11 najlepších tmelov na pneumatiky

*Najlepšie podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné odborné poradenstvo.

Mnohí vodiči sa ocitli v nešťastnej situácii, keď mali poškodenú pneumatiku v najhoršom možnom momente. Behúň môže byť prerazený klincom alebo samovrtnou skrutkou, prípadne môže byť na boku prerezaný o ostrý obrubník. Niekedy môžu pneumatiky poškodiť žiarliví susedia alebo obyčajní chuligáni. Nie všetci vodiči dokážu rýchlo vymeniť koleso vytiahnutím náhradného kolesa. Väčšina príslušníčok nežného pohlavia nedokáže odskrutkovať ani skrutku alebo maticu kolesa. V týchto prípadoch by mohli byť riešením špeciálne tesniace materiály na pneumatiky. Umožňujú vám odviezť sa do najbližšieho pneuservisu, ak nie úplne obnoviť pneumatiku. Domáci trh ponúka širokú škálu lepidiel. Naši odborníci na pneumatiky vám odporučia najvhodnejší produkt pre vaše potreby.

Tmel na pneumatiky 2 v 1 má silný opravný účinok. Zmes behúňa sa tak nazýva preto, lebo nielen utesňuje dieru alebo rez, ale aj zvyšuje tlak v pneumatike. Zmes sa plní do rozprašovača a na jednoduchú aplikáciu je k dispozícii flexibilná plastová hadička so závitom. Ak chcete opraviť poškodenú pneumatiku, naskrutkujte dýzu na ventil a stlačte tlačidlo. Po nej je možné využívať automobil v obvyklom režime približne jeden deň. Odborníci odporúčajú, aby sa plynná zmes následne vypustila a koleso sa prepláchlo stlačeným vzduchom.

V rokoch perestrojky bol veľmi populárny tmel, ktorý sa dával do pneumatiky cez viečko ventilu. Na trhoch zvykli pred potenciálnych kupujúcich postaviť koleso prepichnuté ostrým predmetom a potom ho okamžite opraviť. Takéto zlúčeniny sú k dispozícii aj dnes. V aute nezaberajú veľa miesta, ale potrebujú čerpadlo alebo kompresor. Po naplnení kolesa stlačeným vzduchom je potrebné kolesom niekoľkokrát otočiť, aby sa kvapalina dostala do otvoru.

Skúsení majitelia automobilov uprednostňujú univerzálne lepidlá. Ak použijete tento typ tmelu, môžete nielen utesniť prieraz alebo ryhu, ale aj zaplátať nárazník alebo výlisok. Je to dôležité najmä pre fanúšikov outdoorových aktivít, ktoré sa často prekonávajú mimo cesty.

Náš výber 11 najlepších tmelov na pneumatiky. Všetky sa predávajú v distribučnej sieti našej krajiny. Pri rozhodovaní o umiestnení expertológia zohľadňuje názor odbornej komunity a spätnú väzbu od Slovenskách spotrebiteľov.

Hodnotenie najlepších tmelov na pneumatiky

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších tmelov na pneumatiky1ORANŽOVÁ TESNIACA FĽAŠA BEZDUŠOVÁ PNEUMATIKA650€
2STAN’S NOTUBES220€
3VZDUŠNÝ PEČAŤOVÝ DÔSTOJNÍK1 800€
4MOT
  P3 OPRAVA PNEUMATÍK
820€
5
 • QUI MOLY Reifen-Reparatur-Spray
 • 941€
  6CONTINENTAL REVOSEALANT1 925€
  7K2 TIRE DOCTOR280€
  8Hi-Gear, na opravu prepichnutia, HG5339635€
  9CAFFELATEX EFFETTO MARIPOSA283€
  10Bizón
 • GUMA QUID CRD 50ML
 • 650€
  11HUSTILKA PNEUMATÍK AIM-ONE157€

  ORANŽOVÁ TESNIACA FĽAŠA BEZDUŠOVÁ PNEUMATIKA

  Hodnotenie: 4.9

  ORANŽOVÁ TESNIACA FĽAŠA BEZDUŠOVÁ PNEUMATIKA

  Taliansky tmel na pneumatiky ORANGE SEAL BOTTLE TUBELESS TIRE sa odporúča na opravy pätiek. Odporúča sa pre bezdušové pneumatiky, rez môže byť až 1 cm. Ako základ lepidla sa používa latex; viskózny roztok obsahuje kompozitné častice s rôznymi priemermi. Vodič musí mať na ceste stále čerpadlo alebo kompresor. Odborníci udelili výrobku prvé miesto v našej recenzii za jeho okamžitý účinok; po 2 alebo 3 otáčkach kolesa bude otvor úplne utesnený.

  Používatelia sú spokojní s dlhou životnosťou tmelu, približne 30 dní môžete bezpečne riadiť svoje auto. Výrobok možno použiť aj na opravu pneumatiky, ktorá bola niekoľkokrát prepichnutá alebo prerezaná.

  Výhody

  • tesnenie dlhých rezov
  • rýchly čas akcie;
  • dlhé ochranné obdobie;
  • Niekoľko poškodení na jednej pneumatike sa dá opraviť.

  Nevýhody

  • neboli nájdené.

  STAN’S NOTUBES

  Hodnotenie: 4.8

  STAN'S NOTUBES

  Americký tesniaci tmel STAN’S NOTUBES sa dostal na stupne víťazov nášho prehľadu pre svoju vysokú odolnosť voči teplotám pod bodom mrazu. Testované odborníkmi v reálnych podmienkach, kde si zmes zachovala svoje vlastnosti aj pri -35 °C. Kvapka je menej viskózna, vďaka čomu sa ľahšie nanáša a zostáva v pneumatike. Tmel na báze latexu, ktorý vyplní defekt mikrokryštálmi kaučuku. Výrobok nedokázal prekonať lídra z dôvodu nie dlhej životnosti opravených bočníc.

  Majitelia vozidiel v jednotlivých štátoch uznávajú výhody tohto tmelu, ako je ekologickosť a dlhá životnosť (7 mesiacov). Americké riešenie je najlepšie na opravu únikov vzduchu, ktoré sa vyskytujú v mieste styku ráfika a pneumatiky.

  Výhody

  • odolnosť voči mrazu;
  • dlhá životnosť;
  • jednoduchosť použitia;
  • vysoká kvalita.

  Nevýhody

  • slabo drží bočné rezy.

  VZDUŠNÝ PEČAŤOVÝ DÔSTOJNÍK

  Hodnotenie: 4.7

  VZDUŠNÝ PEČAŤOVÝ DÔSTOJNÍK

  Široká škála automobilových kolies môže byť obnovená vďaka japonskému tmelu AIRMAN SEALANT, ktorý pomohol získať bronz. Zmes možno použiť v rôznych typoch pneumatík s priemerom sedla do 22 palcov. Prípravok účinne bojuje proti prierazom v behúni, rýchlo „zaceľuje“ bočné škrabance a spoľahlivo utesňuje spoje medzi diskom a pneumatikou. Po aplikácii trvá len niekoľko minút, kým výrobok úplne opraví poškodenie. Odborníci upozorňujú na skutočnosť, že tesniaci materiál sa môže používať aj v prípade, že je v kolese zabudovaný snímač tlaku.

  Domáci majitelia automobilov sú spokojní s regeneračnou silou japonského prípravku. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti je potrebné len dobré čerpadlo. Výrobca dokonca ponúka hotové súpravy (tmel + kompresor na pneumatiky).

  Výhody

  • univerzálna použiteľnosť;
  • rýchle zotavenie;
  • vysoká kvalita
  • jednoduchá aplikácia.

  Nevýhody

  • je potrebné dobré čerpadlo.

  MOT
   P3 OPRAVA PNEUMATÍK

  Hodnotenie: 4.6

  MOT<ul></div><p> P3 TYRE REPAIR“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/1716666195981-3711.jpg“ height=“409″ title=“MOT</p><ul> OPRAVA PNEUMATÍK P3″><p>Jedinečné schopnosti francúzskeho tmelu MOT</p><ul> P3 TYRE REPAIR si zaslúži miesto v našom prehľade. Odborníci ocenili rýchlosť opravy integrity pneumatík a jednoduchosť používania. Dokonca aj bezbranná dievčina môže spôsobiť tlak 2,0-2,4 atmosféry. Stačí nasadiť koliesko s náustkom nahor, zatriasť plechovkou, nasadiť špičku na náustok a stlačiť tlačidlo. Od okamihu „opravy“ rany tlak v pneumatike neklesá zo dňa na deň, čo vám umožňuje jazdiť vyššou rýchlosťou. Predáva sa v 500 ml plechovkách.<p>Používatelia vidia iba 2 nevýhody tohto produktu. Jedna fľaša stačí len na jedno koleso R15 (väčšie kolesá si vyžadujú druhú fľašu). A výrobok je drahý.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>rýchlo opraví škody;</li><li>zvyšuje tlak v pneumatike;</li><li>jednoduchá aplikácia;</li><li>kompaktný a ľahký.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena;</li><li>obmedzenie veľkosti kolesa.</li></ul><h3><li>QUI MOLY Reifen-Reparatur-Spray</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=<li></div><p>QUI MOLY Reifen-Reparatur-Spray“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/98916666195981-2111.jpg“ height=“430″ title=“</p><li>QUI MOLY Reifen-Reparatur-Spray<p>Malé prierazy v pneumatike na ceste možno opraviť nemeckým tmelom</p><li>QUI MOLY Reifen-Reparatur-Spray. Nielen na opravu integrity pneumatík, ale aj na hustenie pneumatík. 500 ml plechovka je vhodná pre pneumatiky do 215 mm. Výrobca pridal do výrobku syntetický kaučuk, ktorý je rovnomerne rozložený v prchavej forme. Komponenty sa spolu s plynnými zmesami vstrekujú do pneumatiky, čím sa utesnia otvory v pneumatike.<p>Ruskí majitelia áut majú pozitívnu aj negatívnu spätnú väzbu. Produkt je cenený pre svoje jednoduché používanie, pohodlie a neoceniteľnú cestnú pomoc. Nevýhodou je, že obsah plechovky sa nie vždy okamžite vysype do prázdnej pneumatiky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>jednoduchosť používania;</li><li>možno použiť s veľkými priemermi kolies;</li><li>kompaktný a ľahký;</li><li>Dlhodobo udržiava tlak.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>niekedy sa môžu vyskytnúť chybné spreje.</li></ul><h3>REIFEN-REPALANT</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=CONTINENTAL REVOSEALANTCONTINENTAL REVOSEALANT

  Renomovaná nemecká spoločnosť CONTINENTAL vyvinula špeciálnu zmes s názvom REVOSEALANT, ktorá bola úspešne testovaná na pneumatikách tejto značky. Šetrnosť k životnému prostrediu bola posúdená odborníkmi – výrobok neobsahuje zlúčeniny, ktoré sú nebezpečné pre človeka. Latex sa používa ako základ, prísady neničia gumu kolesa. tmel sa odporúča nielen na bezdušové pneumatiky, ale aj na opravu duší. zmes možno použiť nielen na opravu poškodených pneumatík, ale aj ako preventívne opatrenie. V ruskej zime však tmel pravdepodobne nepomôže, pretože hraničná teplota je -20 °C.

  Často sa spomína aj v recenziách používateľov. V extrémne nízkych teplotách začnú opravené pneumatiky opäť zlyhávať. Dokonca ani 2 mm rezy do tvaru V sa tmelom neopravia.

  Výhody

  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • neničí gumu;
  • dlhá životnosť;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • nefunguje v chladnom počasí.

  K2 TIRE DOCTOR

  Hodnotenie: 4.4

  K2 TIRE DOCTOR

  Poľský tmel K2 TIRE DOCTOR bol zvolený pre svoju nízku cenu a jednoduché použitie. Predáva sa v plechovkách, obsah stačí na vytvorenie tlaku v kolese až 1,4 atm. Stačí, keď sa odveziete do pneuservisu. Keďže zmes je vysoko horľavá, je potrebné pred nahustením kolesa stlačeným vzduchom úplne odstrániť „liek“ z pneumatiky. Odborníci považujú za optimálne používať výrobok na utesnenie sukní.

  Domáci vodiči si pochvaľujú poľský tmel pre jeho prijateľnú cenu a kompaktné rozmery. Naozaj pomáha vodičovi na ceste, ale z hľadiska horľavosti sa v hodnotení umiestnila až na siedmom mieste. Nevýhodou je, že je ťažké naplniť pneumatiku bežnými nožnými alebo ručnými pumpami.

  Výhody

  • spoľahlivo utesní otvory;
  • sa v kolese vytvára tlak;
  • jednoduchá aplikácia;
  • nízke náklady.

  Nevýhody

  • vysoká horľavosť
  • ťažko sa nafukuje bez kompresora.

  Hi-Gear, na prepichnuté pneumatiky, HG5339

  Hodnotenie: 4.4

  HI-GEAR, NA OPRAVU PREPICHNUTÝCH PNEUMATÍK, HG5339

  Americká tesniaca hmota Hi-Gear HG5339 si ľahko poradí s poškodením dušových a bezdušových pneumatík na ceste. Dokáže utesniť vážne otvory do 4,5 mm. Odborníci si pochvaľujú jeho odolnosť a skutočnosť, že udržuje koleso vyvážené. Výrobok sa ľahko používa, stačí pripojiť plastovú hadičku k ventilu a stlačiť tlačidlo. Odporúča sa najprv vytvoriť tlak na úrovni 80 % pracovného tlaku a po niekoľkých kilometroch ho zvýšiť na štandardnú hodnotu.

  Ruskí motoristi vo svojich recenziách kritizujú zloženie pre jeho tendenciu k zmrazeniu. Aby bolo možné použiť tesnenie v zime, je potrebné ho v priestore pre cestujúcich zohriať na teplotu +15ºC.

  Výhody

  • utesňuje veľké rany a vpichy;
  • jednoduchá aplikácia;
  • trvanlivosť účinku;
  • bezpečná zmes.

  Nevýhody

  • nemusí byť v mrazivých podmienkach vyhrievaná;
  • nafukovanie kolesa v niekoľkých fázach.

  CAFFELATEX EFFETTO MARIPOSA

  Hodnotenie: 4.3

  CAFFELATEX EFFETTO MARIPOSA

  Taliansky CAFFELATEX EFFETTO MARIPOSA na báze syntetického latexu. rovnako dobre opravuje prepichnutia a zabraňuje vzniku nových rezov. Odborníci chválili zloženie pre jeho rovnomerné vyplnenie poškodenia, ktoré je zabezpečené pevnými látkami. nízku spotrebu sa výrobcovi podarilo dosiahnuť vytvorením penovej štruktúry. Špecialisti považujú za optimálnu oblasť práce obnovu pneumatík bicyklov a motocyklov.

  Spätná väzba od domácich používateľov je pochvalná, pokiaľ ide o spoľahlivosť a trvanlivosť zmesi. Celistvosť duše je zachovaná jeden rok a pneumatiky viac ako 3 mesiace. Pri pneumatikách automobilov však výrobok nie je schopný účinne fungovať.

  Výhody

  • rovnomerne vyplní poškodenie;
  • úsporná spotreba;
  • udržuje tesnosť fotoaparátu po dlhú dobu;
  • nízka cena.

  Nevýhody

  • nevhodné pre pneumatiky automobilov.

  Bizón
 • GUMA QUID CRD 50ML
 • Hodnotenie: 4.2

  Bison<li></div><p>QUID EuroBER CRD 50ML“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/54316666195981-1611.jpg“ height=“410″ title=“Bizón</p><li>GUMA CRD 50ML“><p>Široký rozsah použitia nachádza Slovenská tmel Bison</p><li>GUMA QUID CRD 50ML. Môže sa použiť nielen na opravu celistvosti gumy, ale aj na lepenie kovov, dreva, plastov atď. . Malá 50 ml skúmavka by mala byť v odkladacej skrinke každého vozidla. Odborníci tvrdia, že jeho vysoká pevnosť a odolnosť voči vlhkosti, prijateľná cena a transparentnosť. Po nanesení a zaschnutí vytvára tekutá guma mechanicky odolný film.<p>Podľa Slovenskách motoristov Bison lepí</p><li>QUID EuroBER CRD 50ML by sa mal zaradiť do kategórie „všetko v jednom“. Nie je však možné rýchlo obnoviť integritu poškodenej pneumatiky na ceste. Preto produkt uzatvára TOP 10 v našom prehľade.<h4>Výhody</h4><ul><li>univerzálne vlastnosti;</li><li>primeraná cena</li><li>miniatúrna veľkosť;</li><li>ochrana proti poveternostným vplyvom.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>dlho schne;</li><li>Je potrebných niekoľko vrstiev.</li></ul><h3>NAFUKOVAČ PNEUMATÍK</h3><p>Hodnotenie: 4.1</p><div style=NAFUKOVAČ PNEUMATÍK

  AIM-ONE TYRE INFLATOR je vysoko špecializovaná hustilka pneumatík. Odborníci si všimli rýchlosť pôsobenia tohto zloženia. Poradí si s poškodením do 5 mm. Výrobok možno použiť na opravu pneumatík osobných automobilov, ako aj na opravu defektov na pneumatikách bicyklov alebo nákladných vozidiel. Výrobok dokonale utesňuje spoje medzi bezdušovými pneumatikami a ráfikom. Výrobok je k dispozícii v 450 ml plechovke a pripája sa k telu ventilu pomocou závitového konektora na plastovej hadičke.

  Na základe analýzy tematických fór môžeme konštatovať, že domáci majitelia automobilov nepoznajú AIM-ONE TYRE INFLATOR. Napriek jeho nízkej cene ho nie je možné kúpiť vo všetkých obchodoch.

  Výhody

  • rýchla akcia;
  • široký rozsah použitia;
  • jednoduchá aplikácia;
  • nízka cena.

  Nevýhody

  • nízka popularita v Rusku;
  • zriedkavo dostupné v obchodoch.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: