Hodnotenie najlepších prehliadačov pre tablet

Surfovanie na internete na tablete – skutočný pôžitok. Špeciálne prispôsobené stránky zobrazujú na obrazovke dostatok obsahu a tie, ktoré nemajú rozloženie prispôsobené mobilným zariadeniam, sa stále zobrazujú použiteľným spôsobom. Použiteľnosť surfovania na internete však do veľkej miery závisí od prehliadača. V tomto článku sme zoradili 5 najlepších prehliadačov pre váš tablet, s ktorými bude surfovanie na internete naozaj pohodlné.

Ako si vybrať prehliadač pre tablet – 5 jednoduchých tipov

Človek by si myslel, že je niečo jednoduchšie ako vybrať si prehliadač pre svoj tablet? Koniec koncov, všetky výborne plnia hlavnú úlohu zobrazovania webových stránok. Použiteľnosť a funkčnosť sa však líšia.

Tip 1 – Používajte rovnaký prehliadač ako v počítači

Takmer všetky moderné prehliadače ponúkajú veľmi užitočnú funkciu – synchronizáciu. Heslá zadané v počítači, vytvorené záložky, niektoré rozšírenia atď.. sa dajú ľahko „prenášať“ z jedného zariadenia na druhé. Stačí zadať svoje konto, ktoré je prepojené s prehliadačom.

Funkcia synchronizácie je naozaj užitočná, pretože vám pomáha neuchovávať obrovské množstvo odkazov, vyhľadávacích dotazov, autorizačných údajov na webových stránkach atď..

Všetky prehliadače v našom hodnotení podporujú synchronizáciu, okrem prehliadača Opera.

Tip 2 – Flash nie je potrebný

Macromedia Flash, ktorý bol štandardom pre interaktívny obsah na internete, pomaly odchádza do dôchodku. Takmer všetky moderné webové stránky používajú štandard HTML5, ktorý je bezpečnejší, rýchlejší a pohodlnejší. Flash len na veľmi starých stránkach.

Navyše Flash nefunguje adekvátne na mobilných platformách. Napríklad prehliadače ako Puffin
Prehliadač Firefox alebo FlashFox napriek deklarovanej podpore tejto technológie stále neotvára videá alebo hry.

Preto nebuďte sklamaní, ak váš obľúbený prehliadač nepodporuje Flash.

Tip 3 – Uistite sa, že máte na tablete dostatok miesta

Prehliadač, rovnako ako každá iná nainštalovaná aplikácia, zaberá voľné miesto vo vnútornej pamäti tabletu. Preto staršie zariadenia s 8 GB alebo menšou vnútornou pamäťou vyžadujú ľahký webový prehliadač, ako je UC
owser. Obvyklé prehliadače Chrome, Mozilla alebo Yandex.Prehliadače môžu po inštalácii ľahko „narásť“ na 200-300 MB.

Tip 4 – Skontrolujte kompatibilitu softvéru

Ak používate softvér s webovými filtrami, rozsah kompatibilných prehliadačov sa výrazne zmenší. Ak máte napríklad v tablete nainštalované bezplatné verzie AdGuard alebo Kaspersky Internet Security, správne s nimi bude fungovať iba prehliadač Google Chrome.

Tip 5 – Zhodnoťte ďalšie funkcie prehliadača

Prehliadač nie je len nástroj na prehliadanie internetu. Ďalšie funkcie na bezpečnejšie, jednoduchšie a príjemnejšie surfovanie na webe. Môžu zahŕňať:

 1. Podpora rozšírení (Mozilla Firefox, Yandex.Prehliadač);
 2. Zabudovaný hlasový asistent (Yandex.Prehliadač);
 3. Zabudovaný prekladač (takmer všetky prehliadače v našom rebríčku);
 4. Proxy server na šetrenie prevádzky (Google Chrome);
 5. Blokovanie reklám (Opera, UC
  owser);
 6. Odporúčací kanál so zaujímavými článkami (Google Chrome, Yandex.Prehliadač);
 7. Proxy servery na urýchlenie sťahovania pri pomalom internetovom pripojení (Google Chrome, Yandex.Prehliadač).

Treba si však uvedomiť, že zvýšenie počtu funkcií vedie k nárastu veľkosti aplikácie. Preto prehliadače s najväčším počtom funkcií zvyčajne zaberajú najviac miesta vo vašej internej pamäti.

Najlepšie prehliadače pre tablety

Nomináciapriestornázov výrobkuHodnotenie:
Hodnotenie najlepších prehliadačov pre tablet1Google Chrome5.0
2Yandex.Prehliadač4.9
3Mozilla Firefox4.8
4Opera4.7
5UC
owser
4.6

Google Chrome

Hodnotenie: 5.0

Google Chrome

Prečo prvé miesto: Podpora moderných webových technológií, synchronizácia, čiastočná rozšíriteľnosť.

Popis: Google Chrome sa stal de facto štandardom pre mobilné prehliadače. Čiastočne je to spôsobené agresívnou politikou spoločnosti Google, ktorá ho zabudovala do takmer všetkých moderných zariadení so systémom Android ako predvolený prehliadač, ale najmä jeho pohodlnosťou, stručnosťou a funkčnosťou.

Skvelou výhodou prehliadača Google Chrome je, že podporuje najnovšie webové technológie. A nie je to len AJAX, HTML5 alebo CSS3. Mobilná verzia prehliadača Chrome dokáže spúšťať webové aplikácie (napríklad Office On

 • ne alebo webová aplikácia Gmail).

  Google Chrome funguje aj s aplikáciami na filtrovanie návštevnosti. Napríklad s bezplatnou verziou blokovača reklám AdGuard alebo s webovým filtrom Kaspersky na ochranu tabletov.

  Prvenstvo získava aj za jednoduché a čisté rozhranie bez zbytočností – žiadne okná, panely alebo ponuky, ktoré by pri surfovaní na webe „otravovali oči“.

  Výhody

  • Lakonické rozhranie a používateľsky prívetivé ovládanie;
  • Kompatibilita s „externými“ webovými obrazovkami;
  • Vysoká rýchlosť.

  Nevýhody

  • Zaberá veľa miesta na internom disku;
  • Obmedzená dodatočná funkčnosť bez externých aplikácií;
  • Ťažké a nezrozumiteľné ovládanie vlastných kariet Chrome (odkazy z aplikácií sa otvárajú vo vyhradenom webovom zobrazení namiesto v samotnom prehliadači).

  Yandex.Prehliadač

  Hodnotenie: 4.9

  Prehliadač Yandex.Browser

  Prečo druhé miesto: Rovnaké ako Google Chrome, len so službami v ruštine a hlasovým asistentom Alice.

  Popis: Google Chrome a Yandex.Prehliadače sú založené na rovnakom engine – WebKit, takže ponúkajú podobné funkcie a rýchlosť. Tá má však o niečo viac funkcií a je zameraná na používanie Slovenskojazyčným publikom. Integruje najmä takmer všetky služby Yandex vrátane Yandex sync.Passport, Yandex newsfeed.Zen a hlasový asistent Alice.

  Hlavnou výhodou služby Yandex.Prehliadač v porovnaní s prehliadačom Google Chrome podporuje rozšírenia tretích strán. Je pravda, že ich katalóg je obmedzený. Má LastPass, Evernote, Pocket a ďalšie služby Yandex.

  Ďalšou výhodou, vďaka ktorej sa prehliadač umiestnil na druhom mieste v rebríčku, je bezpečnostná technológia Protect. Blokuje odpočúvanie pri pripájaní k nezabezpečeným bezdrôtovým sieťam a zabraňuje prístupu na stránky, ktoré by mohli aktivovať predplatné obsahu alebo stiahnuť vírusy do smartfónu.

  Výhody

  • Technológia aktívnej ochrany používateľa Protect;
  • Vysokorýchlostný výkon;
  • Rozhranie pre jednu ruku.

  Nevýhody

  • Preťažené, nie príliš prehľadné rozhranie;
  • Málo nastavení, dokonca aj v prípade vlajok;
  • Veľký vplyv na rýchlosť pomalých tabletov a zariadení s menej ako 2 GB pamäte RAM.

  Mozilla Firefox

  Hodnotenie: 4.8

  Mozilla Firefox

  Prečo tretie miesto: Najlepšia synchronizácia s aplikáciou na počítači, podpora doplnkov, ale nepohodlné rozhranie.

  Popis: Mozilla Firefox je prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vyvinula slobodná komunita programátorov. To znamená, že na serveroch spoločnosti sa neukladajú žiadne dôverné informácie o používateľovi, čo zaručuje vysoký stupeň súkromia. Navyše má zabudovanú technológiu

  p Ochrana Plamper, ktorá chráni vaše oči pred sledovaním webovými stránkami tretích strán (napríklad Google, Yandex alebo Facebook).

  Hlavnou výhodou prehliadača je však podpora rozšírení z desktopovej verzie prehliadača Mozilla Firefox. Žiadne obmedzenia – doplnok na blokovanie reklamy, doplnok na sťahovanie hudby zo známej sociálnej siete.

  Príjemným bonusom je synchronizácia. Mobilná aplikácia si s počítačovou aplikáciou „vymieňa“ nielen uložené heslá a záložky, ale aj rozšírenia, históriu a zoznam rýchleho prístupu.

  Výhody

  • Podpora rozšírení pre pracovné plochy;
  • Vysoká úroveň súkromia a dôvernosti;
  • Všetko je synchronizované, dokonca aj panel skratiek a otvorené karty.

  Nevýhody

  • Pomalý (preto tretie miesto v našom rebríčku);
  • Je to nepríjemné, neprehľadné rozhranie;
  • Nezvyčajne zastaraný dizajn.

  Opera

  Hodnotenie: 4.7

  Opera

  Prečo je dobrý: Je založený na engine WebKit (podobne ako Chrome a Yandex.Prehliadač), režim čítania a funkciu „zrýchleného priblíženia“.

  Popis: Opera je prehliadač pre tých, ktorí radi čítajú články na internete. V skutočnosti má najprepracovanejší, najvýkonnejší a najprispôsobiteľnejší režim čítania, ktorý zo stránok odstraňuje nepotrebné panely, animácie a iné „vizuálne zbytočnosti“ a zameriava sa na text a jeho ilustrácie.

  Tento prehliadač má tiež zabudovaný blokátor reklám. Pre maximálne zachovanie súkromia je k dispozícii režim vypnutia aplikácie s vymazaním celej histórie návštev. Výkonné priblíženie umožňuje priblížiť obsah aj na stránkach, ktoré ho nepodporujú. To nie je prípad ostatných prehliadačov v rebríčku.

  Ďalšou príjemnou funkciou je prispôsobiteľný panel rýchleho prístupu, na ktorý môžete umiestniť desiatky webov – a mať ich stále pohodlne otvorené.

  Ale práve tu je funkčnosť obmedzená. Má len základnú úroveň synchronizácie. Rýchlosť je tiež celkom priemerná.

  Výhody

  • Režim čítania (tu sa to naozaj podarilo);
  • Režim blokovania reklám;
  • Vypnutie aplikácie s automatickým vymazaním histórie.

  Nevýhody

  • Obmedzené prispôsobenie;
  • Nepohodlné, neharmonické rozhranie;
  • Natívne reklamy v informačnom kanáli.

  UC
  owser

  Hodnotenie: 4.6

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: