Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Jesenná transplantácia ríbezle v niektorých prípadoch je kultúra oveľa väčšia ako pružina. Vykonáva sa s dodržiavaním niekoľkých podmienok, ktorých hlavnou hlavnou hodnotou je nástrojmi, ktoré majú termíny: mať čas prísť pred nástupom prvých mrazov.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Zvláštnosť

Potreba transplantácie ríbezle na jeseň na nové miesto vzniká z mnohých dôvodov. Napríklad môže byť odôvodnené skutočnosťou, že kultúra sa cíti zle na pôvodne vybranej oblasti – choré alebo malé ovocie, napriek pravidelnej starostlivosti. Radiálnym dôvodom je vyčerpanie pôdy, zničili veľmi ríbezle a jej susedov. Stáva sa to, že jesenný postup sa vykonáva s cieľom omladiť starého kríka alebo boj proti zosilneniu pristátia, keď niektoré rastúce kópie začnú zasahovať do iných. Nakoniec, prevod na iné miesto sa ukáže, že je potrebné, ak je obsadené územie potrebné pre iné potreby, napríklad výstavbu.

Mladšie prepravované rastliny, tým rýchlejšie sa prispôsobuje novému miestu bydliska. Na transplantáciu je však vhodná len dospelá rastlina: v odrezkoch a mladých kríkoch, koreňový systém je tak zle vyvinutý, že to nestačí na zakorenenie na novom mieste času. Aby sa kultúra mohla starať rýchlejšie, je potrebné dodržiavať svoj koreňový systém teploty pôdy – to znamená, že Zem by nemala byť smutná. Ďalšou dôležitou podmienkou pre jeseň pristátie je zachovať integritu koreňového systému.

Voľba pre postup konečnej fázy sezóny vám umožní počítať na zbere na budúce leto. Avšak, jesenné hnutie je kategoricky nie je vhodné pre regióny, preslávené za skorého príchodu chladu.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Načasovanie

Mesiac a číslo, keď sa bude vykonávať transplantácia ker, zvyčajne je určená záhradník samostatne na aktuálnych poveternostných podmienkach a pozorovanej teplote. Napríklad v strednom pruhu, vrátane v oblasti Moskvy, je možné presunúť kríky z druhej dekády septembra a do prvej dekády októbra. Čas konania v južných regiónoch je spravidla posunutý bližšie k novembru.

Príliš neskorý čas ohrozuje skutočnosť, že kultúra nebude schopná zakoreniť pred nástupom mrazov a zomrie, ale aj skorý skorší postup, pred druhým dekádom septembra, môže byť menej problematické. V druhom prípade ríbezle kvôli intenzívne zavlažovanie rýchlo uvoľní čerstvé lístie, ktoré sa s príchodom chladného počasia dostane z chladu, vrátane ovocných obličiek. Opäť, všetky sily budú zamerané na rastúce nové výhonky namiesto posilnenia koreňov a všetka smrť závodu v zime skončí.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Výcvik

S cieľom presunúť kultúru k novému trvalému biotopu, mal by byť úspešne pripravený do postupu.

Miesto

Berry Bush sa bude cítiť dobre v slnečnom navlhčenom priestore, ale s prítomnosťou malého tiene. V zásade, rastlina prežije transplantáciu a polovicu, ale potom jeho výnos bude významne trpieť – to je obzvlášť dôležité pre ľahkú kapitolu červené berry.

Ríbenie by sa malo zasadiť na rovnom povrchu alebo na malej výške. Prítomnosť s nízkym vzostupom bude viesť k studenému vzduchu a vodu po zrážok alebo tavenia snehu, a tým aj koreňový systém. Kopec a svahy, naopak, povedú k nedostatočnému prietoku vlhkosti, plus takéto miesta sú veľmi rozmazané a dobre vyhrievané a vlhkosť z koreňov sa odparí príliš rýchlo.

Podzemná voda by nemala spojka v blízkosti povrchu – ich minimálna hĺbka je 1,5 metra. Okrem toho je dôležité odolať aspoň dvojvodičovým medzerom z existujúcich ovocných stromov. Plus pre kultúru bude chránená pred návrhmi, napríklad vo forme plota.

No, ak je to južná alebo juhozápadná strana stránky nachádzajúca sa vo vzdialenosti od veľkých stromov. Optimálne prekurzory pre ríbezle sú považované za fazuľa, kukurica a zemiaky.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Pôdy a yama

Pre kultúru Berry je vhodná samovražedná pôda, hojná organická. V podstate, Vhodné pre rastliny Chernozem a hliník, ktoré sú tiež kŕmené organickými a minerálnymi hnojivami. Rozmery jamiek sa určujú v závislosti od veľkosti koreňového systému – v priemere je hĺbka rovná 50 centimetrom a šírka s dĺžkou je 60 centimetrov. Predtým na pár týždňov, zem je opitý do hĺbky bajonetovej lopaty a čistená z burín a starých koreňov. Ak ste prepravovaní, plánuje sa niekoľko puzdier, je dôležité odísť o jeden a pol metrov.

Ťažké pôdy nevyhnutne vyžadujú organizáciu drenážnej vrstvy kamienkov, kúskov tehál alebo drveného kameňa. To je dôležité najmä pre červené a biele ríbezle. Je možné dokonca zaspávať tretinu prehlbovania piesku, ktorá urýchľuje odstránenie prebytočnej tekutiny. Spodná časť vykopaného diery je tiež nevyhnutne pokrytá živínou zmesou trávnika, kompostu, 250 g superfosfátu a liter nasekaného dreva. Niektorí záhradníci sú okamžite naplnené jamkou tejto kompozície.

Pred nástupom, nemôžete zabudnúť na kontrolu kyslosti pôdy. Indikátor pH by mal byť buď neutrálny alebo slabo alkalický, inak sa bude vyžadovať dodatočná dezoxidácia.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

krík

Krimpovanie Bush Currant sa koná niekoľko týždňov pred jeho transplantáciou. Počas postupu odstráňte poškodené výhonky, pacientov a oslabených, ako aj tých, ktorých vek sa prepne na značku 5 rokov. Dlhé vetvy navyše stojí až na dĺžku rovnú 50 centimetrom. Takéto riešenie umožní KUSTE nasmerovať všetku svoju silu na vývoj koreňového systému. Výška orezaného kríka by mala dosiahnuť 50-55 centimetrov.

Určitým spôsobom sa vyžadujú aj kopanie ríbezle. Prvá vec na Zemi je potvrdená kruhom projekcií koruny, ktorá sa potom rozširuje ďalších 15-20 centimetrov. Zariadenie sa topí na marku na hĺbku 40 centimetrov a potom hlinené com, v ktorom sú korene skryté, je ľahké bajonet. Lopata musí byť umiestnená pod naklonením, aby sa zlepšila svoje korene a zdvihnite ich spolu s pôdou.

Zároveň môžete vytiahnuť ríbezle na hrubé vlákna, na základni. Ak sa po odstránení vzorky z pôdy, ukáže, že koreňový systém padol, bude potrebné ju vyčistiť zo zeme a po uvoľnení z poškodených oblastí. Korene by boli v poriadku na tretiu hodinu, aby sa ponorila do vedra, v ktorej je slabý maltový roztok rozvedený. Okrem toho môžete použiť stimulátor rastu.

V prípade potreby v rovnakej fáze je Bush rozdelený na niekoľko nezávislých. Spravidla sa tvoria 2-4 diely, z ktorých každý má zdravé výhonky a vyvinuté obličky na koreňovom procese. Po prvé, Bush starostlivo skúma a potom je špicatý nástroj rozdelený na požadované fragmenty. Korene sa umyjú a spracúvajú rovnakým spôsobom ako s konvenčnou zmenou ríbezle.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Technológia

Ak chcete riadne transplantáciu dospelých ríbezlí, budú musieť vykopať diery vodných lopatiek. Keď je všetka vlhkosť absorbovaná, v strede prehlbovania bude potrebné vytvoriť malý holmik. Bush je inštalovaný priamo na to a vetvy svojho koreňového systému sú rovnomerne rozmiestnené. Je dôležité, aby sa nachádza na stránke sveta, ako aj na Staré miesto.

Prirodzene, ak bola kultúra transplantovaná spolu s hlinenou miestnosťou, dodatočná výška nebude potrebovať. Rastlina sa jednoducho znížila do jamy, pokrytá pôdou a zavlažovaná vodou. Transplantácia s hlinenou izbou vhodnejšou pre zdravé kríky. Po odstránení ríbezle sa umiestni na kus filmu alebo v povodí. Eliminácia Zeme KOMA je potrebná, ak môžu existovať spory húb alebo škodcov v pôde, alebo keď je Bush kopanie, aby sa rozdelil.

Zatiaľ čo jedna osoba opravuje ríbezle v pevnom stave, druhý vyplní otvor uvoľneným substrátom. Aby sa zabránilo vzniku vzduchotesnosti, v ktorom môže voda akumulovať, rastlina bude musieť niekoľkokrát pretrepať bez toho, aby sa zvýšil. Pôda okolo transplantovaného zhonu. Je mimoriadne dôležité, aby koreňová krčka maternice na konci 5 centimetrov zvýšila nad hladinu zeme. Kmeň je obklopený stredne veľkým RV, ktorý je naplnený 20 litrami vody. Po dokončení a výkopu a priestor v blízkosti trupu je zavraždený slamou, rašelinou a sušenými líniu.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Následná starostlivosť

Ďalšia starostlivosť o čiernu, červené a biele ríbezle mierne odlišné. Rastlina, plodnenie čiernych bobule, miluje tekutinu, a preto si vyžaduje ťažké zavlažovanie. Každý deň zavlažovanie začína ihneď po transplantácii, ale pokračuje, kým nebude pokračovať – ​​aspoň 3 vedrá pre každú kópiu. V budúcnosti budú ríbezlí vyžadovať vlhkosť raz týždenne. Nad kríky by nemali visieť pobočky iných stromov pokrytých listami, inak pravdepodobnosť infekcie s plesňovými ochoreniami.

Červená a biela kultúra tiež v prvých dvoch týždňoch budú vyžadovať dobré zavlažovanie. Na rozdiel od čiernej, však zle reagujú na mokradí, a preto nie je možné zabudnúť na predbežné usporiadanie drenáže malých kamienkov. Mimochodom, červená ríbačka je kopaná väčšia ako pre čiernu, vďaka odlišnému zariadeniu koreňového systému.

Kultúra nalievanie by mala byť vždy sprevádzaná uvoľnením pôdy, urýchľujúc tok kyslíka k koreňom. Blízko samotného Bush, lopatka sa prehlbuje 7-10 centimetrov, a v blízkosti výkopu – o 15-18 centimetrov. S častými sedimentmi je množstvo zavedeného vlhkosti znížené, inak sa rastlina pohybuje. Kŕmenie po tom, čo nie je potrebná. Bude však správne vykonávať preventívnu liečbu s jednorôžkovou maltovou maltovou zmesou, ktorá poskytuje ochranu proti chorobám a škodcom alebo fungicídom. V prednej časti zimy bude valcový kruh potrebovať zatvoriť čerstvý mulčovať z rašeliny alebo slamy, ktorá tvorí vrstvu 20 centimetrov hrubá.

Vetvy kríka by mali byť zviazané v zväzku a skryť. S zaparovaním prvého snehu, bude možné použiť na ďalšie otepľovanie koruny.

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Všetko o obnovení ríbezle na jeseň

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár