12 najlepších prehliadačov pre Windows

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou ani predajnou ponukou. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

V roku 2019 takmer každá aplikácia využíva prístup na internet v tej či onej miere. Na úplný prístup používateľa na web však stále potrebujete samostatnú aplikáciu – prehliadač. Pre najbežnejší operačný systém Windows je k dispozícii množstvo aplikácií. Redakcia časopisu Expertology vám prináša expresný prehľad najpozoruhodnejších prehliadačov pre Windows. Náš výskum bol založený na výsledkoch nezávislých testov a spätnej väzbe od skutočných používateľov.

Najlepšie prehliadače pre Windows

NominovalmiestoPrehliadačhodnotenie
Najlepšie univerzálne prehliadače pre Windows1Chrome5.0
2FIrefox4.9
3Opera4.8
4Maxthon4.7
Najlepšie ľahké a rýchle prehliadače pre systém Windows1Yandex5.0
2Vivaldi4.9
3Orbitum4.8
4Hrana4.7
5K-Meleon4.6
Najlepšie bezpečné prehliadače pre Windows1Comodo IceDragon5.0
2SRWare Iron4.9
3Tor
Balík prehliadačov
4.8

Najlepšie all-in-one prehliadače pre Windows

V našom prvom výbere sme pre vás vybrali najlepšie prehliadače, ktoré používa absolútna väčšina používateľov internetu na našej planéte. Ich hlavné rozlišovacie vlastnosti – najširšia funkčnosť, podpora doplnkov – rozšírení, dostupnosť obrovského množstva týchto doplnkov z rôznych štúdií. Táto všestrannosť takmer nevyhnutne vedie k pomalému výkonu, preto sme pre vás zaradili „rýchle“ prehliadače do špeciálnej kategórie.

Chrome

Hodnotenie: 5.0

Chrome

Najprv sa pozrime na prehliadač, ktorý je v skutočnosti prvý na svete z hľadiska počtu aktívnych používateľov. Od roku 2013 má Chrome obrovský náskok aj pred svojím najbližším konkurentom, a to z dobrého dôvodu. Po rovnomennom vyhľadávači je to jeden z najúspešnejších produktov spoločnosti Google.

Aplikácia je založená na engine Chromium, ktorý bol vyvinutý pre rovnomenný prehliadač. Tu si musíte uvedomiť, že prehliadače Chromium a Chrome sú úplne odlišné produkty.

Chrome bol na začiatku propagovaný ako „najrýchlejší prehliadač“ a bola to pravda. S rozvojom a zdokonaľovaním internetových technológií pribudli prehliadaču nové funkcie a rýchlosť sa dostala do popredia, ale stále je dobrá.

Čerstvo nainštalované rozhranie prehliadača je veľmi jednoduché. V hornej časti okna sa nachádza panel kariet, adresný riadok, panel záložiek, oblasť zásuvných modulov a rozšírení. Prístup ku všetkým funkciám a nastaveniam – prostredníctvom systému podmenu. Takmer všetky populárne prehliadače systému Windows majú podobný prístup k organizácii pracovnej plochy.

Chrome je vhodný na surfovanie aj bez doplnkov. Prehliadač správne zobrazuje stránky, rýchlo a správne interpretuje skripty, podporuje všetky potrebné protokoly a bezpečnostné technológie. Najväčší potenciál prehliadača Chrome však získate inštaláciou a používaním rozšírení.

Dôležitou výhodou prehliadača Chrome je jeho úzka integrácia v rámci softvérového ekosystému spoločnosti Google. Umožňuje okamžitý prístup k osobným nastaveniam, účtom a záložkám na akomkoľvek inom zariadení vrátane nositeľných miniaplikácií – a čo je dôležité, prehliadač je k dispozícii nielen pre systém Windows, ale aj na iných platformách vrátane mobilných zariadení. Niektoré z týchto produktov sú predvolene zabudované, napríklad vlastný prekladač spoločnosti Google, ktorý dokáže preložiť textový obsah webovej lokality do iných jazykov bez toho, aby narušil rozvrhnutie.

Používateľom sa páči aj stabilita prehliadača Chrome – k zamrznutiu alebo pádu dochádza veľmi zriedkavo, a to aj pri veľkom zaťažení. Je však dôležité mať na pamäti, že prehliadač je stále „ťažká váha“ a pre úplne pohodlné surfovanie je žiaduce, aby ste nemali najslabší hardvér.

Na konci roka 2020 prehliadačprešiel významnou aktualizáciou. Zmeny sa týkajú počítačovej aj mobilnej verzie. Väčšina inovácií je zameraná na maximalizáciu výkonu.

Podľa produktového riaditeľa Chrome Matta Waddella „množstvo optimalizácií viedlo k dramatickému zlepšeniu výkonu hneď na niekoľkých frontoch. Prehliadač teraz uprednostňuje výkon procesora aktívnej karty pred procesmi na pozadí. Kritické procesy na pozadí, ako je počúvanie hudby a oznámenia, neutrpia vďaka kompenzačným mechanizmom JavaScriptu.

Spúšťa sa v priemere o 25 % rýchlejšie, načítava stránky až o 7 % rýchlejšie a využíva menej pamäte RAM.

Pridali sme vyhľadávanie na kartách a Akcie Chrome, aby sme zlepšili adresný riadok, čo bola vítaná zmena.

Výhody

 • rýchlosť;
 • multifunkčnosť;
 • správne zobrazenie obsahu;
 • multiplatformové;
 • Mnoho užitočných doplnkov a rozšírení;
 • efektívna integrácia s ostatnými produktmi Google;
 • Režim inkognito.

Nevýhody

 • Niektoré požiadavky na hardvér.

FIrefox

Hodnotenie: 4.9

FIrefox

V našom prehľade pokračujeme ďalším prehliadačom s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý má u používateľov skutočný úspech už pomerne dlho od svojho vzniku. Už roky je v prvej trojke, hoci je ďaleko pred prehliadačom Chrome.

Základné funkcie FIrefoxu sú takmer identické s prehliadačom Chrome a aj pracovná plocha je usporiadaná podobným spôsobom. Ide o rovnaký pracovný priestor s adresným riadkom v hornej časti, lištami ponúk, kartami, doplnkami a záložkami. V skutočnosti by sme tu mali skôr porovnávať Chrome s Firefoxom, pretože ten sa objavil oveľa skôr. Úplne rovnaká situácia je aj s doplnkami rozširujúcimi funkčnosť – pre Firefox ich bolo vydaných a vyrobených veľké množstvo.

Rozdiel medzi prehliadačmi je viditeľný pri pokročilejšom používaní. Firefox je bezplatný a má otvorený zdrojový kód, pričom je výrazne naklonený „geekom“, ktorí využívajú jemné a nie vždy zjavné funkcie tejto aplikácie. Prehliadač má napríklad pohodlné nástroje na prácu so zdrojovým kódom stránok, analýzu štatistík, vykonávanie zmien „za behu“, všetky druhy rekonštrukcie pre vlastné potreby. Bezplatný engine Gecko, na ktorom je Firefox postavený, vám toto všetko umožňuje.

Hoci tvorcovia prehliadača Firefox neponúkajú taký obrovský ekosystém ako spoločnosť Google, migrácia na iné zariadenia je pre používateľa rovnako rýchla, pričom všetky nastavenia, rozšírenia, osobné údaje a záložky sú prenesené a synchronizované. To si, samozrejme, vyžaduje, aby ste mali v systéme osobné konto.

Firefox má takmer rovnaký potenciál pre bezpečnosť informácií používateľov ako Chrome. Na blokovanie reklám a nežiaducich sledovacích zariadení nemusíte inštalovať blokátory reklám – sú zabudované a môžete ich jednoducho povoliť v nastaveniach.

Prehliadač podporuje technológie WebVR a WASM, čo určite poteší fanúšikov moderných online hier. Používateľ má tiež takmer neobmedzené možnosti prispôsobenia rozhrania – zmena dizajnu, nastavenia ikon, veľkosti vizuálnych nástrojov atď.

V júli 2020Firefox dostal dôležitý aktualizačný balík, ktorý v podstate predstavil prepracovanú verziu prehliadača s číslom 78.0. Opera pridala samostatnú kartu „Panel s nástrojmi ochrany“, ktorá umožňuje rýchlo a jednoducho zistiť informácie o zablokovaných sledovacích zariadeniach a pokusoch o prelomenie.

zastarané bezpečnostné protokoly TLS 1;.0 alebo TLS 1.1 už nie je oficiálne podporovaný. V roku 2018 telemetria Firefoxu ukázala úplne zanedbateľný podiel používania týchto protokolov na celkovej prevádzke.

Videohovory a konferencie boli tiež prepracované tak, aby vyhovovali novším trendom práce na diaľku.

Výhody

 • Bohaté funkcie;
 • Mnoho rozšírení a doplnkov;
 • flexibilita nastavení;
 • Rozsiahle prispôsobenie pre potreby webových vývojárov;
 • praktickú sadu nástrojov na prácu so zdrojovým kódom;
 • Jednoduchá synchronizácia nastavení a osobných údajov;
 • zabudovaný blokátor reklám.

Nevýhody

 • relatívne náročné na zdroje.

Opera

Hodnotenie: 4.8

Opera.png

Tretí najobľúbenejší prehliadač vo všetkých druhoch hodnotení sa často umiestňuje aj na treťom mieste. Opera v žiadnom prípade nie je horšia ako dve predchádzajúce riešenia, pokiaľ ide o základné funkcie, a navyše môže používateľovi ponúknuť ďalšie vhodné nástroje a možnosti.

Pracovná plocha prehliadača je usporiadaná podobne ako v prehliadačoch Chrome a FIrefox, s panelmi doplnkov, kariet, obľúbených položiek, ponúk, adresného riadka. Na ľavej strane okna sa nachádza praktický skrytý widget s rýchlym prístupom k funkciám.

Opera zobrazuje obsah správne, kontroluje pravopis v textových vstupných poliach za chodu a škáluje obsah stránok podľa potreby. Integrované nástroje na ochranu pred podvodmi zahŕňajú blokátor vyskakovacích okien. Zabudovaná proprietárna služba VPN umožňuje zachovať maximálnu anonymitu, chrániť dôverné informácie pred zachytením a dešifrovaním.

Výraznou výhodou prehliadača Opera je úzka integrácia s aplikáciami a službami tretích strán, messengermi, torrent-loadermi, vlastným e-mailovým klientom atď. . Nenápadný, ale mimoriadne spoľahlivý vstavaný správca sťahovania a e-mailový klient. Osobné nastavenia a záložky sa ľahko synchronizujú medzi rôznymi zariadeniami. Za určitých podmienok je možné prezerať obsah offline bez prístupu na internet aktiváciou príslušného režimu.

Myšlienka automatizácie rutinných činností je v aplikácii Opera veľmi zaujímavá. Používateľ môže nastaviť vlastné akcie na klávesových skratkách, definovať skripty pre konkrétne gestá myši.

Pre všetok opísaný priaznivý obraz má Opera stále nepríjemnú nevýhodu – vstavaná VPN „padá“ v rôznych intervaloch z dôvodu nedostupnosti aktuálne používaného proxy servera. Problém sa dá ľahko vyriešiť inštaláciou alternatívneho rozšírenia s podobnou službou. To však popiera dôležitú výhodu prehliadača, pretože veľká časť používateľov si prehliadač Opera inštaluje len kvôli jednoduchej a pohodlnej zabudovanej sieti VPN. Takéto zlyhania sa však nevyskytujú každý deň a v budúcnosti vývojári tento problém pravdepodobne vyriešia.

Od septembra 2020prehliadač dostal jednu z najdôležitejších aktualizácií minulého roka. Princípy synchronizácie boli teda prehodnotené. Vývojári si stanovili za cieľ čo najviac zjednodušiť mobilné verzie prehliadača Opera aj stacionárne zostavy pre systém Windows.

Nová koncepcia synchronizácie bola založená na jednoduchom naskenovaní kódu QR na vytvorenie spojenia medzi synchronizovanými miniaplikáciami. Na prihlásenie už nie je potrebné zadávať prihlasovacie meno a heslo.

Ďalším zaujímavým doplnkom pre desktopovú verziu prehliadača Opera je funkcia Easy Files. Stiahnuté súbory je možné pripnúť na špeciálny panel prehliadača, čím sa k nim oveľa ľahšie dostanete – nemusíte si pamätať ich názov ani hľadať v priečinkoch.

Výhody

 • rýchlosť;
 • široká funkčnosť;
 • podpora rozšírenia;
 • Zabudovaná bezplatná sieť VPN;
 • Účinný a bezplatný vstavaný blokátor reklám;
 • funkcia úspory batérie pre váš prenosný počítač.

Nevýhody

 • Vstavaná sieť VPN často zlyháva.

Maxthon

Hodnotenie: 4.7

Maxthon

Túto časť nášho prehľadu zakončíme prehliadačom, ktorý je už roky vynikajúcou alternatívou k večne „nekompletnému“ IE, hoci na začiatku bol motor pre Maxthon

ident je motor špeciálne pre Internet Explorer.

Spoločnosť Maxthon prešla v roku 2010 na nový engine Chromium (WebKit), pretože má nesporné výhody. Medzi tieto výhody patrí rýchlosť a prehliadač je často rýchlejší ako samotný Chrome. Ale starý motor

ident nebol úplne odstránený, ale je prítomný v akomsi „hibernačnom“ režime. Keď prehliadač dostane vykreslený zastaraný kód, automaticky sa prepne naident na správnejšie zobrazenie obsahu. Motory môžete prepínať aj manuálne.

Z hľadiska funkčnosti sa Maxthon výrazne líši od ostatných špičkových prehliadačov tým, že má v oficiálnej distribúcii mnoho predvolených funkcií. Takéto bohatstvo možno dosiahnuť v ktoromkoľvek z uvedených prehliadačov inštaláciou doplnkov. Maxthon však eliminuje potrebu ručne vyhľadávať, inštalovať a konfigurovať každý jeden doplnok, zakaždým, keď váhate s výberom toho správneho.

Konkrétne z hľadiska funkcií Maxthon zaujme množstvom hotových riešení. Maxthon Passport vám umožňuje vytvoriť osobné konto a jednoducho preniesť karty a nastavenia do iného zariadenia. Preberanie videí zo služieb Youtube, Vimeo a podobne je k dispozícii ako vstavaný nástroj, nie je potrebné inštalovať nič navyše. Šikovný nástroj Resource Sniffer vyhľadáva na webovej lokalite akýkoľvek mediálny obsah na základe zadaných podmienok. Maxthon poskytuje širokú škálu nástrojov, ktoré vyhovujú všetkým potrebám, a dokonca obsahuje podporu pre inštaláciu doplnkov.

Vývojári Maxthonu vytvorili samostatnú službu cloudového úložiska s názvom Skyfile špeciálne pre svojich detských používateľov. Hoci je takýchto služieb k dispozícii dostatok, podmienky používania sú pomerne priaznivé a Skyfile stojí za bližšie preskúmanie.

Výhody

 • najbohatšie štandardné funkcie;
 • Vysokorýchlostný výkon;
 • inteligentné prepínanie medzi motormi;
 • Prehľadné a klasické rozhranie;
 • skriptovanie založené na gestách;
 • nočný režim.

Nevýhody

 • Žiadne jasné systematické sťažnosti používateľov.

Najlepšie ľahké a rýchle prehliadače pre systém Windows

Druhý výber v prehľade najlepších prehliadačov pre Windows v roku 2019 od spoločnosti Expertology sú kompaktné a rýchle aplikácie, ktoré sa zameriavajú na optimálnu rovnováhu medzi funkčnosťou a rýchlosťou. Každý z vyššie uvedených prehliadačov bude dobrou alternatívou k akémukoľvek „ťažkému“ prehliadaču, ak z nejakého dôvodu potrebujete ušetriť pamäť RAM a zdroje procesora.

Yandex

Hodnotenie: 5.0

Yandex

Azda „najúspešnejší“ prehliadač v tomto výbere, aspoň z hľadiska PR. Dlhé roky všetko, čo priemerný používateľ vedel o spoločnosti Yandex.Prehliadač je nepríjemne navrhnutý na inštaláciu inými aplikáciami a mnohí boli takouto činnosťou otrávení. V priebehu rokov sa však Slovenská prehliadač zmenil z kontroverzného propagačného produktu na plne funkčnú aplikáciu, ktorá sa dokonca dostala medzi tri najpopulárnejšie aplikácie v Ruskej federácii.

Prehliadač Yandex používa rovnaký engine ako Chrome, čo automaticky znamená vysoký výkon a tým aj rýchlosť. Jediný rozdiel je v tom, že Yandex bez rozšírení umožňuje motoru naplno využiť jeho potenciál.

Má veľmi výkonnú integrovanú ochranu pred škodlivými programami, vírusmi a spywarom, ktoré by používateľ mohol náhodne alebo nevedomky získať na internete. Vývojári v tejto oblasti aktívne spolupracujú so spoločnosťou Kaspersky Lab. Čiastočne implementované nástroje na blokovanie reklamy.

Tvorcovia prehliadača počítali aj so scenárom fungovania v podmienkach nízkej rýchlosti internetového pripojenia. V tejto situácii môžete zapnúť turbo režim, v ktorom prehliadač starostlivo optimalizuje prevádzku, aby zvýšil rýchlosť sťahovania a vykresľovania obsahu.

Používanie prehliadača si môžete ešte viac uľahčiť pomocou vlastných funkcií spoločnosti Yandex, ako sú napríklad Smart Bar, Tablo a ďalšie. Tok spravodajského obsahu, ktorý vás zaujíma, môžete upraviť prostredníctvom zobrazenia kanála Yandex.Zen, ktorý sa sám naučí vyberať najzaujímavejší obsah pri interakcii.

Prehliadač Yandex stále nie je bez nevýhod, a ak sú všetky ostatné veci rovnaké, niektorý z vyššie uvedených mu poskytne dobrý náskok. Mnohým Slovenskám používateľom ho však možno s istotou odporučiť vďaka jeho dôležitej výhode. Prehliadač od spoločnosti Yandex má úzku integráciu s mnohými ďalšími službami spoločnosti – poštou, peniazmi, reklamnými nástrojmi a ďalšími, podobne ako je to v prehliadači Chrome vo vzťahu k produktom spoločnosti Google. Takýto používateľsky prívetivý pracovný priestor môže výrazne prevážiť nad nedostatkami.

Výhody

 • rýchlosť prevádzky;
 • správne zobrazenie stránok;
 • morfologické vyhľadávanie stránok;
 • účinná ochrana pred vírusmi a spywarom;
 • Hlasový asistent Alice;
 • úzka integrácia s vlastnými službami Yandex.

Nevýhody

 • individuálne sťažnosti používateľov na nedostatky.

Vivaldi

Hodnotenie: 4.9

VIVALDI.png

Tu je zaujímavý projekt, ktorý si vysoko cenia tí zo „starej školy“, ktorí si pamätajú skoršie verzie Opery. Na začiatku používal prehliadač Opera vlastný motor Presto a mal niektoré charakteristické, takmer jedinečné vlastnosti. Vedenie sa potom rozhodlo presunúť prehliadač na „koľajnice“ spoločnosti B

 • S niekoľkými úpravami funkcií. Takáto rozsiahla reforma sa stretla s ostrou kritikou aj vo vnútri spoločnosti a následne iniciatívna skupina vytvorila startup Vivaldi. Vývoj viedol bývalý top manažér spoločnosti Opera Software Jon Stefenson von Techner.

  Rovnomenný prehliadač bol navrhnutý tak, aby zachoval všetky dobré vlastnosti, ktoré používatelia milovali na pôvodnom prehliadači Opera, a zároveň pridal užitočné nástroje a zaviedol aktuálne inovácie. Celkovo sa to vývojárom podarilo a Vivaldi dokonca zdedil po prototype isté čaro.

  Základné funkcie Vivaldiho neponúkajú žiadne prekvapenia – všetko, čo potrebujete, je tu a nie je potrebné to uvádzať. Oveľa zaujímavejšie sú funkcie prehliadača Vivaldi, ktoré iné prehliadače nemajú, aspoň tie populárne. A ďalej sú tu: funkcia „Rýchle príkazy“; flexibilné klávesové skratky pre ľubovoľné funkcie; pokročilé zaznamenávanie poznámok pri interakcii s obsahom otvorených stránok; vyťahovanie kariet na pozadí z pamäte v manuálnom režime; zobrazenie viacerých kariet v jednom okne; funkčný webový panel s rýchlym prístupom a ďalšie.

  Vivaldi umožňuje zmeniť vyhľadávače z existujúcej sady, ako aj predpísať akékoľvek adresy iných systémov. Otvorené karty možno uložiť samostatne ako reláciu, takže môžete kedykoľvek otvoriť súbor stránok naraz. Prehliadač sa dá jemne a flexibilne prispôsobiť, dokonca aj z hľadiska vzhľadu a rozvrhnutia.

  Výhody

  • rýchlosť prevádzky;
  • flexibilita nastavení;
  • bohaté funkcie;
  • niekoľko jedinečných funkcií;
  • nízke systémové požiadavky;
  • celkový dizajn a štýl.

  Nevýhody

  • nekonzistentné pripomienky používateľov.

  Orbitum

  Hodnotenie: 4.8

  Orbitum

  Všetky vyššie opísané prehliadače sú vo všeobecnosti univerzálnymi riešeniami na surfovanie na internete. A ešte zaujímavejšie je zaoberať sa prehliadačom s celkom jasnou špecializáciou. Hovoríme o „sociálnom“ prehliadači – Orbitum.

  Aby sme boli presní, Orbitum nemá žiadne explicitné obmedzenia, je len funkčne orientovaný a prispôsobený na čo najpohodlnejšie používanie vlastných účtov vo všetkých druhoch sociálnych sietí. Vo všeobecnosti sa však dá bez problémov používať ako všeobecný prehliadač.

  Špecializované nástroje spoločnosti Orbitum začínajú zabudovanými aplikáciami sociálnych sietí, ktoré zobrazujú statusy, správy a poskytujú prístup k publikovaniu a úpravám. K dispozícii je aj vstavaná chatovacia miestnosť s prepojením na účty v rôznych messengeroch.

  Prehliadač beží na engine Chromium, ktorý je stále synonymom pre vysokú rýchlosť vykresľovania stránok a surfovania na webe vo všeobecnosti. Spoločnosť Orbitum prísne presadzuje legitímnosť zdrojov a platných certifikátov, takže dostáva dobré známky z hľadiska bezpečnosti.

  Súbor nástrojov Orbitum obsahuje aj mnoho ďalších funkcií, ako napríklad interné sťahovanie torrentov, počúvanie zoznamu skladieb VKontakte prostredníctvom vstavaného prehrávača a ďalšie. Úzka integrácia so sociálnymi sieťami vám dokonca umožňuje zmeniť tému dizajnu vašej osobnej stránky VKontakte pomocou samotného prehliadača pripojením Galérie tém.

  Tento prehliadač sa väčšinou stretáva len s pozitívnou spätnou väzbou s drobnými nesystematickými pripomienkami používateľov. Jediná spoločná vec, ktorá mnohým ľuďom vadí, je, že Orbitum sa často otvára príliš dlho. Ale pre tých, ktorí majú prehliadač otvorený počas celého pracovného dňa, je táto malá nevýhoda sotva badateľná.

  Výhody

  • optimálne prispôsobenie pre sociálne siete;
  • rýchly výkon;
  • úplne zadarmo;
  • užitočné doplnkové funkcie nad rámec základných funkcií;
  • jednoduché a intuitívne rozhranie.

  Nedostatky

  • spustenie často trvá dlho.

  Hrana

  Hodnotenie: 4.7

  Hrana

  Niektorí čitatelia časopisu Expertology sa možno budú čudovať, prečo redakcia zaradila do svojej recenzie štandardný prehliadač od spoločnosti Microsoft, ktorý je súčasťou moderných operačných systémov Windows. Dôvodom je skutočnosť, že predchodca prehliadača Edge, Internet Explorer, bol v mnohých ohľadoch nedostatočný. Edge má však ďaleko od IE, čo sa týka všetkých stereotypov.

  Vývojári poskytli prehliadaču Edge rovnako minimalistické rozhranie ako prehliadač Chrome a ďalšie prehliadače napodobňujúce lídra na trhu. Základné funkcie obsahujú všetky obvyklé funkcie: otváranie stránok v samostatných kartách, ukladanie záložiek, automatické vypĺňanie formulárov vrátane hesiel, správca sťahovania a ďalšie.

  Edge tiež umožňuje flexibilne upraviť mnohé nastavenia, aby sa prehliadač čo najviac prispôsobil osobným preferenciám používateľa. Čo však prehliadaču Edge stále chýba, je možnosť inštalácie doplnkov. Alebo jej skôr nepomáha úroveň otvorenosti. V dôsledku toho pre Edge neexistujú takmer žiadne skutočne užitočné doplnky. Možno sa po ohlásenej zmene motora zvýši záujem vývojárov tretích strán o prehliadač.

  Najdôležitejší štatistický údaj v kontexte tejto časti, rýchlosť, Edge dosiahol najlepšie výsledky v testoch JetStream a Octane, pričom v nezávislých testoch. V iných testoch, napr. v teste rýchlosti, je prehliadač Edge horší ako líder na trhu Google Chrome, ale nie vo veľkej miere. Aj v tomto prípade sa situácia môže v blízkej budúcnosti zmeniť akýmkoľvek smerom a súčasný odhad je platný ku koncu roka 2019.

  Na záver by sme chceli povedať, že Edge sa ani zďaleka nesnažíme preceňovať, najmä preto, že je známe, že spoločnosť Microsoft plánuje v budúcnosti opustiť „natívny“ engine IE v prospech Chromium. Bez ohľadu na to, aká bude budúcnosť tohto prehliadača, celkový podiel používateľov, ktorí ho považujú za plne postačujúci na pohodlné surfovanie na internete, je stále významný. Zostane to tak dovtedy, kým budú podporované príslušné verzie systému Windows.

  Výhody

  • rýchlosť;
  • nízke nároky na zdroje počítača;
  • jednoduché a intuitívne rozhranie;
  • flexibilné nastavenia;
  • centralizovaný prístup k osobným nastaveniam prostredníctvom konta Microsoft.

  Nedostatky

  • žiadna riadna podpora rozšírení.

  K-Meleon

  Hodnotenie: 4.6

  K-Meleon

  Dokončuje túto časť prehľadu najlepších prehliadačov pre Windows v roku 2019 podľa Expertology najlepšie riešenie pre slabé počítače – prehliadač K-Meleon. Je to mimoriadne jednoduchá aplikácia s minimom funkcií, ale s rekordne nízkou spotrebou zdrojov.

  K-Meleon beží na rovnakom motore ako Firefox. To z neho, samozrejme, nerobí plnohodnotný analóg, ale z hľadiska výkonu nie je zlý. Od roku 2017 má K-Meleon už novú oficiálnu verziu založenú na inom motore, Goanna, ktorá je dnes stále aktuálna, ale stále v testovacom režime.

  Prehliadač má veľmi jednoduché, ak nie primitívne rozhranie. Táto skutočnosť vyzerá ako nevýhoda, ale v kontexte hlavnej úlohy – rýchlosť práce na slabých strojoch – sa dá odpustiť určitá nešikovnosť vzhľadu.

  Hoci je K-Meleon obmedzený, kompaktný a vo všetkých ohľadoch ochudobnený, stále má potrebné vlastnosti a funkcie na surfovanie po internete. vstavaný e-mailový klient a spravodajské kanály, ochrana proti škodlivému softvéru a ochrana stránok, režim súkromného prehliadania a škálovanie obsahu. Mnohé nastavenia aplikácie K-Meleon možno ľahko konfigurovať.

  Prehliadač dokáže spolupracovať so systémami záložiek všetkých hlavných prehliadačov, takže je možné ho ľahko trvalo migrovať alebo dočasne používať iný počítač. Má vlastný jazyk makier, ktorý umožňuje vytvárať doplnky a všestranne rozširovať možnosti aplikácie. Jazyk je veľmi jednoduchý, takže ho zvládne aj používateľ s minimálnym vzdelaním. V kombinácii s flexibilitou konfigurácie takmer čohokoľvek je výsledkom široká škála možností prispôsobenia. Prehliadač dokonca čiastočne podporuje rozšírenia pôvodne napísané pre Firefox.

  Výhody

  • rekordná rýchlosť;
  • minimálna požadovaná funkčnosť;
  • minimálna spotreba zdrojov;
  • Engine Firefoxu (Goanna z roku 2017) s čiastočnou podporou rozšírení Firefoxu;
  • flexibilné nastavenia;
  • úplne zadarmo.

  Nedostatky

  • Niektoré funkcie vyžadujú určitú úroveň znalostí.

  Najlepšie bezpečné prehliadače pre systém Windows

  Tretí a posledný výber aplikácií v rebríčku najlepších prehliadačov pre Windows v roku 2019 podľa online magazínu Expertology ponúka niekoľko hotových, efektívnych riešení pre tých, ktorí chcú predovšetkým bezpečnosť, a to aj na úkor funkčnosti a rýchlosti. A to neznamená len ochranu pred vírusovými hrozbami, ale aj bezpečnosť informácií a dokonca aj osobnú bezpečnosť.

  Comodo IceDragon

  Hodnotenie: 5.0

  Comodo IceDragon

  Začnime s najľahším prehliadačom z hľadiska bezpečnosti – druhým produktom od spoločnosti Comodo – prehliadačom IceDragon. Z hľadiska funkčnosti je v podstate nevýrazný a vzhľadom na jeho kompaktné rozmery a výkon by sa dal zaradiť do predchádzajúcej kategórie. Vďaka ďalším vylepšeným antivírusovým a antispywarovým funkciám je však tento prehliadač výnimočný.

  Prehliadač je postavený na rovnakom engine, aký používa Firefox. A čo viac – s určitým nadhľadom môžeme povedať, že IceDragon je akousi verziou prehliadača Firefox so „špecializáciou na antivírusy“. Každopádne, spôsob, akým sa prehliadač správa v operačnom systéme, je podobný prototypu, pokiaľ ide o spotrebu zdrojov.

  To isté platí pre funkčnosť – tu máme to isté ako v klasickom Firefoxe s minimálnymi rozdielmi. Má rovnako známe jednoduché a používateľsky prívetivé rozhranie, systém záložiek, funkčné panely záložiek, niektoré vstavané nástroje. Najzaujímavejšie sú však vlastné bezpečnostné funkcie prehliadača.

  Z hľadiska bezpečnosti je všetko organizované veľmi bezpečným spôsobom. Obsah webového zdroja, ktorý vás zaujíma, sa najprv skontroluje pomocou funkcie Siteinspector a až potom sa vykreslí pomocou interpreta značkovacieho jazyka. Ďalšia integrovaná služba, Secure DNS, blokuje načítanie stránok známych phishingom, vírusmi, príliš agresívnou reklamou a iným nežiaducim správaním.

  IceDragon má tiež špeciálne nástroje vyvinuté štúdiom Comodo na zabezpečenie súkromia, anonymity a zabránenie úniku údajov. V tomto ohľade je ochrana prehliadača priemerná a vhodná pre väčšinu používateľov. Tí, ktorí hľadajú efektívnejší nástroj, by mali zvážiť nasledujúce dve riešenia.

  Prehliadač slušne zvláda svoje priame povinnosti a vyvoláva minimum kritiky zo strany publika. Jediná vec – ruská časť sa sťažuje na nedostatok ruskej lokalizácie.

  Výhody

  • rýchlosť;
  • prístupné rozhranie;
  • Vylepšená ochrana proti vírusom a spyware;
  • všetky základné výhody prehliadača Firefox.

  Nevýhody

  • Žiadna ruská lokalizácia.

  SRWare Iron

  Hodnotenie: 4.9

  SRWare Iron

  Zvážte ďalší zaujímavý prehliadač na bezpečné a anonymné surfovanie – Iron od nemeckého štúdia SRWare. Tento projekt bol vytvorený na engine Chromium a vo všeobecnosti sa už vo fáze prvého zoznámenia bude zdať známy používateľom prehliadača Chrome.

  V skutočnosti možno Iron považovať za „verziu“ prehliadača Chrome, podobne ako predchádzajúci prehliadač vo vzťahu k prehliadaču Firefox. Z hľadiska funkčnosti nie sú medzi týmito dvoma produktmi žiadne zásadné rozdiely. Iron má rovnaké funkcie ako pôvodný Chrome, ale podporuje rovnaké rozšírenia v celej svojej obrovskej rozmanitosti. Jediným rozdielom je „skrátenie“ niektorých aspektov ochrany súkromia.

  Prehliadač vďačí za svoje uvedenie frustrácii mnohých používateľov zo zradného správania prehliadača Chrome voči súkromiu používateľov. Napríklad prehliadač Chrome, ktorý je úzko integrovaný s ekosystémom ostatných produktov spoločnosti Google, voľne zdieľa s korporáciou niektoré údaje, ktoré by zákazník z toho či onoho dôvodu nechcel zverejniť. Ide o jedinečné ID klienta, presný čas inštalácie, chybové hlásenia a niektoré ďalšie informácie.

  Prehliadač Iron nemá tieto obavy o súkromie, nepoužíva automatické vytáčanie pri zadávaní vyhľadávacieho dotazu v reťazci, vôbec nepreposiela ani nepoužíva RLZ ID a nesleduje aktualizácie.

  Výhody

  • rýchlosť surfovania;
  • všetky výhody bežného prehliadača Chrome;
  • zvýšené zabezpečenie z hľadiska ochrany súkromia (zraniteľnosti v prehliadači Chrome boli odstránené);
  • zabudovaný blokátor reklám.

  Nevýhody

  • všetky rovnaké ako v prehliadači Chrome.

  Tor
  dobre známy všetkým, Tor owser Bundle

  Hodnotenie: 4.8

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: