6 najlepších navigátorov pre nákladné vozidlá

Čoraz viac motoristov sa pri jazde v neznámych mestách a regiónoch uchyľuje k pomoci navigátora. A ak vodič osobného auta môže ľahko vykonať niekoľko dodatočných manévrov pri odklone od trasy, pre vodiča diaľkového nákladného vozidla to bude oveľa ťažšie. Preto je navigácia v nákladných vozidlách prioritným systémom, najmä pri cestách do zahraničia. Výber navigátora pre vaše nákladné vozidlo je náročná úloha. Zariadenie by malo nielen zvoliť správnu trasu s ohľadom na tonáž a rozmery, ale aj okamžite vás upozorniť na blížiacu sa križovatku a upozorniť na príjazd k hotelom, čerpacím staniciam a kaviarňam. Nie každé zariadenie je teda vhodné na túto úlohu. Odporúčania našich odborníkov vám pomôžu vybrať najúčinnejšie zariadenie.

Kritériá výberu navigátora pre nákladné vozidlá

Hlavné funkcie navigátora nákladného vozidla. Iba zariadenie, ktoré dokáže vykonávať niekoľko základných funkcií, sa môže stať skutočným pomocníkom na dlhej ceste.

Zariadenie by malo najprv na mape nájsť najlepšiu trasu z bodu „A“ do bodu „B“„. Mal by vychádzať z aktuálneho vývoja na cestách (opravy, dopravné zápchy).

 1. Navigátor musí byť schopný nájsť organizáciu alebo adresu.
 2. Zariadenie by malo kedykoľvek indikovať polohu vodiča.
 3. Aj počas jazdy navigátor neustále monitoruje situáciu, aby mohol včas reagovať na dopravnú zápchu na ceste a nájsť vhodné obchádzky v prípade veľkej kolóny.
 4. Moderné diaľnice sú plné pomocných prvkov, ako sú rýchlostné prahy, kamery, kontrolné stanovištia cestnej polície a iné zariadenia cestnej asistencie. Ak navigátor dokáže upozorniť nákladné vozidlo, že sa k nemu blíži, vodič môže ušetriť na pokutách a zachovať integritu nákladu aj vozidla.

Obrazovka navigátora.Všetky dopravné informácie sa prenášajú cez obrazovku navigátora. Má niekoľko dôležitých parametrov.

 1. Veľkosť displeja sa zvyčajne pohybuje od 5 do 7 palcov. Na jednej strane je veľká obrazovka lepšia na zobrazenie malých ikon, ale miniaplikácia môže obmedziť váš výhľad na cestu.

Jasnosť obrazu závisí od rozlíšenia snímača.Vyjadruje sa v pixeloch, pričom najpokročilejšie modely majú rozlíšenie 1024×600.

 1. Na viacprúdových diaľniciach so zložitými križovatkami je obzvlášť užitočná funkcia rozdelenej obrazovky (Active Lane Guidance). Jedna polovica zobrazuje mapu a druhá polovica zobrazuje polohu nákladného vozidla vo vzťahu k jazdným pruhom a výzvy na zmenu jazdného pruhu.

Kartografia.Navigátor môže vytvoriť trasu, len ak má zariadenie mapu regiónu. Softvér Navitel postačí na cestovanie v Rusku a susedných krajinách. Aktualizácie máp v reálnom čase sú užitočnou možnosťou, najmä ak sú k dispozícii bezplatne.

Viac informácií. Pre vodiča nákladného vozidla sú dôležité informácie o nasledujúcich servisných bodoch:

 1. čerpacie stanice;
 2. hotely;
 3. miesta na parkovanie a odpočinok;
 4. čerpacie stanice;
 5. vážiace stanice;
 6. prístupové body k internetu.

V tejto recenzii sme vybrali 6 navigačných zariadení pre nákladné vozidlá. Môžete si ich kúpiť v špecializovaných predajniach. Náš expertný tím vybral tieto miesta podľa názoru odborníkov na základe spätnej väzby od Slovenskách vodičov kamiónov.

Hodnotenie najlepších navigátorov pre nákladné vozidlá

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie hodnotenie navigátora úžitkových vozidiel1TomTom GO PROFESSIONAL 625027 008€
2Garmin DriveSmart 61 LMT-D Europe36 533€
3TomTom GO 620025 350€
4Garmin Drive 51 LMT-S Europe22 058€
5NAVITEL T700 3G4 690€
6Garmin DriveSmart 51 RUS LMT13 590€

TomTom GO PROFESSIONAL 6250

Hodnotenie: 4.9

TomTom GO PROFESSIONAL 6250

Prenosný navigátor TomTom GO PROFESSIONAL 6250 môže byť multifunkčným pomocníkom pre vodičov nákladných vozidiel. Malé zariadenie GPS vám pripraví najvýhodnejšiu trasu, zobrazí mapu v 3D, včas upozorní na dopravné zápchy. Ak synchronizujete navigačné zariadenie so smartfónom, všetky informácie, ktoré prídu do telefónu, sa zobrazia na 6-palcovom displeji. Odborní sudcovia považujú za veľmi užitočné, že vás môžu upozorniť na pevné bezpečnostné kamery. Zariadenie je kompatibilné so službami Google Now a Siri. Vstavaná pamäť má kapacitu 16 GB, model je vybavený užitočnými rozhraniami, ako sú Bluetooth, Wi-Fi, MicroUSB. Redakcia udelila navigátoru v našom prehľade prvé miesto.

Holandské zariadenie vodičom nákladných vozidiel lichotí. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Výhody

 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • cestovný počítač;
 • Modul GPS;
 • bohaté vybavenie.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Garmin DriveSmart 61 LMT-D Europe

Hodnotenie: 4.8

Garmin DriveSmart 61 LMT-D Europe

Americko-taiwanský navigátor Garmin DriveSmart 61 LMT-D Europe má mnoho dôvodov, prečo sa považuje za najlepší v recenzii. Model je vybavený veľkou 6,95-palcovou obrazovkou s vynikajúcim rozlíšením (1024×600 pixelov), prijímačom TMC pre dopravné informácie a informácie o počasí. Zariadenie je vybavené všetkými potrebnými rozhraniami (Wi-Fi, Bluetooth, MicroUSB), vlastnou batériou pre výdrž batérie. Zariadenie rozumie hlasovým navigačným príkazom, takže vodič nebude odpútavať pozornosť od cesty. Odborníkom sa páčili priateľské výzvy, ktoré čo najviac uľahčujú pochopenie pokynov. Iba najvyššia cena zabránila zariadeniu, aby sa stalo lídrom.

Ruskí vodiči nákladných vozidiel ešte nie sú oboznámení s navigátorom Garmin DriveSmart 61 LMT-D Europe, čo vysvetľuje nedostatok recenzií.

Výhody

 • veľká obrazovka;
 • vysoké rozlíšenie;
 • Bohaté vybavenie;
 • priateľské tipy.

Nevýhody

 • vysoká cena.

TomTom GO 6200

Hodnotenie: 4.7

TOMTOM GO 6200

Na treťom mieste nášho prehľadu je ďalší navigátor od spoločnosti TomTom. GO 6200 je kompaktná jednotka do auta s radarovým detektorom a modulom GPS. Vzhľadom na všestrannosť zariadenia sa odborníci domnievajú, že cena zariadenia je opodstatnená. Tento navigátor má všetky potrebné rozhrania (Wi-Fi, Bluetooth, microSD, USB), vstavaná pamäť je 16 GB. Informácie sa zobrazujú na 6-palcovom farebnom LCD displeji, obrazovka realisticky zobrazuje výjazdy a križovatky.

Ruskí kamionisti si obľúbili jednoduché plánovanie trasy, ktoré možno vykonať na akomkoľvek zariadení a potom preniesť do navigátora. Magnetická montáž umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu a odinštaláciu zariadenia.

Výhody

 • radarový detektor;
 • Modul GPS;
 • jednoduché plánovanie trasy;
 • magnetické upevnenie.

Nevýhody

 • Do Ruska sa oficiálne nedodáva.

Garmin Drive 51 LMT-S Europe

Hodnotenie: 4.6

Garmin Drive 51 LMT-S Europe

Ľahkým (171 g) a kompaktným rozmerom sa môže pochváliť navigátor Garmin Drive 51 LMT-S Europe. Odborníci zaradili tento model do nášho prehľadu pre jednoduchosť pripojenia. Prísavka sa pripevňuje na palubnú dosku alebo čelné sklo. Zariadenie už má mapy, ale v prípade potreby môžete pripojiť ďalšiu kartu microSD. Slabou stránkou navigátora je podľa odborníkov 5-palcový displej s rozlíšením 480×272 pixelov. Vzhľadom na blokový text však vodiči nebudú mať počas používania žiadne problémy. Najmä s podporou hlasu.

Vodiči nákladných vozidiel nemajú žiadne sťažnosti na plánovač trasy, hlasovú a vizuálnu podporu. Verziu so 6″ obrazovkou by si mali vybrať len ľudia so zlým zrakom.

Výhody

 • jednoduchá príloha;
 • vyčistiť ponuku;
 • Hlasová a vizuálna podpora;
 • 3D.

Nevýhody

 • malá obrazovka;
 • skromné rozlíšenie.

Hodnotenie: 4.5

NAVITEL T700 3G

Domáci vodiči plne ocenili možnosti navigačného zariadenia NAVITEL T700 3G. Niektorí používatelia sú s jeho prácou plne spokojní, zatiaľ čo iní majú kritické pripomienky. Medzi silné stránky zariadenia pre kamionistov a odborníkov patrí veľká obrazovka (7 palcov) s dobrým rozlíšením (1024×600 pixelov). Dodáva sa s nainštalovanými mapami a existuje možnosť nahrať ďalšie mapy. Model má intuitívne rozhranie, bez problémov môžete sledovať videá v režime HD. Aktualizácie máp sú bezplatné.

Pokiaľ ide o nevýhody, vodiči nákladných vozidiel nie sú spokojní so správaním navigátora v meste. Často stráca satelity, niekedy zamŕza aplikácie. Existujú prípady chybných výrobkov, z ktorých spotrebitelia obviňujú čínsku dcérsku spoločnosť.

Výhody

 • veľká obrazovka;
 • dobré rozlíšenie;
 • primeraná cena;
 • Streamovanie HD videa.

Nevýhody

 • satelity sú stratené;
 • Zabudované aplikácie zamrznú.

Garmin DriveSmart 51 RUS LMT

Hodnotenie: 4.4

GARMIN DRIVESMART 51 RUS LMT

Najmenšia veľkosť (84x18x140 mm) má navigátor Garmin DriveSmart 51 RUS LMT. Toto ľahké (174 g) zariadenie s 5-palcovou obrazovkou nebude rušiť vodiča počas jazdy. Podľa odborníkov má zariadenie všetky potrebné možnosti na pohodlné používanie (Wi-Fi, Bluetooth, microSD). Zariadenie vyzerá štýlovo, funguje rýchlo. Odborníci tento model chvália najmä za citlivý dotykový displej. Pokiaľ ide o slabé stránky, najprv by sa malo zdôrazniť rozlíšenie 480×272 pixelov. Takže prenosné zariadenie je na konci top 6 nášho prehľadu.

Používatelia v recenziách chvália kvalitné vyhotovenie, schopnosť reagovať na príkazy, služby v reálnom čase (predpoveď počasia, „živá doprava“). Hlavnou nevýhodou je malá obrazovka s nízkym rozlíšením.

Výhody

 • Kompaktný a ľahký;
 • kvalitu montáže;
 • schopnosť reagovať;
 • aktuálne mapy.

Nevýhody

 • malá obrazovka;
 • nízke rozlíšenie.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: