Adenium: Popis, Typy a starostlivosť doma

Adenium je šťavnatý, ktorý má veľa „ľudových“ mien. Toto je „iPal Lilia“ a „Rosa púšte“ a „Sabernaya Star“. Na tejto krásnej rastline, nedávno takmer nikto nepočul. Teraz sa však táto kvetina postupne získava popularitu. Koniec koncov, je pre neho ľahké sa starať a Adenium pestovať doma vyzerá atraktívne počas celého roka.

Zvláštnosť

Ak hovoríme o Adernium, potom je to najkrajšia púštna kvetina, pretože to nebolo potrebné na to, „Rosa Desert“. Vzťahuje sa na drevené kaktusy rodiny CUTRIC. Svätý Adenium sa považuje za Afriku, ako aj ostrov Socotra. Okrem toho sa zariadenie nachádza na arabskom polostrove.

Teraz v prírode existuje viac ako 50 druhov tejto rastliny, ktoré môžu rásť až do 10 metrov. Toto je však možné len v prirodzenom prostredí. Doma môže pestovať len adenium tuk.

Mnohí na prvý pohľad sa zdá, že táto rastlina je vytvorená rukami osoby, ale nie je.

Skulentná miestnosť má o niečo menšiu veľkosť v porovnaní s jej príbuznými, výška príde do 35 centimetrov. Toto je krásny kompaktný strom alebo ker, s malým zahusťovaním na samotnej báze. Kučeravé stopky husté pokryté kvetmi, trochu pripomínajúci lievik. V priemere dosiahnu 7 centimetrov. Farba sami sú odlišné: od bielej na červený tón. Môžete tiež spĺňať viacfarebné rastliny, ktoré majú okvetné lístky, a Terry. Najčastejšie kvitnú na jar alebo leto, ale môže nastať a skoro na jeseň. To všetko závisí od sukulentnej odrody. Blossom začína z dvojročného obdobia.

Okrem toho, na závode sú na malých tuhých listových outfitoch. Najčastejšie majú zelenú farbu, ale niekedy sú žlté alebo biele. Okrem toho, ich povrch môže byť lesklý aj matný. Nezabudnite na korene tejto rastliny. Často sa nazývajú Kaodex. Sú to trochu modifikované. Vďaka tomu je šťavnaté zásoby vody na čas sucha. Vzhľadom k tomu, že rastlina sa každoročne stáva viac, potom sa zvyšuje jeho koreňový systém. Koreňové korene podzemné, avšak časom, niektorí záhradníci ich zvyšujú, aby obdivovali krásu ich ohybu.

Názory

Existuje niekoľko odrôd Adenium, z ktorých iba 12 je zaregistrovaných. Niektoré z nich majú veľkú popularitu. Ak chcete doplniť svoje vedomosti, je potrebné zvážiť všetky tieto odrody.

 • Minimálny. Toto malé poddruhy Adenium sa vyznačujú pestovaním pomerne pomaly. Okrem toho kvety na jednom kríku môžu mať úplne iný odtieň. To všetko sa deje kvôli tomu, že jeden sud vakcíny odlišné odrody tejto rastliny.

 • Arabicum. Tento sukžový je neoddeliteľný v pomerne širokom puzdre, ktorý sa líši s farbou z svetla na čiernu. Sukulentné listy dosahujú 20 centimetrov v dĺžke a až 10 centimetrov. Okrem toho sa vyznačujú niektorým zamatovým. Kvety v rastlinách sú veľmi krásne, zelené s ružovým odtieňom.

Začína kvitnúť toto Adenium skoro na jar a pokračuje až do samotného jesene.

 • Somálsky. Jeho celé meno znie ako „Adenium somalass“. Taký šťavnatý je strom, ktorý môže rásť až 4-5 metrov. V tomto prípade sú jeho listy dosť úzke a dlhé. Tento druh sa považuje za najväčší medzi inými kongormi. Blossom začína od prvého roka. V tejto dobe je jeho výška najviac 20 centimetrov. Ak sú splnené všetky pravidlá pre starostlivosť, farby burgundy alebo ružového odtieňa sa na nej môžu objaviť na celý rok. Ich forma sa pripomína hviezdičky.

 • Multifloraum. Jeho názov je preložený ako multikrak. Rastie pomerne rýchlo a priaznivejšie podmienky budú môcť dosiahnuť 3 metre. Jeho koreňový systém je veľký, avšak časom dostane menej a potom zmizne vôbec. Kvety sa vyskytuje v zime. Je to v tomto čase, že na ňom vyzerajú krásne biele kvety s tmavým burgundskym. Tieto poddruhy sa najčastejšie používajú na prechod, aby sa získali rôzne hybridy.

 • Socotransky. Korene tohto sukulentného môžu rásť až 2 metre. A pobočky sú v rovnakom čase na vrchole. Rastie pomalšie ako iné kongor. Ružové kvety vo svojej veľkosti až 15 centimetrov v priemere a listy rastú až do 11 centimetrov.

 • Obesum. Preložil taký názov ako tuk alebo dokonca tuk. Toto je najčastejšie šťavnaté so zahustenými stonkami, ktoré sa zúžili. Jeho kvety v priemere dosahujú 8 centimetrov a objavujú sa na začiatku jari. V tomto prípade sú a Terry, trochu pripomínajúci ruže a jednoduché, pozostávajúce z 5 lístkov.

 • Boehmianum. Tento druh sa považuje za jedovatý. Kvety pre túto rastlinu sú umiestnené, ako keby boli na špirále. Blossom môže trvať dlhšie ako 3 mesiace.

Podmienky zadržania

Takéto sukulenty sa dokonale cítia doma a v obrovských kanceláriách. Ale na to potrebujú vytvoriť určité podmienky, ktoré sú súladom s teplotovým režimom, správnym výberom substrátu a iných podmienok.

Osvetlenie

Vzhľadom k tomu, rodisko tejto rastliny je horúcimi krajinami, potom slnečné lúče nie sú pre neho hrozné. V lete však môže byť vysadené priamo vonku, Začať, šťavnatá potreba stvrdnúť. Koniec koncov, v zime, osvetlenie nie je tak jasné, a preto na jar potom, čo „hibernácia“ listy môžu dokonca horieť.

V dome sa môže dať na južnej strane, z času, kým je potrebné zmeniť na rôzne smery, aby sa rastlina dostane jednotné osvetlenie.

Teplota a vlhkosť

Teplotný režim môže byť úplne iný. Napríklad v lete môže rastlina odolať teplu na 36 stupňov. Vlhkosť nezáleží, pretože Adenium pokojne prežije v púšti. Striekanie je však stále možné, Ale len odstrániť prach. Je potrebné veľmi opatrne, aby ste nepokazili vzhľad farieb.

Ale na jeseň, keď je svetelný deň výrazne znížený, musí sa striekanie vôbec zastaviť. V opačnom prípade môže sukulentná môže zasiahnuť rôzne plesňové ochorenia.

Primárny

Najlepšie je kúpiť podklad v špecializovaných predajniach. Musí byť tiež priepustný pre vlhkosť a priedušné. V rovnakej dobe, piesok v nej by mal byť čo najmenší, lepší, ak je väčší, pretože malé zrná zrno brzdia rast šťavnatých. Ak nie je táto možnosť, potom to môže byť pripravené doma. Zloženie substrátu je úplne odlišné.

Prvá možnosť:

 • Jedna časť listnatého humusu;
 • 1 časť veľmi malej hliny;
 • Malý tehlový strúhanka.

Druhá možnosť:

 • 5 častí substrátu zo špecializovaného obchodu;
 • 3 kusy listnatého humusu;
 • 2 časti alebo vermikulit alebo perlit;
 • 1 kus uhlia, najlepšie zo všetkých dreva.

Môžete tiež pridať trochu borovicovej kôry alebo malých kúskov peny. Je však potrebné si uvedomiť, že v tomto prípade bude rastlina potrebovať priaznivejšie látky.

Prevod

Pre Adenium je veľmi dôležitá včasná transplantácia, ktorá je potrebná ročne s nástupom pružiny. Ale je to relevantné len pre mladých sukulentných. Ale pre transplantáciu dospelých je potrebná len 1 čas za 3 roky. Aby ste to urobili, je potrebné si vybrať skôr nízku kapacitu a musí byť širšia. Najlepšie, ak bude hrniec z plastu, pretože nie je ohrieva toľko pod slnkom, ako keramické vázy.

Rastlina musí byť presne získaná a jemne otrasená zem. Potom môžete začať pristáť do nového substrátu. Zalievanie závodu po transplantácii je potrebné len vtedy, keď je pôda úplne suchá.

Ako sa starať?

Rast Adenium doma nie je tak ťažké. Hlavnou vecou je poskytnúť mu náležitú starostlivosť, ktorá bude na silu aj začínajúcich záhradníkov. Koniec koncov, to je úplne nenársná rastlina, ktorá nevyžaduje špeciálne zručnosti.

Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je spomenúť si na niektoré z pravidiel, ktoré je potrebné pozorovať, aby pestovali zdravé a silné šťavnaté.

Hnojivo

Tento proces je pre túto rastlinu veľmi dôležitý, najmä pri raste doma. Takže v rastúcom sezóne musí byť hnojivo vyrobené takmer každý mesiac. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť špeciálne prípravky, ktoré je možné zakúpiť v záhrade obchodoch. Musia byť však vypustené do vody v súlade s pokynmi.

Použité hnojivá môžu byť určené pre kaktusy a bežné vnútorné rastliny. Avšak, v druhom prípade musí byť koncentrácia minimálna, aby nedošlo k preháňaniu minerálov. Ak na samom začiatku vývoja bude potrebný dusík, potom potom môže byť nahradený kompozíciami, v ktorých budú draslíka a fosforu zahrnúť. Ale v zime je lepšie prestať pridať akékoľvek hnojivo.

Zalievanie

Ak sa v prírodných podmienkach tento kvet použitý na sucho a naučil sa hromadiť všetku vlhkosť v koreňoch, potom doma by mal byť tiež schopný existovať v rovnakých podmienkach. Nie je potrebné vyplniť rastlinu vodou a je veľmi dôležité monitorovať substrát medzi zavlažovaním substrátu. Ak je to stále mokré, potom by ste mali tento postup preskočiť tak, aby neviem korene.

Ale v zimných dňoch, keď rastlina „spí“, frekvencia zavlažovania musí byť mierne znížená a počas obdobia silného chladu a zastaviť vôbec. Keď sa jeho „prebudenie“ začína, množstvo vody sa môže začať postupne zvyšovať. A len 2 týždne po vzniku prvých obličiek na sukulentné, môže byť úplne a pravidelne vody.

Okrem toho to striekanie nestojí za to, pretože to ovplyvní stav rastliny.

Kvitnúť

Samozrejme, obdobie, keď Adenium začne kvitnúť, nenecháva jedinú osobu ľahostajnosť. Koniec koncov, taká krása môže potešiť okolité celé leto a dokonca niekoľko na jeseň. Oddelene prevzal kvet môže kvitnúť celý týždeň, potom, na jeho mieste je nový. Prinútiť šťavnaté zvýšiť frekvenciu kvitnutia, Je úhľadne orezaný, s tým výsledkom, že celý krík je pokrytý kobercom kvetov.

Orezávanie

Ak je téma orezávania zvýšená, potom je potrebné povedať, že sa to robí nielen zvýšiť počet kvetov na tomto mini-strome. Tento proces je možný v nasledujúcich prípadoch.

 1. Stáva sa to, že pekný Adenium prestane kvitnúť. V tomto prípade môžete taký postup minúť.
 2. Najčastejšie je potrebné vytvoriť krásnu, luxusnú korunu.
 3. Koreňové prerezávanie je tiež možné zjednodušiť proces transplantácie.
 4. Tiež odrezať všetky časti kvetu, ktoré majú príznaky chorôb.

S niektorým z vyššie uvedených orezov je potrebné sledovať niektoré pravidlá. Napríklad pred začiatkom procesu sa rastlina premyje teplou vodou.

Plátky musia robiť Žiadny bližšie ako 1 centimeter z Caudex. Okrem toho by teplota nemala prekročiť 25 stupňov nad nulou. Najlepšie je vykonať prerezávanie na začiatku jari. Všetky časti sekcií sa musia liečiť dezinfekčným prostriedkom. Nebojte sa, že niekoľko dní od krúžkov pôjde šťavu. To všetko je prirodzené. Ak sa po tomto postupe objaví príliš veľa tenkých vetiev, potom väčšina z nich je potrebná opatrne.

Reprodukcia

Na reprodukciu ADENIUMU sa môže použiť niekoľko spôsobov. Často to robí horné odrezky, očkovanie na oleanderovi alebo druhom adeníku, ako aj semenách. Všetky procesy sa najlepšie vykonávajú Na jar, keď sa rastlina len prebudí.

Cherenca

Toto je dosť starostlivá lekcia. Najprv musíte znížiť rezne, ktorých dĺžka by mala byť aspoň 10 centimetrov. Potom musia niekoľko dní vyschnúť, a potom musia byť umiestnené do dobre zvlhčovacej pôdy, ktorá by mala zahŕňať čo najviac piesku. Ak chcete pochopiť nádobu s sadenice, je potrebné dať do teplého a dobre osvetleného miesta. Teplota by mala byť až 24 stupňov. V súlade so všetkými pravidlami sa korene objavia v mesiaci A až potom, čo môžete sradovať vodu.

Semená

Je veľmi ťažké získať siačný materiál tejto rastliny, ale je to vďaka tejto metóde, ktorú môžete získať zaujímavé kópie Adenium. Začať s, semená musia byť namočené v teplej vode, a potom, čo si ich môže zasiať v predpravenej nádobe so špeciálnou navlhčenou pôdou. Hĺbka siatia by nemala byť viac ako 6 milimetrov. Kapacita musí byť umiestnená na teplom mieste, kde bude teplota v rámci 35 stupňov. Keď už existujú 4 listov, môžete sa podávať sadenice do samostatných kontajnerov. Zakoreniť ich potom, čo bude dosť ľahko.

Vakcína

Najlepšie je reprodukovať takú rastlinu s očkovaním adenímových sadeníc. Takáto možnosť vám umožňuje vyzerať ako šťavnaté v budúcnosti, pretože miesto, kde sa vakcinácia uskutočnilo, nebude časom viditeľný.

Môže sa však použiť dospelá rastlina. Potom niekoľko rôznych odrôd Adenium.

Choroby a škodcov

Veľmi často môžete vidieť, že tipy budú vyschnúť v mini strome, žlté listy a niekedy úplne padnúť. To všetko sa môže vyskytnúť kvôli vzniku určitých chorôb. Najčastejšie je to prebytok vlhkosti. V tomto prípade sa objavujú hubové lézie. Potom trpí koreňová rastlina rastliny, ktorá je na to veľmi citlivá. Takže sa to nestane, musíte urobiť vrstvu drenážneho hrubšieho. V niektorých prípadoch je časť postihnutých koreňov jednoducho orezaná a dezinfikovaná.

Môže to však nastať v dôsledku vzniku vírusových infekcií. Nebude zabiť rastlinu, ale začne veľmi pomaly „umiera“. Po prvé, kvet len ​​vyzerá horšie, a po páde všetkých listov. Je takmer nemožné bojovať proti takýmto problémom, takže jediná vec, ktorá by sa mala urobiť, je zničiť infikované rastliny, zatiaľ čo s výhodou spolu s vsive.

Ak hovoríme o škodcov, potom môžu byť najčastejšie. Keď je prvý koreňový systém pokrytý bielymi farbami. Na ošetrenie sa môžete pokúsiť spracovať pevný insekticíd. S príchodom kliešťom najčastejšie trpí mladým procesom, ako aj rastliny kvety. Všetko je pokryté jemnými cobwebsingmi a listy začínajú zmiznúť. Ak sa chcete zbaviť nezaujatých hostí, musíte zaobchádzať so všetkou závodom s chemikáliami, ktoré možno zakúpiť v špecializovaných predajniach.

Zhrnutie, môžeme to povedať Takáto závod by mala byť zakúpená do vašej mini-záhrady. Veľa času na to, aby to stalo. Ale taká šťavnatá bude ozdobiť akýkoľvek dom.

Adenium navyše vidieť nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár