Strawberry Aroza

 • Autori: Taliansko, výber CIV (konzorcium talianskych škôlok)
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 30-40
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 2.2 T / ha
 • Načasovanie dozrievania: Stred
 • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia (šťava, džem, džem, atď.), hlboké zmrazenie
 • Popis kríka: Kompaktný
 • Bery: oranžovo-červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Ovocie záhradných jahôd vznikli sú pozoruhodne vhodné na varenie nápojov, džemov a džemov. Tiež sa jedia v čerstvej forme alebo použitie pre rôzne dezerty. Táto odroda ocenila ruské dačky. Rastlina môže byť pestovaná v akýchkoľvek klimatických zónach.

História odstraňovania odrôd

Ovocná kultúra prišla z Talianska. Pre jej príjem, špecialisti prekrížili dva populárne odrody – Chandler a Marmolad. Výberové práce boli vykonané v rámci programu CIV.

Popis odrôd

Maximálna výška kríkov – 30 centimetrov. Elegantné listy, malé a svoľníctvo. Napriek šíreniu lístia je zariadenie kompaktné. Toto je oddelená záhradná kultúra. Listy natreté vo svetlej zelenej farbe, majú ľahký lesklý glitter. Malé vrásky sú na povrchu viditeľné. V procese vegetácie Bush tvorí malé množstvo fúzy.

Načasovanie dozrievania

Táto odroda má priemernú dobu dĺžka dozrievania ovocia. Obdobie dozrievania padá okolo polovice júna. Presné podmienky závisia od charakteristík klímy konkrétneho regiónu. Proces dozrievajúcej plodiny prebieha pomaly, pretože bobule sa zhromažďujú raz týždenne.

Výnos

Záhradné jahody vznikla sa môže pochváliť vysokou hodnotou výnosov. S jedným hektárom plantáží až 2,2 tony plodín. Vegetabilita ovocia. Zrelé bobule si zachovávajú chuť a atraktívny vzhľad s dlhodobou dopravou.

Bobule a ich chuť

Bobule priťahujú pozornosť na nezvyčajnú oranžovú farbu. Ovocie veľké, hmotnosť sa pohybuje od 30 do 40 gramov. Bobule majú pravú kužeľovú formu. S náležitou starostlivosťou o ovocnú kultúru jahôd sa ukáže, že je hladký a hladký. Prvé bobule môžu byť hrebene a mierne blikajúce. Dokonca aj zrelé bobule zostáva svetlom. Vnútri sú malé semená, ktoré sa necítia pri jedle čerstvých jahôd. Šťavnaté mäso maľované vo svetle červenej. Jej hustota je priemerná.

Prečítajte si viac  Tabakové mydlo v záhradníctve

Profesionálne Tastarors pridelené 4,5 bodov z 5 odrôd. Sladké bobule s príjemnou kyselinou majú jemnú strawberry arómu. Po stravovaní potravín zostáva ľahká doprava vína. Oddelene stojí za zmienku apetizujúcej a jemnú vôňu.

Vlastnosti pestovania

Táto odroda môže byť pestovaná v otvorenej pôde av skleníkových podmienkach. Toto je silnejšia kultúra, takže musíte pozorne sledovať stav výhonkov a pravidelne odstrániť suché a poškodené listy. Výsadné práce sa výhodne vykonáva na začiatku mája. Je dôležité usporiadať medzi krídlami vo vzdialenosti 30 cm a medzi radmi – 40 centimetrov.

Jahoda preferuje polievku a hlinitú pôdu s neutrálnou kyslosťou. Rastlina môže byť plodná aj na kyslá a chudobných pôdach, ale v tomto prípade budete musieť použiť kŕmenie. Frekvencia zavlažovania by mala byť priemerná.

Ďalšou vlastnosťou odrody je odolnosť voči suchému počasiu, ale nedostatok vody je negatívne zobrazený na veľkosti a chuťoch bobule. Sú menej voňavé a šťavnaté. Pravidelné zalievanie je obzvlášť potrebné v južných zemepisných šírkach.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pozemok vybraný na pestovanie záhradných jahôd by malo byť dobre osvetlené slnkom. Tiež by nemali byť návrh. Silné zatemnenie negatívne ovplyvňuje kvalitu úrody. Ak sú na mieste podzemné vody, musia prúdiť v hĺbke aspoň meračov. Na jednom mieste môžu kríky neustále ovocie 3-5 rokov. Hlavnou vecou je ich pravidelne oplodniť a vykonávať preventívnu liečbu infekcií.

Pred nástupom na vrchnú vrstvu pôdy. Objem hnojív vyrobený závisí od zloženia pôdy. Odporúča sa používať organické kompozície. Skúsení záhradníci odporúčajú pristáť kríky na jeseň alebo na jar. To všetko závisí od charakteristík klimatickej zóny. S pružinovým výsadbou kvetmi, vytvorené v tejto sezóne, musíte odstrániť. Je potrebné, aby rastlina vyvinula masívny koreňový systém.

POZNÁMKA: Ak je zvýšená kyslosť pôdy, do pôdy alebo vápna sa zavádza dolomitová múka. Nádherné prekurzory pre jahody sú cesnak, mrkva, ako aj plodiny obilnín a strukovín.

Prečítajte si viac  Apple Tree Ed Deleisheshes

Opeľovanie

Na jednom kríku môže byť umiestnený 10 sfarbenie. Odroda má kvety mužov aj dámske, vďaka čomu je rastlina opelená nezávisle. Základné kvetenstvo s hladkým tvarom. Sú trochu vychované nad hlavnou zelenou hmotnosťou. Biele lístky. Vo vnútri každého kvetu obsahuje veľa peľu. To označuje vysoké sadzby.

Podriadený

V štandardnej schéme vznikli hnojali záhradné jahody:

 • S príchodom pružiny sa používajú organické a minerálne kompozície, sú tiež vhodné látky na báze dusíka;
 • V lete a na jeseň idú do fosforečného a potašového kŕmenia: sú potrebné pre vysoko kvalitné ovocie;
 • Organický a popol sa používajú počas vegetačného obdobia.

Hnojivá prinášajú od 3 do 5 krát. Ak dodržiavate vyššie opísanú schému, kríky potešia stabilnú úrodu.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Stupeň má vrodený odpor mrazu, ale v niektorých oblastiach Ruska môžu kríky zmraziť. Hovoríme o oblastiach s ostrým a drsným podnebím. Je tu puzdro, ktoré sa odporúča chrániť pomocou prístrešia. Väčšina záhradníkov používa netkaný materiál. Môžete si tiež vybrať slamku alebo špeciálnu agrotu čiernej farby.

Choroby a škodcov

Napriek stabilite jahodovej anózy k infekciám, niektoré škodcovia a choroby ich môžu ovplyvniť. Pre profylaxiu je Bordeaux liečený zmesou alebo použije roztok „fytosporín“. Toto je spoločný liek, ktorý nie je ťažké nájsť. Ak sa na lístie alebo ovocie našli chodníky, boli použité insekticídy alebo fungicídy.

Aplikujte chemické kompozície môžu byť použité len pred začiatkom kvitnutia a po ovocí. Inak, nebezpečné látky spadajú do bobúľ. Ovocie tejto odrody rýchlo absorbujú jedovaté komponenty. Dobré výsledky demonštrujú ľudové opravné prostriedky. Používajú sa, ak sa choroba alebo infekcia rozšírila do celej plantáže alebo používanie chemikálií nie je možné.

Bojové choroby a škodcovia

Prečítajte si viac  Paradajkový azurový gigant

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Upravovať závod niekoľkými spôsobmi. Prvá možnosť – rozdelenie kríka. V tomto prípade si musíte vybrať len zdravé a veľké rastliny. Pri delení z jednej kópie dostáva niekoľko jahodových kríkov.

Druhým spôsobom je použitie mušiek. Táto trieda poskytuje mierne množstvo fúzy, s ktorým je možné zvýšiť plantáž. Toto je vhodná a jednoduchá metóda, ale tento variant reprodukcie silno vyčerpáva rastlinu.

Tiež, záhradné jahody, môžu byť propagované semenami. Mnohí záhradníci považujú tento postup pomerne prijateľný, napriek tomu, že je to dlhý a pracovný proces. Pri výbere tejto metódy musíte presne dodržiavať agrotechnické.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: