Všetko o farbe „buk“

Vo svojich profesionálnych činnostiach, dizajnéri často používajú nábytok „buk“ nábytok. Táto farba sa harmonicky zmestí do akýchkoľvek riešení dizajnu, umožňuje vám vytvoriť atmosféru pohodlia a tepla v hale a na deťoch. O tom, ako sa odtiene buku používajú pri dizajne domov a bytov, povieme v našej recenzii.

Zvláštnosť

Buk sa vzťahuje na cenné odrody dreva, jeho vlákna sú ťahané, takže materiál je dobre ohnutý. Z buku môžete vytvoriť naji originálne kompozície zložitých foriem. Tento strom na rezu má krásny vzor, ​​zatiaľ čo tieň a textúra pod vrstvou laku sa uložia. Príjemným bonusom bude jednoduchosť spracovania materiálu.

Medzi nevýhodami tohto stromu, lokalita je pridelená na osvetlenie svetla, takže pri použití na miestach s vysokou vlhkosťou sa objavia praskliny. Avšak, v interiéri, buk vyzerá veľmi organické, môže sa stať harmonickým doplnkom konštrukcie v akomkoľvek štýle.

Objednávacie odtiene sú vhodné na vytváranie nábytku skrine, otvorené regály, police, dvere a niektoré dekorácie.

Hlavné odtiene

Bukové farby sú ovplyvnené ich hojnosťou odtieňov a poltón. V závislosti od spracovania dreveného materiálu môžete vždy získať možnosť, ktorá bude organicky zmestovať do akéhokoľvek farebného interiéru. Celá paleta predstavuje niekoľko zbierok.

 • biely – Zvyčajne sa to podieľa, keď je vybavený krajinným a viditeľným domom. Najvýraznejší vzhľad v štýloch provence a rustikálnej krajiny.

 • Piesok – jeden z najobľúbenejších a vyhľadávaných farieb. Optimalizované pre výrobu detských štiepkovačov, kancelárskych a kuchynských nábytku. Tieto farby dobre zapadajú do akýchkoľvek interiérov – z klasických až po ultra-moderné.

 • Vystrelený – Táto farba sa získa po spracovaní dreva trajektom, následné farbenie a sušenie. TONT nie je štandardný a originálny, dostal veľkú distribúciu pri zdobenie izieb v škandinávskom štýle.

 • Strieborné a zlaté – Takéto farby sa získavajú pomocou priesvitného alebo hustého farbenia. Optimálne, keď zdobenie priestorov v štýloch Techno, rovnako ako barokové a moderné.

 • „Bavaria“ – Zriedkavé farby, zvyčajne sa volá pre dizajnérske riešenia kaviarne, kluby a reštaurácie.

Kde sa používa?

Vďaka zvýšenej tvrdosti môže buk ľahko nahradiť dubové drevo, bude to stáť oveľa lacnejšie. Shade Gamma buk zo žltej a ružovej na hnedú sa stáva vynikajúcim doplnkom k akémukoľvek dizajnu.

Pre nábytok

Jedna z najobľúbenejších aplikácií bukových odtieňov sa stala nábytkom. Farba sa používa pri vytváraní kuchynského nábytku, komody, pohovky, postele a stoly, viedenské stoličky, police a niektoré ďalšie prvky vybavenia. Toto je univerzálna Kel. Položky v takom tieni sú relevantné v detských izbách, spálňach, ako aj v kuchyniach, na chodbách a dokonca aj vo sprche. Tabuľky v bukových farbách majú dekoratívny pohľad a vyzerajú naozaj drahé. Textúra prírodného stromu dáva leskom skrinkových modulov a skriniek všetkých druhov.

Veľmi relevantné použitie bukových jadier pri vytváraní otvorených políc a regálov – vyzerajú vzduch, svetlo a nenačítajte priestor.

Nábytok v bukových farbách prináša atmosféru pohodlia, tepla a batožiny. Vzhľadom na jeho prirodzenú formu majú takéto tóny najvýhodnejší vplyv na náladu ľudí – majú pocit bezpečnosti a blízkosti prírody. Preto sa takéto slúchadlá často rozhodujú na vybavenie v ekozyl. Avšak, v klasických vzoroch, tento strom vyzerá harmonický a sebestačný. Farba sa často používa pri vytváraní interiérov v podkroví a moderných štýloch. V tomto prípade nábytok zdobený rezbármi a všetkými druhmi kontrastných farebných kombinácií.

Zvlášť veľkolepá táto farba sa hodí do dizajnu chatiek a vidieckych domov. Dizajnéri často používajú svoju kombináciu so svetelnými stenami.

Takéto riešenie je optimálne pre Shebbi-Chic Styles a Provence.

V iných oblastiach

Bukové odtiene sa často používajú na výrobu drevotrieskových listov a MDF – poskytujú nábytok z lacného materiálu viac aristokratického a estetického vzhľadu. Koler v dopyte pri vytváraní parkiet a schodov. V tejto farbe, vlečka a vysoko kvalitné.

Bukové odtiene sú široko reprezentované v prostredí dvere, sokly a vlečka.

Farba je rozpoznaná ako jedna z najobľúbenejších pri výrobe plavidiel a lakov na drevo.

Aké farby sú kombinované v interiéri?

Charakteristickým znakom farieb „buk“ sa považuje za harmonicky v kombinácii s inými odtieňmi. Kombinácie buk s inými farbami vám umožňujú dosiahnuť najzaujímavejšie riešenia – urobiť dekor drahšie alebo pridať nejakú nehu a hravosť.

 • Ružová – V kombinácii so stromom, táto farba stráca svoju vanilku plávanie a zvuky novým spôsobom, prináša čerstvosť a svetlo do miestnosti.

 • Šedý – Táto farba sama v interiéri sa zdá byť nečestná a nudná. Ale v tandeme s drevom, víťazstvo zapadá do usporiadania spánkových zón zdobaných v klasickom dizajne.

 • fialový – Purple tóny v kombinácii s bukou prináša ich vrcholy. Takéto riešenie je relevantné v dizajne spální a detských izieb.

 • Matica – V pároch s bukou, vyzerá veľmi výhodne, najmä ak sa zriedite tandem s kontrastnými odtieňmi.

 • zelená – vždy považovali za farbu mieru a harmónie. Ak k nej pridáte bukov, potom kombinácia ide na oči.

 • Broskyňa – Tandemová broskyňa s bukou robí interiér prísny, ale so svetlom uvoľnenou poznámkou.

 • Modrá – Toto je farba energie a energie. Zvlášť dobre, v kombinácii s ním, svetlo buk vyzerá, spolu tieto odtiene naplnia priestor atmosféry cziness a pohodlie.

 • Červená a oranžová – Tieto kickers sú tradične spojené so slnkom, dávajú izbu svetlý vzhľad. A bukové farby pridávajú slávnosť. Je však veľmi dôležité, aby ste sa presunuli, nasýtené farby musia byť prízvuk, inak jednoducho bude ľahký buk.

 • Javor – Táto farba je chladnejšia buková a mierne ľahšia, takáto kombinácia je relevantná pre interiéry s kontrastnou teplotou dekorácie. Buckom a javor sú dobre kombinované so svetlou tapetou, textíliou sivých modrých a svetlo žltých valcov sa stáva veľkolepým prídavkom. Ak chcete vytvoriť akcenty, môžete pridať trochu fialovej.

 • Akacia – Veľmi účinne sa pozerá na kombináciu žltkastých bukov s sivastou nasýtenou arabskou arabskou. Tento tandem predpokladá prítomnosť kontrastov v interiéri. Úspešným riešením bude možné využiť bielu tapetu s potlačou v odtieňoch arabskej a akántov, studeného sivého nábytku a jasných akcenty v tyrkysových a modrých farbách.

Teplé farby bukového laconického a stredného teplého. Nevzťahujú sa do údržby nejakého konkrétneho štýlu, takže harmonické zapadajú do akýchkoľvek interiérov. V prípade potreby môže byť buk nahradený niektorými podobnými drevnými odtieňmi.

 • Horský smrek – Má ľahký odtieň, mierne mäkšie ako buk. Dáva izbu zmysel pre mäkkosť a pohodlie.

 • Sortiment – dáva medovo jemný Kel. Úspešne používané v akýchkoľvek dizajnérskych riešeniach.

 • Svetlo Apple Tree Locarno – žltohnedý odtieň, teplé a príjemné, ale trochu tmavšie buk.

 • Dub baltimore – diskrétne a pokojné, obálky, nasýtené a veľmi nádherné. Optimálne pre obývaciu izbu a spálňu.

Na nábytok z buku ľahké vybrať textil a iné príslušenstvo. Dizajnéri odporúčajú lepenie na niektoré tipy.

 • Kniha Palette Universal, Vyzerá to obzvlášť dobré v kombinácii s ľahkým plátmi na stenách, strop a polo. V takýchto interiéroch môžete pridať niekoľko jasných akcií vo forme obrazov na stenách – to bude situácia veselejšia a pozitívna.

 • Aspekt, A tmavé plátno s bielym bukou bude vyzerať chytľavé a stručné. Takýto dizajn víťazný vzhľad v spálnich a obývacích izbách. Veľká veľkosť.

 • V detských izbách buk Je lepšie spojiť so šalátom, ružovými a béžovými tapetami.

 • Záclony, prikrývky a koberce lepšie si vybrať v burgundsku, zelených a modrých tónoch. Ak chcete, aby sa dekor bol holistický, použite na podlahe, steny a pohovky textil jeden tieň.

 • Vyzerá to veľmi zaujímavé pre tandem nábytku z „Bavorsko“ s laktickými stenami a záclonami. Takže biele závesy sú harmonicky kombinované s béžovými tapetami a bukovými skriňami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár