Tomato Nikola

  • Autori: FGBNU ‚Federálne vedecké centrum rozlíšenia zeleniny‘
  • Rok predpokladov: 1993
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, na losos a konzervovanie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 94-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Výroba komerčných plodov,%: 86-97%

Pozrite si všetky charakteristiky

Pre záhrady a poľnohospodárov žijúcich v oblastiach s krátkym letným a rizikovým poľnohospodárstvom, je náročná úloha výťažkom výnosu a nerušeného typu paradajok rastúcich v špeciálnych klimatických podmienkach. Medzi vhodné, môžete prideliť strednú úroveň NIKOLA.

História odstránenia

Toto paradajky bolo vytvorené pred 30 rokmi skupinou domácich chovateľov federálneho vedeckého centra zeleniny. V roku 1993 bola kultúra zavedená do štátneho registra výberu úspechov Ruskej federácie, ako aj povolené používať. Ryonovaný stupeň v strednej autonómnej, západnej sibírskej, východnej sibírskej a Volga-Vyatka regióny. Rastúca rastlina a otvorené pôdy a vo filmových skleníkoch.

Popis odrôd

Tomato Nikola je nízkonákladový determinant Bush, ktorého výška dostane na 65 cm. Mierna vetva, slabá zahusťovadlá svetlo zeleného listu, strafehenového centrálneho kmeňa, vyvinutý koreňový systém a medziprodukt typu kvetenstva, sú charakterizované na semiforshedrálny kríky. Prvá ovocná kefa je vytvorená nad 8-9 listom, kde sa vytvorí až 5-7 bobule.

Počas kultivácie sa nevyžaduje tvorba kríkov a odstránenie zbytočných bolestí, pretože rastú veľmi pomaly, ale ako prax ukazuje, nie je nutné robiť bez brány na podporu, inak sa stonka a vetvy môžu deformovať a dokonca valcovanie pod spinálnymi paradajkami.

Hlavné kvality ovocia

Tomatour Nikola je jasným zástupcom stredoaktívnych paradajok. V priemere sa hmotnosť plodu pohybuje do 73-93 g. Berry je dokonale zaokrúhlený formulár bez najmenších nezrovnalostí a rebier. V stave úplnej zrelosti je paradajka rovnomerne natretá v svetlej červenej farbe a vo fáze dozrievania – vo svetle zelenej. Berry je pomerne hustý, lesklý a elastický. Výhody paradajok sú ich prepravovateľnosťou, dlhodobým krvácaním a dobrým trestným stíhaním.

Okrem toho, plody nie sú naklonené k praskaniu. Odroda Nikola súvisí s univerzálnymi paradajkami, takže sa jedia čerstvé, široko používané pri varení, spracované na nápojoch a pastiach, a tiež plechovky. Obzvlášť cenné paradajky pre celozrnný konzervovanie.

Charakteristiky

Zrušená chuť v paradajkách sú označené mnohými záhradkami a poľnohospodármi. V chuti sú sladkosti a svetelná zemosť, doplnená klasickou korenistou arómou. Buničina zeleninovej mäsovej, mierne hustá, šťavnatá, s malým počtom semien. Buničina je natretá v šarlátovej farbe, nie je v ňom žiadna prázdnota a voda sa necíti.

Dozrievanie a plodenie

Tomato Nicola patrí do typu stredne sivých zásobníkov. Z plného klíčenia semien pred vzhľadom na zrelé bobule na kríkoch od 94 do 115 dní. Charakteristika pre tento druh je priateľské dozrievanie paradajok, takže môžu byť odstránené s kefami. Hromadná plodnica Kultúra spadá do júla – august.

Výnos

Odroda na odrody je dobrá. Jeho ukazovatele v rôznych regiónoch sa môžu líšiť napríklad v oblasti západného sibírskeho regiónu, pod dodržiavaním štandardného poľnohospodárskeho inžinierstva, zbierajú až 317 hektárov 1 centru a v strednom oprávnení – 213 ha / c. Záhradníci v priemere zbierať asi 8 kg zrelých paradajok s 1 m2.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Odporúča sa naočkovanie semien na sadenice, ktoré sa odporúčajú v období od 20. marca do 10. apríla. Predbežný materiál musí prejsť a dezinfekciu. Spravidla sa klíčenie semien vyskytuje 5-7 dní. Pre zdravý rast paradajok sa v miestnosti vyžaduje určitá teplota a svetelné podmienky. V štádiu vzhľadu 3-4-stranových listov sa bustica odporúča, aby boli odoslané (potápať). Počas 10-12 dní pred transplantovaním stojí za to začať postup objednávky, ktorý uľahčí prispôsobenie sadeníc na novom mieste.

Transplantácia Castik pre trvalé miesto rastu a plodovania sa vykonáva z 15. mája (skleník) do 5. júna (otvorená pôda). Je potrebné zasadiť v čase, keď je dobré nakladať a pôda, a vzduch, a nočné zamrznutia sú už za sebou. Ak dôjde k prudkému poklesu teploty, potom musia byť pokryté fóliou alebo agrofluórmi.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Spolu s agrotechnológiou, dôležitá pri vykládke a rastúcich sú hustote a umiestnením sadenice. Pre 1 m2 odborníci odporúčajú pristátie najviac 6-8 Bush. Správny obvod 50×40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Kultivácia paradajok Nikola je jednoduchý proces, ak dodržiavate hlavné pravidlá agrotechnológie. Musíte si vybrať sprisahanie, ktoré je čo najvyššie pri slnku. Pôda by mala byť voľná, čistená z burín a trávy, hnojivá, priedušné, navlhčené a plodné.

Medzi hlavné opatrenia patria: zavlažovanie ohromenej vody, uvoľnenie a vymazanie pôdy, pričom sa meria, a to, čo je potrebné, aby sa ochranná proti hmyzom a vírusom. Okrem toho musia byť skleníky schopní vetrať.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra má vysokú odolnosť voči plesňovým ochoreniam, ale existuje riziko infekcie s phyotoftorickým, vrcholom hnilobou a čiernou bakteriálnou kesty.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Odroda má dobrú odolnosť voči studeniu, takže teplota skoky rastliny nie sú hrozné, ale mrazy sú stále nebezpečné, pretože zrnce je milované teplo. Negatívne na vývoj a plodenie paradajok môže ovplyvniť impulzívny vetr, návrh a nadmernú vlhkosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: