Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Rovnako ako jahoda, jahody sa ľahko vyrastajú vo všetkých smeroch, ročne, čo každoročne dávajú rastúcu plodinu. Pre starostlivosť a úsilie, tieto kríky odmenia svojich majiteľov s lahodnými bobuľou pridanými do obrovského množstva dezertov.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Ako často napojené?

Ďalšie jahody, tým väčšie množstvo vody vyžaduje. Jahodové hútočné húštiny, napriek zdanlivej jednoduchosti dodávky vody, vyžadujú dodržiavanie určitých podmienok pre správne zavlažovanie.

Po prvé, frekvencia zavlažovania závisí od rôznych jahôd. V ruských podmienkach (okrem Republickej republiky Severného Kaukazu, pobrežie Caspian Sea, Mikroregión Big Sochi / Tuapse a South Coast of Krym) je lepšie poskytnúť neskoré uspokojenie. Náhle nočné mrazy v prvej polovici apríla môžu poškodiť kríky, ktoré vstúpili do obdobia softvéru a začali začať nové konanie. Zatiaľ čo „fúzy“ týkajúce sa Zeme nebol zakorenený do hĺbky najmenej 25-30 cm, náhle teploty im môžu zabrániť vyvinúť do plných kríkov. Všeobecne platí, že jahody pripomína tekvicu: s teplým a slnečným podnebím, množstvom vlhkosti, veľkoryso vyrastajú vo všetkých smeroch, čo dáva začiatok nových kríkov.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Akonáhle bol sneh nadol, a mierne bolo založené teplé počasie (asi 9-15 stupňov nad nulou) a kríky obnovili rastúce nové reťazce, sledovali predpoveď počasia. Ak je jarné dažde pokračovať každý deň a vlhkosť z padajúceho zrážania je dobrá, dôkladne impregnátuje pôdu, nemôžete vôbec vodné jahody, kým denný dážď nezmizne aspoň na deň alebo dva. Keď sa povrch pôdy stal suchým, vlhkosť hlbšej ležiacej vrstvy je jednoduchá kontrolovať, umiestniť prst do pôdy v hĺbke 2-3 cm. Ak už existuje suchá, nechajte vodu cez existujúci systém zavlažovania.

Zavlažovanie akejkoľvek vegetácie – a jahody vrátane – je lepšie vyrábať pri východe slnka, pred východom slnka, alebo večer, po západe slnka.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

V druhej polovici apríla a v máji, v septembri a v prvej polovici októbra, doba spojenia nebola u konca, čas zavlažovania nie je kritický Neexistujú žiadne teplo, tu je hlavná vec – denne hojné zalievanie. V letných mesiacoch, keď prevláda najmä relatívne suché a horúce počasie, deň zavlažovanie – povedzme, keď slnko v Zenith – môže poškodiť rastliny. Hoci jahody – dlhodobý bush, môže sa tiež prehriať. V južných regiónoch Ruska, kde od konca mája do začiatku septembra sa teplota v tieni môže dosiahnuť + 35 ° C, a na slnku môže táto hodnota dosiahnuť značku +42 stupňov a viac, pôdy prehriatiu. Voda fluttering túto pôdu a chladenie na pár hodín, sa tiež stáva relatívne horúcim na horúci deň a rastliny môžu zomrieť.

Pamätajte si, že hlavný princíp je platný tu: je lepšie vode rastliny menej často, ale hojne, tým častejšie, ale postupne.

Faktom je to Voda by nemala vytvárať vzduchový priestor, uzamkol korene rastlín: Koreňový systém tiež dýcha ako nadzemná časť húštiny. V horúcom a suchom počasí je optimálna možnosť pre väčšinu odrôd bohatá raz denne.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Metódy

Existuje niekoľko spôsobov, ako zavlažovanie: manuál a kvapkanie, posypeme. Dnes, kvapkanie a „sprcha“ zalievanie v najväčšej dopyte.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Manuálne

Nie je nič jednoduchšie: Zavlažovanie môže byť naplnené z odtokovej hadice alebo žeriavu, potom sa vzťahuje na miesto zavlažovania jahody. Výhodou spôsobu je jednoduchosť vizuálnej kontroly: Bush nebude naleje viac vody, ako je uvedené. Poskytuje tiež relatívne úspory pre tých, ktorí v krajine nie sú dobre s neobmedzenou vodou, ale účtovníctvo pre kĺbový kanál pomocou metra. Nevýhoda – značné časové náklady.

Zalievanie jahôd, ktoré je zasiate, hovoria, sám, dokonca aj s neďalekou slivkovou hadicou, môže trvať hodinu a ďalšie. Každý Bush je kruhový kruhu s blízkym kanálom – valčekom z čiernej motyky až do 10 cm. Clinch a presaknite na všetkých stranách vody v priebehu času, a pravidelne obnovuje prioritný obvod.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Z hadice

Lôžkové jahody (celé celé územie) sa prečerpávajú okolo obvodu čierneho mlyna. Musí stúpať o niekoľko centimetrov, čím sa zabráni vodným slimám na boku. Môžete si valiť každé lôžko samostatne. Pozemok na pozemku na tomto mieste by mal byť hladký – pri horizonte tak, aby sa voda šírila v celom a rovnomerne. Otvorí sa dodávka vody. Ak jeden Bush vľavo, povedzme, 10 litrov, 30 kríkov môže zanechať 300 alebo viac litrov – vzhľadom na to, že pôda je nasiaknutá nielen priamo v mieste každého kríka, ale aj medzi nimi.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Postrek

Pre skupinu niekoľkých kríkov môžete nainštalovať svoju „sprchu“. Ak sa tlak vody výrazne zhoršil (krajina sezóny v plnom prúde a mnoho vecí sú napojené), pre každú „dušu“ môžete nainštalovať svoj žeriav tak, aby tlak stačil na vytvorenie umelého dažďa (zavlažovanie) na tomto mieste.

Množstvo vodných litrov, naliatých podľa výpočtov vyrobených na skupinu puzdier, môže byť označené pomocou prídavného vodomeru, ktorý je inštalovaný aj na systéme zavlažovania kontajnerov.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Zostava automatických systémov sú zahrnuté v pláne. Hnacie žeriavy pomocou softvérových ventilov, na základe relé, zavlažujú lôžka obmedzený čas (napríklad pol hodiny – od 20.00 až 20.30) alebo zváženie zalievania podľa indikácií elektronického mechanického merača. Sprinkler tu je otočná: Slúži na všetky susedné jahodové územie, jednotne otáčajúce sa s špecifickou frekvenciou otáčok za minútu. Ak sa voda nevypne, ani tlak klesol pod minimálnu povolenú prahovú hodnotu, potom „Smart“ systém poskytne vhodný signál a nezačne zalievanie. Remeselníci robia vodovodné systémy založené na elektromechanických čerpadlách a pomPS používaných v práčkach.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Zavlažovanie odkvapkávania

Kvapalné zalievanie – hadicový systém alebo potrubia s mikroskopickými otvormi. Samotné otvory sa vykonávajú ihlou na mieste, kde je koreňová ružica. Tieto potrubia sú rozvedené vo všetkých lôžok. Systém vytvára tlak (v jednej alebo viacerých atmosféroch) – a kvapkovým prúdom zavlažovacích prác, čo neumožňuje najmenšie prekonanie vody.

Otvor je vyrobený tak, že pre, hovoriť, pol hodiny, každý BUSKU vyústila až do niekoľkých litrov, pričom sa upravila pôdu v oblasti hlavného koreňa. Voda je povolená a žiadny tlak – to kvapká, a nebije priamo do mikroskopickej zložitej rastliny. Systém môže mať len jeden žeriav – na hlavnej línii: pod tlakom alebo takmer bez neho, voda príde do každého kríka.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Základné pravidlá

Studená voda z studne: vlastniť teplotu objednávky + 10-16 stupňov, naliata do zeme zahriaty na +45 stupňov, vytvára jahodový druh studeného stresu, ktorý nie je tiež užitočný pre rastliny. Optimálna verzia zavlažovania v lete je voda, vodný kúpeľ, vaňa alebo bazén, ktorý sa podarilo zahriať aspoň na + 25 ° C. Voda z vodovodu nie je vždy zmestí do rozsahu + 20-30 stupňov: teplota tu závisí od hĺbky spodnej bielizne, intenzitu jeho použitia (napríklad konštantný a časté prekročenie vašich susedov v rovnakom čase ).

Nepoužívajte jahody a iné lôžka presahujúce vody.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Neodporúča sa vode akékoľvek pristátie prehriate na slnku s vodou: 150-liter (a viac vrhnutého) plastového valca, ak to nie je biele, dobre reflexné slnečné lúče, môže byť vychladnúť niekoľko hodín. Voda Sorografdu je už prehriatá – odporúča sa ho zriediť tak, aby teplota klesla pod +30: pre jahody je to už pohodlný indikátor.

Ak rastliny, napriek správnemu harmonogramu a intenzite zavlažovania, v lete začali vyhodiť, je potrebné prijať opatrenia na obmedzenie priameho slnečného svetla. Jahoda nezvrcháva sa v plných tieňových podmienkach – zasahuje:

  • V blízkosti usporiadaných budov a budov;
  • Pevné canopies, vysoký a hluchý plot,
  • Nádherná Croon sa narodila niekoľko metrov vo výške stromov,
  • Ostatné prekážky, ktoré neumožňujú slnečné lúče preniknúť na pestovaciu plochu záhradných plodín.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Nízky stromy a kríky s vzácnou korunkou, mriežkou alebo mriežkou, priesvitný / matný baldachýn oneskorenie až do polovice slnečného žiarenia. Lúče získavajú viac rozptýlených charakter, nebudú plávať jahody celý deň, prehriatia rastliny a postupne naplniť energiu zrenia bobule.

Zrejmé dôkazy – šikmé lúče slnka na jar a jeseň, priemerná oblačnosť v lete, mraky s lúmenmi: tieto faktory idú len rastliny.

Zostávajúce jahody stačí, aby priniesol zber, ktorý nebude horieť z tepla, prebiehajúci mesiac a viac. V čase ZSSR bolo prax bežné, napríklad, hroznové pristátie v súdnych hrách: jeho zelené zavesené pod reťazou a podporuje, oddialenie časti priameho slnečného svetla; Druhá časť bola absorbovaná podivnými pobočkami, ktoré pokrývajú listy, kvety a očakávania. To, čo zostalo, bolo dosť na dozrievanie sladkého hrozna, ktorých kvalita bola vynikajúca. Takýto prístup bude hrať v prospech grassroots – trávnatá a bush – pristátie vrátane jahôd. Príklad tohto – jahody na okraji lesa.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Pred zavlažovaním zvážte vodu v hrnci, kúpeľoch a iných nádržiach. Faktom je, že sladká voda z vodovodného potrubia môže obsahovať chlór, malé množstvo tiny, hrdze. Rusty Voda je častým fenoménom v hlbokých jamkách: Zaku železo obsiahnuté vo vode v významných množstvách, s zemným plynom, vzduchové bubliny sa aplikujú na oxid, ktorý padá do zrazeniny. Hrdzu na kúpeli, WC a umývadlá – Vizuálny dôkaz.

Voda z vodovodu, hoci odhaduje, obsahuje menší počet mechanických nečistôt, ale chlór by mal ukončiť. Brúsená voda namiesto chlóru obsahuje sírovodík – tiež rozprestiera. Reakcia s pôdou organickým chlórom, sírovou vodíkom a železnou formou Biely fyziologický roztok na povrchu pôdy. Prenikajú do rastlín a s nimi a v zbere, tieto soli pôsobia na niektorých ľudí, ktorí by poškodili prebytok týchto chemických zlúčenín.

Najlepšia zavlažovacia voda je dážď a kedy, keď je dodatočne zostavený zo strechy počas dažďa, skončila na záchranu.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Užitočné s vodou na pridanie organického a minerálneho kŕmenia – minerál a organické činidlo, vybrané správne, zlepšiť kvalitu bobúľ a zvýšiť plodinu. To platí pre obidve rastliny rastúce v otvorenej zemi a pre ich „hrot-box“ analógy. Napríklad pre jahody používajú močovinu a popol.

Počas obdobia kvitnutia (koniec apríla a začiatkom mája) sa zalievanie zníži na minimum, napríklad raz za niekoľko dní, zamerané na počasie. Hmyz nebudú opeliť kvety, ak postele často dažďu často alebo neustále.

Zavlažovanie jahôd v otvorenej pôde

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár