Tomato Angela Giant

  • Názvy synonymá: Anzhela Gigant
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-125
  • Podmienky rastu: Pre skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Farba zrelého ovocia: Červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Hlavnými smermi chovnej práce na odrodách paradajok sú: kvalita ovocia, výťažok a odolnosť voči chorobám. Najvyššie ukazovatele pre všetky tieto kategórie chovateľov sa podarilo stelesniť do mladého stupňa Tomatov Angela Giant.

Popis odrôd

Angela Giant (Anzhela Gigant) – Odporúča sa pre skleníky, skleníky a otvorené vodu v pôde (neobmedzený rast) paradajková odroda s výkonnými vysokými krídlami. Vydané v roku 2010, uznané ako jedna z najpozoruhodnejších a úspešných inovácií výberu. Stredoveký, s dlhým obdobím plodnia, nenáročný a odolný voči chorobám. Rozmanitosť je charakterizovaná dobrým výnosom a spaľovaním, dáva lahodné, sladké, hladké a veľké ovocie s hmotnosťou 300-400 gramov.

Hlavné kvality ovocia

Jasné červené ploché obilniny Paradajky Angela Giant majú atraktívny vzhľad, tenkú kožu a voňavé, šťavnaté mäsité buničiny. Použite ich v čerstvej forme, spracované pre paradajkovú pastu, kečupu alebo šťavu, sa používajú na prípravu zimných prázdnych miest. Veľká veľkosť ovocia robí túto odrodu nepohodlnu, aby ich zachovala v bankách.

Zhromaždené plodiny dokonale tolerujú dlhé skladovanie. Paradajky môžu byť odstránené v stave technickej zrelosti a miesto na liatie do chladného miesta.

Priemerná hmotnosť ovocia Angela Giant približne 400 gramov, ale niektoré kópie, odôvodňuje názov odrody, dosah 1-1,2 kg.

Charakteristiky

Chuť ovocia odrody odrody Angela Giant je veľmi vysoko hodnotený profesionálnymi Tyspers: Je harmonický, sladký, s malou sadosťou. Ďalšie plus – malý počet semien. Takéto paradajky sú ideálne pre šaláty alebo omáčky. Paradajková šťava z ovocného obetu Angela Giant je tiež získaná veľmi chutná a nasýtená.

Dozrievanie a plodnenie

Pokiaľ ide o zrenie, táto odroda sa považuje za sekundárny rozsah. Z výhonkov pred vzhľadom prvé ovocie prechádza od 110 do 125 dní. Krépum začína v júli a pokračuje až do jesenného chladu.

Výnos

Angela Giant sa považuje za dôslednú odrodu. Tvorí vysoké kríky (1,8-2 m), ktoré môžu byť vytiahnuté na 2,5 m na výšku (v skleníkoch). V otvorenej zemi, výnos pôrodí až 20 kg s 1 m², pri raste v skleníku – od 25 do 30 kg alebo asi 8 kg s kríkom.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Triediť Gigant Giant Angela cez sadenice v boxoch, šálky alebo rašeliniskách. Semená zo zrelého paradajka sa môžu vysušiť a používať v nasledujúcich ročných obdobiach. SEVINGS sa vyrábajú v marci. Semená sú spracované stimulantmi na zvýšenie rýchlosti rastu alebo sú umiestnené na profylaxiu v roztoku mangánu.

Semená sa prehĺbili do rašeliny alebo navlhčenej zmesi humusu a pôdy na 1 cm. Kontajnerová kapacita môžete zakryť veko alebo utiahnite film tak, aby bola teplota udržiavaná a úroveň vlhkosti sa nezmenila.

Po vytvorení na klíčkoch sa 2-3 reálne listy sadenice odlišujú – opatrne tolerované do samostatných kontajnerov. Po 50-55 dňoch sú mladé sadenice pripravené na pristátie na trvalé miesto.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Seedling Angela Giant pristál pri pripravenom od jesennej pôdy v plytkých studniach. Na 1 m² stránky počas vystúpenia, 3-4 rastliny môžu byť usporiadané (diagram 50×60 cm), ale nie viac, pretože kríky majú skôr rozvetvený koreňový systém.

Pestovanie a starostlivosť

Angela Giant vyžaduje povinnú podväzku stoniek na podporu, mriežku alebo Chopler. Takýto postup sa vykonáva pravidelne, keď rastie Bush. Ovocné kefy tiež potrebujú podväzok v dôsledku odrody odrody.

Odporúča sa pravidelne prereznúť s výhľadom na krídlo a odstrániť všetky extra listy a kroky, ktoré sa nachádzajú medzi stonou a listom. Ak chcete získať veľké plodiny, musíte vytvoriť 2-3 stonky.

Koreňová oblasť môže byť mulčovaná. Zavlažovanie sa vyrába vo večernej teplej výnimočnej vode pod koreňom rastliny.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajky Angely majú vysokú imunitu pre fytoofluorózu a iné choroby. Kruhy sa ošetrujú hmyzom hmyzom na insekticídy pred začiatkom kvitnutia, môžu sa použiť aj prírodné látky: CHAMPS A TINKERS.

Na ochranu rastlín od porážky s infekciami, stojí za to zaobchádzať s pôdou za budúcich kríkov. Vrchná vrstva pôdy sa odstráni a umiestnenie sadeníc je spracované medeným vitriosom alebo roztokom mangánu. Ďalšia metóda na zvýšenie odporu paradajok – jar alebo jesenný pozemok.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Stupeň stojaci toleruje deficit vlhkosti, kvapky počasia a krátkodobý pokles teplôt. Pre bezproblémovú kultiváciu v otvorenom pozemku, južné územia Ruska (Stavropol, Krasnodarové územie) sú dokonale vhodné. V centrálnom regióne a strednom pruhu sa táto odroda cíti dobre a dobré plodné. V Urals av severných regiónoch sa kríky Angela Giant dobre vyvíjajú v skleníkoch a skleníkoch filmu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: