky, pružina zasadená na jar a urobiť orezávanie na 2-3 obličky, výhonky rastú v sekciách. Niekedy sa používajú zvislé odrezky, môžu byť získané z utesie maternice, ktoré boli orezané na jar.

V letnej sezóne rastie nové mladé výhonky, ktoré na jeseň musí byť orezané a zasadené.

Choroby a škodcov

Stolový jablkový strom môže ovplyvniť škodcov.

 • Klaso. Tento parazit začína sať šťavy z plechov. Zároveň sa na strane zahŕňajú malý a tenký web. Ak chcete bojovať proti pavúka, je lepšie okamžite použiť hotové drogy („Nitrafen“).
 • Apple Mol. Tento parazit rýchlo konzumuje strieľa a poškodzuje ovocie. Ak sa chcete zbaviť Moli, musíte striekanie zasiahnuté stromami s metaphosom alebo chlorophosom. A po niekoľkých týždňoch je potrebné opakovať postup.
 • Všímavý. Tieto škodcovia bývajú celými kolóniami. Oni sajú šťavy z výhonkov a listov. Ak chcete zničiť Tru, je lepšie používať takéto kompozície ako „fytodetra“ alebo „Actara“. V každom prípade sa postrek odporúča len v suchom počasí večer, keď nie je slnko.

Kultúra Connanovoidov je tiež často ohromená rôznymi chorobami.

 • Nafúknutý rosa. Toto ochorenie môže postihnúť takmer všetky nadzemné časti rastlín. Zároveň, strom začne rásť zle, úroveň výnosu sa výrazne zníži. V tomto prípade môžete použiť burgundry tekutinu.
 • Hrdza. Nalejte hrdzavé škvrny. Ďalej začne padnúť. V tomto prípade sa odporúča okamžite použiť fungicídy.
 • Chrast. Táto hubová infekcia je schopná poškodiť absolútne všetky časti ovocnej kultúry. Najčastejšie sa objavuje kvôli nadmernej vlhkosti. Ak chcete bojovať proti chorobe, môžete si vziať zlodejku.

Vlastnosti ovocia

Takýto druh jabĺk môže zadať plodovanie v rôznych vekových kategóriách. Existujú druhy, že sa to deje z 3-4 rokov, po dobu 2 rokov, na 1 rok. Tieto sú považované za najvyšších druhov. Mnohé druhy dávajú zber ročne, ale s vekom je možné znížiť frekvenciu. Úroveň výnosov bude závisieť aj od špecifickej odrody, podmienky kultivácie, veku stromov.

Použitie v krajinnom dizajne

Vďaka svojmu dekoratívnemu typu sa často používajú stromy Columnal Apple ako krajinné dekorácie. V oblasti krajiny sú často zasadení štíhlymi riadkami. V procese kvitnutia, takéto rastliny potešia krásne malé kvety svetlých odtieňov.

Tiež niekedy z nich tvoria celé husté „steny“ v jednej priamke. V dôsledku toho sa ukazuje krásny kvitnúce zloženie, ktorá neberie príliš veľa miesta na pozemku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: