Teplomer pre grilovanie: Čo sa stane pre čo?

Pre správnu prípravu grilu musíte mať vždy teplomer. V určitom zmysle je grilovanie veda, v európskych krajinách a Spojené štáty neustále konajú súťaže, rôzne súťaže a festivaly na prípravu grilovania. Ľudia ich neustále navštevujú, aby ukázali svoje zručnosti pri príprave grilovaných jedál. Ak chcete variť pre seba a svojich blízkych, že jedlá sú naozaj chutné, šťavnaté a užitočné, bez teplomeru nemôže robiť.

Zvláštnosť

Význam použitia teplomera je, že pre každý typ riadu je potrebné zachovať určitý teplotný režim. V neprítomnosti tohto zariadenia nemusia byť jedlá vôbec, ako je opísané v receptoch. Nezáleží na tom, či často pripravujete gril alebo nie, ale je dôležitá kvalita misky pripraveného podľa vás v súlade so všetkými podmienkami uvedenými v recepte – tu nebude robiť bez profesionálneho vybavenia pre gril.

Je možné určiť jedným dotykom dlane, je možné začať variť na grile alebo nie. Ale presnosť určovania stupňa pražení jednej alebo inej misky je pomerne náročná úloha pre amatérsky a skúsených kulinárskych majstrov, majstrov jeho prípadu. V tomto prípade musíte dôverovať intuícii a nádej pre šťastie, ale najlepšie na prípravu ideálneho misky používať gril teplomer.

Grilové teplomery sú rozdelené do niekoľkých typov.

 1. Teplomery vložené do Grill Dashboard. Ak je gril zabudovaný v zariadení na meranie teploty od okamihu jeho nákupu, môže byť tento gril považovať za dostatočne úspešný nákup, pretože použitie vstavaného zariadenia môžete vždy určiť teplotu jedla pripravených vami. V prípade poruchy teplomeru má výrobca vždy nové zariadenie pre váš model.
 2. Implementované v grilovaných nástrojoch. Ak sú vaše technické zručnosti dostatočne vyvinuté alebo gril, ktorý ste si zakúpili, preberá možnosť inštalácie termostatorov do puzdra alebo palubnej dosky, potom je táto možnosť vhodná pre vás.
 3. Teplomery na vonkajšie použitie. Tento typ teplomerov je najobľúbenejší a ľahko použiteľný. Väčšina z nich je možné zakúpiť v takmer akomkoľvek obchode pre širokú škálu spotrebiteľov.

Zvážte tento typ teplomerov Prečítajte si viac.

Niekoľko odrôd vonkajších teplomerov pre grilovanie. Podrobne zvážiť každý z nich.

Bimetalový teplomer pre steaky

Tento teplomer zvonku pripomína formou hodiniek: má zaoblené puzdro, miery a dokonca aj „druhú“ šípku. Spravidla, v takýchto teplomeroch, je nainštalovaná skôr krehká obrazovka, takže keď sa použije, je potrebné byť elegantnejšie a nie je povolené. Princíp prevádzky spočíva v rozširujúcich sa a stlačení pevných látok. Zariadenie má dosku, na ktorom sú dva kovové. Keď je jeden z nich zahrieva, vyskytne sa predĺženie, ktoré sa zase robí snímač prístroja, čo vedie k zmene teploty v meradle teplomerov.

Pros:

 • pomerne nízke náklady v porovnaní s inými teplotami grilu;
 • Môžete si kúpiť takmer v akomkoľvek obchode.

Minusy:

 • Zariadenie má vlastnosť, ktorá sa má rýchlo opotrebovať, čo znamená, že existuje možnosť častého nákupu tohto teplomeru;
 • Ak je teplota prípustná na vykurovanie zariadenia prekročená, obrazovka môže spôsobiť trhlinu alebo prasknutie;
 • Musíte očakávať, kým zariadenie nie je teplé a zobrazenie teploty mriežok grilovania.

Kvapalný teplomer

Všetci vieme, ako vyzerajú obyčajné teplomery, s ktorými môžete merať telesnú teplotu. Vnútri údajov je ortuť. Keď teplomer ohrieva, ortuť začne stúpať a dosiahne určitý indikátor teploty. V kvapalnom zariadení všetko pôsobí rovnakým spôsobom, ale namiesto ortuti sa používajú petrolej a alkohol s farbivami.

Pros:

 • Nízka cena, ako v bimetalickej možnosti;
 • Dostupnosť nákupu vo väčšine obchodov.

Minusy:

 • Nedokončenie tohto zariadenia leží aj v pomerne krehkému pohári, ktorý je vystavený riziku zlomu, čo môže viesť k pokazenej túžbe ochutnať varené jedlo;
 • Teplomer je pomerne zle reagovať na zmeny teploty – je nepravdepodobné, že by niekto chce stáť nad grilom a počkať, kým sa nezmenia indikátory.

Digitálny gril teplomer

Jeden z najnovších a moderných gadgets pre kvalitnú prípravu rôznych jedál. Vyzerá to skôr ako elektronický alarm. Môže pracovať zo siete alebo s pomocou batérií, čo výrazne zjednodušuje jeho použitie v každodennom živote. Zariadenie má tri termoshot – tenké drôty s tipmi z kovu. Sú umiestnené v pokrme, že varíte, potom zariadenie okamžite určuje teplotu a dáva výsledok.

Pros:

 • Kompaktnosť zariadenia je hlavnou výhodou;
 • Teplomer je pomerne pohodlný na použitie nielen v domácom prostredí, ale aj v prírode;
 • Ak chcete vložiť zariadenie zariadenia, nepotrebujete špeciálne úsilie;
 • Nie je potrebné neustále udržiavať zariadenie v blízkosti – môžete ju zariadiť na polici;
 • Keď jedlo úplne pripravuje alebo dosiahne určitú teplotu, zariadenie dáva pípnutie, ktoré je veľmi vhodné.

Minusy:

 • Termospons majú nehnuteľnosť, ktorá sa má pokaziť za pomerne krátku dobu, čo môže mať za následok ich budúce rozbitie v budúcnosti, – je potrebné starostlivo používať drôty na kúzlo vašich peňazí a síl, aby si kúpili nové sondy pre vaše zariadenie.

Elektronický teplomer Teplotu Meranie teploty

Toto zariadenie je veľmi podobné Perico. Digitálny displej je zabudovaný do zariadenia, ktorý vám umožní okamžite zistiť teplotu pripravených jedál. Tento teplomer je dostatočne malý, takže sa ľahko zmestí do vrecká nohavice alebo tašky. Výrobcovia sa neustále snažia pridať akékoľvek ďalšie funkcie, ale nepravdepodobné, že by zariadenie používali v prevádzke – v ňom a tak bolo všetko úplne úplne.

Pros:

 • Zariadenie okamžite určuje pripravenosť misky, ktorá je pripravená na grile.

Minusy:

 • Cena tohto zariadenia je dostatočne vysoká v porovnaní so zariadeniami, ktoré boli opísané vyššie.

Po zvážení všetkého možné použitie teplomerov pre gril, každý môže vykonať svoje vlastné závery a získať presne teplomer, ktorý je najvhodnejší. Je dôležité pristupovať k voľbe, pretože to bude závisieť od kvality vareného misky a náladu tých, ktorí to chcú vyskúšať.

Ďalšie video predstavuje porovnávací prehľad o niektorých modeloch teplomeru pre grilovanie, najobľúbenejšie teraz.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár