Tomato kamenný kvet

 • Autori: Prázdny sine z Vasily Ivanovich
 • Rok predpokladov: 2020
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Ultrarandy
 • Načasovanie dozrievania, dní: 70-75
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Výška kríka, pozri: 30-35
 • Charakteristický bush: Kompaktný, hustý

Pozrite si všetky charakteristiky

Kultúry na pestovanie domácej pestovania sa stávajú čoraz populárnejšími kvôli tomu, že môžu byť pestované po celý rok. Tomato kamenný kvet označuje takéto odrody.

História odstránenia

Takýto názov je dva odrody paradajok. Prvá inteminantná odroda kamenný kvet, ktorý sa pestuje obvyklým spôsobom v otvorenej alebo uzavretej pôde. Druhá trieda zaregistrovaná v roku 2020 chovateľ blokových snov. A.

Paradajka je považovaná za hybridnú kultúru. Je určený na pestovanie v otvorenej a uzavretej pôde, v hrncich na Windows.

Popis odrôd

Hybridný kamenný kvet je trpaslíková kultúra. Determinant Bush a jeho výška sa pohybuje od 30 do 40 cm. Compact Compact, a pobočky sú bezsedovní, takže stupeň je tak dobrý pre vnútornú kultiváciu. Hoci kríky a trpaslíkovia, stále potrebujú byť viazaní na kolíky, aby sa zabránilo zlomenine kmeňa pod váhou ovocia.

Pasyankov na tomato kamenný kvet, trochu, ako listy. Plechy kompaktné, dobre vyvinuté, elastické. Sú malé, s charakteristickou strednou časťou, slabo korunou, podľa typu obyčajného. Farba listy tmavo zelená.

Kvetenstvo hybridu sú zabavené a jednoduché. Filmová kvetenstvo je charakteristická len pre centrálny stonok a vyžaduje ďalšie opelenie. Bez nej, len 2-3 púčiky, ktoré môžu spadnúť. Jednoduchá kvetenstvo nevyžaduje ďalšie opelenie a je charakteristické pre všetky strany špajzie. Prvá kefa sa objaví v nadmorskej výške 7 listov.

Tvorba dáždnikov a výhonkov priamo závisí od miesta kultivácie. V otvorenom pozemku budú ukazovatele vyššie ako doma.

Na jednej kefke je vytvorená od 18 do 25 plodov.

Výhody zahŕňajú:

 • výnos;

 • nenáročná starostlivosť;

 • Nie je potrebné vykonávať parenie;

 • Krásny vkus;

 • Typ univerzálnosť;

 • Čas použiteľnosti;

 • Imunitu plesňových ochorení;

 • Možnosť pestovania v lôžok a na balkóne.

Prečítajte si viac  GRAPES MOLDOVA

Hlavné kvality ovocia

Ovocie v tvare zaoblené, malé. Hmotnosť paradajky je 10 g. Tieto ukazovatele sú charakteristické pre domácu kultiváciu. V skleníkoch alebo na ulici sa plody vytvárajú mierne podlhovasté a predĺžené. Ich hmotnosť bude 12 g. V oboch prípadoch sa ovocie označujú v kategórii Cherry.

Tint nezrelé ovocie svetlo zelené, úplne dozrievané paradajky majú červenú kôru.

Pokožka tenká s lesklým náletom, trvanlivý, keď jesť nie je cítiť. Mäso šťavnaté, mäsité, sladké, elastické a nie vody. Vnútri 2 semená kamery sú tvorené, existuje niekoľko semien v nich, a sú veľmi malé.

Univerzálna odroda. Ovocie môžu byť použité čerstvé, používať na výzdobu riadu, zachovanie a morské, rovnako ako variť paradajkové pasty, omáčky a rastlinné koktaily.

Charakteristiky

Tomato Stone Flower má sladkú, šťavnatú chuť bez zjavnej kyslosti s ovocnou dochuťou. Plody sú tiež charakteristické pre jasnú vôňu.

Dozrievanie a plodnenie

Odrody kamenných kvetov sa vzťahuje na ultrazvukové odrody s matráciou domácich podmienok 70-75 dní, v otvorenom pozemku – 80-85 dní. Fruit Form a dozrievajte spolu, ale úroda je dlhá. Za sezónu sa vykonáva 2-3 zber.

Výnos

C1 m2 je možné zozbierať od 3 do 3,8 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pred výsadbou semien je potrebné určiť, kde bude kultúra rásť. Pre domáce kultiváciu normalizovaného obdobia siatie. Saplot s dobrým osvetlením a teplým teplom sa klíčia. A pre pristátie v teréne, je najlepšie začať siatie semien koncom marca – začiatkom apríla.

Pred siatím sa semená nasiakajú vo vode a po ošetrení slabým roztokom manganistanu draselného. V semenáčke pripravili úrodnú pôdu, zmiešané s hnojivami. Hĺbka topánky je malá – len 3 cm. Po siatí sa Zem je hojne zbavená vody a zatvára sa filmom. Keďže rastlina je trpaslíka, potom potrebuje ďalšie osvetlenie pre rast.

O týždeň neskôr budú semená opuchnuté a film môže byť odstránený. Zavlažovanie mladých sadeníc sa vykonáva cez práškovač 1-2 krát týždenne. Kŕmenie sa vykonáva po zavlačení v kvapalnej forme.

Prečítajte si viac  Ako čerešňa sa líši od čerešňa?

Kód triedy kameňa vyrobeného dvakrát. Prvý – keď má stonka niekoľko silných letákov. Ak sa kultúra pestuje doma, potom po mesiaci sa sadenice vyberajú v 5-8 litrových nádobách. Najlepšie je vybrať kontajnery s veľkým priemerom, aby boli kríky pohodlné.

Na pestovanie v zemi 10 dní pred pristátím sa sadenice na ulici postavia na ulicu na aklimatizáciu. V polovici mája, pri dennej teplote +16 stupňov, paradajky môžu transplantovať. Na dne jamiek sa môže naliať dusičnan amoniaku, aby sa stimuloval rast.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Trpasličí odrody zvyčajne zasadili jeden kríky v jednom hrnci. Priaznivo ovplyvňuje rast stonky a tvorbu ovocia. Pri pristátí do zeme dodržiavajte nasledujúcu schému: Hĺbka fossa by mala byť 15 cm a vzdialenosť medzi kríkmi – 30×30 cm. Hustota pristátia na hrudníku – 7-8 rastlín na m2.

Po vylodenie sú sadenice hojne vylievajú teplú vodu a ďalšie zalievanie sa vykonáva len jeden týždeň.

Pestovanie a starostlivosť

Každá kultúra má výnos priamo v závislosti od správnej starostlivosti a agrotechnických momentov.

 • Zavlažovanie by sa malo vykonávať 1-2 krát týždenne. Môže sa zvýšiť, ak sa Zem rýchlo vysušila alebo sú príliš suché. Ale stále by ste mali dodržiavať graf, aby sa nevybrali choroby fungovalo. Stojí za to pripomenúť, že voda je privedená pod koreňom av žiadnom prípade samotný Bush.

 • Burínové buriny sa vykonávajú včas.

 • Uzemnenie sa vykonáva dvakrát týždenne. Nedovoľte, aby vzhľad kôry na povrchu Zeme, pretože cez neho neprechádza vzduch.

 • Kŕmenie sa vykonáva niekoľkokrát za sezónu. Po vylodenie sadeníc na permanentné miesto je každý krídl spracovaný minerálmi obsahujúcimi dusík a roztokom dusičnanom. Počas vzhľadu dáždnikov sa používajú potašové hnojivá, napríklad síran draselný. Pred zberom, rastliny zavlažované roztokom superfosfátu.

 • Stupeň nevyžaduje parať. Najlepšie je vytvoriť 2 stonky, zvýši výnos. V júni, keď rastlina ide dobre, výhonky sa odstránia, ktoré sa vytvárajú pod tretím párom listov.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

Prečítajte si viac  Ako uchovávať reby?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Tomato kamenný kvet je charakterizovaný dobrou imunitou. Vďaka svojim vlastnostiam sa odroda nazývala „Stone“.

Závod je neustále:

 • tabaková mozaika;

 • fytoofluorosa;

 • pečenie hniloby;

 • rosa;

 • Vertikilóza.

Najčastejšie nájdené škodcov:

 • ovocie;

 • Drôt;

 • Slums;

 • slimáky;

 • Colorado Beetle.

Preventívne postrek sa koná niekoľkokrát za sezónu s intervalmi za dva týždne.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: