Všetko o rezaní čerešní

Záhradníci rastú sladkosti, starostlivo o nich starostlivosť, aby stromy dali dobrú úrodu. Jedným z najdôležitejších agrotechnických opatrení v pestovaní plodov je správne a včasné orezávanie. Z tohto článku sa dozviete, prečo odrezať čerešňa, aký druh prerezávania a ako správne stráviť tento dôležitý postup.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Potreba postupu

Niekedy záhradníci veria, že cherry cropping je prebytok a voliteľná udalosť. Takýto stanovisko ľudia argumentovali tým, že bez tohto postupu ich záhrada poskytuje vysokokvalitné, bohaté a stabilné úrody. Aspekt Vzhľadom na nedostatok starostlivosti, strom rastie hrubé vetvy, ktoré neprechádzajú do korunového svetla a čerstvého vzduchu.

Ak ignorujete agrotechnické procedúry, vetvy vo vnútri koruny začnú postupne zomrieť, a tie, ktoré sa nachádzajú okolo slabých výhonkov, budú produkovať menej obličky, a preto menej ovocie. Nedostatok slnečného svetla povedie k tomu, že plody budú malé, so slabou chuťou. Zhoršenie cirkulácie vzduchu poskytuje priaznivé prostredie pre rozvoj baktérií a húb, takže záhrada bez orezania začne ublížiť častejšie.

Včas, agrotechnický postup na riedenie výhonkov má pozitívny vplyv na stav čerešňa

 • Zvyšuje množstvo plodín;
 • Znižuje pravdepodobnosť choroby a infekcií škodcov;
 • Pomáha stromom jednoduchšie zažiť silné teplotné rozdiely;
 • Zlepšuje vzhľad koruny.

Skúsení záhradníci vedia, že najväčšie množstvo ovocia dozrieva na bočných horizontálnych vetiev sladkej čerešne. Správne orezávanie eliminuje odpad z prospešných látok pre non-rotujúce výhonky, takže na plodnice sa posielajú viac stopových prvkov. Takýto proces zvyšuje kvalitu a množstvo výslednej plodiny.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Načasovanie

Prvá korekcia tvaru stromu sa musí vykonávať v čase jeho pristátia, je však potrebné znížiť dosť, aby sa semeno netrpel. Agrotechnický postup sa vykonáva v niekoľkých etapách – takže čerešňa udrží životaschopnosť a úroveň plodovania. Nemôžete znížiť veľa pobočiek v jednej sezóne – negatívne ovplyvní výnos a zdravie záhrady.

Ponúkame sa oboznámiť sa s časom orezávania, je čerešní v rôznych časoch roka.

 • Zima. Počas chladného počasia sa stromy stávajú krehkými a tvrdými tolerovať poškodenie, takže sa neodporúča znížiť veľa výhonkov, najmä ak je záhrada v strednom pruhu, napríklad na predmestí. Zimné prerezávanie je prípustné len pre staré, veľké stromy, ktoré sa z dôvodu veku zníži množstvo plodín. V takejto situácii môžete vykonať omladzujúcu agrotechnickú udalosť. Najvhodnejší mesiac pre postup je február. Pre lemovanie vyberte teplejší deň bez zrážok a silného vetra.
 • Jar. Orezávanie počas kvitnutia je kategoricky zakázané, takže postup je lepšie vykonať na rozpustenie obličiek. Je tiež dôležité si uvedomiť, že udalosť musí byť vykonaná pred pohybom šťavy. Sulárne až opuch obličiek zlepšuje cirkuláciu vzduchu v korunke, a tiež prispieva k vniknutiu slnečného svetla na všetkých plodiacich pobočkách. Čerešne musia starostlivo preskúmať a odstrániť sušené a poškodené výhonky, ktoré nemohli odolať chladu.
 • Leto. Letný postup je rozdelený do dvoch krokov. Prvýkrát sa tvorba vykonáva po výkyve stromov, a pred naladením ovocia. Korekcia spočíva v rezaní nových mladých výhonkov a dávajúc korunu určitej formy. Druhá etapa sa skladá z odrezania zbytočných vetvičiek bezprostredne po zbere.
 • Na jeseň. Jeseň Agrotechnická udalosť sa vykonáva v okamihu, keď čerešne začnú resetovať listy. Dokončiť Tvorba je potrebná až do konca septembra alebo začiatkom októbra. Ak ste prerušili výhonky neskôr, stromy nebudú mať čas na liečenie škrtov a môžu stráviť veľa cenných živín – v takom prípade bude záhrada ťažká prežiť zimu.

Počas jesenného orezania je potrebné vyčistiť korunu z rozbitých a neinomocných vetiev – ich neprítomnosť ušetrí viac stopových prvkov pre zvyšok stromu.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Názory

Záhrada po prvý raz formulár okamžite po výsadbe sadeníc do otvorenej pôdy – stromy upravte trup, kostrové vetvy a korunu. Všetky procedúry tvorby je potrebné vykonať na jar, a riedenie mladých výhonkov – odklad do jesene. Toto pravidlo sa však týka len mladých stromov – rastliny nad 5 rokov je možné upraviť na iné ročné obdobia. Ponúkame zvážiť viac popisov Typy orezávania Cherry.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Tvarovanie

Tvorba čerešných korún sa musí vykonávať ihneď po transplantácii sadenice z skleníkov do záhrady, ako aj počas nasledujúcich 5 rokov. Najdôležitejšou je korekcia jednoročnej rastliny – Počas tohto obdobia je strom ľahko zažívať orezávanie a ľahko berie potrebnú formu. Udalosť sa vykonáva na začiatku alebo v polovici jarni – akonáhle príde sneh. Je veľmi dôležité začať prerezávanie predtým, ako začnete zväčšiť obličky, inak budete mať riziká vážne zranenia sadenice.

Tvorba orezávania je potrebná na to, aby sa koruna úhľadnej formy, pri ktorej bude plodina pohodlná. Rovnako ako agrotechnické úpravy sa vykonávajú na zabezpečenie odvetví – odstránenie zbytočných výhonkov priaznivo ovplyvňuje plodné pobočky.

Pri orezaní tiež zahŕňa odstránenie suchého, infikovaného škodlivým hmyzom alebo poškodenými vetvami.

Všetko o rezaní čerešní

Podporný

Podpora alebo regulácia orezania sa nazýva ročné odstránenie zbytočných výhonkov na jar a jeseň. Postup sa vykonáva s cieľom podporiť sadenice vytvorené skôr. Mladší výhonky, ktoré sa chystáte znížiť, tým ľahšie sa chipsy uzdravia.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Sanitárny

Sanitárny zastrihávač Urobte aspoň raz za 5 rokov, ale tento postup sa zvyčajne vykonáva. Najlepšie obdobie na jeho implementáciu je na jar na opuch obličiek alebo na jeseň po zbere. Hygienické orezávanie znamená rezanie chorých pobočiek, ktoré sú neskôr nevyhnutne spálené, aby sa zabránilo opätovnému ochoreniu.

Všetko o rezaní čerešní

Omladzujúci

Koruny sú čerešne omladne každých 5 rokov, alebo keď vidia potrebu. Vhodné obdobie na orezávanie je skoré jar alebo na začiatku jesene, ihneď po plodní. Omluvavý agrotechnický postup je potrebný na dodatočnú korekciu koruny a eliminovať chybné pobočky. Tento typ orezávania sa vykonáva len so starými alebo spustenými stromami.

Všetko o rezaní čerešní

Obmedziť rast

Mnohí záhradníci rozliate vrcholy stromov, aby spomalili rast záhrady vo výške – zjednodušuje zbierku ovocia. Postup sa vykonáva, keď vidia potrebu toho, najlepší čas je na to, čo je skoro na jar alebo na konci sezóny. Najčastejšie sa korunuje korunmi, ktoré sú chápené šálkou podobným tvarom, ktorý sa nazýva „Austrálsky Bush“. Ďalším populárnym typom tvorby čerešňovej – omáčky, táto možnosť sa nazýva „španielsky Bush“.

Účinné obmedzenie rastu stromov sa dosahuje skrátením horných vyvýšených vetiev. Orezané vetvy rastú pomalšie alebo úplne zastaviť rast, takže čerešne rastú len na úkor valca.

Obstarávanie vrcholu sadenice prispieva k intenzívnemu rastu a plodne bočných vetiev.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Ako orezať?

Plán orezávania ovocných stromov musí byť vopred, pretože keď sú nakoniec vytvorené rámové vetvy, nebude možné zmeniť formu koruny. Najbežnejšie schémy sadeníc sú „španielske Bush“ a „Austrálsky Bush“. Nováčikové záhrady musia byť oboznámení s technológiou rezania, aby nepoškodili sadenice.

Pred začatím práce, skladom všetky potrebné vybavenie a nástroje:

 • Secateur je vhodným rezným nástrojom pre mladé vetvy s hrúbkou 1-2 cm;
 • Suchkers – Secateur s dlhými rukoväťami určenými na obrezanie ťažkostných častí koruny;
 • Nožnice – tento nástroj je vhodný na odstránenie mladých výhonkov;
 • Nôž – aplikovaný na očistické časti alebo presnú obriezku;
 • Garden Saw – Hlavný objekt používaný na omladzovanie trvalých stromov;
 • Záhradné rukavice – Zabráňte prerušeniu a rezám;
 • Ochranné okuliare – v procese práce v očiach lietajú malé hriechy, takže musia byť tiež chránené;
 • STEPLADDER – bude potrebné orezať vysoké čerešnenie;
 • Lano a vzpery – sú potrebné na opraviť vetvy ovocia, ktoré interferujú agrotechnický postup;
 • Manžety – hustý materiál chrániacimi sadenice pred poškodením.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Počas orezávania je veľmi dôležité dodržiavať pravidlá, pretože je to hriešnik veľmi tenká a krehká kôra. Technológia tvorby záhrady je veľmi jednoduchá a vhodná pre začiatočníkov, ale je potrebné poznať správny postup činností, aby sa zabránilo vážnym chybám. Ponúkame sa oboznámiť s krok-za-krokom pokynmi na vytvorenie formulára „ŠPANIELSKO BUSKU“.

 • Prvé kroky tvorby sa vykonávajú rok po tom, čo obec padajú do otvorenej zeme. Čoskoro je strom TREENS skrátený na 45-70 cm. Špecifická veľkosť závisí od toho, koľko obličiek na trupe a kde sa nachádzajú hlavné pobočky, ktoré tvoria korunu.
 • Počas leta z obličiek odišlo na sadenivý trup, vetva 40-60 centimetrov vyrastá. Vyberte si medzi nimi najsilnejší a veľký a potom si odrežte konce tak, aby boli vetvy nad vrcholmi barel o 15-20 centimetrov. Aby sa mladé výhonky rástli v určitom uhle sklonu, kravatu ich na nože poháňané do zeme.
 • S nástupom jesene vedľa každého stromu na budovanie podpory TRELLIS. Kravatu na podporu všetkých mladých strieľa až 50 cm dlhé leto. Pomocou rukávu pomáha vytvoriť otvorenú symetrickú korunu – tento formulár neblokuje prístup slnečných lúčov a vzduchu do Cherry Center a zjednodušuje zbierku ovocia.
 • O rok neskôr sa musia pobočky opakovať. Všetky nové výhonky a minuloročné výhonky pripojené k mrellissu musia byť rezané, takže 25 centimetrov dĺžky. Veľké pobočky v blízkosti trupu a pestovanie v paralelnom krajine, nerešpektujú.

Správne vykonané agrotechnické udalosti prispieva k rozvoju dobrej plodiny na neobrezaných pobočkách. Skrátené výhonky sa budú aktívne rozvetvení tým, že tvoria našuchorenú korunu.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Metóda „Australian Bush“ zahŕňa vytvorenie nízkej koruny – to výrazne zjednodušuje zber. Komplexný tvar vetiev posilňuje prítomnosť niekoľkých identických stoniek. Ak chcete vytvoriť čerešne austrálskym spôsobom, postupujte podľa pokynov krok za krokom.

 • Bezprostredne po jarnom pristátí v otvorenej pôde sa semenárs rozreže na 50 centimetrov. Z procesov pestovaných v lete si vyberte štyri pevnosti a zvyšok sa vyčistí. Keď sa vetvičky stanú dlhšie ako 5-7 cm – pripojte clothespin cez rastový bod každého z nich, upevnite výhonky rovnobežne s trupom. Takýto postup mení smer procesov, čo ich robí prakticky kolmou na trup.
 • V druhom roku sa záhrada opäť upraví, skúma korunku a odstraňuje klopané výhonky. V hlavných pobočkách, výhonky prvej úrovne nie sú odrezané – to bude základ formy „ovocnej vázy“. Postup sa musí vykonať skoro na jar, aby sa nezdržali sadeníc.
 • Tretí rok po vystúpení, všetky nové procesy vypnuté, takže dĺžka 8-10 cm. Tento postup je potrebný na zabezpečenie toho, aby hlavné vetvy neboli tienené načechom.

Hlavné agrotechnické aktivity na vytvorenie „Australian Bush“ v tomto štádiu sú dokončené, potom bude potrebná iba hygienická obriezka tieňovaných výhonkov. A starostlivosť zahŕňa ročné odstránenie mladých pobočiek na jeseň, korekciu tvaru koruny a ochrany proti škodcom.

Určovanie sa vykonáva aj s prihliadnutím na tvar koruny a veku stromov. Zvážte viac každého typu agrotechnickej udalosti.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Berúc do úvahy typ koruny

Strom čerešne hodiť sušienky pobočky na druhý rok po tvorení obličiek – sú to tieto výhonky, ktoré prinášajú maximum ovocia. Mladý strom je potrebný na rezanie, riedenie koruny a odrezanie koncov extrému. Výška mladých výhonkov by nemala byť vyššia ako 2,4-2,7 m. Zvážte etapy ročných agrotechnických aktivít pre strom čerešňa:

 • Odrežte vrcholy stromov, ale zanechávame neporušené výhonky v krátkodobých, 15-20 centimetrov;
 • Odstráňte vývoj – odstráňte vetvy zamerané hore a do kufra;
 • Ďalej je potrebné vyrezať výhonky na vodiča – takže budete poskytovať hlavné vetvy s dostatočnými živinami;
 • Jeep vypnutý, pacienti a poškodené vetvy;
 • Odstráňte kohútiky s malými obličkami.

V Kustoidných odrodách sa ovocie robia na hlavných vetvách, ale na mladých klíčkoch, takže prerezávanie bude vykonané úplne odlišné. Zvážte technológie orezávanie krviniek.

 • V prvom roku všetky mladé prasiatka s cereálnymi vrcholmi nakrájajú na 1/3 dĺžky. Veľké kostrové vetvy krátke na tvarované vetvy.
 • Ročné výhonky nemusia znížiť, inak sa sladká čerešňa zomrie ihneď po plodní.
 • Odrežte všetky výhonky, ktoré rástli o viac ako 55 centimetrov – prispeje k rozvoju pobočiek.
 • Nespúšťajte na krúžok (bez konope) – je potrebné vykonať postup pre bočné vetvenie.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

S prihliadnutím na vek

Vo veku je tvorba čerešňa rozdelená do troch etápov: pre mladých, plodov a starých stromov. Zvážte viac každej možnosti.

Orezávanie mladých rastlín sa vykonáva každú sezónu po dobu 5 rokov života po transplantácii z skleníkov v záhrade.

 • Prvý rok. Pri vykládke je potrebné znížiť vonkajšie vetvy spodnej úrovne na 45 cm – všetky zostávajúce procesy musia tiež znížiť na ich úroveň. Kmeň sa rozlieva o 35 cm nad hornou bočnou obličkou a strieľa sa smerom do stredu, úplne odstráňte. Ak bočné vetvy ešte nie sú, len odrežte kmeň nad šiestou obličkou.
 • Druhý rok. Dvojročná čerešňa potrebuje malú korekciu – odstránenie zbytočných výhonkov a tvorby nižšej úrovne. Medzi nižšími vetvami, vyberte niekoľko a skracujte ich až 60 cm a hlavný únik sa rozrezal v nadmorskej výške 70 cm nad hornú vetvu. Na hlavný proces by mal zostať 4 obličky pre ďalší rozvoj čerešní.
 • Tretí rok. Odstráňte extra pigment a odrežte druhý riadok, aby boli 15 cm kratšie ako spodné vetvy. Kmeň by mal byť vyšší ako druhý riadok o 50 cm, malo by tiež zostať asi 4-6 obličiek na vytvorenie hornej úrovne.
 • Štvrtý rok. Znížte hlavnú vetvu tak, že je 50 cm pod predchádzajúcou vetvou rastúcou na boku. Tretia séria výhonkov by mala byť kratšia ako hlavný vodič pre 20 cm.
 • Piaty rok. Udržujte tvar koruny, odstránenie prebytočných ošípaných.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Orezávanie plodov čerešne sa vykonáva len v hygienické účely. Dospelý Cherry uľahčuje prevody zimy, ak majú hygienickú agrotechnickú udalosť pre korunu. Rezaná technológia takto:

 • Odstráňte poškodené vetvy, obojstranné ovocie a bolesť na bolesti;
 • Znížiť pravýstream, ktorý sa pohybuje smerom k trupu;
 • Odstrániť ostré vetvy;
 • Ak je to potrebné, skrátiť hlavný vodič.

Prerezávanie starej rastliny sa vykonáva na jar av lete. Stará čerešňa sa upraví na tri roky, zníži sa až 25-30% koruny. Vlastnosti orezávania starého ovocného stromu:

 • Iskry s viac ako 7-8 rokmi;
 • Znížte hlavné vetvy okolo trupu v nadmorskej výške 2,5-3,5 metra – odstráni tieňovanie z nižšej úrovne;
 • Rezať prasiatko 1-2 roky na 45 cm;
 • Skontrolovať mladých výhonkov a odstrániť ich najslabší z nich;
 • Z ktorej strany Roskov si vyberiete silnejší a slabý rez.

Všetky agrotechnické postupy pre starý strom sa vykonávajú, aby sa presunula hlavná plodina na vetvy na bokoch valca. Rezanie chybných a slabých výhonkov, zvyšujete výnos hlavných vetiev a zjednodušiť proces zberu ovocia.

Všetko o rezaní čerešní

Všetko o rezaní čerešní

Bežné chyby

Niekedy sa nevedomosť niekoľkých nutín orezanie čerešní stane dôvodom na zníženie výnosu. Ako aj nesprávne agrotechnické postupy často vedú k smrti záhrady. Aby sme sa vyhli možným problémom, odporúčame oboznámiť sa s najčastejšie chyby a spôsoby ich vyriešenia.

 • Vonkajšie výhonky nie sú vyvinuté, ale zároveň, obrúsky sa roztiahli. Ak chcete vyriešiť takýto problém, je potrebné vytvoriť korunku správne – prekladať zdvih do kostrových bočných vetiev.
 • Vlk rast. V takejto situácii je koruna veľmi zhrubne, plody sa objavujú veľmi neskoro a posúvajú sa na veľmi okraje koruny. Príčina problému – nadmerné zamietnutie výhonkov. Aby ste sa tomu vyhli, keď orezávanie mladých vystrašených, nechajte dlhšie vetvičky.
 • Krváta sa vyskytuje len na vrchole. Príčina – Nesprávne vytvorenie prvého stupňa. Aby takáto situácia nevznikla, znížiť hlavný vodič vo výške nie viac ako 100 cm.

Všetko o rezaní čerešní

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár