Zariadenie a výber LCD projektorov

Projektory dlho vstúpili do nášho života. Sú používané na výstup obrázkov na veľkom povrchu počas prezentácií, ukázať diapozitívy na stretnutiach alebo pre vzdelávanie študentov. Uplatňujú sa nielen na verejných schôdzkoch, ale doma. Rozsah takýchto zariadení je veľmi veľký, všetci sa líšia v dizajne, výrobcom, ale hlavným kritériom je technológia prehrávania obrázkov. Jedným z typov technológií sú LCD zariadenia.

Čo to je?

Projektory s technológiou LCD sú multimediálne zariadenia, ktoré sú vybavené tromi polysilicone tekutých kryštálov obrazoviek. Každý z týchto panelov je zodpovedný za svoju farbu. Matrice sú postavené zo súboru jednotlivých pixelov. Medzi nimi sú kontrolné komponenty, ktoré regulujú svoju transparentnosť. Potom sa svetelné lúče prechádzajú cez hranol, sú kombinované a zobrazené na obrazovke monitora nad spojovacími šošovkami.

Princíp prevádzky

LCD projektor má rovnaký princíp prevádzky ako DIAPEROCTOR. Iba tu prúd svetla nie je cez film, ale cez panel s tekutými kryštálmi. Tento panel je vytvorený z obrovského množstva pixelov, ktoré sú riadené elektrickými signálmi. Transparentnosť pixelov závisí od výkonu elektrických signálov. Obraz na obrazovke závisí od obrazovky, kde je nasmerovaný špecifický pixel.

Svetlo od lampy spadá do optickej jednotky a potom na dichroických zrkadlách. Potom sa jedna z hlavných farieb prejde cez definitívny filter a zvyšok sa ďalej odráža. Výsledkom je, že lúč je rozdelený do troch farieb: zelená, červená a modrá. Každá z týchto farieb má vlastnú LCD maticu, cez ktorú prechádza. Potom sa obrazovka vyjde farebný obraz.

Funkcia technológie LCD je považovaná za monochromatickosť. To znamená, že výstupný obraz je pôvodne čierny a biely, a potom, keď prechádza určitým spôsobom, stáva sa farbou. Ak zvýšite matricu tekutých kryštálov, potom môžete vidieť, že to vyzerá ako mriežka. Jej tyče sú riadiace kanály a medzera medzi nimi – body v obraze. Svetlo prechádza, keď sú otvorené. Keď farby padajú na matricu, potom sa vytvorí monofónny obraz. Až po tom, čo ide do hranolu, sú pripojené viacfarebné diely a výsledok je farebný obraz, ktorý sa predpokladá neskôr na obrazovke.

Čo sa líši od DLP?

Ak porovnáte LCD projektory s projektormi DLP, potom je rozdiel zrejmý. Hlavným rozdielom je princíp práce. Z projektorov DLP sa obraz získava odrazom, ich sieťový prúd je oveľa viac a silnejší, takže obraz ide crystal clear a hladký. Rýchlosť tohto obrázka je oveľa vyššia ako z technológie LCD. To umožňuje pomalé rasové rámy, obraz nie je zášklb a pixely na obrazovke sú prakticky neviditeľné.

Projektory DLP majú tiež váhu oveľa menej, dizajn je vybavený takým veľkým počtom filtrov ako LCD projektory, čo zahŕňa jednoduchšiu a lacnú údržbu. Projektory DLP rýchlo vyplatia svoju prácu. Aby to však fungovali efektívne, je potrebné predpokladávať s dobrým osvetlením. Veľmi často v ich obraze je „dúhový“ efekt, farba môže byť skreslená v lacnejších zariadeniach. Prevádzka takýchto zariadení reprodukuje hluk.

LCD projektory dávajú dobrú chromatickosť a kontrastné obrázky.

Možnosť montáže v takýchto zariadeniach je neobmedzená, vďaka veľkej oblasti optiky objektívu. Práca je veľmi tichá kvôli tomu, že svetelné filtre sa nepohybujú. Vnútorný s dobrým osvetlením, projektor poskytne bohatšie odtiene ako zariadenia DLP. Minia za tepla menej a konzumujú malú elektrinu. Vďaka rôznym matrici nebudete cítiť účinok „dúhy“.

Na rozdiel od projektorov DLP, Služba LCD zariadenia vyžaduje nepretržité čistenie a výmenu filtrov. Majú dizajn soli a stensel, než DLP zariadenia. Kvôli jeho malému kontrastu, môžu previesť čierne tóny v sivej. Po dlhodobom používaní takýchto zariadení je kompletný kolaps farieb. Použitie je obmedzené na určitý zdroj, následne obrazový obrázok je veľmi zhoršujúci.

Ako si vybrať?

Ak chcete vybrať LCD projektor, musíte najprv rozhodnúť o svojom účele. To môže byť prenosné a univerzálne možnosti pre prezentácie, domáce a profesionálne zariadenia. Veľmi dôležitou časťou projektora je lampa. Oni sú LED, Merkúr a Laser.

Laserové lampy sú energeticky účinnejšie, ich zdroj je určený na 20 000 hodín prevádzky. Čas ich práce je najdlhší v porovnaní s ortuťom a LED diódami.

Všetky modely sú charakterizované jasom svetelného prúdu. Táto jednotka charakterizuje svetelný výkon projektora. Jas na výber projektora sa určuje na základe toho, kde sa toto zariadenie použije. Čím viac sa týmto indikátorom, kontrast je obraz. Indikátor primárneho rozlíšenia určuje množstvo bodov pixelu na jednotku oblasti. Čím viac sa táto jednotka, tým viac pixelov je v rámci tej istej dĺžky alebo oblasti, tým vyššie je obrázok podrobnosti.

Pokiaľ ide o škálovanie, potom v drahších modeloch je celkom Silný algoritmus spracovania obrazu do procesora, ktorý ušetrí z nepríjemného obrazu. Čím vyšší tento indikátor, čím jasnejší to bude obraz. Každé zariadenie má vlastné konektory a rozhrania. Toto je veľmi dôležitý indikátor, keď sa stretnete, aby ste sa pripojili k špecifickému zariadeniu.

Vyberte zariadenia s maximálnymi konektormi.

Sieťové funkcie. Zariadenia môžu byť pripojené prostredníctvom existujúcej lokálnej siete, cez rýchle pripojenie ad-hocka, môže mať operáciu viacerých obrazoviek. Výber tohto parametra závisí od miesta prevádzky. Podľa spôsobu zamerania sa rozlíšením manuálnych a motorových zariadení. Vhodnejšie bude motorizované projektory.

Na nižšie uvedenom videu môžete vidieť pravidlá pre výber projektorov a zoznámiť sa s chybami, ktoré sú povolené pri výbere LCD – projektorov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: