Strawberry Toskánsko

 • Autori: Abz Seeds, Taliansko, 2011
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: priemer
 • Hmotnosť: 35 g
 • Výnos: 1 kg s krovím
 • Oprava: Áno
 • Popis kríka: Nízka, Squat
 • Bery: Alla
 • Zimná ťažkosť: Vysoká
 • Ampulznosť: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Ampel Garden Strawberry vyzerá atraktívne a výrazné. Pobočky a kvety, padajúce ako kaskáda, dávajú kúzlo akéhokoľvek živého zloženia. Charakteristický prvok Toskánska odroda – svetlé malinové kvety. Talianska ovocná kultúra uviazla v mnohých regiónoch Ruska. Kríky môžu byť pokryté kvetmi, bootons, rovnako ako zrelé a zelené bobule v rovnakom čase.

Popis odrôd

Lushové kríky dosahujú šírku 40-45 centimetrov vo výške 15-20 centimetrov. Listy natreté v bohatej tmavozelenej farbe. Ich povrch je lesklý, s trblietaním. Nízke kríky jahody Squat, elegantné. Počas vývoja jahôd, výkonných a dlhých fútúry. Sú schopní rásť z materskej rastliny na 1 meter.

Vysoké dekoratívne vlastnosti Táto odroda dostala kvôli nezvyčajnej farbe kvetov. Počas obdobia kvitnutia, úplne pokrývajú rastlinu. Toskánsko sa stane vynikajúcim doplnkom v zimnej záhrade.

Načasovanie dozrievania

Kvety Záhradné jahody na dlhú dobu, od jari na jeseň. Začína byť Fron s tretím dekádom júna a pred začiatkom mrazov. Vďaka opravy sú ovocie schopné niekoľkokrát v jednej vegetačnej sezóne.

Výnos

S priaznivými poveternostnými podmienkami s jedným zhonom, môžete zbierať až 1 kg bobule. Odroda je schopná potešiť zber takmer nepretržite.

Bobule a ich chuť

Zrelé ovocie získajú jasnú šarlátovú farbu. Hmotnosť bobule kužeľového tvaru – 35 g. Niektoré kópie môžu byť väčšie. Buničina jahodových šťavnatých a mierne hustých. Veľkosť – médium. Kvalita zberu výrazne závisí od starostlivosti o plantáž.

Tastors opisujú chuť tak sladkú a vyváženú. V aróme sú poznámky z jahôd. Úroda sa môže dlhodobo skladovať bez straty produkčných vlastností.

Vlastnosti pestovania

Záhradná stravačka Toskánsko – Zrná Silver. Preto potrebujete pozorne sledovať zelenú hmotnosť, odstrániť extra výhonky a suché listy. Rastlina toleruje bez problémov ako suché, horúce počasie a silné mrazy. Značka nepotrebuje špeciálnu agrotechnológiu. Dokonca aj noví záhradníci sa s tým vyrovnať.

Plantation by mala byť zavlažovaná pravidelne a hojne, pretože kríky sú plodne, a rastlina neustále potrebuje vlhkosť. V horúcej sezóne roka potrebujú záhradné jahody wip dvakrát týždenne. Zavlažovanie trávia večer alebo skoro ráno. Na začiatku vegetácie potrebujú kríky viac vo vlhkosti ako počas plodovania.

Ak je rastlina kvitnúca alebo pokrytá ovocím, je potrebné vodu koreň. Vlhkosť na listoch môže spôsobiť šírenie formy a hniloby.

Táto odroda rastie zle a vyvíja vedľa rastlín burín, takže sú odstránené. Ak včas nevyčistite posteľ, imunitný systém záhradných jahôd bude trpieť.

Výber miesta a prípravy pôdy

Rovnako ako väčšina odrôd jahôd, táto odroda preferuje solárne pozemky. Toskánsko je nenáročné pre zloženie pôdy, ale najlepšie výsledky sa môžu dosiahnuť na úrodnej pôde nasýtenej kyslíkom.

Spánková pôda musí byť prefedenovaná pred opätovným výsadbou. Výživná zmes sa môže pripraviť nezávisle. Nasledujúce zložky budú potrebné: 6 častí rašeliny, 3 časti kompostu, 2 kusy dreva a jedna časť piesku. Výsledná kompozícia je ideálna pre pestovanie záhradných jahôd.

Skúsení záhradníci odporúčajú používať humus. Toto je cenovo dostupné a efektívne kŕmenie. Na rozšírenie mladých rastlín v hrnci sa odporúča použiť hotové.

Opeľovanie

V otvorenej zemi je toskánska odroda schopná byť znečistená nezávisle kvôli prítomnosti mužských a ženských kvetov. Púčiky sa nachádzajú na dlhých Bloomrs. V skleníkoch alebo skleníkoch je potrebné opeľovať kríky s použitím strapcov. Lopaty tvoria veľký počet kvetov pokrývajúcich celú rastlinu.

Podriadený

Trvalé kŕmenie potrebovalo túto odrody pre pravidelnú tvorbu ovocia. Pre odnímateľné záhradné jahody sú hnojivá dôležitou súčasťou agrotechnológie. Živiny urobia plodinu nielen stabilnú, ale aj chutné.

Môžete použiť hotové prípravky s vyváženým zložením. Pred použitím sa uistite, že sa zoznámte s návodom na použitie a presne ho sledujte. Môžete tiež variť kŕmenie, zmiešanie dusíka, fosforu a draslíka v pomere 1x3x6. Rastliny hnojili každé dva týždne. Prebytočné kŕmenie nebude menej nebezpečné pre kríky ako ich nedostatok. Preto pridajte merané hnojivá a časť.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Taliansky Toskánska odroda má vrodenú stabilitu chladu, ale napriek týmto vlastnostiam, plantáže bobúľ je vhodné chrániť pred drsnými mrazmi. Doplnkový prístrešok tiež používa v regiónoch s ostrými zmenami v oblasti klímy. Ak sa rastliny pestujú v hrnci, pričom príchod zimy musia byť prenesené na lodžiu alebo balkón.

Kestika v hrnci je potrebné riadne uložiť. Sú vložené do veľkého dreveného boxu, spodná časť je umiestnená pena alebo iná izolácia. Pomôže to zachrániť koreňový systém. Skúsení záhradníci odporúčajú skladovanie hrncov s rastlinami v dvoch boxoch rôznych veľkostí a medzera medzi nimi je naplnená penou. Samotné rastliny sú pokryté drevnou pilinou.

V chladnom období nezabudnite na zavlažovanie ovocnej kultúry. Akonáhle teplota stúpa na nulu, kontajnery s rastlinami sa dostanú z boxov. Ak je príležitosť, jahody sú prevedené do domu, kde sa pohodlie.

Záhradná jahoda, zimovanie v otvorenej zemi, je pokrytá slamou alebo pilinou. Môžete tiež použiť špeciálny krycí materiál, napríklad poľnohospodársky. Film nie je vhodný, môže spôsobiť vývoj huby a iných infekcií.

Choroby a škodcov

Toskánsko sa bojí kliešťa. Na ochranu plantáže pred škodcami musia byť kríky liečené roztokom karbofos. Tento liek však nemožno použiť počas plodovania. Bobule absorbujú škodlivé chemikálie. Koloidná síra je tiež úžasná.

Dobrý výsledok demonštruje ľudové opravné prostriedky. Sú bezpečné pre zber.

Skúsení špecialisti odporúčajú nasledujúce zlúčeniny.

 • Ak nalejete 300 g cibuľových šupiek s vodou a varí, upozorňuje na účinný odvar.
 • Druhý recept – tinktúra cesnaku. Na prípravu lieku, 2 hlavy cesnaku (sú rezané spolu s šupkou) nalejte 6 l čisté vody. Tri dni by mali byť zloženie. Po tinktúrke, polovica barom ekonomického mydla, pre-drvený na strúhanku.

Postrekovacie jahody je potrebné urobiť ráno alebo večer. Denné spracovanie môže byť vykonané len v zamračenom počasí.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Najjednoduchší spôsob, ako reprodukovať Toskánsko – Divízia. Vyberte si len zdravé a veľké kríky. Od semien nie je odroda pestuje, keď stráca materské vlastnosti. Ďalšia možnosť – s fúzy. Sú zakorenené a potom, čo je vytvorenie koreňového systému odrezaný z materského kríka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: